Kwiaty: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
ArekJan (dyskusja | edycje)
dNie podano opisu zmian
Alex2422 (dyskusja | edycje)
historia, ciekawostka, aktualizacja, różne inne informacje, −niepotrzebne informacje, dr. red.
Linia 1: Linia 1:
'''Kwiaty''' - typ [[rośliny|roślin]] porastających świat Minecrafta. Chociaż mogą zostać posadzone na blokach [[ziemia|ziemi]] i [[trawa|trawy]], nie mogą być hodowane jak [[drzewo|drzewa]], [[trzcina cukrowa]] czy [[nasiona|rośliny uprawne]]. Pojawiają się losowo w grupach na klockach trawy. Kwiaty nie miały żadnego zastosowania aż do wersji [[Historia_wersji/Beta#1.2|Beta 1.2]] kiedy umożliwiono przerabianie ich na [[barwnik]]i do [[wełna|wełny]].
'''Kwiaty''' typ [[rośliny|roślin]] porastających świat Minecrafta. Chociaż mogą zostać posadzone na blokach [[ziemia|ziemi]] i [[trawa|trawy]], nie mogą być hodowane jak [[drzewo|drzewa]], [[trzcina cukrowa]] czy [[nasiona|rośliny uprawne]]. Pojawiają się losowo w grupach na klockach trawy. Kwiaty nie miały żadnego zastosowania aż do wersji [[Historia_wersji/Beta#1.2|Beta 1.2]] kiedy umożliwiono przerabianie ich na [[barwnik]]i do [[wełna|wełny]]. Kwiaty o wysokości 1 bloku mogą być posadzone w [[doniczka|doniczce]].


By przeżyć, muszą rosnąć na bloku trawy lub ziemi który albo nie ma nad sobą na żadnej wysokości innego bloku który zasłania światło [[słońce|słoneczne]] lub [[księżyc]]owe lub działa na nie światło o poziomie przynajmniej 8. Jeżeli żaden z tych warunków nie zostanie spełniony, kwiaty szybko znikają.  
By przeżyć, muszą rosnąć na bloku trawy lub ziemi, który albo nie ma nad sobą na żadnej wysokości innego bloku, który zasłania światło [[słońce|słoneczne]] lub [[księżyc]]owe, albo działa na nie światło o poziomie przynajmniej 8. Jeżeli żaden z tych warunków nie zostanie spełniony, kwiaty szybko znikają.  


== Kwiaty znajdujące się w grze ==
== Kwiaty znajdujące się w grze ==
W wersji 1.7.2 w grze znajduje się 11 kwiatów, a w pocket edition 2 kwiaty.
=== Mniszek lekarski ===
=== Mniszek lekarski ===
{{Przedmiot
{{Przedmiot
Linia 16: Linia 15:
|data=37
|data=37
}}
}}
'''Mniszki lekarskie'''(ang.''Dandelion'') mogą być umieszczone w [[crafting|oknie craftingu]] dając [[barwnik|żółty barwnik]].
'''Mniszki lekarskie''' (ang. ''Dandelion'') mogą być umieszczone w [[crafting|oknie craftingu]] dając [[barwnik|żółty barwnik]]. Można je wygenerować za pomocą mączki kostnej w każdym biomie z wyjątkiem bagien i kwiecistego lasu. Nie działa to również na równinach w miejscach, gdzie zostały pierwotnie zostały wygenerowane tulipany.
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
|- align="center"
|- align="center"
Linia 22: Linia 21:
!width="204"|Crafting
!width="204"|Crafting
|- align="center"
|- align="center"
|Mniszek lekarski
|'''Mniszek lekarski'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 44: Linia 43:
|data=
|data=
}}
}}
'''Mak'''(ang.''Poppy'') - nowa roślina, która pojawiła się w aktualizacji {{verlink||1.7}}. Zastąpiła ona różę z wcześniejszych wersji.
'''Mak''' (ang. ''Poppy'') –  roślina, która zastąpiła różę z wcześniejszych wersji. Można stworzyć z niego [[czerwony barwnik]]. Można je wygenerować za pomocą mączki kostnej w każdym biomie z wyjątkiem bagien. W kwiecistych lasach można to zrobić tylko w miejscach, w których zostały pierwotnie wygenerowane. Nie działa to również na równinach w miejscach, gdzie zostały pierwotnie zostały wygenerowane tulipany. Mogą być trzymane i upuszczane przez [[żelazny golem|żelazne golemy]].
Można stworzyć z niego [[czerwony barwnik]].


