Dioryt: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Interwiki uzupełnienie informacji
Alex2422 (dyskusja | edycje)
historia, aktualizacja, interwiki, dr. red.
Linia 1: Linia 1:
{{snapshot}}
{{Blok
{{Blok
|wygląd=Dioryt.png
|wygląd=Dioryt.png
|wygląd2=Dioryt_Gładki.png
|wygląd2=Dioryt_Gładki.png
|invwygląd=Dioryt
|invwygląd=Dioryt
|invwygląd2=Gładki Dioryt
|invwygląd2=Gładki dioryt
|typ=Planowany
|typ=Solidny
|grawitacja=Nie
|grawitacja=Nie
|przezroczystość=Nie
|przezroczystość=Nie
Linia 12: Linia 11:
|palność=Nie
|palność=Nie
|narzędzie=Drewniany kilof
|narzędzie=Drewniany kilof
|odnawialne=
|odnawialne=Nie
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
|wersja=1.8
|wersja=14w02a
|multipledata= {{dv|1:3|Surowy dioryt}}
|multipledata= {{dv|1:3|Dioryt}}
{{dv|1:4|Gładki dioryt}}
{{dv|1:4|Wypolerowany dioryt}}
}}
}}


'''Dioryt''' ''(ang.Diorite)'' - blok o bardzo jasnym, szarym ubarwieniu, który ma zostać dodany w aktualizacji 1.8. Pierwszy raz w grze pojawił się w snapshocie 14w02a. Wytwarza się go z połączenia bruku i kwarcu, ale może także zostać znaleziony pod ziemią. Występuje w dwóch wariantach - surowym i gładkim.
'''Dioryt''' (ang. ''Diorite'') – blok o bardzo jasnym, szarym ubarwieniu, który ma zostać dodany w aktualizacji 1.8. Wytwarza się go z połączenia [[bruk]]u i [[kwarc]]u, ale może także zostać znaleziony pod ziemią. Występuje w dwóch wariantach surowym i wypolerowanym.


== Crafting ==
== Crafting ==
Linia 27: Linia 26:
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|- align="center"
|- align="center"
| [[Bruk]] + [[Kwarc]]
| [[Bruk]] +<br>[[Kwarc]]
| {{Grid/Crafting Table
| {{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1=      |C1=  
|A1=  |B1=      |C1=  
Linia 48: Linia 47:
|A2= Dioryt |B2= Dioryt |C2=  
|A2= Dioryt |B2= Dioryt |C2=  
|A3=  |B3=  |C3=  
|A3=  |B3=  |C3=  
|Output= Gładki dioryt |OA= 1
|Output= Gładki dioryt |OA= 4
}}
}}
|}
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
|- align="center"
!Składniki
!Wejście » Wyjście
|- align="center"
|- align="center"
| '''Dioryt''' +</br>[[Bruk]]
| '''Dioryt''' +</br>[[Bruk]]
Linia 62: Linia 56:
|A2= Bruk |B2= Dioryt |C2=
|A2= Bruk |B2= Dioryt |C2=
|A3=  |B3=  |C3=  
|A3=  |B3=  |C3=  
|Output= Andezyt |OA= 1
|Output= Andezyt |OA= 2
}}
}}
|}
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
|- align="center"
|- align="center"
!Składniki
| [[Kwarc]] +</br> '''[[Dioryt]]'''
!Wejście » Wyjście
|- align="center"
| [[Kwarc]],</br> [[Dioryt]]
| {{Grid/Crafting Table
| {{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 77: Linia 66:
|A3=  |B3=  |C3=  
|A3=  |B3=  |C3=  
|Output= Granit |OA= 1
|Output= Granit |OA= 1
}}
|- align="center"
| '''Dioryt'''
| {{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1=  |C1=
|A2=  |B2= |C2=
|A3= Dioryt,Gładki dioryt |B3= Dioryt,Gładki dioryt |C3= Dioryt,Gładki dioryt
|Output= Schodek z kamienia |OA= 6
}}
}}
|}
|}
== Historia ==
{{Historia|p}}
{{Historia||rowspan=2|1.8|snap=14w02a|Dodano dioryt.}}
{{Historia|||snap=14w33a|Nie można craftować kamiennych [[półblok]]ów.}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.9.0|snap=build 1|Dodano dioryt.}}
{{Historia|foot}}


{{Bloki}}
{{Bloki}}
Linia 84: Linia 89:
[[de:Diorit]]
[[de:Diorit]]
[[en:Diorite]]
[[en:Diorite]]
[[es:Diorita]]
[[pt-br:Diorito]]
[[pt-br:Diorito]]
[[ru:Диорит]]
[[ru:??????]]
[[zh:???]]
[[fr:Diorite_(bloc)]]

Wersja z 17:37, 26 wrz 2014

Dioryt
Typ

Solidny

Fizyka

?

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

30

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie


Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak (64)


Dioryt (ang. Diorite) – blok o bardzo jasnym, szarym ubarwieniu, który ma zostać dodany w aktualizacji 1.8. Wytwarza się go z połączenia bruku i kwarcu, ale może także zostać znaleziony pod ziemią. Występuje w dwóch wariantach – surowym i wypolerowanym.

Crafting

Składniki Wejście » Wyjście
Bruk +
Kwarc










Użycie

Składniki Wejście » Wyjście
Dioryt



Gładki dioryt






Dioryt +
Bruk










Kwarc +
Dioryt










Dioryt



Schodek z kamienia






Historia

Nadchodzące zmiany
1.814w02aDodano dioryt.
14w33aNie można craftować kamiennych półbloków.
Pocket Edition Alpha
0.9.0build 1Dodano dioryt.