Wartości danych/Biomy: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja przejrzana] |
dNie podano opisu zmian |
Kacper.exe (dyskusja | edycje) d →top: literówki |
||
| (Nie pokazano 3 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
Każdy | Każdy [[biom]] ma swoje własne '''ID''', pokazane w poniższej tabeli. | ||
{| class="wikitable stikitable sortable" | {| class="wikitable stikitable sortable" style="text-align:center" | ||
! Nazwa | ! Nazwa | ||
! ID słowne | ! ID słowne<br> w wersji Java | ||
! ID numeryczne | ! ID słowne<br> w wersji Bedrock | ||
! ID numeryczne<br> w wersji Bedrock | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|badlandy}} [[Badlandy]] | ||
| <code> | | <code>badlands</code> | ||
| | | <code>mesa</code> | ||
| 37 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|zalesione badlandy}} [[Zalesione badlandy]] | ||
| <code> | | <code>wooded_badlands</code> | ||
| | | <code>mesa_plateau_stone</code> | ||
| 38 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|płaskowyż badlandów}} [[Płaskowyż badlandów]] | ||
| <code> | | Nie istnieje | ||
| | | <code>mesa_plateau</code> | ||
| 39 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|zerodowane badlandy}} [[Zerodowane badlandy]] | ||
| <code> | | <code>eroded_badlands</code> | ||
| | | <code>mesa_bryce</code> | ||
| 165 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|zmodyfikowany płaskowyż badlandów}} [[Zmodyfikowany płaskowyż badlandów]] | ||
| <code> | | Nie istnieje | ||
| | | <code>mesa_plateau_mutated</code> | ||
| 167 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|zmodyfikowany zalesiony płaskowyż badlandów}} [[Zmodyfikowany zalesiony płaskowyż badlandów]] | ||
| <code> | | Nie istnieje | ||
| | | <code>mesa_plateau_stone_mutated</code> | ||
| 166 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|las bambusowy}} [[Las bambusowy]] | ||
| | |colspan="2"| <code>bamboo_jungle</code> | ||
| <code> | |||
| 48 | | 48 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|wzgórza lasu bambusowego}} [[Wzgórza lasu bambusowego]] | ||
| <code> | | Nie istnieje | ||
| | | <code>bamboo_jungle_hills</code> | ||
| 49 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|bazaltowe delty}} [[Bazaltowa delta]] | ||
| | |colspan="2"| <code>basalt_deltas</code> | ||
| 181 | |||
| <code> | |||
| | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite|plaża}} [[Plaża]] | | {{BiomeSprite|plaża}} [[Plaża]] | ||
| <code>beach</code> | |colspan="2"| <code>beach</code> | ||
| 16 | | 16 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite|zaśnieżona plaża}} [[Zaśnieżona plaża]] | |||
| {{BiomeSprite|zaśnieżona plaża}} [[ | |||
| <code>snowy_beach</code> | | <code>snowy_beach</code> | ||
| <code>cold_beach</code> | |||
| 26 | | 26 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite|las brzozowy}} [[Las brzozowy]] | |||
|colspan="2"| <code>birch_forest</code> | |||
| {{BiomeSprite|las brzozowy}} [[ | |||
| <code>birch_forest</code> | |||
| 27 | | 27 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite|wzgórza brzozowego lasu}} [[ | | {{BiomeSprite|wzgórza brzozowego lasu}} [[Wzgórza lasu brzozowego]] | ||
| Nie istnieje | |||
| <code>birch_forest_hills</code> | | <code>birch_forest_hills</code> | ||
| 28 | | 28 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|starodrzew brzozowy}} [[Starodrzew brzozowy]] | ||
| <code> | | <code>old_growth_birch_forest</code> | ||
| <code>birch_forest_mutated</code> | |||
| 155 | | 155 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite|wzgórza wysokich brzóz}} [[ | | {{BiomeSprite|wzgórza wysokich brzóz}} [[Wzgórza wysokich brzóz]] | ||