{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
Linia 52: Linia 50:
!width="204"|Crafting
!width="204"|Crafting
|- align="center"
|- align="center"
|Mak
|'''Mak'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 74: Linia 72:
|data=38
|data=38
}}
}}
'''Niebieska orchidea'''(ang.''Blue orchid'') może zostać przetworzona na [[jasnoniebieski barwnik]]. Generuje się wyłącznie na [[biom]]ie bagien oraz tajgi.
'''Niebieska orchidea''' (ang. ''Blue orchid'') może zostać przetworzona na [[jasnoniebieski barwnik]]. Generuje się wyłącznie na [[biom]]ie bagien. Również tylko tam można je stworzyć za pomocą mączki kostnej.


{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
Linia 81: Linia 79:
!width="204"|Crafting
!width="204"|Crafting
|- align="center"
|- align="center"
|Niebieska orchidea
|'''Niebieska orchidea'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 102: Linia 100:
|data=38
|data=38
}}
}}
'''Czosnek'''(ang.''Allium'') może być przetworzony na [[karmazynowy barwnik]]. Jedynym [[biom]]em w którym może wystąpić ten kwiat jest kwiecisty las.  
'''Czosnek''' (ang. ''Allium'') może być przetworzony na [[karmazynowy barwnik]]. Jedynym [[biom]]em w którym może wystąpić ten kwiat jest kwiecisty las. Można tam użyć mączki kostnej by utworzyć czosnek, ale tylko w miejscach, gdzie został pierwotnie wygenerowany.


{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
Linia 109: Linia 107:
!width="204"|Crafting
!width="204"|Crafting
|- align="center"
|- align="center"
|Czosnek
|'''Czosnek'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 131: Linia 129:
}}
}}


'''Houstonia błękitna'''(ang.''Azure bluet'') może być użyta do wytworzenia [[jasnoszary barwnik|jasnoszarego barwnika]]. Generuje się tylko na biomach równin oraz kwiecistego lasu.
'''Houstonia błękitna''' (ang. ''Azure bluet'') może być użyta do wytworzenia [[jasnoszary barwnik|jasnoszarego barwnika]]. Generuje się tylko na biomach równin, słonecznikowych równin oraz kwiecistego lasu. Można je wygenerować za pomocą mączki kostnej tylko na równinach i słonecznikowych równinach. W kwiecistych lasach można to zrobić tylko w miejscach, w których zostały pierwotnie wygenerowane. Nie można ich stworzyć, używając mączki kostnej na równinach w miejscach, gdzie pierwotnie zostały wygenerowane tulipany.


{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
Linia 138: Linia 136:
!width="204"|Crafting
!width="204"|Crafting
|- align="center"
|- align="center"
|Houstonia błękitna
|'''Houstonia błękitna'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 163: Linia 161:
}}
}}


'''Tulipany'''(ang.''Tulip'') występują w 4 kolorach - czerwony,pomarańczowy,biały,różowy. Prawie każdy z nich reprezentuje kolor barwnka na który można przerobić kwiat, jedynie biały tulipan tak jak w przypadku houstoni błękitnej jest przetwarzany na [[jasnoszary barwnik]]. Wszystkie rodzaje kwiatów występują na [[biom]]ie równin oraz w kwiecistym lesie.
'''Tulipany''' (ang. ''Tulip'') występują w 4 kolorach: czerwonym, pomarańczowym, białym, różowym. Prawie każdy z nich reprezentuje kolor barwnika, na który można przerobić kwiat. Jedynie biały tulipan tak, jak w przypadku houstoni błękitnej jest przetwarzany na [[jasnoszary barwnik]]. Wszystkie rodzaje kwiatów występują na równinach, słonecznikowych równinach oraz w kwiecistym lesie. Można je stworzyć za pomocą mączki kostnej tylko w tych biomach w miejscach, gdzie zostały pierwotnie wygenerowane.


