Kawałek lśniącego arbuza: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
NatanKod
NatanKod
Linia 1: Linia 1:
{{DisambigR|1=błyszczącego arbuza|2=Arbuz (ujednoznacznienie)}}
{{DisambigR|1=błyszczącego arbuza|2=Arbuz (ujednoznacznienie)}}
{{Rozszerz}}
{{Rozszerz}}
{{Przedmiot
{{Przedmiot
|wygląd1=Glistering_Melon.png
|wygląd1=Glistering_Melon.png
|typ=Przetworzone
|typ=Przetworzone
|wytrzymałość=
|wytrzymałość=1
|łączenie= Tak, 64
|łączenie= Tak, 64
|data= 382
|data= 382
Linia 15: Linia 13:


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 304px" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 304px" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
Linia 23: Linia 19:
|Wejście » Wyjście
|Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
| [[Kawałek arbuza|Arbuz]] <br>+<br> [[Samorodek złota]]
| [[Arbuz]] <br>+<br> [[Samorodek złota]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=Samorodek złota |B1=Samorodek złota |C1=Samorodek złota  
|A1=Samorodek złota |B1=Samorodek złota |C1=Samorodek złota  
Linia 32: Linia 28:
|}
|}


== Wykorzystanie ==
== Zastowanie ==
 
=== [[Alchemia|Warzenie]] ===
=== [[Alchemia|Warzenie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 304px" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 304px" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
!Mikstura
!Mikstura
!width="100"|Składniki
!Składniki
!width="204"|Ustawienie
!Ustawienie
|-
|-align="center"
| [[Mikstury|Przyziemna mikstura]]
| {{Grid|Przyziemna mikstura}}<br>[[Mikstury|Przyziemna mikstura]]
| align="center"| '''Błyszczący arbuz''' <br>+<br> [[Butelka z wodą]]
| '''Błyszczący arbuz''' <br>+<br> [[Butelka z wodą]]
|{{Grid/Brewing Stand
|{{Grid/Brewing Stand
|Input=Błyszczący arbuz
|Input=Błyszczący arbuz
|Output2=Przyziemna mikstura
|Output2=Przyziemna mikstura
}}
|-align="center"
| {{Grid|Mikstura życia}}<br>[[Mikstury|Mikstura życia]]
| '''Błyszczący arbuz''' <br>+<br> [[Mikstury|Klarowna mikstura]]
|{{Grid/Brewing Stand
|Input=Błyszczący arbuz
|Output2=Mikstura życia
}}
}}
|}
|}


== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.0.0|snap=Beta 1.9-pre4|Dodano błyszczący arbuz.|Zastąpił [[łza ghasta|łzy ghasta]] przy warzeniu [[mikstury|Mikstury życia]] ze względu na trudność ich zdobycia<ref>http://twitter.com/jeb_/status/123671273904680960</ref>.}}
{{Historia||1.0.0|snap=Beta 1.9-pre4|Dodano błyszczący arbuz.|Zastąpił [[łza ghasta|łzy ghasta]] przy warzeniu [[mikstury|mikstury życia]] ze względu na trudność ich zdobycia<ref>http://twitter.com/jeb_/status/123671273904680960</ref>.}}
{{Historia||1.6.1|snap=13w23a|Receptura craftingu używa ośmiu samorodków złota zamiast jednego.}}
{{Historia||1.6.1|snap=13w23a|Receptura tworzenia używa ośmiu samorodków złota zamiast jednego.}}
{{Historia|pa}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.12.1|snap=build 1|Dodano błyszczący arbuz.}}
{{Historia||0.12.1|snap=build 1|Dodano błyszczący arbuz.}}
Linia 67: Linia 67:
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
|- align="center"
|- align="center"
!width="150"|Składniki
!Składniki
!width="204"|Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|- align="center"
|- align="center"
| [[Kawałek arbuza]] <br>+<br> [[Samorodek złota]]
| [[Arbuz]] <br>+<br> [[Samorodek złota]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2=Kawałek arbuza |B2=Samorodek złota
|A2=Kawałek arbuza |B2=Samorodek złota
Linia 79: Linia 79:


== Ciekawostki ==
== Ciekawostki ==
* Zwykły arbuz jest obrócony w lewo lecz błyszczący arbuz jest odwrócony w prawo.
* Zwykły arbuz jest obrócony w lewo lecz błyszczący arbuz jest odwrócony w prawo.



Wersja z 12:13, 10 kwi 2016

Ten artykuł dotyczy błyszczącego arbuza. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia.


Artykuł Kawałek lśniącego arbuza jest krótki.
Możesz pomóc, poszerzając go.
Kawałek lśniącego arbuza
Typ

Przetworzone

Wytrzymałość

1

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita


Błyszczący arbuz (ang. Glistering Melon) to przedmiot, który służy jako składnik w alchemii. Został dodany w wersji Beta 1.9-pre4, oficjalnaie w 1.0.0.

Otrzymywanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Arbuz
+
Samorodek złota
Samorodek złota Samorodek złota Samorodek złota Błyszczący arbuz
Samorodek złota
Samorodek złota
Samorodek złota Samorodek złota Samorodek złota

Zastowanie

Warzenie

Mikstura Składniki Ustawienie


Przyziemna mikstura
Błyszczący arbuz
+
Butelka z wodą
Błyszczący arbuz



Mikstura życia
Mikstura życia
Błyszczący arbuz
+
Klarowna mikstura
Błyszczący arbuz

Mikstura życia

Historia

Pełna wersja
1.0.0Beta 1.9-pre4Dodano błyszczący arbuz.
Zastąpił łzy ghasta przy warzeniu mikstury życia ze względu na trudność ich zdobycia[1].
1.6.113w23aReceptura tworzenia używa ośmiu samorodków złota zamiast jednego.
Pocket Edition Alpha
0.12.1build 1Dodano błyszczący arbuz.
Console Edition
TU7CU11.00Dodano błyszczący arbuz.

Ciekawostki

  • Zwykły arbuz jest obrócony w lewo lecz błyszczący arbuz jest odwrócony w prawo.


Przypisy

Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.