Blok lazurytu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Thn70 (dyskusja | edycje)
Zmiany w artykule „Blok lazurytu”
Thn70 (dyskusja | edycje)
Zmiany w historii i dodanie wartości danych
Linia 1: Linia 1:
{{O|bloku|rudy|Ruda lazurytu}}
{{O|bloku|złoża|Złoże lazurytu}}


{{Rozszerz}}
{{Rozszerz}}
Linia 9: Linia 9:
|przezroczystość=Nie
|przezroczystość=Nie
|światło=Nie
|światło=Nie
|opórtnt=15 bloków
|opórtnt=3
|palność=Nie
|palność=Nie
|odnawialne=Tak
|odnawialne=Tak
Linia 18: Linia 18:
|idsłowne=lapis_block
|idsłowne=lapis_block
|fizyka=Nie}}
|fizyka=Nie}}
'''Blok lazurytu''' (ang. ''Lapis Lazuli Block'') to blok wykonany z [[Lazuryt|lazurytu]]. Jest granatowy, miejscami przejawiają się na nim szaro-zielone plamki, a jego tekstura podobna jest do bloku [[złoto (blok)|złota]] oraz innych surowców. Po przetworzeniu go w [[Stół rzemieślniczy|stole rzemieślniczym]] otrzymamy 9 sztuk [[Lazuryt|lazurytu]].
'''Blok lazurytu''' (ang. ''Block of Lapis Lazuli'') to blok wykonany z [[Lazuryt|lazurytu]]. Jest granatowy, miejscami przejawiają się na nim szaro-zielone plamki, a jego tekstura podobna jest do bloku [[złoto (blok)|złota]] oraz innych surowców. Po przetworzeniu go w [[Stół rzemieślniczy|stole rzemieślniczym]] otrzymamy 9 sztuk [[Lazuryt|lazurytu]].


==Wydobywanie==
== Wydobywanie ==


Blok lazurytu należy wydobyć za pomocą co najmniej kamiennego [[kilof]]a, inaczej po zniszczeniu nic z niego nie wypadnie.
Blok lazurytu należy wydobyć za pomocą co najmniej kamiennego [[kilof]]a, inaczej po zniszczeniu nic z niego nie wypadnie.
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
|-
|-
!Blok
! Blok
!Narzędzie
! Narzędzie
!Twardość
! Twardość
! colspan="9" |Czas niszczenia (w sekundach)
! colspan="9" |Czas niszczenia (w sekundach)
|-
|-
| rowspan="2" |{{BlockLink|Blok lazurytu}}
| rowspan="2" |{{BlockLink|Blok lazurytu}}
| rowspan="2" style="text-align:center" |[[Plik:Kilof.png|alt=Kilof|bezramki]]
| rowspan="2" style="text-align:center" |[[Plik:Kilof.png|alt=Kilof|bezramki]]
| rowspan="2" |3
| rowspan="2" style="text-align:center"|3
| style="text-align:center" |Ręka
| style="text-align:center" |Ręka
| style="text-align:center" |Drewniany
| style="text-align:center" |Drewniany
Linia 50: Linia 50:
|}
|}


==Otrzymywanie==
== Otrzymywanie ==


===Wytwarzanie===
=== Wytwarzanie ===


{| style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5" border="1"
{| style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5" border="1"
|- align="center"
|- align="center"
!Składniki
! Składniki
!Przed → Po
! Przed → Po
|- align="center"
|- align="center"
|[[Lazuryt]]
|[[Lazuryt]]
Linia 68: Linia 68:
|}
|}


===Struktury===
=== Struktury ===
Jeden blok lazurytu generuje się wewnątrz posągu [[Złosadnik|złosadnika]] z berłem w [[Leśny dwór|leśnym dworze]].
Jeden blok lazurytu generuje się wewnątrz posągu [[Złosadnik|złosadnika]] z berłem w [[Leśny dwór|leśnym dworze]].


==Zastosowanie==
== Zastosowanie ==


Blok lazurytu wykorzystywany jest głównie jako dekoracja. Bloku można też użyć do magazynowania dużych ilości tego surowca.
Blok lazurytu wykorzystywany jest głównie jako dekoracja. Bloku można też użyć do magazynowania dużych ilości tego surowca.


