View at: Szablon:Bloki/zawartość [edytuj]
Rośliny: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Dodanie szablonów „ItemLink” i „BlockLink” |
|||
| Linia 31: | Linia 31: | ||
|{{BlockLink|id=kakao|Kakao}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Ziarna kakaowe}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (dżungla)}} | |{{BlockLink|id=kakao|Kakao}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Ziarna kakaowe}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (dżungla)}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|id=cactus-side|Kaktus}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Kaktus}} ||{{tc|tak|[[Barwniki|Zielony]]}}|| {{tc|tak|Tak, 3 kratki w górę}} || {{tc|tak|Tak ([[pustynia]])}} | |{{BlockLink|id=cactus-side|Kaktus}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Kaktus}} || {{tc|tak|[[Barwniki|Zielony]]}} || {{tc|tak|Tak, 3 kratki w górę}} || {{tc|tak|Tak ([[pustynia]])}} | ||
|- | |||
|{{BlockLink|Krzak słodkich jagód}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Słodkie jagody}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 4 fazy rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (tajga, ośnieżona tajga, las świerkowy, las sekwojowy)}} | |||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Kwiaty}}|| {{tc|nie}} || {{tc|tak}} || {{BlockLink|Kwiaty}} || {{tc|tak|[[Barwniki|Zależy od rodzaju kwiatu]]}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak ([[Las|lasy]], [[Bagno|bagna]], [[góry]])}} | |{{BlockLink|Kwiaty}}|| {{tc|nie}} || {{tc|tak}} || {{BlockLink|Kwiaty}} || {{tc|tak|[[Barwniki|Zależy od rodzaju kwiatu]]}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak ([[Las|lasy]], [[Bagno|bagna]], [[góry]])}} | ||
| Linia 44: | Linia 46: | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Liście}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || Czasami {{BlockLink|id=16|sadzonka}}, {{ItemLink|jabłko}} lub {{ItemLink|patyk}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (na [[Drzewo|drzewach]])}} | |{{BlockLink|Liście}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || Czasami {{BlockLink|id=16|sadzonka}}, {{ItemLink|jabłko}} lub {{ItemLink|patyk}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (na [[Drzewo|drzewach]])}} | ||
|- | |||
|{{BlockLink|Mały spadkoliść}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Mały spadkoliść}} || {{tc|nie}} || {{tc|częściowo|Zmiana w [[wielki spadkoliść]] tylko po użyciu mączki kostnej}} || {{tc|tak|Tak ([[bujne jaskinie]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=marchewki4|Marchewka}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Marchewka}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (wioski)}} | |||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Paproć|id = 399}} | |{{BlockLink|Paproć|id = 399}} | ||
| Linia 53: | Linia 59: | ||
|{{tc|tak|Tak (dżungla, tajga i mega tajga)}} | |{{tc|tak|Tak (dżungla, tajga i mega tajga)}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink| | |{{BlockLink|Pnącze}}|| {{tc|nie}} || {{tc|tak}} || Nic || {{tc|nie}} || {{tc|tak|W dół i w boki (na 1 kratkę)}} || {{tc|tak|Tak (na drzewach)}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink| | |{{BlockLink|id=wheat8|Pszenica}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Nasiona|Nasiona pszenicy}} i {{ItemLink|pszenica}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak ([[wioski]])}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink| | |{{BlockLink|Pylikwiat}}|| {{tc|nie}} || {{tc|tak}} || {{BlockLink|Pylikwiat}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (bujne jaskinie)}} | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|id=16|Sadzonka}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|id=16|Sadzonka}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|W górę (zamienia się w [[drzewo]])}} || {{tc|nie}} | |{{BlockLink|id=16|Sadzonka}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|id=16|Sadzonka}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|W górę (zamienia się w [[drzewo]])}} || {{tc|nie}} | ||
| Linia 66: | Linia 72: | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Wysoka trawa}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || Czasami {{ItemLink|Nasiona|nasiona pszenicy}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (lasy, [[równiny]], góry)}} | |{{BlockLink|Wysoka trawa}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || Czasami {{ItemLink|Nasiona|nasiona pszenicy}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (lasy, [[równiny]], góry)}} | ||
|- | |||
|{{BlockLink|Wielki spadkoliść}}|| {{tc|Częściowo}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Wielki spadkoliść}} || {{tc|nie}} || {{tc|częściowo|Rozrost łodygi tylko po użyciu mączki kostnej}} || {{tc|tak|Tak (bujne jaskinie)}} | |||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|id=ziemniaki4|Ziemniak}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Ziemniak}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (wioski)}} | |{{BlockLink|id=ziemniaki4|Ziemniak}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Ziemniak}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (wioski)}} | ||
|- | |||
|{{BlockLink|Zwisające korzenie}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Zwisające korzenie}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (bujne jaskinie)}} | |||
|} | |} | ||
Wersja z 09:47, 26 sie 2023
Rośliny – rodzaj organicznych bloków w grze.
