Skalibrowany sculkowy czujnik: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Nie podano opisu zmian
Dodano historię bloku
Linia 1: Linia 1:
<small>''zobacz też: [[sculkowy czujnik]]''</small>
'''Skalibrowany sculkowy czujnik''' jest możliwym do wytworzenia wariantem [[Sculkowy czujnik|sculkowego czujnika]]. Tak jak jego zwykły odpowiednik wykrywa on wibrację, ale jego zasięg jest '''dwa razy większy''', oraz może wykrywać więcej wibracji w krótszych odstępach czasu. Wysyła sygnał [[redstone]] ze wszystkich stron z wyjątkiem wejścia, które może otrzymać zasilanie, aby czujnik reagował tylko na określone wibracje
'''Skalibrowany sculkowy czujnik''' jest możliwym do wytworzenia wariantem [[Sculkowy czujnik|sculkowego czujnika]]. Tak jak jego zwykły odpowiednik wykrywa on wibrację, ale jego zasięg jest '''dwa razy większy''', oraz może wykrywać więcej wibracji w krótszych odstępach czasu. Wysyła sygnał [[redstone]] ze wszystkich stron z wyjątkiem wejścia, które może otrzymać zasilanie, aby czujnik reagował tylko na określone wibracje


{{blok/mcwiki|tytul=Skalibrowany sculkowy czujnik|image1=Sculkowy_sensor(skalibrowany).png|odnawialny=Tak|stakowanie=Tak (64)|narzędzie=Motyka|odporność_na_wybuch=1.5|twardość=1.5|świecenie=Tak (1)|przezroczystość=Tak|może_być_zalany=Tak|palny=Nie|zapala_się_od_lawy=Nie}}
{{blok/mcwiki|tytul=Skalibrowany sculkowy czujnik|image1=Calibrated Sculk Sensor JE2.gif|odnawialny=Tak|stakowanie=Tak (64)|narzędzie=Motyka|odporność_na_wybuch=1.5|twardość=1.5|świecenie=Tak (1)|przezroczystość=Tak|może_być_zalany=Tak|palny=Nie|zapala_się_od_lawy=Nie}}


==Otrzymywanie==
==Otrzymywanie==
Linia 11: Linia 13:
|-
|-
|'''Twardość'''||1,5
|'''Twardość'''||1,5
|-
|-  
|'''Narzędzie'''||{{ItemSprite|481|link=Drewniana motyka}}
|'''Narzędzie'''||{{ItemSprite|481|link=Drewniana motyka}}
|-
|-
Linia 44: Linia 46:
|}
|}


==Zastosowanie ==
==Zastosowanie==
Skalibrowany sculkowy czujnik różni się od swojej zwykłej wersji kilkoma rzeczami:
Skalibrowany sculkowy czujnik różni się od swojej zwykłej wersji kilkoma rzeczami:


Linia 52: Linia 54:
*emituje sygnał z trzech stron. Strona z ametystowym paskiem nie emituje sygnału
*emituje sygnał z trzech stron. Strona z ametystowym paskiem nie emituje sygnału


