Wytwarzanie/transport: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Alex2422 (dyskusja | edycje)
Wycofano pierwszą zmianę treści (zrobioną przez Chicken4PL), którą wykonano po wersji 32007 autorstwa Falibor1
Ulepszenie sekcji
Linia 5: Linia 5:
!width="204"|Crafting
!width="204"|Crafting
!width="390"|Opis
!width="390"|Opis
|- align="center"
|'''[[Łódka]]'''
|[[Deski]]
|{{Grid/Crafting Table
|A1= |B1= |C1=
|A2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |B2= |C2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |C3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|Output= Brzozowa łódka, Dębowa łódka, Sosnowa łódka, Dżunglowa łódka, Akacjowa łódka, Łódka z ciemnego dębu
}}
|Używana by przemierzać wodę szybciej niż pływając.
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Wagonik]]'''
|'''[[Wagonik]]'''
|[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]
|'''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=                 |B1=                 |C1=
|A1= |B1= |C1=
|A2= Sztabka żelaza |B2=                 |C2= Sztabka żelaza
|A2= Sztabka żelaza |B2= |C2= Sztabka żelaza
|A3= Sztabka żelaza |B3= Sztabka żelaza |C3= Sztabka żelaza
|A3= Sztabka żelaza |B3= Sztabka żelaza |C3= Sztabka żelaza
|Output= Wagonik
|Output= Wagonik
}}
}}
|Używane do transportowania gracza lub [[Moby|moba]] przez tory.
|Używany do transportowania gracza lub [[Moby|moba]] przez tory.
 
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Wagonik z piecem]]'''
|'''[[Wagonik z piecem]]'''
|[[Piec]] + [[Wagonik]]
|'''[[Piec]]''' <br> + <br> '''[[Wagonik]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= |B1=         |C1=
|A1= |B1= |C1=
|A2= |B2= Piec     |C2=
|A2= |B2= Piec |C2=
|A3= |B3= Wagonik |C3=
|A3= |B3= Wagonik |C3=
|Output= Wagonik z piecem
|Output= Wagonik z piecem
}}
}}
|Używany do popychania innych wagoników po torach używając jako paliwo [[węgiel]] lub [[węgiel drzewny]].
|Używany do popychania innych wagoników po torach używając jako paliwo [[węgiel]] lub [[węgiel drzewny]].
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Wagonik ze skrzynią]]'''
|'''[[Wagonik ze skrzynią]]'''
|[[Skrzynia]] + [[Wagonik]]
|'''[[Skrzynia]]''' <br> + <br> '''[[Wagonik]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= |B1=         |C1=
|A1= |B1= |C1=
|A2= |B2= Skrzynia |C2=
|A2= |B2= Skrzynia |C2=
|A3= |B3= Wagonik |C3=
|A3= |B3= Wagonik |C3=
|Output= Wagonik ze skrzynią
|Output= Wagonik ze skrzynią
}}
}}
|Używane by transportować przedmioty przez tory.
|Używany by transportować przedmioty przez tory.
 
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Wagonik z lejem]]'''
|'''[[Wagonik z lejem]]'''
|[[Lej]] + [[Wagonik]]
|'''[[Lej]]''' <br> + <br> '''[[Wagonik]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= |B1=         |C1=
|A1= |B1= |C1=
|A2= |B2= Lej     |C2=
|A2= |B2= Lej |C2=
|A3= |B3= Wagonik |C3=
|A3= |B3= Wagonik |C3=
|Output= Wagonik z lejem
|Output= Wagonik z lejem
}}
}}
|Używane by zbierać przedmioty z torów.
|Używany by zbierać przedmioty z torów.
 
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Wagonik z TNT]]'''
|'''[[Wagonik z TNT]]'''
|[[TNT]] + [[Wagonik]]
|''''[[TNT]]''' <br> + <br> '''[[Wagonik]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= |B1=         |C1=
|A1= |B1= |C1=
|A2= |B2= TNT |C2=
|A2= |B2= TNT |C2=
|A3= |B3= Wagonik |C3=
|A3= |B3= Wagonik |C3=
|Output= Wagonik z TNT
|Output= Wagonik z TNT
}}
}}
|Używane do kontrolowanych eksplozji, które nie niszczą torów.
|Używany do kontrolowanych eksplozji, które nie niszczą torów.
 
