Łupkowy bruk: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
d literówka + drobne upraszczanko
szablon Wydobywanie zamiast tabelki, uproszczono sekcję Wytwarzanie, dodano szablony kowalskie i trochę info.
Linia 11: Linia 11:
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
}}
}}
'''Łupkowy bruk''' (ang. ''Cobbled Deepslate'') – wariant kamienia, który zachowuje się podobnie do [[bruk]]u i [[czernit]]u.
'''Łupkowy bruk''' (ang. ''Cobbled Deepslate'') – [[blok]], który zachowuje się podobnie do [[bruk]]u i [[czernit]]u.


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== Niszczenie ===
=== Wydobywanie ===
{| class="wikitable" style="text-align:center"
{{Wydobywanie|Łupkowy bruk|Kilof|Drewniany|horyzontalny=1}}
|-
! Blok !! {{BlockLink|Łupkowy bruk}}
|-
| '''Twardość''' || 3
|-
| '''Narzędzie''' || {{ItemSprite|drewniany-kilof|link=Drewniany kilof}}
|-
! colspan="2" | Czas wydobycia*
|-
| '''Ręka''' || {{tc|nie|15}}
|-
| '''Drewniany''' || {{tc|tak|2,25}}
|-
| '''Kamienny''' || {{tc|tak|1,15}}
|-
| '''Żelazny''' || {{tc|tak|0,75}}
|-
| '''Diamentowy''' || {{tc|tak|0,6}}
|-
| '''Netherytowy''' || {{tc|tak|0,5}}
|-
| '''Złoty''' || {{tc|tak|0,4}}
|}
* Czas liczony w sekundach dla niezaklętych narzędzi


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
Linia 45: Linia 21:


=== Wytwarzanie ===
=== Wytwarzanie ===
{| class="wikitable"  
{| class="wikitable" style="text-align:center"
|- align="center"
|-
! Nazwa
! Nazwa
! Składniki
! Składniki
! Wejście » Wyjście
! Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-
| '''[[Statyw alchemiczny]]'''
| '''[[Statyw alchemiczny]]'''
|[[Płomienna różdżka]]<br>+<br>[[Łupkowy bruk]]
|[[Płomienna różdżka]]<br>+<br>[[Łupkowy bruk]]
Linia 58: Linia 34:
|Output= Statyw alchemiczny
|Output= Statyw alchemiczny
}}
}}
|-align="center"
|-
| '''[[Piec]]'''
| '''[[Piec]]'''
|rowspan=5|[[Łupkowy bruk]]
|rowspan=5|[[Łupkowy bruk]]
Linia 67: Linia 43:
|Output= Piec
|Output= Piec
}}
}}
|-align="center"
|-
| '''[[Łupkowa brukowa płyta]]'''
| '''[[Łupkowa brukowa płyta]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 73: Linia 49:
|Output= Łupkowa brukowa płyta, 6
|Output= Łupkowa brukowa płyta, 6
}}
}}
|-align="center"
|-
| '''[[Łupkowe brukowe schody]]'''
| '''[[Łupkowe brukowe schody]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 81: Linia 57:
|Output= Łupkowe brukowe schody, 4
|Output= Łupkowe brukowe schody, 4
}}
}}
|-align="center"
|-
| '''[[Łupkowy brukowy murek]]'''
| '''[[Łupkowy brukowy murek]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 88: Linia 64:
|Output= Łupkowy brukowy murek, 6
|Output= Łupkowy brukowy murek, 6
}}
}}
|-align="center"
|-
| '''[[Wypolerowany łupek]]'''
| '''[[Wypolerowany łupek]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 95: Linia 71:
|Output= Wypolerowany łupek, 4
|Output= Wypolerowany łupek, 4
}}
}}
|-align="center"
|-
| '''[[Kamienna siekiera]]'''
| '''[[Kamienna siekiera]]'''
|rowspan=5|[[Łupkowy bruk]]<br>+<br>[[Patyk]]
|rowspan=5|[[Łupkowy bruk]]<br>+<br>[[Patyk]]i
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Łupkowy bruk |B1= Łupkowy bruk
|A1= Łupkowy bruk |B1= Łupkowy bruk
Linia 104: Linia 80:
|Output= Kamienna siekiera
|Output= Kamienna siekiera
}}
}}
|-align="center"
|-
| '''[[Kamienna motyka]]'''
| '''[[Kamienna motyka]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 112: Linia 88:
|Output= Kamienna motyka
|Output= Kamienna motyka
}}
}}
|-align="center"
|-
| '''[[Kamienny kilof]]'''
| '''[[Kamienny kilof]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 120: Linia 96:
|Output= Kamienny kilof
|Output= Kamienny kilof
}}
}}
|-align="center"
|-
| '''[[Kamienna łopata]]'''
| '''[[Kamienna łopata]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 128: Linia 104:
|Output= Kamienna łopata
|Output= Kamienna łopata
}}
}}
|-align="center"
|-
| '''[[Kamienny miecz]]'''
| '''[[Kamienny miecz]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 135: Linia 111:
|B3= Patyk
|B3= Patyk
|Output= Kamienny miecz
|Output= Kamienny miecz
}}
|-
|Duplikacja [[Szablon kowalski|szablonów kowalskich]]
|'''Łupkowy bruk'''<br>+<br>[[diament]]y<br>+<br>pasujący [[szablon kowalski]]
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Diament |B1= Szablon kowalski (Cisza); Szablon kowalski (Nadzorca) |C1= Diament
|A2= Diament |B2= Łupkowy bruk |C2= Diament
|A3= Diament |B3= Diament |C3= Diament
|Output= Szablon kowalski (Cisza), 2; Szablon kowalski (Nadzorca),2
}}
}}
|}
|}


=== Przecinarka ===
=== Przecinarka ===
Za pomocą [[przecinarka|przecinarki]] z łupkowego bruku można wytworzyć płytę, schody, murek i rzeźbiony łupek.
Za pomocą [[przecinarka|przecinarki]] z łupkowego bruku można wytworzyć [[Rzeźbiony łupek|rzeźbiony]] i [[wypolerowany łupek]], [[łupkowe cegły]] i [[Łupkowe kafelki|kafelki]], a także [[schody]], [[płyty]] i [[Murek|murki]] z tych bloków - w sumie 16 receptur.


