Planowane wersje: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
dodanie wersji stabilnej
usunięcie wersji 1.7(wiem, że jeszcze nie ma, ale nie wiem kiedy ktoś wprowadzi stosowne zmiany); usunięcie tłoków z listy Przedmiotów/Bloków; usunięcie użytku dla szlamu - od 1.7 będzie miał zastos.
Linia 5: Linia 5:


== Następna wersja ==
== Następna wersja ==
{| class="wikitable" style="width: 100%"
|-
! style="width: 150px" | Wersja
! Planowane zmiany
! style="width: 15%" | Planowana data wydania
|-
| style="text-align: center" | 1.7 "Aktualizacja Jeb_'a"
|
* [[Tłok]]i
** "Lepkie [[tłok]]i" będą tworzone za pomocą kul szlamu<ref>[http://twitter.com/#!/jeb_/status/78536797617000448 '''Crafting lepkich tłoków:''' http://twitter.com/#!/jeb_/status/78536797617000448]</ref>
** "Kolczate bloki", Jeb początkowo chciał zrobić kolczatego tłoka lecz zamiast tego będzie kolczasty blok popychany "lepkim tłokiem"
** Możliwa nowa nazwa ''pusher blocks''<ref>[http://twitter.com/#!/jeb_/status/78167459135361024 '''''Pusher blocks:'''''
http://twitter.com/#!/jeb_/status/78167459135361024]</ref>
* Nożyce<ref>[http://twitter.com/#!/jeb_/status/76628452815540225 '''Nożyce i ich funkcje:''' http://twitter.com/#!/jeb_/status/76628452815540225]</ref>
** Będą niszczyć szybciej [[liście]] i [[wełna|wełnę]]<ref>[http://twitter.com/#!/jeb_/status/76633838729699328 '''Szybsze usuwanie wełny:''' http://twitter.com/#!/jeb_/status/76633838729699328]</ref>
** Użyte na [[TNT]] będą je rozbrajać<ref>[http://twitter.com/#!/jeb_/status/76628452815540225 '''Niszczenie TNT:''' http://twitter.com/#!/jeb_/status/76628452815540225]</ref>
** [[TNT]] będzie można aktywować tylko przez czerwony kamień i ogień
** Zbieranie [[liście|liści]] będzie możliwe przy pomocy nożyc
** Użycie nożyc będzie najlepszym sposobem na zdobycie wełny z owiec (zdobycie w inny sposób da nam maksymalnie jeden blok wełny)<ref>[http://twitter.com/#!/jeb_/status/76635091929014273 '''Pozyskiwanie wełny:''' http://twitter.com/#!/jeb_/status/76635091929014273</ref>
* Naprawienie połączeń [[czerwony kamień (przekaźnik)|przekaźnik]]ów [[czerwony kamień|czerwonym kamieniem]] <ref>[http://twitter.com/#!/jeb_/status/81408333185171456 '''Poprawa połączeń przekaźników:''' http://twitter.com/#!/jeb_/status/81408333185171456]</ref>
* Nowe tekstury [[brukowiec|brukowca]] i [[cegła|cegły]] [http://twitter.com/#!/jeb_/status/80764759246503936]
* Płotki będą miały więcej opcji
** Pochodnie będzie można stawiać na [[płot|płocie]]<ref>[http://www.youtube.com/watch?v=uZJr86d2IUo '''Pochodnie na płocie:''' http://www.youtube.com/watch?v=uZJr86d2IUo]</ref>
** Będzie możliwe bezpośrednie postawienie płotka na płotku.
| style="text-align: center" | 30 czerwca
|}
{| class="wikitable" style="width: 100%"
{| class="wikitable" style="width: 100%"
|-
|-
Linia 62: Linia 36:


== Wersja stabilna ==
== Wersja stabilna ==
{| class="wikitable" style="width: 100%"
{| class="wikitable" style="width: 100%"
|-
|-
Linia 110: Linia 83:
| Blok [[pajęczyna|pajęczyny]]
| Blok [[pajęczyna|pajęczyny]]
| Ten blok już jest w grze, ale jedynym sposobem aby go otrzymać jest dodanie go do ekwipunku odpowiednim programem.
| Ten blok już jest w grze, ale jedynym sposobem aby go otrzymać jest dodanie go do ekwipunku odpowiednim programem.
|-
| Użytek dla [[Kula szlamu|kul szlamu]]
| Notch powiedział, że chce dodać jakąś funkcję dla kul szlamu w przyszłych aktualizacjach.
|}
|}