| <code> | | Nie istnieje | ||
| <code>birch_forest_hills_mutated</code> | |||
| 156 | | 156 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|wiśniowy gaj}} [[Wiśniowy gaj]] | ||
|colspan="2"| <code>cherry_grove</code> | |||
| 192 | |||
|- | |||
| {{BiomeSprite|zimny ocean}} [[Zimny ocean]] | |||
|colspan="2"| <code>cold_ocean</code> | |||
| 44 | |||
|- | |||
| {{BiomeSprite|głęboki zimny ocean}} [[Głęboki zimny ocean]] | |||
|colspan="2"| <code>deep_cold_ocean</code> | |||
| 45 | |||
|- | |||
| {{BiomeSprite|szkarłatny las}} [[Szkarłatny las]] | |||
|colspan="2"| <code>crimson_forest</code> | |||
| 179 | |||
|- | |||
| {{BiomeSprite|gęsty las}} [[Gęsty las]] | |||
| <code>dark_forest</code> | | <code>dark_forest</code> | ||
| <code>roofed_forest</code> | |||
| 29 | | 29 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite|wzgórza dębowej puszczy}} [[ | | {{BiomeSprite|wzgórza dębowej puszczy}} [[Wzgórza dębowej puszczy]] | ||
| <code> | | Nie istnieje | ||
| <code>roofed_forest_mutated</code> | |||
| 157 | | 157 | ||
|- | |||
| {{BiomeSprite|mroczna głębia}} [[Mroczna głębia]] | |||
|colspan="2"| <code>deep_dark</code> | |||
| 190 | |||
|- | |||
| {{BiomeSprite|pustynia}} [[Pustynia]] | |||
|colspan="2"| <code>desert</code> | |||
| 2 | |||
|- | |||
| {{BiomeSprite|pustynne wzgórza}} [[Pustynne wzgórza]] | |||
| Nie istnieje | |||
| <code>desert_hills</code> | |||
| 17 | |||
|- | |||
| {{BiomeSprite|pustynne jeziora}} [[Pustynne jeziora]] | |||
| Nie istnieje | |||
| <code>desert_mutated</code> | |||
| 130 | |||
|- | |||
| {{BiomeSprite|jaskinie naciekowe}} [[Jaskinie naciekowe]] | |||
|colspan="2"| <code>dripstone_caves</code> | |||
| 188 | |||
|- | |||
| {{BiomeSprite|pustkowia Endu}} [[Pustkowia Endu]] | |||
| <code>end_barrens</code> | |||
|colspan="2"| Nie istnieje | |||
|- | |||
| {{BiomeSprite|wyżyny Endu}} [[Wyżyny Endu]] | |||
| <code>end_highlands</code> | |||
|colspan="2"| Nie istnieje | |||
|- | |||
| {{BiomeSprite|śródziemie Endu}} [[Śródziemie Endu]] | |||
| <code>end_midlands</code> | |||
|colspan="2"| Nie istnieje | |||
|- | |||
| {{BiomeSprite|kwiecisty las}} [[Kwiecisty las]] | |||
|colspan="2"| <code>flower_forest</code> | |||
| 132 | |||
|- | |||
| {{BiomeSprite|lasy}} [[Lasy]] | |||
|colspan="2"| <code>forest</code> | |||
| 4 | |||
|- | |||
| {{BiomeSprite|zalesione wzgórza}} [[Zalesione wzgórza]] | |||
| Nie istnieje | |||
| <code>forest_hills</code> | |||
| 18 | |||
|- | |||
| {{BiomeSprite|zamarznięty ocean}} [[Zamarznięty ocean]] | |||
|colspan="2"| <code>frozen_ocean</code> | |||
| 46 | |||
|- | |||
| {{BiomeSprite|głęboki zamarznięty ocean}} [[Głęboki zamarznięty ocean]] | |||
|colspan="2"| <code>deep_frozen_ocean</code> | |||
| 47 | |||
|- | |||
| {{BiomeSprite|mroźne szczyty}} [[Mroźne szczyty]] | |||
|colspan="2"| <code>frozen_peaks</code> | |||
| 183 | |||
|- | |||
| {{BiomeSprite|bór górski}} [[Bór górski]] | |||
|colspan="2"| <code>grove</code> | |||
| 185 | |||
|- | |||
| {{BiomeSprite|ostre szczyty}} [[Ostre szczyty]] | |||
|colspan="2"| <code>jagged_peaks</code> | |||
| 182 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite|dżungla}} [[Dżungla]] | | {{BiomeSprite|dżungla}} [[Dżungla]] | ||
| <code>jungle</code> | |colspan="2"| <code>jungle</code> | ||
| 21 | | 21 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite|dżunglowe wzgórza}} [[ | | {{BiomeSprite|dżunglowe wzgórza}} [[Dżunglowe wzgórza]] | ||
| Nie istnieje | |||
| <code>jungle_hills</code> | | <code>jungle_hills</code> | ||
| 22 | | 22 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite|dżungla}} [[ | | {{BiomeSprite|przerzedzona dżungla}} [[Przerzedzona dżungla]] | ||
