Oko Endera: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Mojang zmienił nazwę Oko Kresu na Oko Endera (nie postarali się z tłumaczeniami....)
zaraz
Linia 1: Linia 1:
{{Stub}}
{{Rozszerz}}
 
{{Przedmiot
{{Przedmiot
|wygląd1=Eye of Ender.png
|wygląd1=Eye of Ender.png
|typ=przedmioty
|typ=Rożne
|wytrzymałość= N/A
|wytrzymałość= 1
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
|wersja=Beta 1.9pre3
|wersja=Beta 1.9pre3
Linia 9: Linia 10:
}}
}}


'''Oko Kresu''' (ang. Eye of Ender), od wersji [[Historia wersji|1.9]] nosi nazwę Oko Endera, jest to [[przedmioty|przedmiot]], który został wprowadzony w wersji Beta 1.9pre3. Służy do aktywacji portalu do [[Kres]]u poprzez umieszczenie od 7 do 11 oczu (w zależności od ilości wygenerowanych oczu)  w ramce portalu. Wskazuje ono również drogę do najbliższego portalu. Wyrzucając Oko Kresu wzniesie się i będzie lecieć po przekątnej w górę do ok. 15 bloków emitując fioletowy dym, wskazując w ten sposób kierunek do najbliższej twierdzy. Po chwili unoszenia się oko spada i znów staje się zdatne do użycia (80% szans), bądź rozpryska się w powietrzu i znika (20% szans). Do jego stworzenia potrzeba [[Perła endermana|perły endermana]] i [[płomienny proszek|płomiennego proszku]].
'''Oko Enderu''' (ang. ''Eye of Ender'') jest to [[przedmioty|przedmiot]], który został wprowadzony w wersji {{verlink|Beta 1.9-pre3}}. Służy do aktywacji portalu do [[Kres]]u poprzez umieszczenie od 7 do 11 oczu (w zależności od ilości wygenerowanych oczu)  w ramce portalu. Wskazuje ono również drogę do najbliższego portalu. Wyrzucając Oko Kresu wzniesie się i będzie lecieć po przekątnej w górę do ok. 15 bloków emitując fioletowy dym, wskazując w ten sposób kierunek do najbliższej twierdzy. Po chwili unoszenia się oko spada i znów staje się zdatne do użycia (80% szans), bądź rozpryska się w powietrzu i znika (20% szans). Do jego stworzenia potrzeba [[Perła endermana|perły endermana]] i [[płomienny proszek|płomiennego proszku]].


==Otrzymywanie==
== Otrzymywanie ==
 
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===


{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 304px" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 304px" cellpadding="5"
Linia 17: Linia 20:
!width="100"|Składniki
!width="100"|Składniki
!width="204"|Wejście » Wyjście
!width="204"|Wejście » Wyjście
|-
|-align="center"
| align="center"| [[Perła endermana]] + <br/> [[Płomienny proszek]]
| [[Perła Kresu]] <br>+<br> [[Płomienny proszek]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= |B1=                      |C1=
|B2= Perła Kresu
|A2= |B2= Perła Kresu       |C2=
|B3= Płomienny proszek
|A3= |B3= Płomienny proszek     |C3=
|Output= Oko Kresu
|Output= Oko Kresu
|nieokreślona = 1
}}
}}
|}
|}


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 304px" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 304px" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
!width="100"|Składniki
!width="100"|Składniki
!width="204"|Wejście » Wyjście
!width="204"|Wejście » Wyjście
|-
|-align="center"
|align="center"|[[Oko Kresu]] + <br> [[Obsydian]]
|[[Oko Kresu]] <br>+<br> [[Obsydian]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Obsydian|B1=Obsydian|C1=Obsydian
|A1= Obsydian|B1=Obsydian|C1=Obsydian
|A2=Obsydian|B2=Oko Kresu|C2=Obsydian
|A2=Obsydian|B2=Oko Kresu|C2=Obsydian
|A3=Obsydian|B3=Obsydian|C3=Obsydian
|A3=Obsydian|B3=Obsydian|C3=Obsydian
|Output= Skrzynia Kresu | OA=1
|Output= Skrzynia Kresu
}}
|-align="center"
|[[Szkło]] <br>+<br> [[Oko Kresu]] <br>+<br> [[Łza ghasta]]
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Szkło |B1= Szkło |C1= Szkło
|A2= Szkło |B2= Oko Kresu |C2= Szkło
|A3= Szkło |B3= Łza ghasta |C3= Szkło
|Output= Kryształ Kresu
}}
}}
|}
|}


Oko Kresu ma również zastosowanie przy naprawie [[Portal Kresu|portalu Kresu]]
=== Zasilanie [[rama portalu Kresu|ram portalu Kresu]] ===
==Ciekawostki==
 
Można włożyć oka Enderu do [[rama portalu Kresu|ram portalu Kresu]], aby zasilić je i aktywować [[portal Kresu|portal]].
 
== Ciekawostki ==
 
* Można znaleźć twierdze używając jedynie jednego oka Kresu, lecz jest to rzadko spotykane.
* Można znaleźć twierdze używając jedynie jednego oka Kresu, lecz jest to rzadko spotykane.
* Oko Kresu nie działa na światach, na których nie mogą generować się twierdze.
* Oko Kresu nie działa na światach, na których nie mogą generować się twierdze.

Wersja z 15:09, 1 mar 2016

Artykuł Oko Endera jest krótki.
Możesz pomóc, poszerzając go.
Oko Endera
Typ

Rożne

Wytrzymałość

1

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak (64)

Rzadkość

Pospolita


Oko Enderu (ang. Eye of Ender) jest to przedmiot, który został wprowadzony w wersji Beta 1.9-pre3. Służy do aktywacji portalu do Kresu poprzez umieszczenie od 7 do 11 oczu (w zależności od ilości wygenerowanych oczu) w ramce portalu. Wskazuje ono również drogę do najbliższego portalu. Wyrzucając Oko Kresu wzniesie się i będzie lecieć po przekątnej w górę do ok. 15 bloków emitując fioletowy dym, wskazując w ten sposób kierunek do najbliższej twierdzy. Po chwili unoszenia się oko spada i znów staje się zdatne do użycia (80% szans), bądź rozpryska się w powietrzu i znika (20% szans). Do jego stworzenia potrzeba perły endermana i płomiennego proszku.

Otrzymywanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Perła Kresu
+
Płomienny proszek



Oko Kresu

Perła Kresu



Zastosowanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Oko Kresu
+
Obsydian



Skrzynia Kresu

Oko Kresu



Szkło
+
Oko Kresu
+
Łza ghasta



Kryształ Kresu

Oko Kresu



Zasilanie ram portalu Kresu

Można włożyć oka Enderu do ram portalu Kresu, aby zasilić je i aktywować portal.

Ciekawostki

  • Można znaleźć twierdze używając jedynie jednego oka Kresu, lecz jest to rzadko spotykane.
  • Oko Kresu nie działa na światach, na których nie mogą generować się twierdze.