Proch: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Falibor (dyskusja | edycje)
Zryty (dyskusja | edycje)
Linia 18: Linia 18:
!Składniki
!Składniki
!Otrzymywanie
!Otrzymywanie
|-align="center"
|-align="center"
|[[Proch]] + [[Piasek]]
|[[Proch]] + [[Piasek]]
Linia 26: Linia 27:
|Output= TNT |OA= 1
|Output= TNT |OA= 1
}}
}}
|-
 
| align="center"| [[Płomienny proszek]] + <br>[[Węgiel]] +<br> [[Proch]]
|-align="center"
|[[Płomienny proszek]] + <br>[[Węgiel]] +<br> [[Proch]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 35: Linia 37:
|Output= Ognista kula |OA= 3
|Output= Ognista kula |OA= 3
}}
}}
|-align="center"
|[[Barwnik]] <br>+<br> [[Proch]] <br>+<br> Dodatkowy składnik
|{{Grid/Crafting Table 
|B2= Proch   
|B3= Kryształ diamentu, Głowa creepera, Samorodek złota, Ognista kula, Jasnopył, Pióro
|C3= Mączka kostna,Błękitny barwnik,Kakao,Atrament,Czerwony barwnik,Fioletowy barwnik,Jasnoniebieski barwnik,Jasnoszary barwnik,Karmazynowy barwnik,Limonkowy barwnik,Lazuryt,Pomarańczowy barwnik,Różowy barwnik,Szary barwnik,Zielony barwnik,Żółty barwnik
|Output= Biało zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Błękitnie zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Brązowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Czarno zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Czerwono zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Fioletowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Jasnoniebiesko zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Jasnoszaro zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Karmazynowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Limonkowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Niebiesko zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Pomarańczowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Różowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Szaro zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Zielono zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Żółto zabarwiona gwiazdka pirotechniczna
|nieokreślona=1
}}
|-align="center"
|[[Barwnik]] <br>+<br> [[Proch]]
|{{Grid/Crafting Table 
|B2= Proch   
|C3= Mączka kostna,Błękitny barwnik,Kakao,Atrament,Czerwony barwnik,Fioletowy barwnik,Jasnoniebieski barwnik,Jasnoszary barwnik,Karmazynowy barwnik,Limonkowy barwnik,Lazuryt,Pomarańczowy barwnik,Różowy barwnik,Szary barwnik,Zielony barwnik,Żółty barwnik
|Output= Biało zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Błękitnie zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Brązowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Czarno zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Czerwono zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Fioletowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Jasnoniebiesko zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Jasnoszaro zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Karmazynowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Limonkowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Niebiesko zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Pomarańczowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Różowo zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Szaro zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Zielono zabarwiona gwiazdka pirotechniczna,Żółto zabarwiona gwiazdka pirotechniczna
|nieokreślona=1
}}
|-align="center"
|-align="center"
|[[Proch]] + [[Papier]]
|[[Proch]] + [[Papier]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|A1=  |B1=          |C1=
|A1=  |B1=          |C1=
|A2=  |B2= Papier    |C2=
|A2=  |B2= Papier    |C2=
Linia 43: Linia 66:
|Output= Fajerwerk
|Output= Fajerwerk
}}
}}
|-align="center"
|-align="center"
|1 [[Gwiazdka pirotechniczna]]<br>+<br>1 [[Papier]] <br>+<br>(1-3) [[Proch]]  
|1 [[Gwiazdka pirotechniczna]]<br>+<br>1 [[Papier]] <br>+<br>(1-3) [[Proch]]  
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|A1=  |B1= Gwiazdka pirotechniczna          |C1=
|A1=  |B1= Gwiazdka pirotechniczna          |C1=
|A2=  |B2= Papier    |C2=
|A2=  |B2= Papier    |C2=

Wersja z 08:00, 2 cze 2013

Proch
Typ

Surowiec

Wytrzymałość

N/A

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak (64)

Rzadkość

Pospolita


Proch (ang. Gunpowder) jest przedmiotem, który można zdobyć po zabiciu (nie eksplozji) Creepera bądź Ghasta. Wypada z nich 0-2 prochu. Efektywniejszym źródłem tego pyłu jest jednak Creeper, którego łatwiej znaleźć, zabić i podnieść przedmiot. Ghast plując kulami ognia i latając nad lawą w Netherze jest o wiele trudniejszym przeciwnikiem do otrzymania pożądanego przedmiotu. Proch można również znaleźć w skrzyniach w lochach. Proch ma także zastosowanie w alchemii, gdy doda go się do mikstury zmienia się ona w miksturę miotaną.

Zastosowania

5 pyłów strzelniczych ułożonych na kształt litery X i 4 bloki piasku ułożone w pozostałych slotach mogą tworzyć 1 sztukę TNT na stole warsztatowym.
Po ułożeniu płomiennego proszku, węgla i prochu w dowolnym miejscu otrzymamy 3 ogniste kule.

Składniki Otrzymywanie
Proch + Piasek










Płomienny proszek +
Węgiel +
Proch










Barwnik
+
Proch
+
Dodatkowy składnik



Biało zabarwiona gwiazdka pirotechniczna




Kryształ diamentu
Barwnik
+
Proch



Biało zabarwiona gwiazdka pirotechniczna






Proch + Papier










1 Gwiazdka pirotechniczna
+
1 Papier
+
(1-3) Proch








Historia

W fazie Indev po zabiciu mobów upuszczały one losowe przedmioty, np. świnia zamiast schabu mogła dropnąć proch (zobacz tutaj).

Nazwa proch strzelniczy została zmieniona w wersji Beta 1.0 na Siarkę, lecz po kontrowersjach związanych z wyglądem przedmiotu w wersji Beta 1.3 powrócono do wcześniejszego terminu.

Ciekawostki