| <code> | | <code>sparse_jungle</code> | ||
| <code>jungle_edge</code> | | <code>jungle_edge</code> | ||
| 23 | | 23 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite|skraj zmodyfikowanej dżungli}} [[ | | {{BiomeSprite|dżungla}} [[Zmodyfikowana dżungla]] | ||
| Nie istnieje | |||
| <code>jungle_mutated</code> | |||
| 149 | |||
|- | |||
| {{BiomeSprite|skraj zmodyfikowanej dżungli}} [[Skraj zmodyfikowanej dżungli]] | |||
| Nie istnieje | |||
| <code>modified_jungle_edge</code> | | <code>modified_jungle_edge</code> | ||
| 151 | | 151 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|dawny zamarznięty ocean}} [[Dawny zamarznięty ocean]] | ||
| <code> | | Nie istnieje | ||
| | | <code>legacy_frozen_ocean</code> | ||
| 10 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|letni ocean}} [[Letni ocean]] | ||
| <code> | |colspan="2"| <code>lukewarm_ocean</code> | ||
| | | 42 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|głęboki letni ocean}} [[Głęboki letni ocean]] | ||
| <code> | |colspan="2"| <code>deep_lukewarm_ocean</code> | ||
| | | 43 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|bujne jaskinie}} [[Bujne jaskinie]] | ||
| <code> | |colspan="2"| <code>lush_caves</code> | ||
| | | 187 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|las namorzynowy}} [[Las namorzynowy]] | ||
| <code> | |colspan="2"| <code>mangrove_swamp</code> | ||
| | | 191 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|górska łąka}} [[Górska łąka]] | ||
| <code> | |colspan="2"| <code>meadow</code> | ||
| | | 186 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|pola grzybowe}} [[Pola grzybowe]] | ||
| <code> | |colspan="2"| <code>mushroom_fields</code> | ||
| | | 14 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|brzeg grzybowej wyspy}} [[Brzeg grzybowej wyspy]] | ||
| <code> | | Nie istnieje | ||
| | | <code>mushroom_island_shore</code> | ||
| 15 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|netherowe pustkowia}} [[Netherowe pustkowia]] | ||
| <code> | | <code>nether_wastes</code> | ||
| | | <code>hell</code> | ||
| 8 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|ocean}} [[Ocean]] | ||
| <code> | |colspan="2"| <code>ocean</code> | ||
| | | 0 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|głęboki ocean}} [[Głęboki ocean]] | ||
| <code> | |colspan="2"| <code>deep_ocean</code> | ||
| | | 24 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|blady ogród}} [[Blady ogród]] | ||
| <code> | |colspan="2"| <code>pale_garden</code> | ||
| | | 193 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|równiny}} [[Równiny]] | ||
| <code> | |colspan="2"| <code>plains</code> | ||
| | | 1 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|słonecznikowe równiny}} [[Słonecznikowe równiny]] | ||
| <code> | |colspan="2"| <code>sunflower_plains</code> | ||
| | | 129 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|rzeka}} [[Rzeka]] | ||
| <code> | |colspan="2"| <code>river</code> | ||
| | | 7 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|zamarznięta rzeka}} [[Zamarznięta rzeka]] | ||
| <code> | |colspan="2"| <code>frozen_river</code> | ||
| | | 11 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite|sawanna}} [[Sawanna]] | | {{BiomeSprite|sawanna}} [[Sawanna]] | ||
| <code>savanna</code> | |colspan="2"| <code>savanna</code> | ||
| 35 | | 35 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite|płaskowyż sawanny}} [[Płaskowyż sawanny]] | | {{BiomeSprite|płaskowyż sawanny}} [[Płaskowyż sawanny]] | ||
| <code>savanna_plateau</code> | |colspan="2"| <code>savanna_plateau</code> | ||