== Wartości danych ==
== Wartości danych ==
Linia 156: Linia 141:


== Postępy ==
== Postępy ==
{{Main|Postępy}}
{{Postępy|start}}
{{Postępy|start}}
{{Postępy|category:minecraft}}
{{Postępy|category:minecraft}}
Linia 177: Linia 163:
== Ciekawostki ==
== Ciekawostki ==
* Łupkowy bruk używa tej samej tekstury, której używał [[łupek]], gdy jeszcze był znany pod nazwą „ponuryt” w [[21w07a]].
* Łupkowy bruk używa tej samej tekstury, której używał [[łupek]], gdy jeszcze był znany pod nazwą „ponuryt” w [[21w07a]].
* Łupkowy bruk ma najwięcej receptur w [[Przecinarka|przecinarce]] spośród wszystkich bloków, aż 16.


{{Bloki}}
{{Bloki}}
Linia 183: Linia 170:
[[en:Cobbled Deepslate]]
[[en:Cobbled Deepslate]]
[[es:Pizarra profunda rocosa]]
[[es:Pizarra profunda rocosa]]
[[pt:Pedregulho de ardósia]]
[[fr:Pierres des abîmes]]
[[ja:深層岩の丸石]]
[[ko:심층암 조약돌]]
[[lzh:碎板巖]]
[[pt:Pedregulho de Ardosiabissal]]
[[ru:Дроблёный сланец]]
[[ru:Дроблёный сланец]]
[[uk:Глибосланцевий кругляк]]
[[zh:深板岩圆石]]
[[zh:深板岩圆石]]

Wersja z 22:17, 1 lis 2025

Ten artykuł dotyczy brukowego wariantu łupku. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia.


Łupkowy bruk

Typ

Przetworzony

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

6

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie


Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak (64)


Łupkowy bruk (ang. Cobbled Deepslate) – blok, który zachowuje się podobnie do bruku i czernitu.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Blok BlockCSS_new.png/2142 Łupkowy bruk
Twardość 3.5
Narzędzie ItemCSS.png/482
Czas wydobycia (sekundy)[FN 1]
Domyślne 17.5
BlockCSS_new.png/1313 Drewniany 2.65
BlockCSS_new.png/1140 Kamienny 1.35
ItemCSS.png/707 Miedziany 1.05
ItemCSS.png/568 Żelazny 0.9
ItemCSS.png/557 Diamentowy 0.7
ItemCSS.png/689 Netherytowy 0.6
ItemCSS.png/564 Złoty 0.45
  1. Czasy nie biorą pod uwagę zaklęć, efektów i innych czynników, jak np. zanurzenie w wodzie.

Zastosowanie

Łupkowy bruk może zostać użyty jako zamiennik bruku, dzięki niemu można wytworzyć kamienne narzędzia, piece i statywy alchemiczne. Może również posłużyć do naprawiania kamiennych narzędzi w kowadle. Wytworzyć można również wypolerowany wariant łupku.

Wytwarzanie

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście
Statyw alchemiczny Płomienna różdżka
+
Łupkowy bruk










Piec Łupkowy bruk










Łupkowa brukowa płyta




6






Łupkowe brukowe schody




4






Łupkowy brukowy murek




6






Wypolerowany łupek




4






Kamienna siekiera Łupkowy bruk
+
Patyki










Kamienna motyka










Kamienny kilof










Kamienna łopata










Kamienny miecz










Duplikacja szablonów kowalskich Łupkowy bruk
+
diamenty
+
pasujący szablon kowalski

Szablon kowalski (Cisza)Szablon kowalski (Nadzorca)
Szablon kowalski (Cisza)2Szablon kowalski (Nadzorca)2






Przecinarka

Za pomocą przecinarki z łupkowego bruku można wytworzyć rzeźbiony i wypolerowany łupek, łupkowe cegły i kafelki, a także schody, płyty i murki z tych bloków - w sumie 16 receptur.

Wartości danych

ID

Java Edition:

Nazwa ID słowne Tagi przedmiotów Forma Klucz tłumaczeń
BlockCSS_new.png/2142 Łupkowy bruk cobbled_deepslate stone_crafting_materials
stone_tool_materials
Blok,
Przedmiot
block.minecraft.cobbled_deepslate

Postępy

 Osobny artykuł: Postępy.

Minecraft
IkonaNazwaOpis w grzeWarunekWymaganie (jeśli inne)IDNagroda

Epoka kamieniaWykop kamień przy użyciu nowego kilofaMinecraftZdobądź bruk, czernit lub łupkowy bruk.minecraft:story/mine_stone


Historia

Pełna wersja
1.1721w08a Dodano łupkowy bruk.
1.19Deep Dark Experimental SnapshotZ łupkowego bruku wykonane jest pradawne miasto.

Galeria

Ciekawostki

  • Łupkowy bruk używa tej samej tekstury, której używał łupek, gdy jeszcze był znany pod nazwą „ponuryt” w 21w07a.
  • Łupkowy bruk ma najwięcej receptur w przecinarce spośród wszystkich bloków, aż 16.