Rośliny: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Thn70 (dyskusja | edycje)
Dodanie szablonów „ItemLink” i „BlockLink”
Thn70 (dyskusja | edycje)
Linia 31: Linia 31:
|{{BlockLink|id=kakao|Kakao}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Ziarna kakaowe}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (dżungla)}}
|{{BlockLink|id=kakao|Kakao}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Ziarna kakaowe}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (dżungla)}}
|-
|-
|{{BlockLink|id=cactus-side|Kaktus}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Kaktus}} ||{{tc|tak|[[Barwniki|Zielony]]}}|| {{tc|tak|Tak, 3 kratki w górę}} || {{tc|tak|Tak ([[pustynia]])}}
|{{BlockLink|id=cactus-side|Kaktus}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Kaktus}} || {{tc|tak|[[Barwniki|Zielony]]}} || {{tc|tak|Tak, 3 kratki w górę}} || {{tc|tak|Tak ([[pustynia]])}}
|-
|{{BlockLink|Krzak słodkich jagód}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Słodkie jagody}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 4 fazy rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (tajga, ośnieżona tajga, las świerkowy, las sekwojowy)}}
|-
|-
|{{BlockLink|Kwiaty}}|| {{tc|nie}} || {{tc|tak}} || {{BlockLink|Kwiaty}} || {{tc|tak|[[Barwniki|Zależy od rodzaju kwiatu]]}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak ([[Las|lasy]], [[Bagno|bagna]], [[góry]])}}
|{{BlockLink|Kwiaty}}|| {{tc|nie}} || {{tc|tak}} || {{BlockLink|Kwiaty}} || {{tc|tak|[[Barwniki|Zależy od rodzaju kwiatu]]}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak ([[Las|lasy]], [[Bagno|bagna]], [[góry]])}}
Linia 44: Linia 46:
|-
|-
|{{BlockLink|Liście}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || Czasami {{BlockLink|id=16|sadzonka}}, {{ItemLink|jabłko}} lub {{ItemLink|patyk}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (na [[Drzewo|drzewach]])}}
|{{BlockLink|Liście}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || Czasami {{BlockLink|id=16|sadzonka}}, {{ItemLink|jabłko}} lub {{ItemLink|patyk}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (na [[Drzewo|drzewach]])}}
|-
|{{BlockLink|Mały spadkoliść}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Mały spadkoliść}} || {{tc|nie}} || {{tc|częściowo|Zmiana w [[wielki spadkoliść]] tylko po użyciu mączki kostnej}} || {{tc|tak|Tak ([[bujne jaskinie]])}}
|-
|{{BlockLink|id=marchewki4|Marchewka}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Marchewka}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (wioski)}}
|-
|-
|{{BlockLink|Paproć|id = 399}}
|{{BlockLink|Paproć|id = 399}}
Linia 53: Linia 59:
|{{tc|tak|Tak (dżungla, tajga i mega tajga)}}
|{{tc|tak|Tak (dżungla, tajga i mega tajga)}}
|-
|-
|{{BlockLink|id=marchewki4|Marchewka}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Marchewka}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (wioski)}}
|{{BlockLink|Pnącze}}|| {{tc|nie}} || {{tc|tak}} || Nic || {{tc|nie}} || {{tc|tak|W dół i w boki (na 1 kratkę)}} || {{tc|tak|Tak (na drzewach)}}
|-
|-
|{{BlockLink|Pnącze}}|| {{tc|nie}} || {{tc|tak}} ||Nic|| {{tc|nie}} || {{tc|tak|W dół i w boki (na 1 kratkę)}} || {{tc|tak|Tak (na drzewach)}}
|{{BlockLink|id=wheat8|Pszenica}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Nasiona|Nasiona pszenicy}} i {{ItemLink|pszenica}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak ([[wioski]])}}
|-
|-
|{{BlockLink|id=wheat8|Pszenica}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Nasiona|Nasiona pszenicy}} i {{ItemLink|pszenica}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak ([[wioski]])}}
|{{BlockLink|Pylikwiat}}|| {{tc|nie}} || {{tc|tak}} || {{BlockLink|Pylikwiat}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (bujne jaskinie)}}
|-
|-
|{{BlockLink|id=16|Sadzonka}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|id=16|Sadzonka}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|W górę (zamienia się w [[drzewo]])}} || {{tc|nie}}
|{{BlockLink|id=16|Sadzonka}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|id=16|Sadzonka}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|W górę (zamienia się w [[drzewo]])}} || {{tc|nie}}
Linia 66: Linia 72:
|-
|-
|{{BlockLink|Wysoka trawa}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || Czasami {{ItemLink|Nasiona|nasiona pszenicy}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (lasy, [[równiny]], góry)}}
|{{BlockLink|Wysoka trawa}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || Czasami {{ItemLink|Nasiona|nasiona pszenicy}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (lasy, [[równiny]], góry)}}
|-
|{{BlockLink|Wielki spadkoliść}}|| {{tc|Częściowo}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Wielki spadkoliść}} || {{tc|nie}} || {{tc|częściowo|Rozrost łodygi tylko po użyciu mączki kostnej}} || {{tc|tak|Tak (bujne jaskinie)}}
|-
|-
|{{BlockLink|id=ziemniaki4|Ziemniak}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Ziemniak}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (wioski)}}
|{{BlockLink|id=ziemniaki4|Ziemniak}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Ziemniak}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (wioski)}}
|-
|{{BlockLink|Zwisające korzenie}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Zwisające korzenie}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (bujne jaskinie)}}
|}
|}



Wersja z 09:47, 26 sie 2023

Rośliny – rodzaj organicznych bloków w grze.