=== Filtrowanie===
===Filtrowanie===
Gdy skalibrowany sculkowy czujnik otrzyma zasilanie od strony wejścia (ametystowej linni) będzie wykrywał tylko wibracje o częstotliwości równej sile zasilania redstone, w przypadku braku zasilania czujnik wykrywa najwyższą częstotliwość
Gdy skalibrowany sculkowy czujnik otrzyma zasilanie od strony wejścia (ametystowej linni) będzie wykrywał tylko wibracje o częstotliwości równej sile zasilania redstone, w przypadku braku zasilania czujnik wykrywa najwyższą częstotliwość
{| class="mw-collapsible fandom-table"
{| class="mw-collapsible fandom-table"
Linia 62: Linia 64:
|-
|-
|2
|2
| Lądowanie na solidnym bloku lub w cieczach
|Lądowanie na solidnym bloku lub w cieczach
|-
|-
|3
|3
Linia 68: Linia 70:
|-
|-
|4
|4
| Gracz szybujący z elytrą lub mob wykonujący unikalną akcję (np. ryk dewastatora, otrząśnięcie się wilka itp.).
|Gracz szybujący z elytrą lub mob wykonujący unikalną akcję (np. ryk dewastatora, otrząśnięcie się wilka itp.).
|-
|-
|5
|5
Linia 85: Linia 87:
|Dezaktywacja bloku (np. zamknięcie drzwi, powrócenie naciśniętego przycisku do zwykłej wersji)
|Dezaktywacja bloku (np. zamknięcie drzwi, powrócenie naciśniętego przycisku do zwykłej wersji)
|-
|-
|10  
|10
|Aktywacja bloku (np. otworzenie drzwi, naciśnięcie przycisku)
|Aktywacja bloku (np. otworzenie drzwi, naciśnięcie przycisku)
|-
|-
|11
|11
| Zmienianie statusu bloku (np. dodawanie jedzenia do ogniska)
|Zmienianie statusu bloku (np. dodawanie jedzenia do ogniska)
|-
|-
|12
|12
|Zniszczenie bloku (innego niż wełna)
|Zniszczenie bloku (innego niż wełna)  
|-
|-
|13
|13
|Postawienie bloku (innego niż wełna)
|Postawienie bloku (innego niż wełna)  
|-
|-
|14
|14
Linia 110: Linia 112:
[[Java Edition|Java edition]]:
[[Java Edition|Java edition]]:
{| class="mw-collapsible mw-collapsed fandom-table"
{| class="mw-collapsible mw-collapsed fandom-table"
! colspan="9" | Dźwięki Skalibrowanego sculkowego czujnika
! colspan="9" |Dźwięki Skalibrowanego sculkowego czujnika  
|-
|-
!Dźwięk
!Dźwięk
!Napisy
!Napisy
!Pula
!Pula
! Opis
!Opis
!Lokalizacja zasobu
!Lokalizacja zasobu
!Klucz tłumaczenia
!Klucz tłumaczenia
Linia 123: Linia 125:
|-
|-
|[[Plik:Sculk Sensor break1.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor break2.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor break3.ogg]]
|[[Plik:Sculk Sensor break1.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor break2.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor break3.ogg]]
| Block broken
|Block broken
|Blocks
| Blocks
|Zniszczenie bloku
|Zniszczenie bloku
|block.sculk_sensor.break
|block.sculk_sensor.break
Linia 134: Linia 136:
|[[Plik:Sculk Sensor place1.ogg.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor place2.ogg.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor place3.ogg.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor place4.ogg.ogg]]
|[[Plik:Sculk Sensor place1.ogg.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor place2.ogg.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor place3.ogg.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor place4.ogg.ogg]]
|Block placed
|Block placed
| Blocks
|Blocks
|Postawienie bloku
| Postawienie bloku
|block.sculk_sensor.place
|block.sculk_sensor.place
|subtitles.block.generic.place
|subtitles.block.generic.place
Linia 154: Linia 156:
|​Something falls on a block​
|​Something falls on a block​
|Entity-Dependent
|Entity-Dependent
|Spadanie na blok z obrażeniami od upadku
|Spadanie na blok z obrażeniami od upadku  
|block.sculk_sensor.fall  
| block.sculk_sensor.fall
|subtitles.block.generic.fall
|subtitles.block.generic.fall
|0.5
|0.5
Linia 162: Linia 164:
|-
|-
|Footsteps
|Footsteps
|Entity-Dependent  
|Entity-Dependent
|Chodzenie po bloku
|Chodzenie po bloku
|block.sculk_sensor.step
| block.sculk_sensor.step
|subtitles.block.generic.footsteps
|subtitles.block.generic.footsteps
|0.15
|0.15
Linia 174: Linia 176:
[[Bedrock Edition|Bedrock edition:]]
[[Bedrock Edition|Bedrock edition:]]
{| class="mw-collapsible mw-collapsed fandom-table"
{| class="mw-collapsible mw-collapsed fandom-table"
! colspan="6" | Dżwięki Skalibrowanego sculkowego czujnika
! colspan="6" |Dżwięki Skalibrowanego sculkowego czujnika
|-
|-
!Dźwięk
!Dźwięk
Linia 211: Linia 213:
|-
|-
|Players
|Players
|Chodzenie po bloku  
|Chodzenie po bloku
|step.sculk_sensor
|step.sculk_sensor
|0.17
|0.17
|1.0
|1.0
|-
|-
| Players
|Players
|Skakanie z bloku
|Skakanie z bloku
|jump.sculk_sensor
|jump.sculk_sensor
Linia 232: Linia 234:
[[Java Edition]]:
[[Java Edition]]:
{| class="mw-collapsible mw-collapsed fandom-table"
{| class="mw-collapsible mw-collapsed fandom-table"
! colspan="9" | Dźwięki
! colspan="9" |Dźwięki
|-
|-
!Dźwięk
!Dźwięk
!Napisy  
!Napisy
!Pula
!Pula
!Opis
!Opis
!Lokalizacja zasobu
!Lokalizacja zasobu
!Klusz tłumaczenia
!Klusz tłumaczenia
! Głośność
!Głośność
!Tonacja
!Tonacja
!Odległość słyszenia
!Odległość słyszenia
Linia 247: Linia 249:
|Sculk sensor clicks
|Sculk sensor clicks
|Block
|Block
| Wykrycie wibracji
 
