View at: Szablon:Bloki/zawartość [edytuj]
Złoże złota: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
NatanKod |
zmiany |
||
| Linia 20: | Linia 20: | ||
Rudy złota nie można wydobyć kilofami oznaczonymi w poniższej tabelce kolorem czerwonym. | Rudy złota nie można wydobyć kilofami oznaczonymi w poniższej tabelce kolorem czerwonym. | ||
{| class="wikitable" | {|class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
! | ! Blok | ||
| style=" | ! Narzędzie | ||
| style=" | ! colspan=9 | Czas niszczenia (w sekundach) | ||
| style=" | |- | ||
| 0.75 | |rowspan=2 | {{BlockLink|id=clay|Glina|Glina (blok)}} | ||
| 0.6 | |rowspan=2 style="text-align:center" | [[Plik:Kilof.png|25px|link=Kilof]] | ||
| | | style="text-align:center" | Ręka | ||
| style="text-align:center" | Drewniany | |||
| style="text-align:center" | Kamienny | |||
| style="text-align:center" | Żelazny | |||
| style="text-align:center" | Diamentowy | |||
| style="text-align:center" | Złoty | |||
|- style="text-align:center" | |||
| {{tc|Nie|15}} | |||
| {{tc|Nie|15}} | |||
| {{tc|Nie|15}} | |||
| {{tc|Tak|0.75}} | |||
| {{tc|Tak|0.6}} | |||
| {{tc|Nie|15}} | |||
|} | |} | ||
Wersja z 11:36, 22 kwi 2016
Złoże złota
| Typ |
Ruda |
| Fizyka |
Nie |
| Przezroczystość |
Nie |
| Emisja światła |
Nie |
| Odporność na eksplozje |
15 |
| Palność |
Nie |
| Rzadkość |
Pospolita |
| Narzędzie | |
| Odnawialne |
Nie |
| Możliwość grupowania |
Tak, 64 |
Ruda złota (ang. Gold Ore) to jedna z najrzadszych rud, dodana w wersji Classic 0.0.14a_01.
Podobnie jak ruda żelaza, po wydobyciu upuszcza rudę złota jako przedmiot. Rudę złota można wykopać tylko żelaznym i diamentowym kilofem. Ruda ma odporność na eksplozje równą 15.
Otrzymywanie
Wydobywanie
Rudy złota nie można wydobyć kilofami oznaczonymi w poniższej tabelce kolorem czerwonym.
| Blok | Narzędzie | Czas niszczenia (w sekundach) | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Glina | Ręka | Drewniany | Kamienny | Żelazny | Diamentowy | Złoty | ||||
| 15 | 15 | 15 | 0.75 | 0.6 | 15 | |||||
Naturalne generowanie
Rudy złota najczęściej pojawiają się pojedynczo albo w złożach od 4 do 8 bloków, wyłącznie poniżej wysokości 32.
W Pocket Edition, w biomie mesy rudy złota mogą się wygenerować na dowolnej wysokości.
Zastosowanie
Przetapianie
| Składniki | Wejście » Wyjście | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ruda złota |
|
Historia
| Classic | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 0.0.14a_01 | Dodano rudę złota. Po wydobyciu pozostawia 1-3 bloków złota. ( | ||||
| 0.26 SURVIVAL TEST 9 | Zmieniono teksturę rudy złota z | ||||
| Indev | |||||
| 0.31 | ? | Po wydobyciu ruda złota nie pozostawia bloków złota. | |||
| 29 stycznia 2010 | Przed dodaniem pieca, używano ognia do przetapiania rud. | ||||
| Teraz po wydobyciu złota pozyskuje się blok rudy złota. | |||||
| 1 lutego 2010 | Ruda złota może zostać uzyskana tylko żelaznym i diamentowym kilofem. | ||||
| 19 lutego 2010 | Dodano piece, które zastąpiły ogień w przetapianiu. | ||||
| Beta | |||||
| 1.8 | Górna warstwa występowania złota została zmniejszona o 2. | ||||
| Pełna wersja | |||||
| 1.3.1 | 12w22a | Teraz po wydobyciu ruda złota pozostawia punkty doświadczenia. | |||
| Pocket Edition Alpha | |||||
| 0.1.0 | Dodano rudę złota. | ||||
| 0.10.0 | build 1 | Teraz złoto może pojawić się na każdym poziomie w biomie mesy (wyłącznie wersja Exclusive). | |||
| 0.12.1 | Teraz po wydobyciu ruda złota pozostawia punkty doświadczenia. | ||||
| Console Edition | |||||
| TU1 | CU1 | 1.00 | Dodano rudę złota. | ||
Galeria
-
Naturalnie występująca ruda złota.
-
Rudy złota wykorzystujące dawne tekstury z wczesnej fazy Classic.
-
Zawieszona na stropie ruda złota.
-
Złoże złota w jaskini.
