Czerwone jabłko: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
→‎Historia: odnowienie
Nie podano opisu zmian
Linia 7: Linia 7:
|gotowanie=Nie
|gotowanie=Nie
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
|wersja=Indev 0.31
|wersja=Indev 0.31 (11 stycznia 2010)
|data1=260
|data1=260
}}
}}
'''Czerwone jabłko''' (ang. Red apple) - przedmiot, służący graczowi jako pożywienie. Jabłka można znaleźć w [[Lochy|Lochach]] i [[Opuszczona kopalnia|Kopalniach]]. Jabłko jest jadalne i dodaje {{hungerbar|2}}. W połączeniu ze [[Samorodek złota|samorodkiem złota]] tworzy [[złote jabłko]].


== Zastosowanie ==
'''Czerwone jabłko''' (ang. Red apple) - rodzaj [[jedzenie|pożywienia]] występującego w [[Minecraft|Minecraft]], który został dodany w wersji [[Historia wersji/Indev#11_stycznia_2010|Indev 0.31]].
[[Złote jabłko]] możemy uzyskać poprzez ułożenie czerwonego jabłka i ośmiu [[Samorodek złota|samorodków złota]] w sposób pokazany poniżej.


{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
== Opis ==
 
Czerwone jabłko można znaleźć w [[skrzynia|skrzyniach]] znajdujących się w [[twierdza|twierdzach]], [[lochy|lochach]], [[wioski|wioskach]] i [[opuszczona kopalnia|opuszczonych kopalniach]], a także w [[skrzynia#bonusowa skrzynia|bonusowych skrzyniach]]. Innym sposobem na pozyskanie przedmiotu jest [[handel|handel]] z [[mieszkaniec wioski|mieszkańcami wioski]] lub niszczenie [[liście|liści dębu]], które mają szansę na upuszczenie jabłek. Czerwone jabłko regeneruje {{hungerbar|2}} punkty głodu oraz 2.4 punkty nasycenia. Jabłka nie można gotować, jednak wykorzystuje się go w [[crafting|crafting’u]].
 
== Crafting ==
 
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
!Nazwa
!Składniki
!Składniki
!Przed » Po
|-
|-
| align="center"| [[Czerwone jabłko]] +<br />[[Samorodek złota]]
|'''[[Złote jabłko]]'''
![[Czerwone jabłko]] +<br />[[Samorodek złota|Samorodki złota]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Samorodek złota |B1= Samorodek złota |C1= Samorodek złota
|A1= Samorodek złota |B1= Samorodek złota |C1= Samorodek złota
|A2= Samorodek złota |B2= Czerwone jabłko  |C2= Samorodek złota
|A2= Samorodek złota |B2= Czerwone jabłko  |C2= Samorodek złota
|A3= Samorodek złota |B3= Samorodek złota |C3= Samorodek złota
|A3= Samorodek złota |B3= Samorodek złota |C3= Samorodek złota
|Output= Złote jabłko
}}
|-
|'''[[Złote jabłko]]'''
![[Czerwone jabłko]] +<br />[[Blok złota|Bloki złota]]
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Blok złota |B1= Blok złota |C1= Blok złota
|A2= Blok złota |B2= Czerwone jabłko  |C2= Blok złota
|A3= Blok złota |B3= Blok złota |C3= Blok złota
|Output= Złote jabłko
|Output= Złote jabłko
}}
}}
|}
|}
== Zalety ==
* Jest odnawialnym źródłem [[jedzenie|pożywienia]], które może być zbierane razem z [[drewno|drewnem]]
* Może być dobrą opcją dla osoby zaczynającej grę w nowym świecie, która nie ma czasu na sadzenie [[nasiona|nasion]] czy zabijanie [[moby|mobów]]
* Jest stosowane w [[crafting|crafting’u]]
== Wady ==
* Jest niepraktyczne, ponieważ przywraca jedynie {{hungerbar|2}} punkty głodu i 2.4 punkty nasycenia
* Nie może być gotowane
* Czerwone jabłka nie występują zbyt często, dlatego pozyskanie ich większej ilości może sprawić kłopoty


== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|i}}
{{Historia|i}}
{{Historia||Indev|Dodano czerwone jabłko.}}
{{Historia||0.31 (11 stycznia 2010)|Dodano czerwone jabłko, które miały zastąpić [[grzyby|brązowe grzyby]]. Kiedy [[Indev|Indev]] był jeszcze nowy, postać zaczynała grę ze [[skrzynia|skrzynią]], w której znajdowało się w 99 jabłek i inne [[przedmioty|przedmioty]]. W późniejszych aktualizacjach usunięto [[skrzynia|skrzynie]].}}
{{Historia|w}}
{{Historia|b}}
{{Historia||11w48a|[[Liście]] przy niszczeniu mogą wyrzucić czerwone jabłko (szansa 1/200).}}
{{Historia||1.8|Czerwone jabłka można znaleźć w [[skrzynia|skrzyniach]] w [[twierdza|twierdzach]].}}
{{Historia||12w16a|Jabłka można znaleźć w [[Skrzynia#Skrzynia_bonusowa|bonusowych skrzyniach]].}}
{{Historia|r}}
{{Historia||12w21a|[[Gracz]]e mogą pozyskać jabłka poprzez [[handel]] w [[wioska]]ch.}}
{{Historia||11w48a|[[Liście|Liście dębu]] mają 0.5% (1/200) szansę na upuszczenie czerwonego jabłka przy niszczeniu.}}
{{Historia|p}}
{{Historia||1.1|Zwiększono szansę na zdobycie czerwonego jabłka z [[Liście|liści dębu]].}}
{{Historia||12w37a|Zmieniono teksturę czerwonego jabłka z [[Plik:Grid Czerwone jabłko do 12w37a.png]] na [[Plik:Grid Czerwone jabłko.png]].}}
{{Historia||12w16a|Czerwone jabłka można znaleźć w [[skrzynia#bonusowa skrzynia|bonusowych skrzyniach]].}}
{{Historia||12w21a|Czerwone jabłka można zdobyć [[handel|handlując]] z [[mieszkaniec wioski|mieszkańcami wioski]].}}
{{Historia||12w37a|Zmieniono teksturę z [[Plik:Grid Czerwone jabłko do 12w37a.png]] na [[Plik:Grid Czerwone jabłko.png]].}}
{{Historia|xbox}}
{{Historia||1.2|Dodano czerwone jabłko.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}


== Ciekawostki ==
== Ciekawostki ==
*[[Notch]] po śmierci w Survival Multiplayer upuszcza jabłko.
 
*W fazie [[Indev]] była inna metoda na zdobycie jabłek. Jeden z usuniętych [[Moby|mobów]], [[Rana]] upuszczał po śmierci czerwone jabłko.
* [[Notch|Notch]] upuszcza czerwone jabłko po śmierci w Survival Multiplayer.
* W fazie [[Indev|Indev]] inną metodą na zdobycie jabłek było zabicie [[Rana|Rany]] [[moby|moba]], który został usunięty w późniejszych wersjach gry.


== Galeria ==
== Galeria ==
<gallery>
<gallery>
Plik:Drzewod.png|Jabłka upadły z zanikających liści zniszczonego drzewa.
Plik:Drzewod.png|Jabłka, które upadły ze znikających liści zniszczonego drzewa.
</gallery>
</gallery>



Wersja z 13:54, 28 gru 2012

Szablon:Jedzenie

Czerwone jabłko (ang. Red apple) - rodzaj pożywienia występującego w Minecraft, który został dodany w wersji Indev 0.31.

Opis

Czerwone jabłko można znaleźć w skrzyniach znajdujących się w twierdzach, lochach, wioskach i opuszczonych kopalniach, a także w bonusowych skrzyniach. Innym sposobem na pozyskanie przedmiotu jest handel z mieszkańcami wioski lub niszczenie liści dębu, które mają szansę na upuszczenie jabłek. Czerwone jabłko regeneruje punkty głodu oraz 2.4 punkty nasycenia. Jabłka nie można gotować, jednak wykorzystuje się go w crafting’u.

Crafting

Nazwa Składniki
Złote jabłko Czerwone jabłko +
Samorodki złota
Samorodek złota Samorodek złota Samorodek złota
Samorodek złota Czerwone jabłko Samorodek złota
Samorodek złota Samorodek złota Samorodek złota
Złote jabłko Czerwone jabłko +
Bloki złota





Czerwone jabłko



Zalety

  • Jest odnawialnym źródłem pożywienia, które może być zbierane razem z drewnem
  • Może być dobrą opcją dla osoby zaczynającej grę w nowym świecie, która nie ma czasu na sadzenie nasion czy zabijanie mobów
  • Jest stosowane w crafting’u

Wady

  • Jest niepraktyczne, ponieważ przywraca jedynie punkty głodu i 2.4 punkty nasycenia
  • Nie może być gotowane
  • Czerwone jabłka nie występują zbyt często, dlatego pozyskanie ich większej ilości może sprawić kłopoty

Historia

Indev
0.31 (11 stycznia 2010)Dodano czerwone jabłko, które miały zastąpić brązowe grzyby. Kiedy Indev był jeszcze nowy, postać zaczynała grę ze skrzynią, w której znajdowało się w 99 jabłek i inne przedmioty. W późniejszych aktualizacjach usunięto skrzynie.
Beta
1.8Czerwone jabłka można znaleźć w skrzyniach w twierdzach.
Pełna wersja
11w48aLiście dębu mają 0.5% (1/200) szansę na upuszczenie czerwonego jabłka przy niszczeniu.
1.1Zwiększono szansę na zdobycie czerwonego jabłka z liści dębu.
12w16aCzerwone jabłka można znaleźć w bonusowych skrzyniach.
12w21aCzerwone jabłka można zdobyć handlując z mieszkańcami wioski.
12w37aZmieniono teksturę z na .
Console Edition
1.2Dodano czerwone jabłko.

Ciekawostki

  • Notch upuszcza czerwone jabłko po śmierci w Survival Multiplayer.
  • W fazie Indev inną metodą na zdobycie jabłek było zabicie Ranymoba, który został usunięty w późniejszych wersjach gry.

Galeria