|Wykrycie wibracji
|block.sculk_sensor.clicking
|block.sculk_sensor.clicking
|subtitles.block.sculk_sensor.clicking
|subtitles.block.sculk_sensor.clicking
Linia 255: Linia 258:
|-
|-
|[[Plik:Sculk Sensor sculk clicking stop1.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor sculk clicking stop2.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor sculk clicking stop3.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor sculk clicking stop4.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor sculk clicking stop5.ogg]]
|[[Plik:Sculk Sensor sculk clicking stop1.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor sculk clicking stop2.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor sculk clicking stop3.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor sculk clicking stop4.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor sculk clicking stop5.ogg]]
|Sculk sensor stops clicking
| Sculk sensor stops clicking  
|Dezaktywacja
|Dezaktywacja
|block.sculk_sensor.clicking_stop
|block.sculk_sensor.clicking_stop
| subtitles.block.sculk_sensor.clicking_stop
|subtitles.block.sculk_sensor.clicking_stop
0.62
0.62
|0.8-1.0
|0.8-1.0
|16
|16
|-
|-
|[[Plik:Amethyst resonate1.ogg]] [[Plik:Amethyst resonate2.ogg]] [[Plik:Amethyst resonate3.ogg]] [[Plik:Amethyst resonate4.ogg]]
|[[Plik:Amethyst resonate1.ogg]] [[Plik:Amethyst resonate2.ogg]] [[Plik:Amethyst resonate3.ogg]] [[Plik:Amethyst resonate4.ogg]]  
|Amethyst resonates
|Amethyst resonates
|Blocks
|Blocks
Linia 276: Linia 279:


[[Bedrock Edition]]:
[[Bedrock Edition]]:
{| class="fandom-table"
{| class="mw-collapsible mw-collapsed fandom-table"
! colspan="6" |Dźwięki
! colspan="6" |Dźwięki
|-
|-
Linia 283: Linia 286:
!Opis
!Opis
!Lokalizacja zasobu
!Lokalizacja zasobu
!Głośność  
!Głośność
!Tonacja
!Tonacja
|-
|-
|[[Plik:Sculk Sensor sculk clicking1.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor sculk clicking2.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor sculk clicking3.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor sculk clicking4.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor sculk clicking5.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor sculk clicking6.ogg]]
| [[Plik:Sculk Sensor sculk clicking1.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor sculk clicking2.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor sculk clicking3.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor sculk clicking4.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor sculk clicking5.ogg]] [[Plik:Sculk Sensor sculk clicking6.ogg]]
|Blocks
|Blocks
|Wykrycie wibracji
|Wykrycie wibracji
| power.on.sculk_sensor
|power.on.sculk_sensor
|0.73
|0.73
|0.8-1.2
|0.8-1.2
Linia 304: Linia 307:
|resonate.amethyst_block
|resonate.amethyst_block
|3.0
|3.0
|różne
| różne
|-
|-
| rowspan="2" |Brak
| rowspan="2" | Brak
|Brak
|Brak
| Niezidentyfikowano
|Niezidentyfikowano
|block.sculk_sensor.clicking  
|block.sculk_sensor.clicking
|1.0
|1.0
|0.73
|0.73
Linia 317: Linia 320:
|block.sculk_sensor.clicking_stop
|block.sculk_sensor.clicking_stop
|1.0
|1.0
| 0.62
|0.62
|}
|}


==Wartości danych==
== Wartości danych==


===ID:===
===ID:===
[[Java Edition|Java Edition]]:
[[Java Edition]]:
{| class="fandom-table"
{| class="fandom-table"
!Nazwa
!Nazwa
Linia 331: Linia 334:
|-
|-
|[[Plik:Sculkowy sensor(skalibrowany).png| 30x30px]] Skalibrowany sculkowy sensor
|[[Plik:Sculkowy sensor(skalibrowany).png| 30x30px]] Skalibrowany sculkowy sensor
|calibrated_sculk_sensor
|calibrated_sculk_sensor  
|Blok i przedmiot
|Blok i przedmiot
|block.minecraft.calibrated_sculk_sensor
|block.minecraft.calibrated_sculk_sensor
Linia 340: Linia 343:
!ID
!ID
!Numeryczne ID
!Numeryczne ID
!Forma
! Forma
!ID przedmiotu
!ID przedmiotu
!Klucz tłumaczenia
!Klucz tłumaczenia
Linia 349: Linia 352:
|Blok i przedmiot
|Blok i przedmiot
|Identyczne do ID bloku
|Identyczne do ID bloku
|tile.calibrated_sculk_sensor.name
|tile.calibrated_sculk_sensor.name  
|}
|}


=== Wartości bloku:===
===Wartości bloku:===
[[Java Edition]]:
[[Java Edition]]:
{| class="fandom-table"
{| class="mw-collapsible mw-collapsed fandom-table"
!Nazwa
!Nazwa
!Domyślna wartość  
!Domyślna wartość
!Dozwolone wartości
!Dozwolone wartości
!opis
!opis
|-
|-
Linia 381: Linia 385:
|}
|}
[[Bedrock Edition]]:
[[Bedrock Edition]]:
{| class="fandom-table"
{| class="mw-collapsible mw-collapsed fandom-table"
!Nazwa
!Nazwa
!Bity metadanych
!Bity metadanych
Linia 397: Linia 401:
|-
|-
!sculk_sensor_phase
!sculk_sensor_phase
|Nie wspierane
|Nie wspierane  
|0
|0
|0<br>1<br>2
|0<br>1<br>2
|Nie wspierane
|Nie wspierane
|Faza skalibrowanego sculkowego czujnika
|Faza skalibrowanego sculkowego czujnika
|}
|}
<references />
 
