Czerwony barwnik: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Falibor (dyskusja | edycje)
Qwert225 (dyskusja | edycje)
Linia 31: Linia 31:
!Otrzymywanie
!Otrzymywanie
|-align="center"
|-align="center"
|[[Kwiaty|Róża]]
|[[Kwiaty|Mak]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1=      |C1=  
|A1=  |B1=      |C1=  
|A2=  |B2=      |C2=  
|A2=  |B2=      |C2=  
|A3=  |B3= Róża |C3=  
|A3=  |B3= Mak |C3=
|Output= Czerwony barwnik
}}
|-align="center"
|[[Kwiaty|Krzak róży]]
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1=      |C1=
|A2=  |B2=      |C2=
|A3=  |B3= Krzak róży |C3=  
|Output= Czerwony barwnik |OA= 2
|Output= Czerwony barwnik |OA= 2
}}
}}

Wersja z 18:04, 27 sty 2014

Czerwony barwnik
Typ

Barwnik

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak (64)

Rzadkość

Pospolita


Czerwony barwnik to podstawowy barwnik wytwarzany z róż. Można zabarwić nim wełnę.

Używanie

  • Aby stworzyć czerwoną wełnę należy użyć czerwonego barwnika i wełny. Jest to często wykorzystywane przy dywanach.
  • Malowanie skórzanej zbroi i obroży psom
  • Można malować nią owce. Po ścięciu z nich wełny możemy uzyskać większą ilość kolorowej wełny niż w craftingu.
W połączeniu czerwonego barwnika z: Uzyskuje się:
ItemCSS.png/553 Mączka kostna ItemCSS.png/610 Różowy barwnik
ItemCSS.png/613 Żółty barwnik ItemCSS.png/609 Pomarańczowy barwnik
ItemCSS.png/569 Lazuryt ItemCSS.png/611 Fioletowy barwnik

Crafting

Składniki Otrzymywanie
Mak










Krzak róży








Krzak róży
Wełna +
Czerwony barwnik





Biała_wełna



Żółty barwnik +
Czerwony barwnik










Lazuryt +
Czerwony barwnik










Lazuryt +
Mączka kostna +
Czerwony barwnik lub
Różowy barwnik +
Lazuryt +
Czerwony barwnik



Karmazynowy barwnik





W Pocket Edition, czerwony barwnik otrzymuje się przez przepalenie czerwonego grzybka.

Składniki Przed » Po
Grzyb
Czerwony grzyb


Drewno dębu
2

2
Wiadro z lawą