View at: Szablon:Przedmioty/zawartość [edytuj]
Purpurowy barwnik: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
d Naprawa właściwości |oa= w szablonach craftingu. |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 14: | Linia 14: | ||
!Składniki | !Składniki | ||
!Wejście » Wyjście | !Wejście » Wyjście | ||
! | !Opis | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|[[Kwiaty#Czosnek|'''Czosnek''']]/[[Kwiaty#Bez|'''Bez''']] | |[[Kwiaty#Czosnek|'''Czosnek''']]/[[Kwiaty#Bez|'''Bez''']] | ||
| Linia 22: | Linia 21: | ||
|Output= Karmazynowy barwnik; Karmazynowy barwnik,2 | |Output= Karmazynowy barwnik; Karmazynowy barwnik,2 | ||
}} | }} | ||
|'''[[Różowy barwnik]] | | | ||
|- | |||
|'''[[Różowy barwnik]] +<br>[[Fioletowy barwnik]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2=Fioletowy barwnik|B2=Różowy barwnik | |A2=Fioletowy barwnik|B2=Różowy barwnik | ||
|Output= Karmazynowy barwnik,2 | |Output= Karmazynowy barwnik,2 | ||
}} | }} | ||
| | |||
|-align="center" | |||
|'''[[Niebieski barwnik]] +<br>[[Różana czerwień]] +<br>[[Różowy barwnik]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Niebieski barwnik|B2= Różana czerwień|B3= Różowy barwnik | |||
|Output= Karmazynowy barwnik,3 | |||
}} | |||
| | |||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|'''[[ | |'''[[Lazuryt]] +<br>[[Różana czerwień]] +<br>[[Różowy barwnik]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Lazuryt|B2= Różana czerwień|B3= Różowy barwnik | |||
|Output= Karmazynowy barwnik,3 | |||
}} | |||
|[<i>Tylko [[Bedrock Edition]] i [[Education Edition]]</i>] | |||
|- | |||
|'''[[Niebieski barwnik]]+<br>[[Różana czerwień]]+<br>[[Biały barwnik]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| | |A2=Niebieski barwnik|B2=Różana czerwień | ||
|Output= | |A3=Różana czerwień|B3=Biały barwnik | ||
|Output= Karmazynowy barwnik,4 | |||
}} | }} | ||
|'''[[ | | | ||
|- | |||
|'''[[Lazuryt]] lub<br>[[Niebieski barwnik]]+<br>[[Różana czerwień]]+<br>[[Mączka kostna]] lub<br>[[Biały barwnik]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2=Lazuryt|B2= | |A2=Lazuryt;Lazuryt;Niebieski barwnik|B2=Różana czerwień | ||
|A3=Różana czerwień|B3= | |A3=Różana czerwień|B3=Mączka kostna;Biały barwnik;Mączka kostna | ||
|Output= Karmazynowy barwnik,4 | |Output= Karmazynowy barwnik,4 | ||
}} | }} | ||
|[<i>Tylko [[Bedrock Edition]] i [[Education Edition]]</i>] | |||
|} | |} | ||
| Linia 61: | Linia 81: | ||
|A2= Szkło|B2= Karmazynowy barwnik |C2= Szkło | |A2= Szkło|B2= Karmazynowy barwnik |C2= Szkło | ||
|A3= Szkło |B3= Szkło |C3= Szkło | |A3= Szkło |B3= Szkło |C3= Szkło | ||
|Output= | |Output= Karmazynowe szkło,8 | ||
}} | }} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|'''[[ | |'''[[Terakota]]<br>+<br>Karmazynowy barwnik''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= Terakota|B1= Terakota|C1= Terakota | ||
|A2= | |A2= Terakota|B2= Karmazynowy barwnik |C2= Terakota | ||
|A3= | |A3= Terakota |B3= Terakota |C3= Terakota | ||
|Output= | |Output= Karmazynowa terakota,8 | ||
}} | }} | ||
|'''[[Piasek]]'''/'''[[Piasek#Czerwony piasek|Czerwony piasek]]<br>+<br>[[Żwir]]<br>+<br>{{PAGENAME}}''' | |'''[[Piasek]]'''/'''[[Piasek#Czerwony piasek|Czerwony piasek]]<br>+<br>[[Żwir]]<br>+<br>{{PAGENAME}}''' | ||
Wersja z 20:58, 12 kwi 2020
Purpurowy barwnik
| Typ |
Barwnik |
| Wytrzymałość |
13 |
| Odnawialne |
Tak |
| Możliwość grupowania |
Tak, 64 |
| Rzadkość |
Pospolita |
Karmazynowy barwnik (ang. Magenta Dye) – trzeciorzędny barwnik.
Otrzymywanie
Wytwarzanie
| Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Czosnek/Bez |
|
|||||||||||||
| Różowy barwnik + Fioletowy barwnik |
|
|||||||||||||
| Niebieski barwnik + Różana czerwień + Różowy barwnik |
|
|||||||||||||
| Lazuryt + Różana czerwień + Różowy barwnik |
|
[Tylko Bedrock Edition i Education Edition] | ||||||||||||
| Niebieski barwnik+ Różana czerwień+ Biały barwnik |
|
|||||||||||||
| Lazuryt lub Niebieski barwnik+ Różana czerwień+ Mączka kostna lub Biały barwnik |
|
[Tylko Bedrock Edition i Education Edition] |
Zastosowanie
- Barwienie bloków poprzez wytwarzanie: dotyczy to wełny, łóżek, dywanów, szkła, szyb, terakoty, shulkerowej skrzyni i świecy.
- Możliwe jest zdobycie większej ilości bloków wełny, poprzez zafarbowanie owcy barwnikiem. Wtedy wypada 1-3 sztuk purpurowej wełny.
- Łączenie z piaskiem oraz żwirem w celu stworzenia cementu.
- Barwienie przedmiotów poprzez wytwarzanie: dotyczy to skórzanej zbroi, skórzanej zbroi końskiej, wilczej zbroi i sakwy.
- Zmienianie koloru obroży wilków oraz kotów.
- Dodawanie wzorów oraz barwienie sztandarów.
- Dodawanie do gwiazdki pirotechnicznej w celu zabarwienia efektu fajerwerku.
- Łączenie z prochem tworząc barwioną gwiazdkę pirotechniczną.
- Kolorowanie shulkerów w Bedrock Edition oraz Education Edition.
- Kolorowanie wody w kotłach w edycjach gry Bedrock oraz Education.
- Wytwarzanie balonów oraz świetlików w edycjach gry Bedrock and Education.
Wytwarzanie
| Składniki | Wejście » Wyjście | Składniki | Wejście » Wyjście | ||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wełna + Karmazynowy barwnik |
|
Szkło + Karmazynowy barwnik |
| ||||||||||||||||||||||||
| Terakota + Karmazynowy barwnik |
|
Piasek/Czerwony piasek + Żwir + Purpurowy barwnik |
|
Historia
| Beta | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 1.2 | Dodano karmazynowy barwnik. | ||||