==Historia==
{| class="mw-collapsible mw-collapsed fandom-table"
! colspan="3" |Java Edition
|-
! rowspan="5" |1.17
! rowspan="4" |20w49a
|[[Plik:AnyConvcom 32px-Sculk Sensor (calibrated side texture) JE1.png| 32x32px]] [[Plik:AnyConvcom 32px-Sculk Sensor (calibrated top texture) JE1.png| 32x32px]] Dodano nie używane tekstury dla Skalibrowanego sculkowego czujnika.
|-
|Tekstura górna jest półprzezroczystą wersją tekstury bloku ametystu, a tekstura boczna składa się z tekstury bocznej Sculkowego czujnika nałożonej na teksturę ametystu.
|-
|Boczna tekstura jest w rzeczywistości przedpremierową teksturą pokazaną na minecraft live w 2020 roku.
|-
|Tekstury ametystu są oparte na tych z 20w45a, mimo że zostały dodane po dwukrotnym przerobieniu tekstur bloku ametystu,
|-
!21w13a
|Usunięto plik tekstury
|-
! rowspan="13" |1.20
!23w12a
|[[Plik:Calibrated Sculk Sensor JE2.gif | 32x32px]] Dodano skalibrowany sculkowy sensor
|-
! rowspan="7" |23w14a
|Skalibrowane sculkowe czujniki mają teraz zasięg 16 bloków zamiast 8 bloków.
|-
|Skalibrowane sculkowe sensory mają teraz 1 sekundę cooldownu zawiast 2 sekund.
|-
|Skalibrowane czujniki sculk akceptują teraz sygnały po stronie wejścia kalibracji w sposób bardziej spójny z innymi komponentami redstone.
|-
|Skalibrowane sculkowe czujniki wykrywają teraz kopanie niuchacza.
|-
|Skalibrowane sculkowe czujniki świecą teraz gdy zostaną aktywowane, tak jak ich zwykła wersja.
|-
|Domyślne dane wyjściowe redstone zostały zmodyfikowane, aby były bardziej niezawodne w obliczeniach odległości.
|-
|Skalibrowane sculkowe sensory mogą teraz zasilać blok na którym są umieszczone.
|-
!23w16a
|[[Plik:Calibrated Sculk Sensor JE2.gif| 32x32px]] Model skalibrowanego sculkowego sensora została zmieniona tak aby pasować bardziej do odłamka ametystu.
|-
! rowspan="2" |23w17a
|Teraz faza aktywna trwa 10 ticków zamiast 20.
|-
|Cooldown trwa teraz 10 ticków zamiast 1.
|-
! rowspan="2" |23w18a
|Londowanie lub skakanie po rogu wełny nie aktywuje Skalibrowanego sculkowego czujnika.
|-
|Chodzenie po bokach bloków teraz poprawnie aktywuje Skalibrowany sculkowy czujnik.
|-
! rowspan="15" |1.20.2
! rowspan="4" |23w31a
|Skalibrowane sculkowe czujniki mogą teraz wykrywać użycie totemu nieśmiertelności.
|-
|Skalibrowane sculkowe czujniki mogą teraz wykrywać wypicie mikstury przez wiedźmę.
|-
|Skalibrowane sculkowe czujniki mogą teraz wykrywać usuwanie piasku przez żółwie.
|-
|Skalibrowane sculkowe czujniki mogą teraz wykryć wstawanie, siadanie i przeskakiwanie wielbłądów.
|-
! rowspan="11" |23w32a
|Wibracje teraz nie mają ryzyka zagubienia się z powodu limitu symulacji.
|-
|Zdejmowawanie zbroi/elytry wywołuje nową wibrację <code>unequip</code> z częstotliwością <code>4</code>.
|-
|Rzeźbiona biblioteczka generuje teraz nową wibrację <code>block_change</code> z częstotliwością <code>11</code> gdy odbiera książki z leja.
|-
|Pękanie żółwich jaj wywołuje nową wibrację <code>block_change</code> z częstotliwością <code>11</code>.
|-
|Wyklucie żółwi z żółwich jaj wywołuje nową wibrację <code>block_destroy</code> z częstotliwością <code>12</code>.
|-
|Używanie mączki kostnej emituje nową wibrację <code>item_interact_finish</code> z częstotliwością <code>3</code>.
|-
|Ogień zgaszony przez wodę w butelce (w każdej formie) wywołuje nową wibrację <code>block_destroy</code> z częstotliwością <code>12</code>.
|-
|Przywoływacz przywołujący dręczyciela emituje nową wibrację <code>entity_place</code> z częstotliwością <code>14</code>.
|-
|Marchewki zjadane przez króliki emitują nową wibrację <code>block_change</code> z częstotliwością <code>11</code>.
|-
|Słodkie jagody zjadane przez lisy emitują nową wibrację <code>block_change</code> z częstotliwością <code>11</code>.
|-
|Wielbłądy zjadające kaktusa emitują nową wibrację <code>eat</code> z częstotliwością <code>8</code>.
|-
!1.21
!24w19a
|Lód po postawieniu przez Mroźny piechur emituje nową wibrację <code>block_palce</code> o częstotliwości <code>13</code>.
|}
 