Linia 123: Linia 93:
| [[Latarnia|Latarnie]]
| [[Latarnia|Latarnie]]
| Oryginalnie planowano wprowadzić je do [[Historia wersji|aktualizacji Halloween]] Zostało to opóźnione ze względu na brak czasu i przesunięte na przyszłe aktualizacje.<ref>[http://twitter.com/notch/status/22743846228070400 '''Latarnie:''' http://twitter.com/notch/status/22743846228070400]</ref>.
| Oryginalnie planowano wprowadzić je do [[Historia wersji|aktualizacji Halloween]] Zostało to opóźnione ze względu na brak czasu i przesunięte na przyszłe aktualizacje.<ref>[http://twitter.com/notch/status/22743846228070400 '''Latarnie:''' http://twitter.com/notch/status/22743846228070400]</ref>.
|-
| [[Tłok]]i
| Mogą wystrzeliwać piasek, żwir oraz gracza i popychać inne bloki z wyjątkiem [[skała macierzysta|skały macierzystej]] oraz [[obsydian]]u<ref>[http://twitter.com/jeb_/status/55921671009353728 '''Tłok:''' http://twitter.com/jeb_/status/55921671009353728]</ref>.
|-
|-
| [[Jedzenie]]
| [[Jedzenie]]

Wersja z 14:38, 30 cze 2011

Szablon:Przyszła wersja

Artykuł ten mówi o przyszłych funkcjach, które zostały zapowiedziane przez pracowników Mojangu.

Następna wersja

Wersja Planowane zmiany Planowana data wydania
1.8 "Aktualizacja Przygodowa"
  • Transport powietrzny - chmury [1]
  • Podziemne (i naziemne) wąwozy [2]
  • Nowy sposób oświetlania [3] + nie będzie odświeżania chunków na zmianę pory dnia[4]
  • Dodanie nowych elementów do obecnego trybu gry, tryb przygodowy NIE zostanie dodany w tej aktualizacji[5]
  • Nowe możliwości generatora. Pojawiające się tylko na nowych światach / nowo wygenerowanych terenach
  • Naprawa bugu związanego z gliną (?)
  • Naprawa bugu shift + kliknięcie
  • Poprawa odłamków kolorowej wełny (będą miały odpowiedni kolor)[6]
  • Lista serwerów SMP
  • Lista graczy w SMP po wciśnięciu klawisza TAB[7]
  • Powoli będą wprowadzane elementy oficjalnej obsługi modów
  • Nowy straszny mob[8]
  • Nowe ulepszone oświetlenie - dzień/noc nie będą już wymagały ładowania nowych chunków [1] [2]
  • Nowe tekstury brukowca i brukowca z mchem [4]
  • Tajne projekty [5]
  • Ogromne grzyby [9]
  • Nowe dźwięki[10]
Po E3

Wersja stabilna

Wersja Planowane zmiany Planowana data wydania
Wersja stabilna
  • ?
18 listopada 2011

Gra

Funkcja Opis
Capture the Flag Ogłoszone na Blogu Notcha [11].
Pasek jedzenia i Głód Głód jako opcjonalny aspekt rozgrywki. Jedzenie wtedy będzie można grupować. Ogłoszone przez Notcha na Twitterze[12] oraz przez Jeb'a[13].
Ulepszenia łuku Ogłoszone na Twitterze przez Notcha[14].
Skróty craftingu Jeden lub kilka skrótów do przetworzenia wielu przedmiotów tak szybko, jak to możliwe. Zgodził się na to Notch na Getsatisfaction[15].
API dla modów Oficjalne wsparcie dla modów. Przyjęte przez Notcha na Getsatisfaction,[16], jednak Notch ma wątpliwości.
Ujeżdżanie mobów Możliwość ujeżdżania i kontrolowania mobów. Potwierdzone na Getsatisfaction, ale zajmie trochę czasu[17].
Lista ostatnich połączeń do serwerów SMP Lista serwerów z którymi ostatnio łączył się gracz. Notch powiedział "WILCO", co oznacza "will comply" (zrobi się) na Getsatisfaction[18].
Kwiaty odrastające po deszczu Członek społeczności zapytał, czy po deszczu będą odrastać kwiaty. Jeb powiedział, że zostanie to dodane[19].
Wagoniki jako łodzie na lawie Notch zaproponował aby wagoniki zachowywały się jak łodzie po umieszczeniu ich w lawie[20].
Blok pajęczyny Ten blok już jest w grze, ale jedynym sposobem aby go otrzymać jest dodanie go do ekwipunku odpowiednim programem.

