Blok diamentu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Dodanie historii
popr. i dod.
Linia 1: Linia 1:
{{o|bloku|rudy|Ruda diamentu|diamentu|Diament}}
{{Blok
{{Blok
|wygląd=Blok diamentu.png
|wygląd=Blok diamentu.png
|typ=Przetworzony
|typ=Przetworzony
|grawitacja=Nie
|fizyka=Nie
|przezroczystość=Nie
|przezroczystość=Nie
|światło=Nie
|światło=Nie
|palność=Nie
|palność=Nie
|opórtnt=30 bloków
|opórtnt=30
|odnawialne=Nie
|odnawialne=Nie
|narzędzie=Żelazny kilof
|narzędzie=Żelazny kilof
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak, 64
|wersja=Indev 0.31 (29 stycznia 2010)  
|wersja=Indev 0.31 (29 stycznia 2010)  
|data=57
|data=57
|idsłowne=diamond_block
|idsłowne=diamond_block
}}
}}
{{o|bloku|rudy|Ruda diamentu|kryształu|Diament}}
'''Blok diamentu''' (ang. ''Diamond Block'') jest jednym z bloków minerałów.  
 
'''Blok diamentu''' ''(ang. Diamond Block)'' jest jednym z bloków minerałów. Może zostać otrzymany przez proces craftingu dziewięciu [[diament]]ów ułożonych we wzór 3x3. Diamentowe bloki nie mają żadnego zastosowania do craftingu i służą jako dekoracja lub do przechowywania klejnotów w stylowy sposób. Bloki można wydobyć za pomocą żelaznego lub diamentowego kilofa.
 


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== Crafting ===
=== Niszczenie ===
Aby zniszczyć blok diamentu trzeba mieć żelazny lub diamentowy kilof.
=== Wydobywanie ===
{|class="wikitable"
|-
! Blok
! Narzędzie
! colspan=9 | Czas niszczenia (w sekundach)
|-
|rowspan=2 | {{BlockLink|id=33|Blok diamentu}}
|rowspan=2 style="text-align:center" | [[Plik:Kilof.png|25px|link=Kilof]]
| style="text-align:center" | Ręka
| style="text-align:center" | Drewniany
| style="text-align:center" | Kamienny
| style="text-align:center" | Żelazny
| style="text-align:center" | Diamentowy
| style="text-align:center" | Złoty
|- style="text-align:center"
| {{tc|Nie|25}}
| {{tc|Nie|12,5}}
| {{tc|Nie|6,25}}
| {{tc|Tak|1,25}}
| {{tc|Tak|0,95}}
| {{tc|Nie|2,1}}
|}
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
!Składniki
!Składniki
!Przed » Po
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
|[[Diament]]
|'''[[Diament]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Diament |B1= Diament |C1= Diament
|A1= Diament |B1= Diament |C1= Diament
|A2= Diament |B2= Diament |C2= Diament
|A2= Diament |B2= Diament |C2= Diament
|A3= Diament |B3= Diament |C3= Diament
|A3= Diament |B3= Diament |C3= Diament
|Output= Blok diamentu |OA=
|Output= Blok diamentu  
}}
}}
|}
|}


== Zastosowania ==
== Zastosowania ==
 
=== [[Crafting|Wytwrzanie]] ===
===Crafting===
 
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
!Składniki
!Składniki
!Przed » Po
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
|[[Blok diamentu]]
|[[Blok diamentu]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1=  |C1= 
|B2= Blok diamentu
|A2=  |B2= Blok diamentu|C2= 
|A3=  |B3=  |C3= 
|Output= Diament|OA= 9
|Output= Diament|OA= 9
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
}}
}}
|}
|}
=== Piramida magicznej latarni ===
{{main|Magiczna latarnia}}
Bloki diamentów można zastosować do tworzenia piramidy magicznej latarni.


== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|indev}}
{{Historia|i}}
{{Historia||0.31|snap=29 stycznia 2010|[[Plik:Blok diamentu-indev.png|30px]] Wraz z diamentami dodano blok diamentu. Początkowo był nazywany blokiem szmaragdu.}}
{{Historia||0.31|snap=29 stycznia 2010|Wraz z diamentami dodano blok diamentu. Początkowo był nazywany blokiem szmaragdu. ([[Plik:Blok_diamentu-indev.png|30px]])}}
{{Historia|||snap=30 stycznia 2010|Zmieniono nazwę ''blok szmaragdu'' na ''blok diamentu''.}}
{{Historia|||snap=30 stycznia 2010|Zmieniono nazwę ''blok szmaragdu'' na ''blok diamentu''.}}
{{Historia|alpha}}
{{Historia|a}}
{{Historia||1.2.0|[[Plik:Blok diamentu-alpha.png|30px]] Zmieniono teksturę bloku diamentu. Ciekawostką jest to, że w plikach gry pozostała jedna nieużywana tekstura bloku.}}
{{Historia||1.2.0|Zmieniono teksturę bloku diamentu z [[Plik:Blok_diamentu-indev.png|30px]] na [[Plik:Blok_diamentu-alpha.png|30px]].|Ciekawostką jest to, że w plikach gry pozostała jedna nieużywana tekstura bloku.}}
{{Historia|beta}}
{{Historia|b}}
{{Historia||1.2|Nieużywana tekstura została usunięta z plików gry.}}
{{Historia||1.2|Nieużywana tekstura została usunięta z plików gry.}}
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.0.0|snap=Beta 1.9-pre5|[[File:Blok diamentu-1.0.png|30px]] Tekstura została lekko zmieniona, przyciemniono gradienty znajdujące się w rogach bloku.}}
{{Historia||1.0.0|snap=Beta 1.9-pre5|Tekstura została lekko zmieniona z [[Plik:Blok_diamentu-alpha.png|30px]] na [[Plik:Blok_diamentu-1.0.png|30px]].}}
{{Historia||1.4.2|snap=12w32a|Bloki diamentu mogą być teraz użyte do stworzenia [[magiczna latarnia#Zastosowanie|piramidy magicznej latarni]].}}
{{Historia||1.4.2|snap=12w32a|Bloki diamentu mogą być teraz użyte do stworzenia [[magiczna latarnia#Zastosowanie|piramidy magicznej latarni]].}}
{{Historia|pa}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.1.0|Dodano blok diamentu.}}
{{Historia||0.1.0|Dodano blok diamentu.}}
{{Historia|console}}
{{Historia|k}}
{{Historia||xbox=TU1|xbone=CU1|ps=1.00|wiiu=Patch 1|Dodano blok diamentu.}}
{{Historia||xbox=TU1|xbone=CU1|ps=1.00|wiiu=Patch 1|Dodano blok diamentu.}}
{{Historia||xbox=TU19|xbone=CU7|ps=1.12|Bloki diamentu mogą być teraz użyte do stworzenia piramidy magicznej latarni.}}
{{Historia||xbox=TU19|xbone=CU7|ps=1.12|Bloki diamentu mogą być teraz użyte do stworzenia piramidy magicznej latarni.}}
Linia 73: Linia 95:


{{Bloki}}
{{Bloki}}
[[Kategoria:Bloki]]
[[Kategoria:Bloki minerałów]]


[[de:Diamantblock]]
[[de:Diamantblock]]

Wersja z 13:39, 29 maj 2016

Blok diamentu

Typ

Przetworzony

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

30

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie


Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak, 64


Blok diamentu (ang. Diamond Block) jest jednym z bloków minerałów.

Otrzymywanie

Niszczenie

Aby zniszczyć blok diamentu trzeba mieć żelazny lub diamentowy kilof.

Wydobywanie

Blok Narzędzie Czas niszczenia (w sekundach)
BlockCSS_new.png/33 Blok diamentu Ręka Drewniany Kamienny Żelazny Diamentowy Złoty
25 12,5 6,25 1,25 0,95 2,1

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Diament










Zastosowania

Wytwrzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Blok diamentu










Piramida magicznej latarni

 Osobny artykuł: Magiczna latarnia.

Bloki diamentów można zastosować do tworzenia piramidy magicznej latarni.

Historia

Indev
0.3129 stycznia 2010Wraz z diamentami dodano blok diamentu. Początkowo był nazywany blokiem szmaragdu. ()
30 stycznia 2010Zmieniono nazwę blok szmaragdu na blok diamentu.
Alpha
1.2.0Zmieniono teksturę bloku diamentu z na .
Ciekawostką jest to, że w plikach gry pozostała jedna nieużywana tekstura bloku.
Beta
1.2Nieużywana tekstura została usunięta z plików gry.
Pełna wersja
1.0.0Beta 1.9-pre5Tekstura została lekko zmieniona z na Plik:Blok diamentu-1.0.png.
1.4.212w32aBloki diamentu mogą być teraz użyte do stworzenia piramidy magicznej latarni.
Pocket Edition Alpha
0.1.0Dodano blok diamentu.
Console Edition
TU1CU11.00Patch 1Dodano blok diamentu.
TU19CU71.12Bloki diamentu mogą być teraz użyte do stworzenia piramidy magicznej latarni.