| 36 | | 36 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|wyżynna sawanna}} [[Wyżynna sawanna]] | ||
| <code> | | <code>windswept_savanna</code> | ||
| <code>savanna_mutated</code> | |||
| 163 | | 163 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite|płaskowyż rozbitej sawanny}} [[Płaskowyż rozbitej sawanny]] | | {{BiomeSprite|płaskowyż rozbitej sawanny}} [[Płaskowyż rozbitej sawanny]] | ||
| <code> | | Nie istnieje | ||
| <code>savanna_plateau_mutated</code> | |||
| 164 | | 164 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|śnieżne zbocza}} [[Śnieżne zbocza]] | ||
| <code> | |colspan="2"| <code>snowy_slopes</code> | ||
| | | 184 | ||
|- | |||
| {{BiomeSprite|dolina dusz}} [[Dolina dusz]] | |||
| <code>soul_sand_valley</code> | |||
| <code>soulsand_valley</code> | |||
| 178 | |||
|- | |||
| {{BiomeSprite|skaliste wybrzeże}} [[Skaliste wybrzeże]] | |||
| <code>stony_shore</code> | |||
| <code>stone_beach</code> | |||
| 25 | |||
|- | |||
| {{BiomeSprite|skaliste szczyty}} [[Skaliste szczyty]] | |||
|colspan="2"| <code>stony_peaks</code> | |||
| 189 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|bagno}} [[Bagno]] | ||
| <code> | | <code>swamp</code> | ||
| | | <code>swampland</code> | ||
| 6 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|bagniste wzgórza}} [[Bagniste wzgórza]] | ||
| <code> | | Nie istnieje | ||
| | | <code>swampland_mutated</code> | ||
| 134 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|tajga}} [[Tajga]] | ||
| <code> | |colspan="2"| <code>taiga</code> | ||
| | | 5 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|tajgowe wzgórza}} [[Tajgowe wzgórza]] | ||
| <code> | | Nie istnieje | ||
| | | <code>taiga_hills</code> | ||
| 19 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|góry tajgi}} [[Góry tajgi]] | ||
| <code> | | Nie istnieje | ||
| | | <code>taiga_mutated</code> | ||
| 133 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|zaśnieżona tajga}} [[Zaśnieżona tajga]] | ||
| <code> | | <code>snowy_taiga</code> | ||
| | | <code>cold_taiga</code> | ||
| 30 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|wzgórza zaśnieżonej tajgi}} [[Wzgórza zaśnieżonej tajgi]] | ||
| <code> | | Nie istnieje | ||
| | | <code>cold_taiga_hills</code> | ||
| 31 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|wzgórza zaśnieżonej tajgi}} [[Góry śnieżnej tajgi]] | ||
| <code> | | Nie istnieje | ||
| | | <code>cold_taiga_mutated</code> | ||
| 158 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|starodrzew sosnowy}} [[Starodrzew sosnowy]] | ||
| <code> | | <code>old_growth_pine_taiga</code> | ||
| | | <code>mega_taiga</code> | ||
| 32 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|tajgowe wzgórza wielkich drzew}} [[Tajgowe wzgórza wielkich drzew]] | ||
| <code> | | Nie istnieje | ||
| | | <code>mega_taiga_hills</code> | ||
| 33 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|starodrzew świerkowy}} [[Starodrzew świerkowy]] | ||
| <code> | | <code>old_growth_spruce_taiga</code> | ||
| | | <code>redwood_taiga_mutated</code> | ||
| 160 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|tajga wielkich świerków}} [[Tajgowe wzgórza wielkich świerków]] | ||
| <code> | | Nie istnieje | ||
| | | <code>redwood_taiga_hills_mutated</code> | ||
| 161 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|śnieżne równiny}} [[Śnieżne równiny]] | ||
| <code> | | <code>snowy_plains</code> | ||
| | | <code>ice_plains</code> | ||
| 12 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|lodowe kolce}} [[Lodowe kolce]] | ||
| <code> | | <code>ice_spikes</code> | ||
| | | <code>ice_plains_spikes</code> | ||
