Błotne cegły: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
interwiki.
ProBot (dyskusja | edycje)
 
(Nie pokazano 2 wersji utworzonych przez jednego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
{{Blok
{{Blok
|wygląd=Błotne cegły.png
|wygląd=Błotne cegły.png
|invwygląd=Błotne cegły
|typ=Budowlany
|typ=Budowlany
|fizyka=Nie
|fizyka=Nie
|grawitacja=Nie
|przezroczystość=Nie
|przezroczystość=Nie
|światło=Nie
|światło=Nie
|narzędzie=Kilof
|narzędzie=Drewniany kilof
|opórtnt=3
|palność=Nie
|palność=Nie
|odnawialne=Tak
|odnawialne=Tak
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
|wersja=1.19
|data=mud_bricks
}}
}}
'''Błotne cegły''' to [[blok]], który można znaleźć w [[ruiny szlaku|ruinach szlaku]] lub wytworzyć z [[utwardzone błoto|utwardzonego błota]].
'''Błotne cegły''' (ang. ''Mud Bricks'') to [[blok]], który można znaleźć w [[ruiny szlaku|ruinach szlaku]] lub wytworzyć z [[utwardzone błoto|utwardzonego błota]].


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== Wydobywanie ===
=== Wydobywanie ===
{| class="wikitable"
{{Wydobywanie|Błotne cegły|Kilof|Drewniany|horyzontalny=1}}
|-
! Blok
! Twardość
! Narzędzie
! colspan=9 | Czas niszczenia (w sekundach)
|-
|rowspan=2 | {{BlockLink|Błotne cegły}}
|rowspan=2 style="vertical-align:center" style="text-align:center" | 2
|rowspan=2 style="text-align:center" | [[Plik:Kilof.png|25px]]
| style="text-align:center" | Ręka
| style="text-align:center" | Drewniany  
| style="text-align:center" | Kamienny
| style="text-align:center" | Żelazny
| style="text-align:center" | Diamentowy
| style="text-align:center" | Netherytowy
| style="text-align:center" | Złoty
|- style="text-align:center"
| style="background-color:#fbb" | 7.5
| style="background-color:#bdffc4" | 1.15
| style="background-color:#bdffc4" | 0.6
| style="background-color:#bdffc4" | 0.4
| style="background-color:#bdffc4" | 0.3
| style="background-color:#bdffc4" | 0.25
| style="background-color:#bdffc4" | 0.2
|}


=== [[Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
Linia 69: Linia 39:
! Wejście » Wyjście
! Wejście » Wyjście
|-
|-
!
|rowspan="3"|'''Błotne cegły'''
* 6<math>\times</math>Błotne cegły
| {{Grid/Crafting Table
| {{Grid/Crafting Table
|A1= Błotne cegły
|A1= Błotne cegły
Linia 78: Linia 47:
}}
}}
|-
|-
!
* 6<math>\times</math>Błotne cegły
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Błotne cegły |B2= Błotne cegły |C2= Błotne cegły
|A2= Błotne cegły |B2= Błotne cegły |C2= Błotne cegły
Linia 86: Linia 53:
}}
}}
|-
|-
!
* 3<math>\times</math>Błotne cegły
| {{Grid/Crafting Table
| {{Grid/Crafting Table
|A3= Błotne cegły |B3= Błotne cegły |C3= Błotne cegły
|A3= Błotne cegły |B3= Błotne cegły |C3= Błotne cegły
Linia 93: Linia 58:
}}
}}
|}
|}
=== Przecinanie ===
Płytę, schody i murek z błotnych cegieł można otrzymać również w [[Przecinarka|przecinarce]].


== Historia ==
== Historia ==
Linia 105: Linia 73:
{{Bloki}}
{{Bloki}}


[[de:Schlammziegel]]
[[en:Mud Bricks]]
[[en:Mud Bricks]]
[[de:Schlammziegel]]
[[es:Ladrillos de adobe]]
[[es:Ladrillos de adobe]]
[[fr:Briques de terre crue]]
[[fr:Briques de terre crue]]
Linia 112: Linia 80:
[[ko:진흙 벽돌]]
[[ko:진흙 벽돌]]
[[lzh:泥磚]]
[[lzh:泥磚]]
[[pt:Tijolos de barro]]
[[pt:Tijolos de Barro]]
[[ru:Саманные кирпичи]]
[[ru:Саманные кирпичи]]
[[th:อิฐโคลน]]
[[th:บล็อกอิฐโคลน]]
[[uk:Лимпач]]
[[uk:Лимпач]]
[[zh:泥砖]]
[[zh:泥砖]]

Aktualna wersja na dzień 02:34, 22 lis 2025

Błotne cegły

Typ

Budowlany

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

3

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie


Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak (64)


Błotne cegły (ang. Mud Bricks) to blok, który można znaleźć w ruinach szlaku lub wytworzyć z utwardzonego błota.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Blok BlockCSS_new.png/2052 Błotne cegły
Twardość 1.5
Narzędzie ItemCSS.png/482
Czas wydobycia (sekundy)[FN 1]
Domyślne 7.5
BlockCSS_new.png/1313 Drewniany 1.15
BlockCSS_new.png/1140 Kamienny 0.6
ItemCSS.png/707 Miedziany 0.45
ItemCSS.png/568 Żelazny 0.4
ItemCSS.png/557 Diamentowy 0.3
ItemCSS.png/689 Netherytowy 0.25
ItemCSS.png/564 Złoty 0.2
  1. Czasy nie biorą pod uwagę zaklęć, efektów i innych czynników, jak np. zanurzenie w wodzie.

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Błotne cegły




4






Naturalne generowanie

Niektóre budynki w ruinach szlaku mają ściany z błotnych cegieł.

Zastosowanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Błotne cegły




4










6










6






Przecinanie

Płytę, schody i murek z błotnych cegieł można otrzymać również w przecinarce.

Historia

Pełna wersja
1.1922w11aDodano błotne cegły.
1.2023w12aOd teraz błotne cegły generują się w ruinach szlaku.

Ciekawostki

  • Błotne cegły i bloki z nich wytwarzane mają unikalny dźwięk stawiania, niszczenia i chodzenia po nich.