{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
Linia 170: Linia 168:
!width="204"|Crafting
!width="204"|Crafting
|- align="center"
|- align="center"
|Czerwony tulipan,<br> Pomarańczowy tulipan,<br> Biały tulipan,<br> Różowy tulipan
|'''Czerwony tulipan''',<br> '''Pomarańczowy tulipan''',<br> '''Biały tulipan''' lub<br> '''Różowy tulipan'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 192: Linia 190:
|data=38
|data=38
}}
}}
'''Margaretka'''(ang.''Oxeye daisy'') jest używana do wytworzenia [[jasnoszary barwnik|jasnoszarego barwnika]]. Generuje się ona tylko na biomach równinnych oraz kwiecistych lasów.
'''Margaretka''' (ang. ''Oxeye daisy'') jest używana do wytworzenia [[jasnoszary barwnik|jasnoszarego barwnika]]. Generuje się ona tylko na równinach, słonecznikowych równinach oraz w kwiecistych lasach. Można je wygenerować za pomocą mączki kostnej tylko na równinach i słonecznikowych równinach. W kwiecistych lasach można to zrobić tylko w miejscach, w których zostały pierwotnie wygenerowane. Nie można ich stworzyć, używając mączki kostnej na równinach w miejscach, gdzie pierwotnie zostały wygenerowane tulipany.
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
|- align="center"
|- align="center"
Linia 198: Linia 196:
!width="204"|Crafting
!width="204"|Crafting
|- align="center"
|- align="center"
|Margaretka
|'''Margaretka'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 220: Linia 218:
|data=175
|data=175
}}
}}
'''Słonecznik'''(ang.''Sunflower'') - nowa roślina, która pojawiła się w aktualizacji 1.7. Jest wysoki na 2 kratki. Jest zawsze zwrócony ku wschodowi. Gdy użyjemy na nim [[mączka kostna|mączki kostnej]] wypadnie słonecznik.  
'''Słonecznik''' (ang.''Sunflower'') jest rośliną o wysokości 2 bloków. Jest zawsze zwrócony na wschód. Występuje na słonecznikowych równinach. Gdy użyjemy na nim [[mączka kostna|mączki kostnej]] wypadnie słonecznik.  
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
|- align="center"
|- align="center"
Linia 226: Linia 224:
!width="204"|Crafting
!width="204"|Crafting
|- align="center"
|- align="center"
|Słonecznik
|'''Słonecznik'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 247: Linia 245:
|data=175
|data=175
}}
}}
'''Bez'''(ang.''Lilac'') - kwiat koloru jasnofioletowego, który pojawił się w aktualizacji {{verlink|1.7}}. Tak samo jak słonecznik na dwie kratki wysokości oraz gdy użyjemy na nim [[mączka kostna|mączki kostnej]] wypadnie on jako przedmiot. Możemy wytworzyć z niego [[karmazynowy barwnik]].
'''Bez''' (ang. ''Lilac'') kwiat koloru jasnofioletowego, który ma wysokość 2 bloków. Występuje we wszystkich biomach leśnych oprócz tajgi. Gdy użyjemy na nim [[mączka kostna|mączki kostnej]] wypadnie on jako przedmiot. Możemy wytworzyć z niego [[karmazynowy barwnik]].
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
|- align="center"
|- align="center"
Linia 253: Linia 251:
!width="204"|Crafting
!width="204"|Crafting
|- align="center"
|- align="center"
|Słonecznik
|'''Bez'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 275: Linia 273:
|data=175
|data=175
}}
}}
'''Krzak róży'''(ang.''Rose bush'') podobnie jak piwonia, bez i słonecznik ma 2 kratki wysokości.  
'''Krzak róży''' (ang. ''Rose bush'') podobnie jak piwonia, bez i słonecznik ma 2 kratki wysokości. Występuje we wszystkich biomach leśnych oprócz tajgi. Po użyciu na nim mączki kostnej, wypada z niego drugi krzak róży jako przedmiot.
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
|- align="center"
|- align="center"
Linia 281: Linia 279:
!width="204"|Crafting
!width="204"|Crafting
|- align="center"
|- align="center"
|Krzak róży
|'''Krzak róży'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 302: Linia 300:
|data=175
|data=175
}}
}}
'''Piwonia'''(ang.''Peony'') to kwiat, który został dodany w wersji {{verlink|1.7}}. Jeb zauważył, że została ona użyta na jego ślubie.
'''Piwonia''' (ang. ''Peony'') to kwiat o wysokości 2 bloków, który może zostać przerobiony na różowy barwnik. Po użyciu na niej mączki kostnej, wypada z niej druga piwonia jako przedmiot.
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
|- align="center"
|- align="center"
Linia 308: Linia 306:
!width="204"|Crafting
!width="204"|Crafting
|- align="center"
|- align="center"
|Piwonia
|'''Piwonia'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 319: Linia 317:
{{-}}
{{-}}