| 140 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|ciepły ocean}} [[Ciepły ocean]] | ||
| <code> | |colspan="2"| <code>warm_ocean</code> | ||
| | | 40 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|głęboki ciepły ocean}} [[Głęboki ciepły ocean]] | ||
| <code> | | Nie istnieje | ||
| | | <code>deep_warm_ocean</code> | ||
| 41 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|spaczony las}} [[Spaczony las]] | ||
| <code> | |colspan="2"| <code>warped_forest</code> | ||
| | | 180 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|wyżyny}} [[Wyżyny]] | ||
| <code> | | <code>windswept hills</code> | ||
| | | <code>extreme_hills</code> | ||
| 3 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|20}} [[Skraj góry]] | ||
| <code> | | Nie istnieje | ||
| | | <code>extreme_hills_edge</code> | ||
| 20 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|wyżynny las}} [[Wyżynny las]] | ||
| <code> | | <code>windswept_forest</code> | ||
| | | <code>extreme_hills_plus_trees</code> | ||
| 34 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|żwirowe wyżyny}} [[Żwirowe wyżyny]] | ||
| <code> | | <code>windswept_gravelly_hills</code> | ||
| | | <code>extreme_hills_mutated</code> | ||
| 131 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|żwirowe wzgórza +}} [[Żwirowe wzgórza +]] | ||
| <code> | | Nie istnieje | ||
| | | <code>extreme_hills_plus_trees_mutated</code> | ||
| 162 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|zaśnieżone góry}} [[Zaśnieżone góry]] | ||
| <code> | | Nie istnieje | ||
| | | <code>ice_mountains</code> | ||
| 13 | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite|end}} [[End]] | | {{BiomeSprite|end}} [[End]] | ||
| <code>the_end</code> | |colspan="2"| <code>the_end</code> | ||
| 9 | | 9 | ||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite|małe wyspy | | {{BiomeSprite|małe wyspy Endu}} [[Małe wyspy Endu]] | ||
| <code>small_end_islands</code> | | <code>small_end_islands</code> | ||
| | |colspan="2"| Nie istnieje | ||
| | |||
|- | |- | ||
| {{BiomeSprite| | | {{BiomeSprite|pustka}} [[Pustka (biom)|Pustka]] | ||
| <code>the_void</code> | | <code>the_void</code> | ||
| | |colspan="2"| Nie istnieje | ||
|} | |} | ||
[[Kategoria:Wartości danych]] | |||
Aktualna wersja na dzień 23:53, 17 kwi 2025
Każdy biom ma swoje własne ID, pokazane w poniższej tabeli.
| Nazwa | ID słowne w wersji Java |
ID słowne w wersji Bedrock |
ID numeryczne w wersji Bedrock |
|---|---|---|---|
| Badlandy | badlands
|
mesa
|
37 |
| Zalesione badlandy | wooded_badlands
|
mesa_plateau_stone
|
38 |
| Płaskowyż badlandów | Nie istnieje | mesa_plateau
|
39 |
| Zerodowane badlandy | eroded_badlands
|
mesa_bryce
|
165 |
| Zmodyfikowany płaskowyż badlandów | Nie istnieje | mesa_plateau_mutated
|
167 |
| Zmodyfikowany zalesiony płaskowyż badlandów | Nie istnieje | mesa_plateau_stone_mutated
|
166 |
| Las bambusowy | bamboo_jungle
|
48 | |
| Wzgórza lasu bambusowego | Nie istnieje | bamboo_jungle_hills
|
49 |
| Bazaltowa delta | basalt_deltas
|
181 | |
| Plaża | beach
|
16 | |
| Zaśnieżona plaża | snowy_beach
|
cold_beach
|
26 |
| Las brzozowy | birch_forest
|
27 | |
| Wzgórza lasu brzozowego | Nie istnieje | birch_forest_hills
|
28 |
| Starodrzew brzozowy | old_growth_birch_forest
|
birch_forest_mutated
|
155 |
| Wzgórza wysokich brzóz | Nie istnieje | birch_forest_hills_mutated
|
156 |
| Wiśniowy gaj | cherry_grove
|
192 | |
| Zimny ocean | cold_ocean
|
44 | |
| Głęboki zimny ocean | deep_cold_ocean
|
45 | |
| Szkarłatny las | crimson_forest
|
179 | |
| Gęsty las | dark_forest
|
roofed_forest
|
29 |
| Wzgórza dębowej puszczy | Nie istnieje | roofed_forest_mutated
