Patyk: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
d Przeniesiono plik
NatanKod
Linia 1: Linia 1:
{{Przedmiot
{{Przedmiot
|wygląd1=Patyk.png
|wygląd1=Patyk.png
|typ=Przedmiot
|typ=Materiał
|wytrzymałość=N/A
|wytrzymałość=1
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak, 64
|data=280
|data=280
}}
}}
'''Patyk''' ''(ang. Stick)'' jest przedmiotem, który tworzy się poprzez ułożenie w oknie [[crafting]]u dwóch pionowo ułożonych [[Deski|desek]]. Tworzenie patyków jest o tyle proste, że można je tworzyć w ekwipunku, bez pomocy [[Stół warsztatowy|stołu warsztatowego]].


== [[Crafting|Otrzymywanie]] ==
'''Patyk''' (ang. ''Stick'') jest przedmiotem, który tworzy się poprzez ułożenie w oknie [[crafting]]u dwóch pionowo ułożonych [[Deski|desek]]. Tworzenie patyków jest o tyle proste, że można je tworzyć w ekwipunku, bez pomocy [[Stół rzemieślniczy|stołu rzemieślniczego]].
 
== Otrzymywanie ==
 
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===


{|border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
{|border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
|- align="center"
|- align="center"
!width="50"|Składniki
! Składniki
!width="204"|Crafting
! Wejście » Wyjście
|- align="center"
|-align="center"
| [[Deski]]
| [[Deski]]
| {{Grid/Crafting Table
| {{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1=      |C1=
|B2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|A2=  |B2= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |C2=
|B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski
|A3=  |B3= Brzozowe deski, Dębowe deski, Sosnowe deski, Tropikalne deski, Akacjowe deski, Ciemne deski |C3=
|Output= Patyk |OA= 4
|Output= Patyk|OA= 4
}}
}}
|}
|}
=== Jako łup ===
Patyk można uzyskać po śmierci [[wiedźma|wiedźmy]]. Wypada w ilości 0-6.


== Zastosowania ==
== Zastosowania ==
Podstawowym zastosowaniem patyków jest użycie ich do wytworzenia narzędzi, broni oraz [[Pochodnia|pochodni]]. Do tych przedmiotów patyk jest zwany jako trzonek (rękojeść). Używane są także w produkcji [[znak]]ów, [[Tory|torów]],[[Strzały|strzał]], oraz [[obraz]]ów. Są także jedynym wymaganym do budowy [[płot]]ów oraz [[Drabina|drabin]] materiałem.
Patyki mogą być używane jako paliwo w [[piec]]ach. Są jednak mniej wydajne niż np. deski oraz potrzebują dwóch patyków by "wypalić" w [[piec]]u jeden przedmiot lub blok. Używanie patyków w piecu jest zalecane tylko w krótkich zadaniach, jak na przykład [[Pieczony schab|pieczenie schabu]], lub jeśli do zakończenia spalania jakiegoś materiału potrzeba tylko niewielkiej ilości paliwa. W innych wypadkach jest to po prostu nieopłacalne.