Skalibrowany sculkowy czujnik używa teraz <code>minecraft:cardinal_direction</code> zamiast <code>direction</code>
{| class="mw-collapsible mw-collapsed fandom-table"
! colspan="3" |Bedrock Edition
|-
!1.19.80 (eksperymenty)
!Preview 1.19.80.22
|[[Plik:Calibrated Sculk Sensor JE2.gif| 32x32px]] Dodano Skalibrowany sculkowy czujnik za funkcjami eksperymentalnymi
|-
!1.20.0
!Preview 1.20.0.21
|Skalibrowane sculkowe czujniki zostały oficjalnie dodane do gry
|-
!1.20.10
!Preview 1.20.10.20
|Skalibrowane sculkowe czujniki mogą wykrywać:
 
*Wkładnaie, obracanie lub wyciąganie przedmioty z ramki na przedmiot.
*Ładowanie kotwicy odrodzenia.
*Nakładanie lub zdejmowanie wosku na miedziane bloki.
*Przełączanie trybu detektora światła.
*Dodawanie jedzenia do ogniska.
*Wkładanie lub wyciąganie płyty z szafy grającej.
*Zmienienie się błota w glinę.
*Zbieranie słodkich jagód.
*Umieszczanie oka endera w ramie portalu.
*Pszczoły wchodzące lub wychodzące z gniazda/ula.
*Interakcja z kompostownikiem.
*Przyczepianie lub odczepianie liny z płotka.
*Przyczepianie lub odczepianie liny od moba.
*Przeforsowywanie owcy.
*Zbieranie  świecących jagód.
*Zamienienie się pola uprawnego w ziemię.
*Używanie jaja przywołującego na spawnerze.
*Rybik cukrowy infekujący blok.
*Używanie motyki na zakorzenionej ziemi.
*Używanie łopaty do utworzenia ścieżki.
*Stawianie drzwi.
*Zasadzanie nasion.
|-
! rowspan="3" |1.20.30
! rowspan'"2" |Preview 1.20.30.20
|Skalibrowane sculkowe czujniki mogą teraz wykrywać:
*Rzucanie oka endera.
*wagoniki poruszające się po szynach, gdy są puste.
*Łapanie ryb, aksolotlów i kijanek do wiadra.
*Czyszczenie skórzanej zbroi w kotle.
*Farbowanie skórzanej zbroi w kotle.
*Dodawanie mikstur do stzrał w kotle.
*Używanie barwników do zmienienia koloru wody w kotle
|-
|-
!Preview 1.20.30.21
|Skalibrowane sculkowe czujniki mogą teraz wykrywać:
*Używanie znacznika.
*Przywoływacza przywołującego dręczycieli lub wnyki.
*Kury, żaby i żółwie składające jaja.
*Użycie mączki kostnej.
*Rzeźbione biblioteczki gdy książki są umieszczane za pomocą lejów.
*Gaszenie ognia.
*Wsiadanie lub wysiadanie z wagoników.
*Zjedzenie zasadzonych marchewek przez królika.
*Zjadanie słodkich jagód z krzaka przez lisa.
*Zdejmowanie zbroi.
*Umieszczanie baneru,sadzonki bambusa, lilii i głowy.
*Umieszczanie kijanek.
*Umieszczanie iskrzyłudy.
*Dostawianie lub niszczenie żółwich jaj.
*Pękanie żółwich jaj.
|}
 
== Galeria ==
<gallery>
Plik:(GIF) stara tekstura skalibrowanego sculkowego czujnika.gif|Jedna z interpretacji wyglądu starej tekstury
Plik:Calibrated Sculk Sensor (interpretacja 2).png|Druga interpretacja
</gallery><references />

Wersja z 22:45, 12 lis 2024

zobacz też: sculkowy czujnik

Skalibrowany sculkowy czujnik jest możliwym do wytworzenia wariantem sculkowego czujnika. Tak jak jego zwykły odpowiednik wykrywa on wibrację, ale jego zasięg jest dwa razy większy, oraz może wykrywać więcej wibracji w krótszych odstępach czasu. Wysyła sygnał redstone ze wszystkich stron z wyjątkiem wejścia, które może otrzymać zasilanie, aby czujnik reagował tylko na określone wibracje

Szablon:Blok/mcwiki

Otrzymywanie

Skalibrowany sculkowy czujnik może być wydobyty za pomocą każdego narzędzia, lecz motyki są najszybsze. Aby go uzyskać należy użyć narzędzia z zaklęciem Jedwabny Dotyk, w innym wypadku upuści 5 punktów doświadczenia

Blok BlockCSS_new.png/2059 Sculkowy czujnik
Twardość 1,5
Narzędzie ItemCSS.png/481
Czas wydobycia*
Ręka 2,25
Drewniana 1,15
Kamienna 0,6
Żelazna 0,4
Diamentowa 0,3
Netherytowa 0,25
Złota 0,2

*czas liczony dla niezaklętych narzędzi[1]

Wytwarzanie

Ze sculkowego czujnika i 3 odłamków ametystu można stworzyć skalibrowany sculkowy czujnik.