Opis

Rośliny nie mogą się przemieszczać, mogą tylko rosnąć i „odpadać” w określonych warunkach. Większość może być zasadzona bądź postawiona na bloku. Wzrost niektórych roślin można przyśpieszyć za pomocą mączki kostnej.

Rodzaje roślin

Normalne (rosnące na Powierzchni)

Roślina Blok stały Ozdoba Wypada Barwnik Rozrost Naturalne występowanie
BlockCSS_new.png/1649 Arbuz Tak Nie ItemCSS.png/504 Kawałki arbuza Nie Nie Tak (dżungla)
BlockCSS_new.png/901 Bambus Tak Nie ItemCSS.png/369 Bambus Nie Tak, do 16 kratek w górę Tak (dżungla, bambusowy las)
BlockCSS_new.png/401 Bielica Tak Nie BlockCSS_new.png/1145 Ziemia Nie Nie Tak (mega tajga)
BlockCSS_new.png/384 Burak Nie Nie ItemCSS.png/487 Burak Nie Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok Tak (wioski)
BlockCSS_new.png/1193 Pień Tak Nie BlockCSS_new.png/1193 Pień Nie Nie Tak (w losowych miejscach na świecie)
BlockCSS_new.png/175 Dynia Tak Tak BlockCSS_new.png/175 Dynia Nie Nie Tak (w losowych miejscach na świecie)
BlockCSS_new.png/1641 Kakao Tak Nie ItemCSS.png/587 Ziarna kakaowe Nie Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok Tak (dżungla)
BlockCSS_new.png/384 Kaktus Tak Nie BlockCSS_new.png/1326 Kaktus Zielony Tak, 3 kratki w górę Tak (pustynia)
BlockCSS_new.png/1066 Krzak słodkich jagód Nie Nie ItemCSS.png/391 Słodkie jagody Nie Tak, 4 fazy rozrostu, 1 blok Tak (tajga, ośnieżona tajga, las świerkowy, las sekwojowy)
BlockCSS_new.png/1602 Kwiaty Nie Tak BlockCSS_new.png/1602 Kwiaty Zależy od rodzaju kwiatu Nie Tak (lasy, bagna, góry)
BlockCSS_new.png/109 Lilia wodna Tak Tak BlockCSS_new.png/1594 Lilia wodna Nie Nie Tak (bagna)
BlockCSS_new.png/1618 Liście Tak Nie Czasami BlockCSS_new.png/16 sadzonka, ItemCSS.png/484 jabłko lub ItemCSS.png/54 patyk Nie Nie Tak (na drzewach)
BlockCSS_new.png/1995 Mały spadkoliść Nie Nie BlockCSS_new.png/1995 Mały spadkoliść Nie Zmiana w wielki spadkoliść tylko po użyciu mączki kostnej Tak (bujne jaskinie)
BlockCSS_new.png/1633 Marchewka Nie Nie ItemCSS.png/491 Marchewka Nie Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok Tak (wioski)
BlockCSS_new.png/399 Paproć Nie Tak BlockCSS_new.png/399 Paproć Nie Nie Tak (dżungla, tajga i mega tajga)
BlockCSS_new.png/384 Pnącze Nie Tak Nic Nie W dół i w boki (na 1 kratkę) Tak (na drzewach)
BlockCSS_new.png/384 Pszenica Nie Nie ItemCSS.png/384 Nasiona pszenicy i ItemCSS.png/589 pszenica Nie Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok Tak (wioski)
BlockCSS_new.png/1997 Pylikwiat Nie Tak BlockCSS_new.png/1997 Pylikwiat Nie Nie Tak (bujne jaskinie)
BlockCSS_new.png/16 Sadzonka Nie Nie BlockCSS_new.png/16 Sadzonka Nie W górę (zamienia się w drzewo) Nie
BlockCSS_new.png/1664 Trzcina cukrowa Nie Nie ItemCSS.png/588 Trzcina cukrowa Nie Tak, 3 kratki w górę Tak (obok zbiorników wodnych na trawie, ziemi lub piasku)
BlockCSS_new.png/56 Uschnięty krzew Nie Nie ItemCSS.png/54 Patyki Nie Nie Tak (pustynia)
BlockCSS_new.png/1596 Wysoka trawa Nie Nie Czasami ItemCSS.png/384 nasiona pszenicy Nie Nie Tak (lasy, równiny, góry)
BlockCSS_new.png/1996 Wielki spadkoliść Częściowo Nie BlockCSS_new.png/1996 Wielki spadkoliść Nie Rozrost łodygi tylko po użyciu mączki kostnej Tak (bujne jaskinie)
BlockCSS_new.png/1656 Ziemniak Nie Nie ItemCSS.png/511 Ziemniak Nie Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok Tak (wioski)
BlockCSS_new.png/2137 Zwisające korzenie Nie Nie BlockCSS_new.png/2137 Zwisające korzenie Nie Nie Tak (bujne jaskinie)