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Tory]]'''
|'''[[Tory]]'''
|[[Patyk]] + [[Sztabka żelaza|sztabki żelaza]]
|'''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Sztabka żelaza |B1=       |C1= Sztabka żelaza
|A1= Sztabka żelaza |B1= |C1= Sztabka żelaza
|A2= Sztabka żelaza |B2= Patyk |C2= Sztabka żelaza
|A2= Sztabka żelaza |B2= Patyk |C2= Sztabka żelaza
|A3= Sztabka żelaza |B3=       |C3= Sztabka żelaza
|A3= Sztabka żelaza |B3= |C3= Sztabka żelaza
|Output= Tory                                     |OA= 16
|Output= Tory |OA= 16
}}
}}
|Używane do kierowania [[wagonik]]ami.
|Używane do kierowania [[wagonik]]ami.
Linia 68: Linia 84:
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Tory aktywujące]]'''
|'''[[Tory aktywujące]]'''
|[[Sztabka żelaza|sztabki żelaza]] + [[Patyk|patyki]] + [[Czerwona pochodnia]]
|'''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Czerwona pochodnia]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Sztabka żelaza |B1=       |C1= Sztabka żelaza
|A1= Sztabka żelaza |B1= |C1= Sztabka żelaza
|A2= Sztabka żelaza |B2= Czerwona pochodnia |C2= Sztabka żelaza
|A2= Sztabka żelaza |B2= Czerwona pochodnia |C2= Sztabka żelaza
|A3= Sztabka żelaza |B3=       |C3= Sztabka żelaza
|A3= Sztabka żelaza |B3= |C3= Sztabka żelaza
|Output= Tor Aktywacyjny |OA= 6
|Output= Tor Aktywacyjny |OA= 6
}}
}}
|Używane do aktywowania [[Wagonik z TNT|wagonika z TNT]]. Potrafi dezaktywować [[wagonik z lejem]].
|Używane do aktywowania [[Wagonik z TNT|wagonika z TNT]]. Potrafi dezaktywować [[wagonik z lejem]].
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Zasilane tory]]'''
|'''[[Zasilane tory]]'''
|[[Patyk]] + [[Sztabka złota|sztabki złota]] + [[Pył czerwonego kamienia]]
|'''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka złota|Sztabki złota]]''' <br> + <br> '''[[Pył czerwonego kamienia]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Sztabka złota |B1=                         |C1= Sztabka złota
|A1= Sztabka złota |B1= |C1= Sztabka złota
|A2= Sztabka złota |B2= Patyk                   |C2= Sztabka złota
|A2= Sztabka złota |B2= Patyk |C2= Sztabka złota
|A3= Sztabka złota |B3= Pył czerwonego kamienia |C3= Sztabka złota
|A3= Sztabka złota |B3= Pył czerwonego kamienia |C3= Sztabka złota
|Output= Zasilane tory                                     |OA= 6
|Output= Zasilane tory |OA= 6
}}
}}
|Używane do rozpędzania [[wagonik]]ów.
|Używane do rozpędzania [[wagonik]]ów.
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Tory z czujnikiem]]'''
|'''[[Tory z czujnikiem]]'''
|[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]] + [[Płyta naciskowa|Kamienna płyta naciskowa]] + [[Pył czerwonego kamienia]]
|'''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Płyta naciskowa|Kamienna płyta naciskowa]]''' <br> + <br> '''[[Pył czerwonego kamienia]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Sztabka żelaza |B1=                         |C1= Sztabka żelaza
|A1= Sztabka żelaza |B1= |C1= Sztabka żelaza
|A2= Sztabka żelaza |B2= Kamienna płyta naciskowa |C2= Sztabka żelaza
|A2= Sztabka żelaza |B2= Kamienna płyta naciskowa |C2= Sztabka żelaza
|A3= Sztabka żelaza |B3= Pył czerwonego kamienia  |C3= Sztabka żelaza
|A3= Sztabka żelaza |B3= Pył czerwonego kamienia  |C3= Sztabka żelaza
|Output= Tory z czujnikiem                                   |OA= 6
|Output= Tory z czujnikiem |OA= 6
}}
}}
|Używane do wysyłania sygnału, gdy znajduje się na nich [[wagonik]].
|Używane do wysyłania sygnału, gdy znajduje się na nich [[wagonik]].
|- align="center"
|'''[[Łódka]]'''
|[[Deski]]
|{{Grid/Crafting Table
|A1=      |B1=      |C1=
|A2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |B2=      |C2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|A3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |C3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|Output= Łódka
}}
|Używane by przemierzać wodę szybciej niż pływając.
|}
|}
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude>
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude>

Wersja z 15:44, 9 cze 2016

Nazwa Składniki Crafting Opis
Łódka Deski










Używana by przemierzać wodę szybciej niż pływając.
Wagonik Sztabki żelaza










Używany do transportowania gracza lub moba przez tory.
Wagonik z piecem Piec
+
Wagonik



Wagonik z piecem






Używany do popychania innych wagoników po torach używając jako paliwo węgiel lub węgiel drzewny.
Wagonik ze skrzynią Skrzynia
+
Wagonik










Używany by transportować przedmioty przez tory.
Wagonik z lejem Lej
+
Wagonik










Używany by zbierać przedmioty z torów.
Wagonik z TNT 'TNT
+
Wagonik










Używany do kontrolowanych eksplozji, które nie niszczą torów.
Tory Patyk
+
Sztabki żelaza










Używane do kierowania wagonikami.
Tory aktywujące Sztabki żelaza
+
Czerwona pochodnia



Tor Aktywacyjny






Używane do aktywowania wagonika z TNT. Potrafi dezaktywować wagonik z lejem.
Zasilane tory Patyk
+
Sztabki złota
+
Pył czerwonego kamienia








Pył czerwonego kamienia
Używane do rozpędzania wagoników.
Tory z czujnikiem Sztabki żelaza
+
Kamienna płyta naciskowa
+
Pył czerwonego kamienia





Kamienna płyta naciskowa

Pył czerwonego kamienia
Używane do wysyłania sygnału, gdy znajduje się na nich wagonik.