Składniki Wejście → Wyjście
Sculkowy czujnik

+ Odłamki ametystu











Zastosowanie

Skalibrowany sculkowy czujnik różni się od swojej zwykłej wersji kilkoma rzeczami:

  • może wykryć wibracje w obrębie 16 boków, zamiast 8.
  • Jest aktywowny przez 10 ticków po wykryciu wibracji, zamist 30 ticków
  • może zostać ustawiony aby reagować tylko na wybrane typy reakcji
  • emituje sygnał z trzech stron. Strona z ametystowym paskiem nie emituje sygnału

Filtrowanie

Gdy skalibrowany sculkowy czujnik otrzyma zasilanie od strony wejścia (ametystowej linni) będzie wykrywał tylko wibracje o częstotliwości równej sile zasilania redstone, w przypadku braku zasilania czujnik wykrywa najwyższą częstotliwość

Siła redstone Dźwięki odpowiadające tej częstotliwości
1 Chodzenie (nie dotyczy skradania) wspinanie się, skakanie, pływanie, czołganie się (na blokach innych niż wełna)
2 Lądowanie na solidnym bloku lub w cieczach
3 Użycie przedmiotu (zarzucenie wędki, rzucenie śnieżką, wypicie mikstury, wypicie mleka itp.)
4 Gracz szybujący z elytrą lub mob wykonujący unikalną akcję (np. ryk dewastatora, otrząśnięcie się wilka itp.).
5 Zsiadanie z mobów lub zakłądanie części zbroi/elytry
6 Dosiadanie moba lub interakcja z mobem (np. handel z osadnikiem)
7 Otrzymywanie obrażeń przez moba lub gracza
8 Jedzenie
9 Dezaktywacja bloku (np. zamknięcie drzwi, powrócenie naciśniętego przycisku do zwykłej wersji)
10 Aktywacja bloku (np. otworzenie drzwi, naciśnięcie przycisku)
11 Zmienianie statusu bloku (np. dodawanie jedzenia do ogniska)
12 Zniszczenie bloku (innego niż wełna)
13 Postawienie bloku (innego niż wełna)
14 Teleportacja gracza lub pojawienie się moba
15 Śmierć moba lub gracza, eksplozja

Dźwięki

Skalibrowany sculkowy czujnik jest cichy w przypadku zalania wodą. Nadal może wykrywać wibracje, ale sam nie wydaje dźwięków.

Ogólne

Java edition:

Dźwięki Skalibrowanego sculkowego czujnika
Dźwięk Napisy Pula Opis Lokalizacja zasobu Klucz tłumaczenia Głośność Tonacja Odległość słyszenia
Block broken Blocks Zniszczenie bloku block.sculk_sensor.break subtitles.block.generic.break 0.9 0.96 16
Block placed Blocks Postawienie bloku block.sculk_sensor.place subtitles.block.generic.place 0.8 0.96 16
Block breaking Blocks Blok w procesie niszczenia block.sculk_sensor.hit subtitles.block.generic.hit 0.25 0.5 16
​Something falls on a block​ Entity-Dependent Spadanie na blok z obrażeniami od upadku block.sculk_sensor.fall subtitles.block.generic.fall 0.5 0.75 16
Footsteps Entity-Dependent Chodzenie po bloku block.sculk_sensor.step subtitles.block.generic.footsteps 0.15 1 16


Bedrock edition:

Dżwięki Skalibrowanego sculkowego czujnika
Dźwięk Pula Opis Lokalizacja zasobu Głośność Tonacja
Blocks Zniszczenie bloku break.sculk_sensor 0.8 0.8-1.0
Blocks Postawienie bloku place.sculk_senso 0.8 0.8-1.0
Blocks Blok w procesie niszczenia hit.sculk_sensor 0.35 0.5
Players Spadanie na blok z obrażeniami od upadku fall.sculk_sensor 0.4 1.0
Players Chodzenie po bloku step.sculk_sensor 0.17 1.0
Players Skakanie z bloku jump.sculk_sensor 0.12 1.0
Players Spadanie na blok bez obrażeń od upadku land.sculk_sensor 0.14 1.0

Unikatowe

Java Edition:

