Wytwarzanie/broń: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Asrisk (dyskusja | edycje)
d Poprawiono animację craftingu
uzupełnienie informacji
Linia 9: Linia 9:
| '''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Deski]]''', <br> '''[[Bruk]]''', <br> '''[[Sztabka żelaza]]''', <br> '''[[Sztabka złota]]''' <br> lub '''[[Diament]]'''
| '''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Deski]]''', <br> '''[[Bruk]]''', <br> '''[[Sztabka żelaza]]''', <br> '''[[Sztabka złota]]''' <br> lub '''[[Diament]]'''
| {{Grid/Crafting Table
| {{Grid/Crafting Table
| A1= | B1= Dębowe deski,Brzozowe deski,Akacjowe deski,Bruk, Sztabka żelaza, Sztabka złota, Diament | C1=
| A1= | B1= Dębowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Świerkowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski;Bruk;Sztabka żelaza;Sztabka złota;Diament | C1=
| A2= | B2= Dębowe deski,Brzozowe deski,Akacjowe deski, Bruk, Sztabka żelaza, Sztabka złota, Diament | C2=
| A2= | B2= Dębowe deski;Brzozowe deski;Akacjowe deski;Świerkowe deski;Ciemne dębowe deski;Tropikalne deski;Bruk;Sztabka żelaza;Sztabka złota;Diament | C2=
| A3= | B3= Patyk | C3=
| A3= | B3= Patyk | C3=
| Output= Drewniany miecz, Kamienny miecz, Żelazny miecz, Złoty miecz, Diamentowy miecz
| Output= Drewniany miecz;Drewniany miecz;Drewniany miecz;Drewniany miecz;Drewniany miecz;Drewniany miecz;Kamienny miecz;Żelazny miecz;Złoty miecz;Diamentowy miecz
}}
}}
| Służy do ataku wręcz i zadaje więcej obrażeń niż ręka.
| Służy do ataku wręcz i zadaje więcej obrażeń niż ręka.
Linia 20: Linia 20:
| '''[[Deski]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka żelaza]]'''
| '''[[Deski]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka żelaza]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Dębowe deski; Brzozowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Ciemne deski; Akacjowe deski |B1= Sztabka żelaza |C1= Dębowe deski; Brzozowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Ciemne deski; Akacjowe deski
|A1= Dębowe deski; Brzozowe deski; Świerkowe deski; Tropikalne deski; Ciemne deski; Akacjowe deski |B1= Sztabka żelaza |C1= Dębowe deski; Brzozowe deski; Świerkowe deski; Tropikalne deski; Ciemne deski; Akacjowe deski
|A2= Dębowe deski; Brzozowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Ciemne deski; Akacjowe deski |B2= Dębowe deski; Brzozowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Ciemne deski; Akacjowe deski |C2= Dębowe deski; Brzozowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Ciemne deski; Akacjowe deski
|A2= Dębowe deski; Brzozowe deski; Świerkowe deski; Tropikalne deski; Ciemne deski; Akacjowe deski |B2= Dębowe deski; Brzozowe deski; Świerkowe deski; Tropikalne deski; Ciemne deski; Akacjowe deski |C2= Dębowe deski; Brzozowe deski; Świerkowe deski; Tropikalne deski; Ciemne deski; Akacjowe deski
|B3= Dębowe deski; Brzozowe deski; Sosnowe deski; Tropikalne deski; Ciemne deski; Akacjowe deski
|B3= Dębowe deski; Brzozowe deski; Świerkowe deski; Tropikalne deski; Ciemne deski; Akacjowe deski
|Output= Tarcza
|Output= Tarcza
}}
}}
Linia 37: Linia 37:
}}
}}
| Broń dystansowa. Można ją naładować naciągając cięciwę, przez co zadaje więcej obrażeń.
| Broń dystansowa. Można ją naładować naciągając cięciwę, przez co zadaje więcej obrażeń.
|- align="center"
| '''[[Kusza]]'''
| '''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Nić]]''' <br> + <br> '''[[Zaczep na linkę]]
| {{Grid/Crafting Table
| A1= Patyk | B1= Sztabka żelaza | C1= Patyk
| A2= Nić | B2= Zaczep na linkę | C2= Nić
| A3= | B3= Patyk | C3=
| Output= Kusza
}}
| Broń dystansowa. Po naładowaniu można schować ją w ekwipunku i w dowolnym momencie wystrzelić.