Przedmioty/Bloki

Funkcja Opis
Latarnie Oryginalnie planowano wprowadzić je do aktualizacji Halloween Zostało to opóźnione ze względu na brak czasu i przesunięte na przyszłe aktualizacje.[21].
Jedzenie Jeb mówił na Twitterze, że chce dodać więcej jedzenia, ale golemy, namioty, windy, emotikony, małe zwierzątka, smoki, system poziomów i jednorożce raczej nie zostaną dodane[22].
Półki/stojaki Notch kilkakrotnie mówił na Twitterze, że zamierza dodać elementy dekoracji na których będzie można wystawić przedmioty takie jak broń i zbroja[23].

Wersja mobilna

28 marca ogłoszono, że prace nad mobilną wersją Minecrafta zostały rozpoczęte[24].

Przypisy

Przypisy

Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.

  1. Postać na chmurze: http://twitter.com/#!/notch/statuses/84361767962161152 Screenshot: http://i.imgur.com/IKc7E.png
  2. Podziemne wąwozy: http://twitter.com/#!/notch/status/83453735799504896 Screenshot: http://i.imgur.com/YNhtV.png
  3. Nowe oświetlenie: http://twitter.com/#!/notch/status/79633246920507392 i http://twitter.com/#!/notch/status/79643630482112512
  4. Brak odświeżania chunków: http://twitter.com/#!/notch/status/79526884454567936
  5. Brak nowego trybu: http://twitter.com/#!/jeb_/status/81798155326341120
  6. Właściwe kolory odłamków wełny: http://twitter.com/#!/jeb_/status/76640536085278720
  7. Podgląd graczy na serwerze: http://twitter.com/#!/notch/status/77554421596295168
  8. Straszny mob: http://twitter.com/#!/242_girl/status/79104047403122688
  9. Ogromne grzyby: http://www.minecraftwiki.net/images/e/e1/Decoded_change_list.png
  10. Nowe dźwięki od C418: http://twitter.com/#!/notch/status/77701969761939456
  11. Nowe funkcje po wydaniu gry: http://notch.tumblr.com/post/121044061/in-the-spirit-of-the-new-economy
  12. Pasek jedzenia: http://twitter.com/notch/status/39722654491611136
  13. Głód: http://twitter.com/jeb_/status/47281587301265409
  14. Potwierdzenie ulepszenia łuku: http://twitter.com/notch/status/56012923809705984
  15. Skróty craftingu: http://getsatisfaction.com/mojang/topics/shift_click_on_the_crafting_item_to_produce_as_much_as_possible
  16. API dla modów: http://getsatisfaction.com/mojang/topics/official_modding_support_modding_api
  17. Ujeżdżanie mobów: http://getsatisfaction.com/mojang/topics/mounts
  18. Lista ostatnich serwerów: http://getsatisfaction.com/mojang/topics/menu_for_recently_connected_smp_servers
  19. Odrastanie kwiatów po deszczu: http://twitter.com/jeb_/status/58429890424352768
  20. Wagoniki jako łodzie w lawie: http://twitter.com/notch/status/59722192555999232
  21. Latarnie: http://twitter.com/notch/status/22743846228070400
  22. Więcej jedzenia: http://twitter.com/jeb_/status/55529081508347905
  23. Dekoracje: http://twitter.com/notch/status/9335087556464640
  24. Mobilna wersja: http://notch.tumblr.com/post/4159257708/full-steam-ahead-captain