===Wytwarzanie===
=== Wytwarzanie ===


{| style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5" border="1"
{| style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5" border="1"
|- align="center"
|- align="center"
!Składniki
! Składniki
!Przed → Po
! Przed → Po
|- align="center"
|- align="center"
| [[Blok lazurytu]]
| [[Blok lazurytu]]
Linia 91: Linia 91:
|}
|}


==Historia==
== Wartości danych ==
 
=== ID ===
''[[Java Edition]]'':
{| class="wikitable"
! Nazwa
! ID słowne
! Forma
! Tagi bloku
! Klucz tłumaczenia
|-
|{{BlockSprite|1308}} Blok lazurytu
|{{Code|lapis_block}}
|Blok,<br>Przedmiot
|{{Code|mineable/pickaxe}}<br>{{Code|needs_stone_tool}}
|{{Code|block.minecraft.lapis_block}}
|}
 
''[[Bedrock Edition]]':
{| class="wikitable"
! Nazwa
! ID słowne
! ID numeryczne
! Forma
! ID przedmiotu
! Klucz tłumaczenia
|-
|{{BlockSprite|1308}} Blok lazurytu
|{{Code|lapis_block}}
|{{Code|22}}
|Blok,<br>Przedmiot
|{{Code|lapis_block}}
|{{Code|tile.lapis_block.name}}
|}
 
== Historia ==


{{Historia|Beta}}
{{Historia|Beta}}
{{Historia||1.2|Dodano blok lazurytu.}}
{{Historia||1.2|Dodano blok lazurytu.}}
{{Historia||1.6|Tekstura bloku została obrócona.}}
{{Historia||1.6|Tekstura bloku została obrócona.}}
{{Historia|r}}
{{Historia|r}}
{{Historia||1.3.1|snap=12w22a|Tekstura ponownie została obrócona na swoją pierwotną pozycję.}}
{{Historia||1.3.1|snap=12w22a|Tekstura ponownie została obrócona na swoją pierwotną pozycję.}}
{{Historia||1.6.1|snap=13w19a|Tekstura bloku została zmieniona.}}
{{Historia||1.6.1|snap=13w19a|Tekstura bloku została zmieniona.}}
{{Historia||1.8|snap=14w02a|Bloki lazurytu są teraz odnawialne, ponieważ osadnicy sprzedają lazuryt.}}
{{Historia||1.8|snap=14w02a|Bloki lazurytu są teraz odnawialne, ponieważ osadnicy sprzedają [[lazuryt]].}}
{{Historia||1.14|Tekstura bloku została zmieniona.|snap=18w43a}}{{Historia|Pocketa}}
{{Historia||1.14|Tekstura bloku została zmieniona.|snap=18w43a}}
 
{{Historia|Pocketa}}
{{Historia||v0.2.0|Dodano blok lazurytu.}}
{{Historia||v0.8.0|snap=build 1|Zmieniono teksturę bloku lazurytu.}}
 
{{Historia|pe}}
{{Historia||1.0.4|snap=alpha 1.0.4.0|[[Osadnik|Osadnicy]] o profesji kapłana sprzedają [[lazuryt]], co czyni lazurytowe bloki odnawialnymi.}}
{{Historia||1.1.0|snap=alpha 1.1.0.0|Bloki lazurytu znajdują się w [[Leśny dwór|leśnych dworach]].}}
 
{{Historia|Bedrock}}
{{Historia||1.10.0|snap=beta 1.10.0.3|Zmieniono teksturę bloku lazurytu.}}
 
{{Historia|konsola}}
{{Historia||xbox=TU1|xbone=CU1|ps=1.00|wiiu=Patch 1|Dodano blok lazurytu.}}
{{Historia||xbox=TU22|xbone=CU10|ps=1.15|wiiu=Patch 1|Zmieniono teksturę bloku lazurytu.}}
{{Historia||xbox=none|xbone=none|ps=1.90|wiiu=none|Ponownie zmieniono teksturę bloku lazurytu.}}
 
{{Historia|New Nintendo 3DS Edition}}
{{Historia||0.1.0|Dodano blok lazurytu.}}
{{Historia||0.1.0|Dodano blok lazurytu.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}
==Ciekawostki== 


*W prawdziwym świecie lazuryt to barwiący na niebiesko główny składnik minerału jakim jest lapis lazuli. Używany jest do tworzenia witraży, rękopisów iluminowanych i malowideł naskalnych. [http://pl.wikipedia.org/wiki/Lapis_lazuli Wikipedia]
== Ciekawostki == 
 