|- align="center"
|- align="center"
Linia 45: Linia 56:
| A2= |B2= Patyk |C2=
| A2= |B2= Patyk |C2=
| A3= |B3= Pióro |C3=
| A3= |B3= Pióro |C3=
| Output= Strzała | OA= 4
| Output= Strzała,4
}}
}}
| Podstawowa amunicja do łuku.
| Podstawowa amunicja do łuku.
Linia 56: Linia 67:
| A2= Jasnopył | B2= Strzała  | C2= Jasnopył
| A2= Jasnopył | B2= Strzała  | C2= Jasnopył
| A3= | B3= Jasnopył | C3=
| A3= | B3= Jasnopył | C3=
| Output= Widmowa strzała | OA= 2
| Output= Widmowa strzała,2
}}
}}
| Po trafieniu moba/gracza tą strzałą na kilka sekund podświetlany jest jego kontur.
| Po trafieniu moba/gracza tą strzałą na kilka sekund podświetlany jest jego kontur.
Linia 72: Linia 83:
|C2= Strzała
|C2= Strzała
|C3= Strzała
|C3= Strzała
|Output= Strzała odporności na ogień; Strzała Krzywdy; Strzała Leczenia; Strzała Niewidzialności; Strzała Skoku; Strzała widzenia w ciemności; Trująca Strzała; Strzała regeneracji; Strzała Spowolnienia; Strzała Siły; Strzała Szybkości; Strzała oddychania pod wodą; Strzała Osłabienia |OA=8; 8; 8; 8; 8; 8; 8; 8; 8; 8; 8; 8; 8
|Output= Strzała odporności na ogień,8; Strzała Krzywdy,8; Strzała Leczenia,8; Strzała Niewidzialności,8; Strzała Skoku,8; Strzała widzenia w ciemności,8; Trująca Strzała,8; Strzała regeneracji,8; Strzała Spowolnienia,8; Strzała Siły,8; Strzała Szybkości,8; Strzała oddychania pod wodą,8; Strzała Osłabienia,8
}}
}}
| Po trafieniu moba/gracza tą strzałą nadajemy mu [[Efekty#Lista efektów|efekt]] mikstury, jaki posiadała wystrzelona przez nas strzała.
| Po trafieniu moba/gracza tą strzałą nadajemy mu [[Efekty#Lista efektów|efekt]] mikstury, jaki posiadała wystrzelona przez nas strzała.

Wersja z 05:56, 18 gru 2019

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście Opis
Miecz Patyki
+
Deski,
Bruk,
Sztabka żelaza,
Sztabka złota
lub Diament





Ciemne dębowe deski




















Ciemne dębowe deski








Służy do ataku wręcz i zadaje więcej obrażeń niż ręka.
Tarcza Deski
+
Sztabka żelaza




Ciemne deski





Ciemne deski





Ciemne deski




Ciemne deski




Ciemne deski





Ciemne deski

Narzędzie, wykorzystywane do obrony przed dosięgającymi gracza atakami.
Łuk Patyk
+
Nić










Broń dystansowa. Można ją naładować naciągając cięciwę, przez co zadaje więcej obrażeń.
Kusza Patyk
+
Sztabka żelaza
+
Nić
+
Zaczep na linkę










Broń dystansowa. Po naładowaniu można schować ją w ekwipunku i w dowolnym momencie wystrzelić.
Strzała Krzemień
+
Patyk
+
Pióro




4






Podstawowa amunicja do łuku.
Widmowa strzała Strzała
+
Jasnopył




2






Po trafieniu moba/gracza tą strzałą na kilka sekund podświetlany jest jego kontur.
Strzała z miksturą Strzała
+
Trwała miotana mikstura




8
Strzała Krzywdy8Strzała Leczenia8Strzała Niewidzialności8Strzała Skoku8Strzała widzenia w ciemności8Trująca Strzała8
8
Strzała Spowolnienia8Strzała Siły8Strzała Szybkości8
8
Strzała Osłabienia8


Trwała mikstura szkodyTrwała mikstura życia

Trwała mikstura widzenia w ciemnościTrwała mikstura trucizny









Po trafieniu moba/gracza tą strzałą nadajemy mu efekt mikstury, jaki posiadała wystrzelona przez nas strzała.