== Pocket Edition ==
=== Błękitny kwiat ===
=== Błękitny kwiat ===
{{Pocket}}
{{Pocket}}
Linia 333: Linia 330:
|wersja=Pocket Edition Alpha 0.1
|wersja=Pocket Edition Alpha 0.1
}}
}}
Błękitny kwiat to roślina występująca w Minecraft [[Pocket Edition]]. Jego tekstura jest tą samą co róży, zmienioną na kolor niebieski.
'''Błękitny kwiat''' to roślina występująca w Minecraft [[Pi Edition]]. Jego tekstura jest tą samą co róży, zmienioną na kolor niebieski.


W Minecraft Pocket Edition Niebieski Kwiat posiada nazwę "Rose".
{{-}}
{| class="wikitable"
!Dodając do [[Czerwony barwnik|czerwonego barwnika]]
!daje
|-
| {{ItemLink|Żółty barwnik}}
| {{ItemLink|Pomarańczowy barwnik}}
|-
|-
| {{ItemLink|Lapis Lazuli}}
| {{ItemLink|Fioletowy barwnik}}
|-
|-
| {{ItemLink|Mączka kostna}}
| {{ItemLink|Różowy barwnik}}
|-
|-
| {{ItemLink|Różowy barwnik}}, {{ItemLink|Lapis Lazuli}}
| {{ItemLink|Karmazynowy barwnik}}
|-
|-
| {{ItemLink|Czerwony barwnik}}, {{ItemLink|Lapis Lazuli}}, {{ItemLink|Mączka kostna}}
| {{ItemLink|Karmazynowy barwnik}}
|}
{{-}}  
{{-}}  
== Usunięte ==
{{przeszłość}}


=== Róża ===
=== Róża ===
Linia 372: Linia 340:
|invwygląd=Róża
|invwygląd=Róża
|typ=Przedmiot
|typ=Przedmiot
|inne=[[Xbox 360 Edition]] i Playstation 3 Edition
|wytrzymałość=N/A
|wytrzymałość=N/A
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
Linia 377: Linia 346:
|data=38
|data=38
}}
}}
Róże mogły być umieszczone w oknie craftingu dając czerwony barwnik. Były też poniekąd rzadsze niż mniszki lekarskie, zazwyczaj rosnąc pojedynczo lub w grupach po 3-4. W wersji {{verlink|1.7}} zostały zastąpione makiem. W owej wersji dodano również krzaki róży również w zamian za róże.
'''Róże''' są dostępne tylko na ''[[Xbox 360 Edition]]'' i Playstation 3 Edition. Mogły być umieszczone w oknie craftingu dając czerwony barwnik. Były też poniekąd rzadsze niż mniszki lekarskie, zazwyczaj rosnąc pojedynczo lub w grupach po 3-4. W wersji {{verlink|1.7}} zostały zastąpione makiem. Mogły być trzymane i upuszczane przez żelazne golemy.


