Zielony barwnik: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
nieokreślone
poprawki
Linia 1: Linia 1:
{{Przedmiot
{{Przedmiot
|nazwa=Kaktusowa zieleń
|wygląd1=Kaktusowa_zieleń.png
|wygląd1=GreenDye.png
|typ=Barwnik
|typ=Barwnik
|wytrzymałość=2
|wytrzymałość=2
Linia 10: Linia 9:
}}
}}


[[Kaktusowa zieleń]] (ang. ''Cactus green'') jest [[barwniki]]em otrzymywanym poprzez [[przetapianie|przetopienie]] [[kaktus]]a w [[piec]]u. Została dodana w wersji [[Beta 1.2]].
[[Kaktusowa zieleń]] (ang. ''Cactus green'') jest zielonym [[barwniki]]em.


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== [[Przetapianie#Materiały|Przetapianie]] ===
=== [[Przetapianie#Materiały|Przetapianie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
|-align="center"
!Składniki
!Składniki
!Przetapianie
!Wejście » Wyjście
|- align="center"
|-align="center"
|[[Kaktus]]
|'''[[Kaktus]]'''
| {{Grid/Furnace
|{{Grid/Furnace
|Input=Kaktus
|Input=Kaktus
|Output=Zielony barwnik
|Output=Kaktusowa zieleń
|Fuel=Węgiel, Dębowe deski, Drewno dębu, Sadzonka, Patyk, Wiadro z lawą|FA=1,1,1,2,2,1
|Fuel=Węgiel, Dębowe deski, Drewno dębu, Sadzonka, Patyk, Wiadro z lawą |FA=1,1,1,2,2,1
}}
}}
|}
|}


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
 
=== Jako [[barwniki|barwnik]] ===
{{Zastosowania barwników}}
{{Zastosowania barwników}}
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
!Składniki
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
| [[Mączka kostna]] <br> + <br> [[Kaktusowa zieleń]]
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Zielony barwnik |C2= Kaktusowa zieleń
|Output= Limonkowy barwnik |OA= 2
|nieokreślona=1
}}
|-align="center"
| [[Lazuryt]] <br>+<br> [[Kaktusowa zieleń]]
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Lazuryt |C2= Kaktusowa zieleń
|Output= Błękitny barwnik |OA= 2
|nieokreślona=1
}}
|-align="center"
|-align="center"
| [[Wełna]] <br>+<br> [[Kaktusowa zieleń]]
| [[Wełna]] <br>+<br> [[Kaktusowa zieleń]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B2=Biała wełna
|B2=Biała wełna
|B3=Zielony barwnik
|B3=Kaktusowa zieleń
|Output= Zielona wełna
|Output= Zielona wełna
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 50: Linia 60:
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Utwardzona glina|B1= Utwardzona glina|C1= Utwardzona glina
|A1= Utwardzona glina|B1= Utwardzona glina|C1= Utwardzona glina
|A2= Utwardzona glina|B2= Zielony barwnik |C2= Utwardzona glina
|A2= Utwardzona glina|B2= Kaktusowa zieleń |C2= Utwardzona glina
|A3= Utwardzona glina |B3= Utwardzona glina |C3= Utwardzona glina
|A3= Utwardzona glina |B3= Utwardzona glina |C3= Utwardzona glina
|Output=Zielono barwiona glina |OA=8
|Output=Zielono barwiona glina |OA=8
Linia 58: Linia 68:
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Szkło|B1= Szkło|C1= Szkło
|A1= Szkło|B1= Szkło|C1= Szkło
|A2= Szkło|B2= Zielony barwnik |C2= Szkło
|A2= Szkło|B2= Kaktusowa zieleń |C2= Szkło
|A3= Szkło |B3= Szkło |C3= Szkło
|A3= Szkło |B3= Szkło |C3= Szkło
|Output=Zielono barwione szkło |OA=8
|Output=Zielono barwione szkło |OA=8
}}
|-align="center"
| [[Mączka kostna]] <br> + <br> [[Kaktusowa zieleń]]
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Zielony barwnik |C2= Mączka kostna
|Output= Limonkowy barwnik |OA= 2
|nieokreślona=1
}}
|-align="center"
| [[Lazuryt]] <br>+<br> [[Kaktusowa zieleń]]
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Lazuryt |C2= Zielony barwnik
|Output= Błękitny barwnik |OA= 2
|nieokreślona=1
}}
}}
|}
|}


== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|b}}
{{Historia|b}}
{{Historia||1.2|Dodano kaktusową zieleń.}}
{{Historia||1.2|Dodano kaktusową zieleń.}}
Linia 90: Linia 85:
{{Historia|pa}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.4.0|Dodano kaktusową zieleń.}}
{{Historia||0.4.0|Dodano kaktusową zieleń.}}
{{Historia||0.9.0|snap=build 1|Kaktusową zieleń można użyć przy tworzeniu [[barwiona glina|barwionej gliny]].}}
{{Historia||0.9.0|snap=build 1|Kaktusową zieleń można użyć przy tworzeniu barwionej gliny.}}
{{Historia|konsola}}
{{Historia|k}}
{{Historia||xbox=TU1|xbone=CU1|ps=1.00|Dodano kaktusową zieleń.}}
{{Historia||xbox=TU1|xbone=CU1|ps=1.00|Dodano kaktusową zieleń.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}

Wersja z 13:22, 1 maj 2016

Zielony barwnik
Typ

Barwnik

Wytrzymałość

2

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita


Kaktusowa zieleń (ang. Cactus green) jest zielonym barwnikiem.

Otrzymywanie

Przetapianie

Składniki Wejście » Wyjście
Kaktus

Kaktusowa zieleń


Drewno dębu
2

2
Wiadro z lawą

Zastosowanie

Jako barwnik

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Mączka kostna
+
Kaktusowa zieleń



Limonkowy barwnik


Kaktusowa zieleń



Lazuryt
+
Kaktusowa zieleń






Kaktusowa zieleń



Wełna
+
Kaktusowa zieleń








Kaktusowa zieleń
Utwardzona glina
+
Kaktusowa zieleń
Utwardzona glina Utwardzona glina Utwardzona glina Zielono barwiona glina
Utwardzona glina Kaktusowa zieleń Utwardzona glina
Utwardzona glina Utwardzona glina Utwardzona glina
Szkło
+
Kaktusowa zieleń



Zielono barwione szkło

Kaktusowa zieleń



Historia

Beta
1.2Dodano kaktusową zieleń.
Pełna wersja
1.4.212w34aKaktusową zieleń można użyć do zabarwienia obroży psów lub skórzanej zbroi.
1.4.612w49aKaktusową zieleń można użyć przy tworzeniu gwiazdki pirotechnicznej.
1.6.113w19aKaktusową zieleń można użyć przy tworzeniu barwionej gliny.
1.7.213w41aKaktusową zieleń można użyć przy tworzeniu barwionego szkła.
1.814w30aKaktusową zieleń można użyć przy tworzeniu dodatkowych wzorów na sztandarach.
Pocket Edition Alpha
0.4.0Dodano kaktusową zieleń.
0.9.0build 1Kaktusową zieleń można użyć przy tworzeniu barwionej gliny.
Console Edition
TU1CU11.00Dodano kaktusową zieleń.