=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===


{|border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
{|border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
!Składniki
! Składniki
!Crafting
! Wejście » Wyjście
|-
|-align="center"
! Patyki
| [[Patyk]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Patyk |B1=      |C1= Patyk
|A1= Patyk |B1=      |C1= Patyk
|A2= Patyk |B2= Patyk |C2= Patyk
|A2= Patyk |B2= Patyk |C2= Patyk
|A3= Patyk |B3=      |C3= Patyk
|A3= Patyk |B3=      |C3= Patyk
|Output= Drabina |OA=2
|Output= Drabina |OA=3
}}
}}
|-align="center"
|-align="center"
| '''Patyki''' + [[Deski]]
| '''Patyk''' <br>+<br> [[Deski]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=      |B1=      |C1=  
|A1=      |B1=      |C1=  
Linia 51: Linia 55:
}}
}}
|-align="center"
|-align="center"
| '''Patyki''' + [[Deski]]
| '''Patyk''' <br>+<br> [[Deski]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=      |B1=      |C1=  
|A1=      |B1=      |C1=  
Linia 59: Linia 63:
}}
}}
|-align="center"
|-align="center"
| '''Patyki''' + [[Nić]]
| '''Patyk''' <br>+<br> [[Nić]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=      |B1=      |C1= Patyk
|A1=      |B1=      |C1= Patyk
Linia 67: Linia 71:
}}
}}
|-align="center"
|-align="center"
| '''Patyk''' +<br />[[Węgiel]] lub<br /> [[Węgiel drzewny]]
| '''Patyk''' <br>+<br> [[Węgiel]]/[[Węgiel drzewny]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1=        |C1=
|A1=  |B1=        |C1=
Linia 75: Linia 79:
}}
}}
|-align="center"
|-align="center"
| '''Patyk''' + <br />[[Sztabka żelaza]]
| '''Patyk''' <br>+<br> [[Sztabka żelaza]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Sztabka żelaza |B1=      |C1= Sztabka żelaza
|A1= Sztabka żelaza |B1=      |C1= Sztabka żelaza
Linia 83: Linia 87:
}}
}}
|-align="center"
|-align="center"
| '''Patyki''' +<br />[[Deski]] lub<br />[[Bruk]] lub<br />[[Sztabka żelaza]] lub<br />[[Sztabka złota]] lub<br />[[Diament]]  
| rowspan=5 | '''Patyk''' <br>+<br> [[Deski]]/[[Bruk]]/<br>[[Sztabka żelaza]]/<br>[[Sztabka złota]]/[[Diament]]  
| {{Grid/Crafting Table
| {{Grid/Crafting Table
|A1=  Dębowe deski,Bruk,Sztabka żelaza,Sztabka złota,Diament
|A1=  Dębowe deski,Bruk,Sztabka żelaza,Sztabka złota,Diament
Linia 92: Linia 96:
  |C2=
  |C2=
   |A3=  |B3= Patyk |C3=
   |A3=  |B3= Patyk |C3=
|Output= Drewniany topór,Kamienny topór,Żelazny topór,Złoty topór,Diamentowy topór
|Output= Drewniana siekiera,Kamienna siekiera,Żelazna siekiera,Złota siekiera,Diamentowa siekiera
}}
}}
{{Grid/Crafting Table
|-align="center"
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Dębowe deski,Bruk,Sztabka żelaza,Sztabka złota,Diament
|A1= Dębowe deski,Bruk,Sztabka żelaza,Sztabka złota,Diament
|B1= Dębowe deski,Bruk,Sztabka żelaza,Sztabka złota,Diament
|B1= Dębowe deski,Bruk,Sztabka żelaza,Sztabka złota,Diament
Linia 102: Linia 107:
|Output= Drewniany kilof,Kamienny kilof,Żelazny kilof,Złoty kilof,Diamentowy kilof
|Output= Drewniany kilof,Kamienny kilof,Żelazny kilof,Złoty kilof,Diamentowy kilof
}}
}}
{{Grid/Crafting Table
|-align="center"
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  
|A1=  
|B1= Dębowe deski,Bruk,Sztabka żelaza,Sztabka złota,Diament
|B1= Dębowe deski,Bruk,Sztabka żelaza,Sztabka złota,Diament
Linia 114: Linia 120:
|Output= Drewniany miecz,Kamienny miecz,Żelazny miecz,Złoty miecz,Diamentowy miecz
|Output= Drewniany miecz,Kamienny miecz,Żelazny miecz,Złoty miecz,Diamentowy miecz
}}
}}
{{Grid/Crafting Table
|-align="center"
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Dębowe deski, Bruk, Sztabka żelaza, Sztabka złota, Diament
|A1= Dębowe deski, Bruk, Sztabka żelaza, Sztabka złota, Diament
|B1= Dębowe deski, Bruk, Sztabka żelaza, Sztabka złota, Diament
|B1= Dębowe deski, Bruk, Sztabka żelaza, Sztabka złota, Diament
Linia 120: Linia 127:
|Output=Drewniana motyka,Kamienna motyka,Żelazna motyka,Złota motyka,Diamentowa motyka
|Output=Drewniana motyka,Kamienna motyka,Żelazna motyka,Złota motyka,Diamentowa motyka
}}
}}
{{Grid/Crafting Table
|-align="center"
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  
|A1=  
|B1= Dębowe deski,Bruk,Sztabka żelaza,Sztabka złota,Diament
|B1= Dębowe deski,Bruk,Sztabka żelaza,Sztabka złota,Diament
Linia 129: Linia 137:
}}
}}
|-align="center"
|-align="center"
| '''Patyk''' + [[Bruk]]
| '''Patyk''' <br>+<br> [[Bruk]]
| {{Grid/Crafting Table
| {{Grid/Crafting Table
|A1=  
|A1=  
Linia 139: Linia 147:
}}
}}
|-align="center"
|-align="center"
| [[Sztabka żelaza]] + <br>'''Patyk''' +<br> [[Deski]]
| [[Sztabka żelaza]] <br>+<br> '''Patyk''' <br>+<br> [[Deski]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1= Sztabka żelaza |C1=  
|A1=  |B1= Sztabka żelaza |C1=  
Linia 159: Linia 167:
== Historia ==
== Historia ==