Opis
Rośliny nie mogą się przemieszczać, mogą tylko rosnąć i „odpadać” w określonych warunkach. Większość może być zasadzona bądź postawiona na bloku. Wzrost niektórych roślin można przyśpieszyć za pomocą mączki kostnej.
Rodzaje roślin
Normalne (rosnące na Powierzchni)
| Roślina | Blok stały | Ozdoba | Wypada | Barwnik | Rozrost | Naturalne występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arbuz | Tak | Nie | Kawałki arbuza | Nie | Nie | Tak (dżungla) |
| Bambus | Tak | Nie | Bambus | Nie | Tak, do 16 kratek w górę | Tak (dżungla, bambusowy las) |
| Bielica | Tak | Nie | Ziemia | Nie | Nie | Tak (mega tajga) |
| Burak | Nie | Nie | Burak | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (wioski) |
| Pień | Tak | Nie | Pień | Nie | Nie | Tak (w losowych miejscach na świecie) |
| Dynia | Tak | Tak | Dynia | Nie | Nie | Tak (w losowych miejscach na świecie) |
| Kakao | Tak | Nie | Ziarna kakaowe | Nie | Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok | Tak (dżungla) |
| Kaktus | Tak | Nie | Kaktus | Zielony | Tak, 3 kratki w górę | Tak (pustynia) |
| Krzak słodkich jagód | Nie | Nie | Słodkie jagody | Nie | Tak, 4 fazy rozrostu, 1 blok | Tak (tajga, ośnieżona tajga, las świerkowy, las sekwojowy) |
| Kwiaty | Nie | Tak | Kwiaty | Zależy od rodzaju kwiatu | Nie | Tak (lasy, bagna, góry) |
| Lilia wodna | Tak | Tak | Lilia wodna | Nie | Nie | Tak (bagna) |
| Liście | Tak | Nie | Czasami sadzonka, jabłko lub patyk | Nie | Nie | Tak (na drzewach) |
| Mały spadkoliść | Nie | Nie | Mały spadkoliść | Nie | Zmiana w wielki spadkoliść tylko po użyciu mączki kostnej | Tak (bujne jaskinie) |
| Marchewka | Nie | Nie | Marchewka | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (wioski) |
| Paproć | Nie | Tak | Paproć | Nie | Nie | Tak (dżungla, tajga i mega tajga) |
| Pnącze | Nie | Tak | Nic | Nie | W dół i w boki (na 1 kratkę) | Tak (na drzewach) |
| Pszenica | Nie | Nie | Nasiona pszenicy i pszenica | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (wioski) |
| Pylikwiat | Nie | Tak | Pylikwiat | Nie | Nie | Tak (bujne jaskinie) |
| Sadzonka | Nie | Nie | Sadzonka | Nie | W górę (zamienia się w drzewo) | Nie |
| Trzcina cukrowa | Nie | Nie | Trzcina cukrowa | Nie | Tak, 3 kratki w górę | Tak (obok zbiorników wodnych na trawie, ziemi lub piasku) |
| Uschnięty krzew | Nie | Nie | Patyki | Nie | Nie | Tak (pustynia) |
| Wysoka trawa | Nie | Nie | Czasami nasiona pszenicy | Nie | Nie | Tak (lasy, równiny, góry) |
| Wielki spadkoliść | Częściowo | Nie | Wielki spadkoliść | Nie | Rozrost łodygi tylko po użyciu mączki kostnej | Tak (bujne jaskinie) |
| Ziemniak | Nie | Nie | Ziemniak | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (wioski) |
| Zwisające korzenie | Nie | Nie | Zwisające korzenie | Nie | Nie | Tak (bujne jaskinie) |
Grzyby
| Grzyb | Blok stały | Ozdoba | Wypada | Barwnik | Rozrost | Naturalne występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Borowik | Nie | Nie | Borowik | Nie | Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w wielkie grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (bagna, lasy, góry, jaskinie) |
