Wypolerowane czernitowe cegły: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
Wycofano ostatnią zmianę treści (wprowadzoną przez Kacpereng166) i przywrócono wersję 140476 autorstwa Frisk: Nie istnieją czernitowe cegły (tak są nazywane wypolerowane czernitowe cegły)
ProBot (dyskusja | edycje)
 
(Nie pokazano 6 wersji utworzonych przez 4 użytkowników)
Linia 3: Linia 3:
|wygląd=Wypolerowane czernitowe cegły.png
|wygląd=Wypolerowane czernitowe cegły.png
|wygląd2=Popękane wypolerowane czernitowe cegły.png
|wygląd2=Popękane wypolerowane czernitowe cegły.png
|invwygląd=Wypolerowane czernitowe cegły
|invwygląd2=Popękane wypolerowane czernitowe cegły
|invwygląd2=Popękane wypolerowane czernitowe cegły
|typ=Solidny
|typ=Strukturalny, Budowlany
|fizyka=Nie
|fizyka=Nie
|odnawialne=Nie
|odnawialne=Tak
|przezroczystość=Nie
|przezroczystość=Nie
|światło=Brak
|światło=Brak
|palność=Nie
|palność=Nie
|opórtnt=6
|narzędzie=Drewniany kilof
|narzędzie=kilof
|łączenie=Tak, 64
|łączenie=Tak, 64
|wersja=20w15a
}}
|idsłowne=''Patrz [[Wypolerowane czernitowe cegły#ID|ID]]''}}
'''Wypolerowane czernitowe cegły''' (''ang. Polished Blackstone Bricks'') - dekoracyjna wersja [[Wypolerowany czernit|wypolerowanego czernitu]].<br>
'''Wypolerowane czernitowe cegły''' (''ang. Polished blackstone bricks'') - dekoracyjna wersja [[Wypolerowany czernit|wypolerowanego czernitu]].
'''Popękane wypolerowane czernitowe cegły''' (''ang. Cracked Polished Blackstone Bricks'') popękana wersja wypolerowanych czernitowych cegieł.
'''Popękane wypolerowane czernitowe cegły''' (''ang. Cracked polished blackstone bricks'') - popękana wersja wypolerowanych czernitowych cegieł.
 
==Otrzymywanie==


===Wydobywanie===
== Otrzymywanie ==
=== Wydobywanie ===
Wypolerowane czernitowe cegły oraz ich wariant, mogą zostać wydobyte za pomocą każdego kilofa.
Wypolerowane czernitowe cegły oraz ich wariant, mogą zostać wydobyte za pomocą każdego kilofa.
{{Wydobywanie|Wypolerowane czernitowe cegły|Kilof|Drewniany|horyzontalny=1}}


===Naturalne generowanie===
=== Naturalne generowanie ===
Oba warianty generują się jako część [[Ruiny bastionu|ruin bastionu]] oraz [[Ruina portalu|ruin portalu]].
Oba warianty generują się jako część [[Ruiny bastionu|ruin bastionu]] oraz [[Ruina portalu|ruin portalu]].


===Wytwarzanie===
=== Wytwarzanie ===
 
{| class="wikitable"  
====Za pomocą [[Stół rzemieślniczy|stołu rzemieślniczego]]====
{| style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 375px" cellpadding="5" border="1"
|- align="center"
|- align="center"
!Składniki
!Składniki
Linia 43: Linia 38:
|}
|}


====[[Przetapianie]]====
=== [[Przetapianie]] ===
{| style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 375px" cellpadding="5" border="1"
{| class="wikitable"  
|- align="center"
|- align="center"
!Składniki
!Składniki
Linia 53: Linia 48:
|Input= Wypolerowane czernitowe cegły
|Input= Wypolerowane czernitowe cegły
|Output= Popękane wypolerowane czernitowe cegły
|Output= Popękane wypolerowane czernitowe cegły
|Fuel= Węgiel; Węgiel drzewny; Dębowe deski; Drewno dębu; Sadzonka,2; Patyk,2; Bambus,4; Wiadro z lawą; Blok suszonych wodorostów
}}
}}
|}
|}


====Za pomocą [[Przecinarka|przecinarki]]====
=== Przecinanie ===
Wypolerowane czernitowe cegły są możliwe do uzyskania po przetworzeniu [[Czernit|wypolerowanego czernitu]] w przecinarce.
Wypolerowane czernitowe cegły są możliwe do uzyskania po przetworzeniu [[Czernit|wypolerowanego czernitu]] w [[Przecinarka|przecinarce]].


