Wytwarzanie: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
d Dodanie tabeli. |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 10: | Linia 10: | ||
! Przeznaczenie | ! Przeznaczenie | ||
|- | |- | ||
| [[Drewno]] | | [[Drewno]] | ||
| | | [[Deski]] | ||
| None | |||
| Używane do produkcji narzędzi,patyków, skrzyń itp. oraz jako materiał budowlany. | | Używane do produkcji narzędzi,patyków, skrzyń itp. oraz jako materiał budowlany. | ||
|- | |||
| [[Deski]] | |||
| [[Patyki]] | |||
| None | |||
| Używane do robienia pochodni oraz narzędzi. | |||
|- | |||
| [[Pochodnie]] | |||
| [[Patyki]]+[[Węgiel]] | |||
| None | |||
| Kliknij ppm na ścianie lub ziemi aby ustawić tam pochodnię. Pochodnia daje 15 światła.Roztapia śnieg i lód. | |||
|- | |||
| [[Workbench]] | |||
| [[Deski]] | |||
| None | |||
| Kliknij ppm na ścianie lub ziemi aby ustawić tam pochodnię. Pochodnia daje 15 światła.Roztapia śnieg i lód. | |||
|} | |} | ||
Wersja z 11:51, 5 sty 2011
Crafting to metoda tworzenia narzędzi, przedmiotów za pomocą bloków i innych przedmiotów. Jest to funkcja dostępna tylko w wersji Beta (a także w usuniętych: alpha, infdev, indev). W celu tworzenia przedmiotów przenosi się przedmioty na pole craftingu, a następnie układa w wymagany kształt. Można craftować także w tzw. odbiciu lustrzanym w pionie np. można zrobić łuk ze strony prawej, a nie lewej.
Gracz ma pole do craftingu 2x2 w oknie Inventory, które można użyć zawsze. Można tam tworzyć deski, patyki, workbenchy. Do tworzenia 3x3 potrzebny jest workbench, który stawia się na ziemi, a włącza go prawym przyciskiem myszy. Pojawia się okno z miejscem craftu 3x3, w którym można tworzyć większe przedmioty.
| Nazwa | Składniki | Recepta | Przeznaczenie |
|---|---|---|---|
| Drewno | Deski | None | Używane do produkcji narzędzi,patyków, skrzyń itp. oraz jako materiał budowlany. |
| Deski | Patyki | None | Używane do robienia pochodni oraz narzędzi. |
| Pochodnie | Patyki+Węgiel | None | Kliknij ppm na ścianie lub ziemi aby ustawić tam pochodnię. Pochodnia daje 15 światła.Roztapia śnieg i lód. |
| Workbench | Deski | None | Kliknij ppm na ścianie lub ziemi aby ustawić tam pochodnię. Pochodnia daje 15 światła.Roztapia śnieg i lód. |