Grzyby

Grzyb Blok stały Ozdoba Wypada Barwnik Rozrost Naturalne występowanie
BlockCSS_new.png/1631 Borowik Nie Nie BlockCSS_new.png/1631 Borowik Nie Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w wielkie grzyby przy pomocy mączki kostnej Tak (bagna, lasy, góry, jaskinie)
BlockCSS_new.png/1156 Grzybnia Tak Nie BlockCSS_new.png/1145 Ziemia Nie Nie Tak (grzybowa wyspa)
BlockCSS_new.png/1662 Muchomor Nie Nie BlockCSS_new.png/1662 Muchomor Nie Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w wielkie grzyby przy pomocy mączki kostnej Tak (bagna, lasy, góry, jaskinie)

Podwodne

Roślina Blok stały Ozdoba Wypada Barwnik Rozrost Naturalne występowanie
BlockCSS_new.png/574 Trawa morska Nie Nie Nic Nie Tak, w górę (na jeden blok) Tak (ocean)
BlockCSS_new.png/573 Wodorosty Nie Nie ItemCSS.png/384 Wodorosty Nie Tak, w górę Tak (ocean)

Netherowe

Roślina Blok

stały

Ozdoba Wypada Barwnik Rozrost Naturalne występowanie
BlockCSS_new.png/1800 Blok netherowej brodawki Tak Nie BlockCSS_new.png/1800 Blok netherowej brodawki Nie Nie Tak (na wielkich szkarłatnych grzybach)
BlockCSS_new.png/1829 Blok spaczonej brodawki Tak Nie BlockCSS_new.png/1829 Blok spaczonej brodawki Nie Nie Tak (na wielkich spaczonych grzybach)
BlockCSS_new.png/1631 Borowik Nie Nie BlockCSS_new.png/1631 Borowik Nie Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w wielkie grzyby przy pomocy mączki kostnej Tak (wszędzie w Netherze)
BlockCSS_new.png/384 Brodawka Nie Nie ItemCSS.png/126 Brodawki Nie Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok Tak (fortece netherowe)
BlockCSS_new.png/384 Krętorośl Nie Nie Czasami BlockCSS_new.png/384 krętorośl Nie Tak, w górę Tak (spaczony las)
BlockCSS_new.png/384 Lamentorośl Nie Nie Czasami BlockCSS_new.png/384 lamentorośl Nie Tak, w dół Tak (szkarłatny las)
BlockCSS_new.png/1662 Muchomor Nie Nie BlockCSS_new.png/1662 Muchomor Nie Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w wielkie grzyby przy pomocy mączki kostnej Tak (wszędzie w Netherze)
BlockCSS_new.png/2136 Netherowe kiełki Nie Nie Nic Nie Nie Tak (spaczony las)
BlockCSS_new.png/1868 Spaczone korzenie Nie Nie BlockCSS_new.png/1868 Spaczone korzenie Nie Nie Tak (spaczony las)
BlockCSS_new.png/1837 Spaczone nylium Tak Nie BlockCSS_new.png/1157 Netherrack Nie Przy pomocy mączki kostnej (na sąsiednie bloki netherracku) Tak (spaczony las)
BlockCSS_new.png/1826 Spaczony grzyb Nie Nie BlockCSS_new.png/1826 Spaczony grzyb Nie Zmiana w wielkie spaczone grzyby przy pomocy mączki kostnej Tak (spaczony las, rzadziej w szkarłatnym lesie)
BlockCSS_new.png/1866 Szkarłatne korzenie Nie Nie BlockCSS_new.png/1866 Szkarłatne korzenie Nie Nie Tak (szkarłatny las)
BlockCSS_new.png/1831 Szkarłatne nylium Tak Nie BlockCSS_new.png/1157 Netherrack Nie Przy pomocy mączki kostnej (na sąsiednie bloki netherracku) Tak (szkarłatny las)
BlockCSS_new.png/1825 Szkarłatny grzyb Nie Nie BlockCSS_new.png/1825 Szkarłatny grzyb Nie Zmiana w wielkie szkarłatne grzyby przy pomocy mączki kostnej Tak (szkarłatny las, rzadziej w spaczonym lesie)
BlockCSS_new.png/1835 Światłogrzyb Tak Tak BlockCSS_new.png/1835 Światłogrzyb Nie Nie Tak (na wielkich netherowych grzybach)

Endowe

Roślina Blok

stały

Ozdoba Wypada Barwnik Rozrost Naturalne występowanie
BlockCSS_new.png/384 Roślina refrenusu Tak Nie ItemCSS.png/493 Owoc refrenusu Nie Tak Tak (End)