{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
Linia 384: Linia 353:
!width="204"|Crafting
!width="204"|Crafting
|- align="center"
|- align="center"
|Róża
|'''Róża'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1=      |C1=  
|A1=  |B1=      |C1=  
Linia 393: Linia 362:
|}
|}
{{-}}
{{-}}
== Historia ==
{{Historia|c}}
{{Historia||0.0.20|Dodano żółte kwiaty i róże. Mogły być umieszczone na każdym rodzaju bloków, również na [[lawa|lawie]] lub na sobie.}}
{{Historia|b}}
{{Historia||1.6.6|Używając [[mączka kostna|mączki kostnej]] na trawie można generować kwiaty i wysoką trawę.}}
{{Historia||rowspan=2|1.8|Żółte kwiaty pojawiają się częściej.|Błąd w generacji świata powodował, że róże nie pojawiały się naturalnie.}}
{{Historia||1.9|Naprawiono powyższy błąd.}}
{{Historia|w}}
{{Historia||rowspan=4|1.7.2|snap=13w36a|Zmieniono nazwę róż na maki. Zmieniono teksturę z [[Plik:Grid Róża.png]] na [[Plik:Grid Mak.png]].|Zmieniono nazwę żółtych kwiatów na mniszki lekarskie.|Dodano niebieską orchideę, czosnek, houstonię błękitną, tulipany, margaretkę, słonecznik, bez, krzak róży i piwonię.|Kwiaty są teraz palne.}}
{{Historia||rowspan=2|1.8|snap=14w27a|Mniszki lekarskie mogą być używane do rozmnażania [[królik]]ów.}}
{{Historia|||snap=14w30a|Można używać margaretek do tworzenia wzorów na [[sztandar]]ach.}}
{{Historia|Pocket Edition Alpha}}
{{Historia||0.1.0|Dodano błękitny kwiat.}}
{{Historia||0.5.0|Błękitny kwiat teraz nazywa się róża.}}
{{Historia||0.8.0|snap=build 5|Pozycja kwiatów jest losowa.}}
{{Historia||rowspan=3|0.9.0|snap=build 1|Dodano niebieską orchideę, czosnek, houstonię błękitną, tulipany, margaretkę, słonecznik, bez, krzak róży i piwonię.|Usunięto błękitny kwiat.}}
{{Historia|||snap=build=3|Dodano recepty na [[barwnik]]i dla wszystkich kwiatów.}}
{{Historia|Pi Edition}}
{{Historia||0.1|Dodano kwiaty.}}
{{Historia|foot}}
== Ciekawostki ==
== Ciekawostki ==
* Za pomocą Mączki Kostnej użytej na bloku ziemi z trawą mogą wyrosnąć kwiaty.
* Jeb zauważył, że piwonia została użyta na jego ślubie.<ref>http://instagram.com/p/dE8ljlJMLb/</ref>
* W wersji 1.8.1 Beta Róże się nie pojawiały naturalnie.
* Jeśli będziemy próbowali użyć [[mączka kostna|mączki kostnej]] na jakimkolwiek kwiecie który ma wysokość równą 2 kratek to wypadnie nam ten sam kwiat.
* Nie da się włożyć w doniczkę żadnego kwiatka mającego wysokość większą niż 1 kratka.


== Przypisy ==
<references/>


{{Pocket Edition}}
{{Pocket Edition}}

Wersja z 17:21, 26 wrz 2014

Kwiaty – typ roślin porastających świat Minecrafta. Chociaż mogą zostać posadzone na blokach ziemi i trawy, nie mogą być hodowane jak drzewa, trzcina cukrowa czy rośliny uprawne. Pojawiają się losowo w grupach na klockach trawy. Kwiaty nie miały żadnego zastosowania aż do wersji Beta 1.2 kiedy umożliwiono przerabianie ich na barwniki do wełny. Kwiaty o wysokości 1 bloku mogą być posadzone w doniczce.

By przeżyć, muszą rosnąć na bloku trawy lub ziemi, który albo nie ma nad sobą na żadnej wysokości innego bloku, który zasłania światło słoneczne lub księżycowe, albo działa na nie światło o poziomie przynajmniej 8. Jeżeli żaden z tych warunków nie zostanie spełniony, kwiaty szybko znikają.

Kwiaty znajdujące się w grze

Mniszek lekarski

Mniszek lekarski
Typ

Roślina

Wytrzymałość

N/A

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak (64)

Rzadkość

Pospolita


Mniszki lekarskie (ang. Dandelion) mogą być umieszczone w oknie craftingu dając żółty barwnik. Można je wygenerować za pomocą mączki kostnej w każdym biomie z wyjątkiem bagien i kwiecistego lasu. Nie działa to również na równinach w miejscach, gdzie zostały pierwotnie zostały wygenerowane tulipany.

