Różowy barwnik: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
IdefixBot (dyskusja | edycje)
d Bot: Modifying pt-br:Tintura Rosa (R).
Poprawy w craftingu, zastosowania zastąpiono szablonem, dodano informacje do infoboxu, dodano historię
Linia 3: Linia 3:
|typ=Barwnik
|typ=Barwnik
|wytrzymałość=9
|wytrzymałość=9
|odnawialne=Tak
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
|idsłowne=dye 9
}}
}}


Linia 15: Linia 17:
!width="204"|Crafting
!width="204"|Crafting
|-
|-
| align="center"| [[Kwiaty|Różowy tulipan]]
| align="center"| [[Kwiaty|Różowy tulipan]] lub <br>[[Kwiaty|Piwonia]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|A1= |B1= |C1=
|A1= |B1= |C1=
|A2= |B2= |C2=
|A2= |B2= |C2=
|A3= |B3= Różowy tulipan |C3=
|A3= |B3= Różowy tulipan, Piwonia |C3=
|Output= Różowy barwnik |OA= 1
|Output= Różowy barwnik  |OA= 1, 2
}}
|-
| align="center"| [[Kwiaty|Piwonia]]
|{{Grid/Crafting Table
|A1= |B1= |C1=
|A2= |B2= |C2=
|A3= |B3= Piwonia |C3=
|Output= Różowy barwnik  |OA= 2
}}
}}
|- align="center"
|- align="center"
|[[Czerwony barwnik]] + <br> [[Mączka kostna]]
|[[Czerwony barwnik]] + <br> [[Mączka kostna]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|A1=  |B1=      |C1=  
|A1=  |B1=      |C1=  
|A2=  |B2=  |C2=  
|A2=  |B2=  |C2=  
Linia 41: Linia 37:


== Zastosowania ==
== Zastosowania ==
* Tworzenie różowego bloku [[Wełna|wełny]], [[Szkło|szkła]] i [[Utwardzona glina|utwardzonej gliny]].
{{Zastosowania barwników}}
* Możliwe jest zdobycie więcej bloczków różowej [[Wełna|wełny]], poprzez zafarbowanie [[Owca|owcy]] różowym barwnikiem. Otrzymujemy wtedy 1-3 bloczków różowej wełny.
* Malowanie [[zbroja|skórzanej zbroi]] i obroży [[wilk|psom]]
* Wytwarzanie [[Karmazynowy barwnik|karmazynowego barwnika]]
* Tworzenie różowych [[Gwiazdka pirotechniczna|gwiazdek pirotechnicznych]]
 


{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
|- align="center"
|- align="center"
!width="150"|Składniki
!width="204"|Crafting
!width="150"|Składniki
!width="150"|Składniki
!width="204"|Crafting
!width="204"|Crafting
Linia 60: Linia 53:
|Output= Różowa wełna  |OA= 1
|Output= Różowa wełna  |OA= 1
}}
}}
|-
| align="center"| [[Utwardzona glina]] +<br>'''Różowy barwnik'''
| align="center"| [[Utwardzona glina]] +<br>'''Różowy barwnik'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 76: Linia 68:
|Output=Różowo barwione szkło  |OA=8
|Output=Różowo barwione szkło  |OA=8
}}
}}
|-
| align="center"| '''Różowy barwnik''' +<br> [[Lazuryt]] +<br> [[Czerwony barwnik]]<br> lub <br> [[Różowy barwnik]] +<br> [[Fioletowy barwnik]]
| align="center"| '''Różowy barwnik''' +<br> [[Lazuryt]] +<br> [[Czerwony barwnik]]<br> lub <br> [[Różowy barwnik]] +<br> [[Fioletowy barwnik]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 91: Linia 82:
|A3=Proch |B3= |C3=Różowy barwnik
|A3=Proch |B3= |C3=Różowy barwnik
|Output= Różowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna  |OA= 1
|Output= Różowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna  |OA= 1
}}
| align="center" | [[Proch]] <br>+<br> [[Różowy barwnik]] <br>+<br> Dodatkowy składnik
|{{Grid/Crafting Table 
|B2= Proch   
|B3= Diament, Głowa creepera, Samorodek złota, Ognista kula, Jasnopył, Pióro
|C3= Różowy barwnik
|Output= Różowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna  |OA=1
|nieokreślona=1
}}
}}
|}
|}
== Historia ==
{{Historia|b}}
{{Historia||1.2|Dodano różowy barwnik.}}
{{Historia|r}}
{{Historia||1.4.2|snap=12w34a|Dodano możliwość kolorowania skórzanej zbroi oraz obroży psów.}}
{{Historia||1.4.6|snap=12w49a|Różowy barwnik może zostać użyty wraz z prochem do stworzenia fajerwerków.}}
{{Historia||1.6.1|snap=13w19a|Różowy barwnik może zostać użyty do kolorowania utwardzonej gliny.}}
{{Historia||1.7.2|snap=13w41a|[[Szkło]] może zostać pokolorowane z uźyciem barwników.}}
{{Historia|||snap=14w30a|Dodano [[banner]]y które mogą zostać pokolorowane.}}
{{Historia|Pocketa}}
{{Historia||0.4.0|Dodano różowy barwnik.}}
{{Historia|foot}}


{{Przedmioty}}
{{Przedmioty}}

Wersja z 18:37, 30 kwi 2016

Różowy barwnik
Typ

Barwnik

Wytrzymałość

9

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak (64)

Rzadkość

Pospolita


Różowy barwnik (ang. Pink Dye) jest drugorzędnym kolorem, powstającym w wyniku połączenia czerwonego barwnika z mączką kostną w polu craftingu. Można go wytworzyć z piwonii lub różowego tulipana.

Crafting

Składniki Crafting
Różowy tulipan lub
Piwonia










Czerwony barwnik +
Mączka kostna










Zastosowania


Składniki Crafting Składniki Crafting
Wełna +
Różowy barwnik





Biała_wełna



Utwardzona glina +
Różowy barwnik
Utwardzona glina Utwardzona glina Utwardzona glina Różowo barwiona glina
Utwardzona glina
Utwardzona glina
Utwardzona glina Utwardzona glina Utwardzona glina
Szkło +
Różowy barwnik



Różowo barwione szkło






Różowy barwnik +
Lazuryt +
Czerwony barwnik
lub
Różowy barwnik +
Fioletowy barwnik



Karmazynowy barwnik



Proch +
Różowy barwnik



Różowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna






Proch
+
Różowy barwnik
+
Dodatkowy składnik



Różowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna






Historia

Beta
1.2Dodano różowy barwnik.
Pełna wersja
1.4.212w34aDodano możliwość kolorowania skórzanej zbroi oraz obroży psów.
1.4.612w49aRóżowy barwnik może zostać użyty wraz z prochem do stworzenia fajerwerków.
1.6.113w19aRóżowy barwnik może zostać użyty do kolorowania utwardzonej gliny.
1.7.213w41aSzkło może zostać pokolorowane z uźyciem barwników.
14w30aDodano bannery które mogą zostać pokolorowane.
Pocket Edition Alpha
0.4.0Dodano różowy barwnik.