Użytkownik:Thn70/Zabłocone namorzynowe korzenie: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Thn70 (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Thn70 (dyskusja | edycje)
Dodanie przepisu na zrobienie bloku zabłoconych namorzynowych korzeni
Linia 5: Linia 5:
== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==


=== Wydobywanie ===
=== Wytwarzanie ===
Zabłocone namorzynowe korzenie mogą być stworzone z bloku namorzynowych korzeni i bloku błota.
{| class="fandom-table"
!'''Składniki'''
!'''Wytwarzanie'''
|-
|'''[[Namorzynowe korzenie]]'''
+ '''[[błoto]]'''
|{{Grid/Crafting Table|B2=Namorzynowe korzenie|C2=Błoto|Output=Zabłocone namorzynowe korzenie}}
|}
 
===Wydobywanie===
Zabłocone namorzynowe korzenie można wydobyć każdym narzędziem, wliczając w to rękę, ale najlepiej zrobić to łopatą.
Zabłocone namorzynowe korzenie można wydobyć każdym narzędziem, wliczając w to rękę, ale najlepiej zrobić to łopatą.
 
===Naturalne generowanie===
=== Naturalne generowanie ===
Podobnie jak zwykłe namorzynowe korzenie, zabłocone namorzynowe korzenie występują naturalnie tylko na [[Bagno|namorzynowych bagnach]].
Podobnie jak zwykłe namorzynowe korzenie, zabłocone namorzynowe korzenie występują naturalnie tylko na [[Bagno|namorzynowych bagnach]].
===Hodowla namorzynów===
===Hodowla namorzynów===
Można samemu wyhodować drzewa namorzynowe na błocie i z nich zdobyć zabłocone korzenie.
Można samemu wyhodować drzewa namorzynowe na błocie i z nich zdobyć zabłocone korzenie.
==Niszczenie==
==Niszczenie==
Za pomocą łopaty można szybko niszczyć zabłocone korzenie namorzynów.
Za pomocą łopaty można szybko niszczyć zabłocone korzenie namorzynów.
Linia 29: Linia 37:
|Złota
|Złota
|Diamentowa
|Diamentowa
/netherytowa
/netherytowa  
|-
|-
|1,1
|1,1  
|0,6
|0,6
|0,3
|0,3
|0,2
|0,2
|0,1
|0,1  
|0,15
|0,15
|}
|}

Wersja z 19:51, 23 lut 2023

Thn70
Typ

Naturalny

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

?

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64


Zabłocone namorzynowe korzenie (ang. Muddy Mangroove Roots) – zabłocony wariant namorzynowych korzeni.

Otrzymywanie

Wytwarzanie

Zabłocone namorzynowe korzenie mogą być stworzone z bloku namorzynowych korzeni i bloku błota.

Składniki Wytwarzanie
Namorzynowe korzenie

+ błoto











Wydobywanie

Zabłocone namorzynowe korzenie można wydobyć każdym narzędziem, wliczając w to rękę, ale najlepiej zrobić to łopatą.

Naturalne generowanie

Podobnie jak zwykłe namorzynowe korzenie, zabłocone namorzynowe korzenie występują naturalnie tylko na namorzynowych bagnach.

Hodowla namorzynów

Można samemu wyhodować drzewa namorzynowe na błocie i z nich zdobyć zabłocone korzenie.

Niszczenie

Za pomocą łopaty można szybko niszczyć zabłocone korzenie namorzynów.

Blok Narzędzie Czas niszczenia (w sekundach)
BlockCSS_new.png/2041 Zabłocone namorzynowe korzenie Łopata Brak Drewniana Kamienna Żelazna Złota Diamentowa

/netherytowa

1,1 0,6 0,3 0,2 0,1 0,15

Historia

Przypisy

Artykuł Mojang Studios o wersji Bedrock beta 1.19.0.20 i dodanych zabłoconych namorzynowych korzeniach[1]:

Pełna wersja
1.1922w11aDodano zabłocone namorzynowe korzenie.
22w14aZabłocone namorzynowe korzenie generują się na namorzynowych bagnach.
Bedrock Edition
1.19.0beta 1.19.0.20Zabłocone namorzynowe korzenie generują się na namorzynowych bagnach.