{{Historia|Indev}}
{{Historia|i}}
{{Historia||0.31 (29 stycznia 2010)|Patyki zostały dodane jako jeden z pierwszych przedmiotów do stworzenia.
{{Historia||0.31|snap=29 stycznia 2010|Dodano patyk.|Jedynym zastosowaniem w tym momencie było tworzenie z nich [[kilof]]a, [[siekiera|siekiery]] lub [[łopata|łopaty]].|Mogły być użyte jako paliwo w [[piec]]u.}}
|Jedynym zastosowaniem w tym momencie było tworzenie z nich [[kilof]]a, [[siekiera|siekiery]] lub [[łopata|łopaty]].
|Mogły być użyte jako paliwo w [[piec]]u.}}
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.4.2|snap=12w38b|[[Wiedźma|Wiedźmy]] mogą upuścić patyk.}}
{{Historia||1.4.2|snap=12w38b|[[Wiedźma|Wiedźmy]] mogą upuścić od 0 do 6 sztuk patyków.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}


{{Przedmioty}}
{{Przedmioty}}

Wersja z 16:11, 21 mar 2016

Patyk

Typ

Materiał

Wytrzymałość

1

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita


Patyk (ang. Stick) jest przedmiotem, który tworzy się poprzez ułożenie w oknie craftingu dwóch pionowo ułożonych desek. Tworzenie patyków jest o tyle proste, że można je tworzyć w ekwipunku, bez pomocy stołu rzemieślniczego.

Otrzymywanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Deski










Jako łup

Patyk można uzyskać po śmierci wiedźmy. Wypada w ilości 0-6.

Zastosowania

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Patyk










Patyk
+
Deski



Płot






Patyk
+
Deski



Furtka






Patyk
+
Nić










Patyk
+
Węgiel/Węgiel drzewny










Patyk
+
Sztabka żelaza










Patyk
+
Deski/Bruk/
Sztabka żelaza/
Sztabka złota/Diament


















































Patyk
+
Bruk










Sztabka żelaza
+
Patyk
+
Deski










Sztabka żelaza
+
Patyk
+
Czerwona pochodnia



Tory aktywujące






Historia

Indev
0.3129 stycznia 2010Dodano patyk.
Jedynym zastosowaniem w tym momencie było tworzenie z nich kilofa, siekiery lub łopaty.
Mogły być użyte jako paliwo w piecu.
Pełna wersja
1.4.212w38bWiedźmy mogą upuścić od 0 do 6 sztuk patyków.