View at: Szablon:Przedmioty/zawartość [edytuj]
Purpurowy barwnik: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
d Melwin22 przeniósł(-osła) stronę Karmazynowy barwnik do Purpurowy barwnik: to jest aktualna polska nazwa. |
dodanie wszystkich rzeczy, które można kolorować. Każdy z 16 barwników trzeba by tak zaktualizować. |
||
| Linia 79: | Linia 79: | ||
|B2=Biała wełna |C2=Purpurowy barwnik | |B2=Biała wełna |C2=Purpurowy barwnik | ||
|Output= Purpurowa wełna | |Output= Purpurowa wełna | ||
|nieokreślona=1 | |||
}} | |||
|-align="center" | |||
|'''[[Dywan]]<br>+<br>Purpurowy barwnik''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B2=Biały dywan |C2=Purpurowy barwnik | |||
|Output= Purpurowy dywan | |||
|nieokreślona=1 | |||
}} | |||
|-align="center" | |||
|'''[[Łóżko]]<br>+<br>Purpurowy barwnik''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B2=Białe łóżko |C2=Purpurowy barwnik | |||
|Output= Purpurowe łóżko | |||
|nieokreślona=1 | |||
}} | }} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| Linia 87: | Linia 102: | ||
|A3= Szkło |B3= Szkło |C3= Szkło | |A3= Szkło |B3= Szkło |C3= Szkło | ||
|Output= Purpurowe szkło,8 | |Output= Purpurowe szkło,8 | ||
}} | |||
|-align="center" | |||
|'''[[Szyba]]<br>+<br>Purpurowy barwnik''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Szyba |B1= Szyba |C1= Szyba | |||
|A2= Szyba |B2= Purpurowy barwnik |C2= Szyba | |||
|A3= Szyba |B3= Szyba |C3= Szyba | |||
|Output= Purpurowe szyba,8 | |||
}} | }} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|'''[[Terakota]]<br>+<br>Purpurowy barwnik''' | |'''[[Terakota]]<br>+<br>Purpurowy barwnik''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Terakota|B1= Terakota|C1= Terakota | |A1= Terakota |B1= Terakota |C1= Terakota | ||
|A2= Terakota|B2= Purpurowy barwnik |C2= Terakota | |A2= Terakota |B2= Purpurowy barwnik |C2= Terakota | ||
|A3= Terakota |B3= Terakota |C3= Terakota | |A3= Terakota |B3= Terakota |C3= Terakota | ||
|Output= Purpurowa terakota,8 | |Output= Purpurowa terakota,8 | ||
}} | |||
|-align="center" | |||
|'''[[Shulkerowa skrzynia]]<br>+<br>Purpurowy barwnik''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B2=Shulkerowa skrzynia |C2=Purpurowy barwnik | |||
|Output= Purpurowa shulkerowa skrzynia | |||
|nieokreślona=1 | |||
}} | }} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| Linia 103: | Linia 133: | ||
|A3= Piasek;Czerwony piasek |B3= Żwir |C3= Piasek;Czerwony piasek | |A3= Piasek;Czerwony piasek |B3= Żwir |C3= Piasek;Czerwony piasek | ||
|Output= Purpurowy cement,8 | |Output= Purpurowy cement,8 | ||
}} | |||
|-align="center" | |||
|'''[[Świeca]]<br>+<br>Purpurowy barwnik''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B2=Świeca |C2=Purpurowy barwnik | |||
|Output= Purpurowa świeca | |||
|nieokreślona=1 | |||
}} | |||
|-align="center" | |||
|'''[[Świeca]]<br>+<br>Purpurowy barwnik''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B2=Sakwa |C2=Purpurowy barwnik | |||
|Output= Purpurowa sakwa | |||
|nieokreślona=1 | |||
}} | }} | ||
|} | |} | ||
Wersja z 11:55, 1 maj 2025
Purpurowy barwnik (ang. Magenta Dye) – jeden z barwników.
Otrzymywanie
Wytwarzanie
| Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Czosnek/Bez |
|
|||||||||||||
| Różowy barwnik + Fioletowy barwnik |
|
|||||||||||||
| Niebieski barwnik + Czerwony barwnik + Różowy barwnik |
|
|||||||||||||
| Lazuryt + Czerwony barwnik + Różowy barwnik |
|
[Tylko Bedrock Edition i Education Edition] | ||||||||||||
| Niebieski barwnik+ Czerwony barwnik+ Biały barwnik |
|
|||||||||||||
| Lazuryt lub Niebieski barwnik+ Czerwony barwnik+ Mączka kostna lub Biały barwnik |
|
[Tylko Bedrock Edition i Education Edition] |
Zastosowanie
- Barwienie bloków poprzez wytwarzanie: dotyczy to wełny, łóżek, dywanów, szkła, szyb, terakoty, shulkerowej skrzyni i świecy.
- Możliwe jest zdobycie większej ilości bloków wełny, poprzez zafarbowanie owcy barwnikiem. Wtedy wypada 1-3 sztuk purpurowej wełny.
- Łączenie z piaskiem oraz żwirem w celu stworzenia cementu.
- Barwienie przedmiotów poprzez wytwarzanie: dotyczy to skórzanej zbroi, skórzanej zbroi końskiej, wilczej zbroi i sakwy.
- Zmienianie koloru obroży wilków oraz kotów.
- Dodawanie wzorów oraz barwienie sztandarów.
- Dodawanie do gwiazdki pirotechnicznej w celu zabarwienia efektu fajerwerku.
- Łączenie z prochem tworząc barwioną gwiazdkę pirotechniczną.
- Kolorowanie shulkerów w Bedrock Edition oraz Education Edition.
- Kolorowanie wody w kotłach w edycjach gry Bedrock oraz Education.
- Wytwarzanie balonów oraz świetlików w edycjach gry Bedrock and Education.
Wytwarzanie
| Składniki | Wejście » Wyjście | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wełna + Purpurowy barwnik |
| ||||||||||||
| Dywan + Purpurowy barwnik |
| ||||||||||||
| Łóżko + Purpurowy barwnik |
| ||||||||||||
| Szkło + Purpurowy barwnik |
| ||||||||||||
| Szyba + Purpurowy barwnik |
| ||||||||||||
| Terakota + Purpurowy barwnik |
| ||||||||||||
| Shulkerowa skrzynia + Purpurowy barwnik |
| ||||||||||||
| Piasek/Czerwony piasek + Żwir + Purpurowy barwnik |
| ||||||||||||
| Świeca + Purpurowy barwnik |
| ||||||||||||
| Świeca + Purpurowy barwnik |
|
Historia
| Beta | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 1.2 | Dodano purpurowy barwnik. | ||||