|
157 |
| Mroczna głębia | deep_dark
|
190 | |
| Pustynia | desert
|
2 | |
| Pustynne wzgórza | Nie istnieje | desert_hills
|
17 |
| Pustynne jeziora | Nie istnieje | desert_mutated
|
130 |
| Jaskinie naciekowe | dripstone_caves
|
188 | |
| Pustkowia Endu | end_barrens
|
Nie istnieje | |
| Wyżyny Endu | end_highlands
|
Nie istnieje | |
| Śródziemie Endu | end_midlands
|
Nie istnieje | |
| Kwiecisty las | flower_forest
|
132 | |
| Lasy | forest
|
4 | |
| Zalesione wzgórza | Nie istnieje | forest_hills
|
18 |
| Zamarznięty ocean | frozen_ocean
|
46 | |
| Głęboki zamarznięty ocean | deep_frozen_ocean
|
47 | |
| Mroźne szczyty | frozen_peaks
|
183 | |
| Bór górski | grove
|
185 | |
| Ostre szczyty | jagged_peaks
|
182 | |
| Dżungla | jungle
|
21 | |
| Dżunglowe wzgórza | Nie istnieje | jungle_hills
|
22 |
| Przerzedzona dżungla | sparse_jungle
|
jungle_edge
|
23 |
| Zmodyfikowana dżungla | Nie istnieje | jungle_mutated
|
149 |
| Skraj zmodyfikowanej dżungli | Nie istnieje | modified_jungle_edge
|
151 |
| Dawny zamarznięty ocean | Nie istnieje | legacy_frozen_ocean
|
10 |
| Letni ocean | lukewarm_ocean
|
42 | |
| Głęboki letni ocean | deep_lukewarm_ocean
|
43 | |
| Bujne jaskinie | lush_caves
|
187 | |
| Las namorzynowy | mangrove_swamp
|
191 | |
| Górska łąka | meadow
|
186 | |
| Pola grzybowe | mushroom_fields
|
14 | |
| Brzeg grzybowej wyspy | Nie istnieje | mushroom_island_shore
|
15 |
| Netherowe pustkowia | nether_wastes
|
hell
|
8 |
| Ocean | ocean
|
0 | |
| Głęboki ocean | deep_ocean
|
24 | |
| Blady ogród | pale_garden
|
193 | |
| Równiny | plains
|
1 | |
| Słonecznikowe równiny | sunflower_plains
|
129 | |
| Rzeka | river
|
7 | |
| Zamarznięta rzeka | frozen_river
|
11 | |
| Sawanna | savanna
|
35 | |
| Płaskowyż sawanny | savanna_plateau
|
36 | |
| Wyżynna sawanna | windswept_savanna
|
savanna_mutated
|
163 |
| Płaskowyż rozbitej sawanny | Nie istnieje | savanna_plateau_mutated
|
164 |
| Śnieżne zbocza | snowy_slopes
|
184 | |
| Dolina dusz | soul_sand_valley
|
soulsand_valley
|
178 |
| Skaliste wybrzeże | stony_shore
|
stone_beach
|
25 |
| Skaliste szczyty | stony_peaks
|
189 | |
| Bagno | swamp
|
swampland
|
6 |
| Bagniste wzgórza | Nie istnieje | swampland_mutated
|
134 |
| Tajga | taiga
|
5 | |
| Tajgowe wzgórza | Nie istnieje | taiga_hills
|
19 |
| Góry tajgi | Nie istnieje | taiga_mutated
|
133 |
| Zaśnieżona tajga | snowy_taiga
|
cold_taiga
|
30 |
| Wzgórza zaśnieżonej tajgi | Nie istnieje | cold_taiga_hills
|
31 |
| Góry śnieżnej tajgi | Nie istnieje | cold_taiga_mutated
|
158 |
| Starodrzew sosnowy | old_growth_pine_taiga
|
mega_taiga
|
32 |
| Tajgowe wzgórza wielkich drzew | Nie istnieje | mega_taiga_hills
|
33 |
| Starodrzew świerkowy | old_growth_spruce_taiga
|
redwood_taiga_mutated
|
160 |
| Tajgowe wzgórza wielkich świerków | Nie istnieje | redwood_taiga_hills_mutated
|
161 |
| Śnieżne równiny | snowy_plains
|
ice_plains
|
12 |
| Lodowe kolce | ice_spikes
|
ice_plains_spikes
|
140 |
| Ciepły ocean | warm_ocean
|
40 | |
| Głęboki ciepły ocean | Nie istnieje | deep_warm_ocean
|
41 |
| Spaczony las | warped_forest
|
180 | |
| Wyżyny | windswept hills
|
extreme_hills
|
3 |
| Skraj góry | Nie istnieje | extreme_hills_edge
|
20 |
| Wyżynny las | windswept_forest
|
extreme_hills_plus_trees
|
34 |
| Żwirowe wyżyny | windswept_gravelly_hills
|
extreme_hills_mutated
|
131 |
| Żwirowe wzgórza + | Nie istnieje | extreme_hills_plus_trees_mutated
|
162 |
| Zaśnieżone góry | Nie istnieje | ice_mountains
|
13 |
| End | the_end
|
9 | |
| Małe wyspy Endu | small_end_islands
|
Nie istnieje | |
| Pustka | the_void
|
Nie istnieje | |