Dźwięki
Dźwięk Napisy Pula Opis Lokalizacja zasobu Klusz tłumaczenia Głośność Tonacja Odległość słyszenia
Sculk sensor clicks Block Wykrycie wibracji block.sculk_sensor.clicking subtitles.block.sculk_sensor.clicking 0.73 0.8-1.0 16
Sculk sensor stops clicking Dezaktywacja block.sculk_sensor.clicking_stop subtitles.block.sculk_sensor.clicking_stop

0.62

0.8-1.0 16
Amethyst resonates Blocks Ponawianie emitowania sygnału przez ametyst block.amethyst_block.resonate subtitles.block.amethyst_block.resonate 1.0 różne 48


Bedrock Edition:

Dźwięki
Dźwięk Pula Opis Lokalizacja zasobu Głośność Tonacja
Blocks Wykrycie wibracji power.on.sculk_sensor 0.73 0.8-1.2
Blocks Dezaktywacja power.off.sculk_sensor 0.62-1.2
Blocks Ponawianie emitowania sygnału przez ametyst resonate.amethyst_block 3.0 różne
Brak Brak Niezidentyfikowano block.sculk_sensor.clicking 1.0 0.73
Brak Niezidentyfikowano block.sculk_sensor.clicking_stop 1.0 0.62

Wartości danych

ID:

Java Edition:

Nazwa ID Forma Klucz tłumaczenia
Skalibrowany sculkowy sensor calibrated_sculk_sensor Blok i przedmiot block.minecraft.calibrated_sculk_sensor

Bedrock Edition:

Nazwa ID Numeryczne ID Forma ID przedmiotu Klucz tłumaczenia
Skalibrowany sculkowy czujnik calibrated_sculk_sensor -580 Blok i przedmiot Identyczne do ID bloku tile.calibrated_sculk_sensor.name

Wartości bloku:

Java Edition:

Nazwa Domyślna wartość Dozwolone wartości opis
facing north east
west
north
south
Kierunek, w którym zwrócone jest wejście ametystowe skalibrowanego sculkowego czujnika, kierunek przeciwny do kierunku, w którym zwrócony jest gracz podczas stawiania.
power 0 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Siła sygnału redstone skalibrowanego sculkowego czujnika
sculk_sensor_phase inactive active
cooldown
inactive
Status Skalibrowanego sculkowego czujnika
waterlogged false true
false
Zalanie wodą Skalibrowanego sculkowego sensora

Bedrock Edition:

Nazwa Bity metadanych Domyślna wartość Dozwolone wartości Wartości bitów metadanych opis
minecraft:cardinal_direction Nie wspierane south east
west
north
south
Nie wspierane Kierunek, w którym zwrócone jest wejście ametystowe skalibrowanego sculkowego czujnika, kierunek przeciwny do kierunku, w którym zwrócony jest gracz podczas stawiania.
sculk_sensor_phase Nie wspierane 0 0
1
2
Nie wspierane Faza skalibrowanego sculkowego czujnika

Historia

Java Edition
1.17 20w49a Dodano nie używane tekstury dla Skalibrowanego sculkowego czujnika.
Tekstura górna jest półprzezroczystą wersją tekstury bloku ametystu, a tekstura boczna składa się z tekstury bocznej Sculkowego czujnika nałożonej na teksturę ametystu.
Boczna tekstura jest w rzeczywistości przedpremierową teksturą pokazaną na minecraft live w 2020 roku.
Tekstury ametystu są oparte na tych z 20w45a, mimo że zostały dodane po dwukrotnym przerobieniu tekstur bloku ametystu,
21w13a Usunięto plik tekstury
1.20 23w12a Dodano skalibrowany sculkowy sensor
23w14a Skalibrowane sculkowe czujniki mają teraz zasięg 16 bloków zamiast 8 bloków.
Skalibrowane sculkowe sensory mają teraz 1 sekundę cooldownu zawiast 2 sekund.
Skalibrowane czujniki sculk akceptują teraz sygnały po stronie wejścia kalibracji w sposób bardziej spójny z innymi komponentami redstone.
Skalibrowane sculkowe czujniki wykrywają teraz kopanie niuchacza.
Skalibrowane sculkowe czujniki świecą teraz gdy zostaną aktywowane, tak jak ich zwykła wersja.
Domyślne dane wyjściowe redstone zostały zmodyfikowane, aby były bardziej niezawodne w obliczeniach odległości.
Skalibrowane sculkowe sensory mogą teraz zasilać blok na którym są umieszczone.
23w16a Model skalibrowanego sculkowego sensora została zmieniona tak aby pasować bardziej do odłamka ametystu.
23w17a Teraz faza aktywna trwa 10 ticków zamiast 20.
Cooldown trwa teraz 10 ticków zamiast 1.
23w18a Londowanie lub skakanie po rogu wełny nie aktywuje Skalibrowanego sculkowego czujnika.
Chodzenie po bokach bloków teraz poprawnie aktywuje Skalibrowany sculkowy czujnik.
1.20.2 23w31a Skalibrowane sculkowe czujniki mogą teraz wykrywać użycie totemu nieśmiertelności.
Skalibrowane sculkowe czujniki mogą teraz wykrywać wypicie mikstury przez wiedźmę.
Skalibrowane sculkowe czujniki mogą teraz wykrywać usuwanie piasku przez żółwie.
Skalibrowane sculkowe czujniki mogą teraz wykryć wstawanie, siadanie i przeskakiwanie wielbłądów.
23w32a Wibracje teraz nie mają ryzyka zagubienia się z powodu limitu symulacji.
Zdejmowawanie zbroi/elytry wywołuje nową wibrację unequip z częstotliwością 4.
Rzeźbiona biblioteczka generuje teraz nową wibrację block_change z częstotliwością 11 gdy odbiera książki z leja.
Pękanie żółwich jaj wywołuje nową wibrację block_change z częstotliwością 11.
Wyklucie żółwi z żółwich jaj wywołuje nową wibrację block_destroy z częstotliwością 12.
Używanie mączki kostnej emituje nową wibrację item_interact_finish z częstotliwością 3.
Ogień zgaszony przez wodę w butelce (w każdej formie) wywołuje nową wibrację block_destroy z częstotliwością 12.
Przywoływacz przywołujący dręczyciela emituje nową wibrację entity_place z częstotliwością 14.
Marchewki zjadane przez króliki emitują nową wibrację block_change z częstotliwością 11.
Słodkie jagody zjadane przez lisy emitują nową wibrację block_change z częstotliwością 11.
Wielbłądy zjadające kaktusa emitują nową wibrację eat z częstotliwością 8.
1.21 24w19a Lód po postawieniu przez Mroźny piechur emituje nową wibrację block_palce o częstotliwości 13.