Składniki Crafting
Mniszek lekarski








Mniszek lekarski

Mak

Mak
Typ

Roślina

Wytrzymałość

N/A

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak 64

Rzadkość

Pospolita


Mak (ang. Poppy) – roślina, która zastąpiła różę z wcześniejszych wersji. Można stworzyć z niego czerwony barwnik. Można je wygenerować za pomocą mączki kostnej w każdym biomie z wyjątkiem bagien. W kwiecistych lasach można to zrobić tylko w miejscach, w których zostały pierwotnie wygenerowane. Nie działa to również na równinach w miejscach, gdzie zostały pierwotnie zostały wygenerowane tulipany. Mogą być trzymane i upuszczane przez żelazne golemy.

Składniki Crafting
Mak










Niebieska orchidea

Niebieska orchidea

Typ

Roślina

Wytrzymałość

N/A

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak 64

Rzadkość

Pospolita


Niebieska orchidea (ang. Blue orchid) może zostać przetworzona na jasnoniebieski barwnik. Generuje się wyłącznie na biomie bagien. Również tylko tam można je stworzyć za pomocą mączki kostnej.

Składniki Crafting
Niebieska orchidea










Czosnek

Czosnek

Typ

Roślina

Wytrzymałość

N/A

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak 64

Rzadkość

Pospolita


Czosnek (ang. Allium) może być przetworzony na karmazynowy barwnik. Jedynym biomem w którym może wystąpić ten kwiat jest kwiecisty las. Można tam użyć mączki kostnej by utworzyć czosnek, ale tylko w miejscach, gdzie został pierwotnie wygenerowany.

Składniki Crafting
Czosnek



Karmazynowy barwnik






Houstonia błękitna

Houstonia błękitna
Typ

Roślina

Wytrzymałość

N/A

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak 64

Rzadkość

Pospolita


Houstonia błękitna (ang. Azure bluet) może być użyta do wytworzenia jasnoszarego barwnika. Generuje się tylko na biomach równin, słonecznikowych równin oraz kwiecistego lasu. Można je wygenerować za pomocą mączki kostnej tylko na równinach i słonecznikowych równinach. W kwiecistych lasach można to zrobić tylko w miejscach, w których zostały pierwotnie wygenerowane. Nie można ich stworzyć, używając mączki kostnej na równinach w miejscach, gdzie pierwotnie zostały wygenerowane tulipany.

Składniki Crafting
Houstonia błękitna








Houstonia

Tulipany

Tulipan
Typ

Roślina

Wytrzymałość

N/A

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak 64

Rzadkość

Pospolita


Tulipany (ang. Tulip) występują w 4 kolorach: czerwonym, pomarańczowym, białym, różowym. Prawie każdy z nich reprezentuje kolor barwnika, na który można przerobić kwiat. Jedynie biały tulipan tak, jak w przypadku houstoni błękitnej jest przetwarzany na jasnoszary barwnik. Wszystkie rodzaje kwiatów występują na równinach, słonecznikowych równinach oraz w kwiecistym lesie. Można je stworzyć za pomocą mączki kostnej tylko w tych biomach w miejscach, gdzie zostały pierwotnie wygenerowane.

Składniki Crafting
Czerwony tulipan,
Pomarańczowy tulipan,
Biały tulipan lub
Różowy tulipan










Margaretka

Margaretka

Typ

Roślina

Wytrzymałość

N/A

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak 64

Rzadkość

Pospolita


Margaretka (ang. Oxeye daisy) jest używana do wytworzenia jasnoszarego barwnika. Generuje się ona tylko na równinach, słonecznikowych równinach oraz w kwiecistych lasach. Można je wygenerować za pomocą mączki kostnej tylko na równinach i słonecznikowych równinach. W kwiecistych lasach można to zrobić tylko w miejscach, w których zostały pierwotnie wygenerowane. Nie można ich stworzyć, używając mączki kostnej na równinach w miejscach, gdzie pierwotnie zostały wygenerowane tulipany.

Składniki Crafting
Margaretka










Słonecznik

Słonecznik

Typ

Roślina

Wytrzymałość

N/A

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak 64

Rzadkość

Pospolita


Słonecznik (ang.Sunflower) jest rośliną o wysokości 2 bloków. Jest zawsze zwrócony na wschód. Występuje na słonecznikowych równinach. Gdy użyjemy na nim mączki kostnej wypadnie słonecznik.