==Zastosowanie==
== Zastosowanie ==
Wypolerowane czernitowe cegły mogą zostać użyte jako dekoracja.
Wypolerowane czernitowe cegły mogą zostać użyte jako dekoracja.


===Wytwarzanie===
=== Wytwarzanie ===
 
{| class="wikitable" style="text-align:center"
====Za pomocą stołu rzemieślniczego====
|-
{| style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 375px" cellpadding="5" border="1"
|- align="center"
!Składniki
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|- align="center"
|-
| rowspan="3" |'''Wypolerowane czernitowe cegły'''
| rowspan="3" |'''Wypolerowane czernitowe cegły'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Wypolerowane czernitowe cegły |A2= Wypolerowane czernitowe cegły |B2= Wypolerowane czernitowe cegły
|A1= Wypolerowane czernitowe cegły |A2= Wypolerowane czernitowe cegły |B2= Wypolerowane czernitowe cegły
|A3= Wypolerowane czernitowe cegły |B3= Wypolerowane czernitowe cegły |C3= Wypolerowane czernitowe cegły
|A3= Wypolerowane czernitowe cegły |B3= Wypolerowane czernitowe cegły |C3= Wypolerowane czernitowe cegły
|Output= Wypolerowane czernitowe ceglane schody
|Output= Wypolerowane czernitowe ceglane schody,4
}}
}}
|- align="center"
|-
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A3= Wypolerowane czernitowe cegły |B3= Wypolerowane czernitowe cegły |C3= Wypolerowane czernitowe cegły
|A3= Wypolerowane czernitowe cegły |B3= Wypolerowane czernitowe cegły |C3= Wypolerowane czernitowe cegły
|Output= Wypolerowana czernitowa ceglana płyta
|Output= Wypolerowana czernitowa ceglana płyta,6
}}
}}
|- align="center"
|-
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Wypolerowane czernitowe cegły |B2= Wypolerowane czernitowe cegły |C2= Wypolerowane czernitowe cegły |A3= Wypolerowane czernitowe cegły |B3= Wypolerowane czernitowe cegły |C3= Wypolerowane czernitowe cegły
|A2= Wypolerowane czernitowe cegły |B2= Wypolerowane czernitowe cegły |C2= Wypolerowane czernitowe cegły
|Output= Wypolerowany czernitowy ceglany murek
|A3= Wypolerowane czernitowe cegły |B3= Wypolerowane czernitowe cegły |C3= Wypolerowane czernitowe cegły
|Output= Wypolerowany czernitowy ceglany murek,6
}}
}}
|}
|}


====Za pomocą przecinarki====
=== Przecinanie ===
Wszystkie przedmioty wymienione w recepturach do stołu rzemieślniczego mogą zostać wykonane za pomocą przecinarki, używając wypolerowanych czernitowych cegieł.
Wszystkie bloki wymienione w recepturach wytwarzania mogą zostać wykonane za pomocą [[Przecinarka|przecinarki]], używając wypolerowanych czernitowych cegieł.


===[[Blok dźwiękowy]]===
=== [[Blok dźwiękowy]] ===
Wypolerowane czernitowe cegły mogą zostać położone pod blokiem dźwiękowym, aby po jego uruchomieniu, wytworzył basowy dźwięk.
Wypolerowane czernitowe cegły mogą zostać położone pod blokiem dźwiękowym, aby po jego uruchomieniu, wytworzył basowy dźwięk.


==Wartości danych==
== Wartości danych ==
===ID===
=== ID ===
W [[Java Edition]]:
W [[Java Edition]]:
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
Linia 109: Linia 102:
|<code>cracked_polished_blackstone_bricks</code>
|<code>cracked_polished_blackstone_bricks</code>
|}
|}
== Historia ==
{{Historia|w}}
{{Historia||1.16|snap=20w15a|Dodano wypolerowane czernitowe cegły i ich popękany wariant.}}
{{Historia|||snap=20w16a|Oba warianty cegieł generują się teraz w [[Ruiny bastionu|ruinach bastionu]].}}
{{Historia||1.17|snap=21w07a|Nieznacznie zmieniono tekstury obu wariantów cegieł.}}
{{Historia|be}}
{{Historia||1.16.0|snap=beta 1.16.0.57|Dodano wypolerowane czernitowe cegły i ich popękany wariant.}}
{{Historia||1.17.10|snap=beta 1.17.10.20|Nieznacznie zmieniono tekstury obu wariantów cegieł.}}
{{Historia|foot}}