Skalibrowany sculkowy czujnik używa teraz minecraft:cardinal_direction zamiast direction

Bedrock Edition
1.19.80 (eksperymenty) Preview 1.19.80.22 Dodano Skalibrowany sculkowy czujnik za funkcjami eksperymentalnymi
1.20.0 Preview 1.20.0.21 Skalibrowane sculkowe czujniki zostały oficjalnie dodane do gry
1.20.10 Preview 1.20.10.20 Skalibrowane sculkowe czujniki mogą wykrywać:
  • Wkładnaie, obracanie lub wyciąganie przedmioty z ramki na przedmiot.
  • Ładowanie kotwicy odrodzenia.
  • Nakładanie lub zdejmowanie wosku na miedziane bloki.
  • Przełączanie trybu detektora światła.
  • Dodawanie jedzenia do ogniska.
  • Wkładanie lub wyciąganie płyty z szafy grającej.
  • Zmienienie się błota w glinę.
  • Zbieranie słodkich jagód.
  • Umieszczanie oka endera w ramie portalu.
  • Pszczoły wchodzące lub wychodzące z gniazda/ula.
  • Interakcja z kompostownikiem.
  • Przyczepianie lub odczepianie liny z płotka.
  • Przyczepianie lub odczepianie liny od moba.
  • Przeforsowywanie owcy.
  • Zbieranie świecących jagód.
  • Zamienienie się pola uprawnego w ziemię.
  • Używanie jaja przywołującego na spawnerze.
  • Rybik cukrowy infekujący blok.
  • Używanie motyki na zakorzenionej ziemi.
  • Używanie łopaty do utworzenia ścieżki.
  • Stawianie drzwi.
  • Zasadzanie nasion.
1.20.30 Preview 1.20.30.20 Skalibrowane sculkowe czujniki mogą teraz wykrywać:
  • Rzucanie oka endera.
  • wagoniki poruszające się po szynach, gdy są puste.
  • Łapanie ryb, aksolotlów i kijanek do wiadra.
  • Czyszczenie skórzanej zbroi w kotle.
  • Farbowanie skórzanej zbroi w kotle.
  • Dodawanie mikstur do stzrał w kotle.
  • Używanie barwników do zmienienia koloru wody w kotle
Preview 1.20.30.21 Skalibrowane sculkowe czujniki mogą teraz wykrywać:
  • Używanie znacznika.
  • Przywoływacza przywołującego dręczycieli lub wnyki.
  • Kury, żaby i żółwie składające jaja.
  • Użycie mączki kostnej.
  • Rzeźbione biblioteczki gdy książki są umieszczane za pomocą lejów.
  • Gaszenie ognia.
  • Wsiadanie lub wysiadanie z wagoników.
  • Zjedzenie zasadzonych marchewek przez królika.
  • Zjadanie słodkich jagód z krzaka przez lisa.
  • Zdejmowanie zbroi.
  • Umieszczanie baneru,sadzonki bambusa, lilii i głowy.
  • Umieszczanie kijanek.
  • Umieszczanie iskrzyłudy.
  • Dostawianie lub niszczenie żółwich jaj.
  • Pękanie żółwich jaj.

Galeria

  1. Do otrzymania potrzebne jest narzędzie zaklęte na Jedwabny Dotyk