| Grzybnia | Tak | Nie | Ziemia | Nie | Nie | Tak (grzybowa wyspa) |
| Muchomor | Nie | Nie | Muchomor | Nie | Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w wielkie grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (bagna, lasy, góry, jaskinie) |
Podwodne
| Roślina | Blok stały | Ozdoba | Wypada | Barwnik | Rozrost | Naturalne występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Trawa morska | Nie | Nie | Nic | Nie | Tak, w górę (na jeden blok) | Tak (ocean) |
| Wodorosty | Nie | Nie | Wodorosty | Nie | Tak, w górę | Tak (ocean) |
Netherowe
| Roślina | Blok
stały |
Ozdoba | Wypada | Barwnik | Rozrost | Naturalne występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Blok netherowej brodawki | Tak | Nie | Blok netherowej brodawki | Nie | Nie | Tak (na wielkich szkarłatnych grzybach) |
| Blok spaczonej brodawki | Tak | Nie | Blok spaczonej brodawki | Nie | Nie | Tak (na wielkich spaczonych grzybach) |
| Borowik | Nie | Nie | Borowik | Nie | Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w wielkie grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (wszędzie w Netherze) |
| Brodawka | Nie | Nie | Brodawki | Nie | Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok | Tak (fortece netherowe) |
| Krętorośl | Nie | Nie | Czasami krętorośl | Nie | Tak, w górę | Tak (spaczony las) |
| Lamentorośl | Nie | Nie | Czasami lamentorośl | Nie | Tak, w dół | Tak (szkarłatny las) |
| Muchomor | Nie | Nie | Muchomor | Nie | Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w wielkie grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (wszędzie w Netherze) |
| Netherowe kiełki | Nie | Nie | Nic | Nie | Nie | Tak (spaczony las) |
| Spaczone korzenie | Nie | Nie | Spaczone korzenie | Nie | Nie | Tak (spaczony las) |
| Spaczone nylium | Tak | Nie | Netherrack | Nie | Przy pomocy mączki kostnej (na sąsiednie bloki netherracku) | Tak (spaczony las) |
| Spaczony grzyb | Nie | Nie | Spaczony grzyb | Nie | Zmiana w wielkie spaczone grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (spaczony las, rzadziej w szkarłatnym lesie) |
| Szkarłatne korzenie | Nie | Nie | Szkarłatne korzenie | Nie | Nie | Tak (szkarłatny las) |
| Szkarłatne nylium | Tak | Nie | Netherrack | Nie | Przy pomocy mączki kostnej (na sąsiednie bloki netherracku) | Tak (szkarłatny las) |
| Szkarłatny grzyb | Nie | Nie | Szkarłatny grzyb | Nie | Zmiana w wielkie szkarłatne grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (szkarłatny las, rzadziej w spaczonym lesie) |
| Światłogrzyb | Tak | Tak | Światłogrzyb | Nie | Nie | Tak (na wielkich netherowych grzybach) |
Endowe
| Roślina | Blok
stały |
Ozdoba | Wypada | Barwnik | Rozrost | Naturalne występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Roślina refrenusu | Tak | Nie | Owoc refrenusu | Nie | Tak | Tak (End) |