* W prawdziwym świecie lazuryt to barwiący na niebiesko główny składnik minerału jakim jest lapis lazuli. Używany jest do tworzenia witraży, rękopisów iluminowanych i malowideł naskalnych. [http://pl.wikipedia.org/wiki/Lapis_lazuli Wikipedia]


{{Bloki}}
{{Bloki}}
Linia 111: Linia 166:
[[cs:Blok lazuritu]]
[[cs:Blok lazuritu]]
[[de:Lapislazuliblock]]
[[de:Lapislazuliblock]]
[[en:Lapis Lazuli Block]]
[[en:Block of Lapis Lazuli]]
[[es:Bloque de lapislázuli]]
[[es:Bloque de lapislázuli]]
[[fr:Bloc de lapis-lazuli]]
[[fr:Bloc de lapis-lazuli]]

Wersja z 09:02, 22 lip 2023


Artykuł Blok lazurytu jest krótki.
Możesz pomóc, poszerzając go.


Blok lazurytu

Typ

Przetworzony, budowlany

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

3

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie


Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak (64)


Blok lazurytu (ang. Block of Lapis Lazuli) to blok wykonany z lazurytu. Jest granatowy, miejscami przejawiają się na nim szaro-zielone plamki, a jego tekstura podobna jest do bloku złota oraz innych surowców. Po przetworzeniu go w stole rzemieślniczym otrzymamy 9 sztuk lazurytu.

Wydobywanie

Blok lazurytu należy wydobyć za pomocą co najmniej kamiennego kilofa, inaczej po zniszczeniu nic z niego nie wypadnie.

Blok Narzędzie Twardość Czas niszczenia (w sekundach)
BlockCSS_new.png/1308 Blok lazurytu Kilof 3 Ręka Drewniany Kamienny Żelazny Złoty Diamentowy Netherytowy
15 7,5 1,15 0,75 1,25 0,6 0,5

Otrzymywanie

Wytwarzanie

Składniki Przed → Po
Lazuryt










Struktury

Jeden blok lazurytu generuje się wewnątrz posągu złosadnika z berłem w leśnym dworze.

Zastosowanie

Blok lazurytu wykorzystywany jest głównie jako dekoracja. Bloku można też użyć do magazynowania dużych ilości tego surowca.

Wytwarzanie

Składniki Przed → Po
Blok lazurytu




9






Wartości danych

ID

Java Edition:

Nazwa ID słowne Forma Tagi bloku Klucz tłumaczenia
BlockCSS_new.png/1308 Blok lazurytu lapis_block Blok,
Przedmiot
mineable/pickaxe
needs_stone_tool
block.minecraft.lapis_block

Bedrock Edition':

Nazwa ID słowne ID numeryczne Forma ID przedmiotu Klucz tłumaczenia
BlockCSS_new.png/1308 Blok lazurytu lapis_block 22 Blok,
Przedmiot
lapis_block tile.lapis_block.name

Historia

Beta
1.2Dodano blok lazurytu.
1.6Tekstura bloku została obrócona.
Pełna wersja
1.3.112w22aTekstura ponownie została obrócona na swoją pierwotną pozycję.
1.6.113w19aTekstura bloku została zmieniona.
1.814w02aBloki lazurytu są teraz odnawialne, ponieważ osadnicy sprzedają lazuryt.
1.1418w43aTekstura bloku została zmieniona.
Pocket Edition Alpha
v0.2.0Dodano blok lazurytu.
v0.8.0build 1Zmieniono teksturę bloku lazurytu.
Pełna wersja Pocket Edition
1.0.4alpha 1.0.4.0Osadnicy o profesji kapłana sprzedają lazuryt, co czyni lazurytowe bloki odnawialnymi.
1.1.0alpha 1.1.0.0Bloki lazurytu znajdują się w leśnych dworach.
Bedrock Edition
1.10.0beta 1.10.0.3Zmieniono teksturę bloku lazurytu.
Console Edition
TU1CU11.00Patch 1Dodano blok lazurytu.
TU22CU101.15Zmieniono teksturę bloku lazurytu.
1.90Ponownie zmieniono teksturę bloku lazurytu.
New Nintendo 3DS Edition
0.1.0Dodano blok lazurytu.

Ciekawostki

  • W prawdziwym świecie lazuryt to barwiący na niebiesko główny składnik minerału jakim jest lapis lazuli. Używany jest do tworzenia witraży, rękopisów iluminowanych i malowideł naskalnych. Wikipedia