{{Bloki}}
{{Bloki}}
Linia 114: Linia 118:
[[de:Polierte Schwarzsteinziegel]]
[[de:Polierte Schwarzsteinziegel]]
[[en:Polished Blackstone Bricks]]
[[en:Polished Blackstone Bricks]]
[[es:Ladrillos de piedra negra pulida]]
[[fr:Pierre noire taillée]]
[[it:Mattoni di pietranera levigata]]
[[ja:磨かれたブラックストーンレンガ]]
[[ja:磨かれたブラックストーンレンガ]]
[[pt:Tijolos de pedra-negra polida]]
[[ko:윤나는 흑암 벽돌]]
[[pt:Tijolos de Pedra-Negra Polida]]
[[ru:Полированные чернокаменные кирпичи]]
[[uk:Полірована чорнокам'яна цегла]]
[[zh:磨制黑石砖]]
[[zh:磨制黑石砖]]

Aktualna wersja na dzień 23:49, 4 gru 2025

Ten artykuł dotyczy wypolerowanych czernitowych cegieł. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia.


Wypolerowane czernitowe cegły


Typ

Strukturalny, Budowlany

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Brak

Odporność na eksplozje

6

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie


Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64


Wypolerowane czernitowe cegły (ang. Polished Blackstone Bricks) - dekoracyjna wersja wypolerowanego czernitu.
Popękane wypolerowane czernitowe cegły (ang. Cracked Polished Blackstone Bricks) – popękana wersja wypolerowanych czernitowych cegieł.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Wypolerowane czernitowe cegły oraz ich wariant, mogą zostać wydobyte za pomocą każdego kilofa.

Blok BlockCSS_new.png/1912 Wypolerowane czernitowe cegły
Twardość 1.5
Narzędzie ItemCSS.png/482
Czas wydobycia (sekundy)[FN 1]
Domyślne 7.5
BlockCSS_new.png/1313 Drewniany 1.15
BlockCSS_new.png/1140 Kamienny 0.6
ItemCSS.png/707 Miedziany 0.45
ItemCSS.png/568 Żelazny 0.4
ItemCSS.png/557 Diamentowy 0.3
ItemCSS.png/689 Netherytowy 0.25
ItemCSS.png/564 Złoty 0.2
  1. Czasy nie biorą pod uwagę zaklęć, efektów i innych czynników, jak np. zanurzenie w wodzie.

Naturalne generowanie

Oba warianty generują się jako część ruin bastionu oraz ruin portalu.

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Wypolerowany czernit




4






Przetapianie

Składniki Wejście » Wyjście
Wypolerowane czernitowe cegły






2

2

Przecinanie

Wypolerowane czernitowe cegły są możliwe do uzyskania po przetworzeniu wypolerowanego czernitu w przecinarce.

Zastosowanie

Wypolerowane czernitowe cegły mogą zostać użyte jako dekoracja.

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Wypolerowane czernitowe cegły




4










6










6






Przecinanie

Wszystkie bloki wymienione w recepturach wytwarzania mogą zostać wykonane za pomocą przecinarki, używając wypolerowanych czernitowych cegieł.

Blok dźwiękowy

Wypolerowane czernitowe cegły mogą zostać położone pod blokiem dźwiękowym, aby po jego uruchomieniu, wytworzył basowy dźwięk.

Wartości danych

ID

W Java Edition:

Nazwa ID slowne
Wypolerowane czernitowe cegły polished_blackstone_bricks
Popękane wypolerowane czernitowe cegły cracked_polished_blackstone_bricks

Historia

Pełna wersja
1.1620w15aDodano wypolerowane czernitowe cegły i ich popękany wariant.
20w16aOba warianty cegieł generują się teraz w ruinach bastionu.
1.1721w07aNieznacznie zmieniono tekstury obu wariantów cegieł.
Bedrock Edition
1.16.0beta 1.16.0.57Dodano wypolerowane czernitowe cegły i ich popękany wariant.
1.17.10beta 1.17.10.20Nieznacznie zmieniono tekstury obu wariantów cegieł.