Składniki Crafting
Słonecznik










Bez

Bez

Typ

Przedmiot

Wytrzymałość

N/A

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak 64

Rzadkość

Pospolita


Bez (ang. Lilac) – kwiat koloru jasnofioletowego, który ma wysokość 2 bloków. Występuje we wszystkich biomach leśnych oprócz tajgi. Gdy użyjemy na nim mączki kostnej wypadnie on jako przedmiot. Możemy wytworzyć z niego karmazynowy barwnik.

Składniki Crafting
Bez



Karmazynowy barwnik






Krzak róży

Krzak róży
Krzak róży
Typ

Przedmiot

Wytrzymałość

N/A

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak 64

Rzadkość

Pospolita


Krzak róży (ang. Rose bush) podobnie jak piwonia, bez i słonecznik ma 2 kratki wysokości. Występuje we wszystkich biomach leśnych oprócz tajgi. Po użyciu na nim mączki kostnej, wypada z niego drugi krzak róży jako przedmiot.

Składniki Crafting
Krzak róży








Krzak róży

Piwonia

Piwonia

Typ

Przedmiot

Wytrzymałość

N/A

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak 64

Rzadkość

Pospolita


Piwonia (ang. Peony) to kwiat o wysokości 2 bloków, który może zostać przerobiony na różowy barwnik. Po użyciu na niej mączki kostnej, wypada z niej druga piwonia jako przedmiot.

Składniki Crafting
Piwonia










Błękitny kwiat

Szablon:Pocket

Błękitny kwiat

Typ

Przedmiot

Wytrzymałość

N/A

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak (64)

Rzadkość

Pospolita

Inne

Android iOS


Błękitny kwiat to roślina występująca w Minecraft Pi Edition. Jego tekstura jest tą samą co róży, zmienioną na kolor niebieski.

Róża

Róża
Typ

Przedmiot

Wytrzymałość

N/A

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak (64)

Rzadkość

Pospolita

Inne

Xbox 360 Edition i Playstation 3 Edition


Róże są dostępne tylko na Xbox 360 Edition i Playstation 3 Edition. Mogły być umieszczone w oknie craftingu dając czerwony barwnik. Były też poniekąd rzadsze niż mniszki lekarskie, zazwyczaj rosnąc pojedynczo lub w grupach po 3-4. W wersji 1.7 zostały zastąpione makiem. Mogły być trzymane i upuszczane przez żelazne golemy.

Składniki Crafting
Róża










Historia

Classic
0.0.20Dodano żółte kwiaty i róże. Mogły być umieszczone na każdym rodzaju bloków, również na lawie lub na sobie.
Beta
1.6.6Używając mączki kostnej na trawie można generować kwiaty i wysoką trawę.
1.8Żółte kwiaty pojawiają się częściej.
Błąd w generacji świata powodował, że róże nie pojawiały się naturalnie.
1.9Naprawiono powyższy błąd.
Pełna wersja
1.7.213w36aZmieniono nazwę róż na maki. Zmieniono teksturę z na .
Zmieniono nazwę żółtych kwiatów na mniszki lekarskie.
Dodano niebieską orchideę, czosnek, houstonię błękitną, tulipany, margaretkę, słonecznik, bez, krzak róży i piwonię.
Kwiaty są teraz palne.
1.814w27aMniszki lekarskie mogą być używane do rozmnażania królików.
14w30aMożna używać margaretek do tworzenia wzorów na sztandarach.
Pocket Edition Alpha
0.1.0Dodano błękitny kwiat.
0.5.0Błękitny kwiat teraz nazywa się róża.
0.8.0build 5Pozycja kwiatów jest losowa.
0.9.0build 1Dodano niebieską orchideę, czosnek, houstonię błękitną, tulipany, margaretkę, słonecznik, bez, krzak róży i piwonię.
Usunięto błękitny kwiat.
build=3Dodano recepty na barwniki dla wszystkich kwiatów.
Pi Edition
0.1Dodano kwiaty.

Ciekawostki

  • Jeb zauważył, że piwonia została użyta na jego ślubie.[1]

Przypisy