Rośliny: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Usunięto ciekawostki ze względu na powtórzenie informacji
TheTNT1500 (dyskusja | edycje)
Wielka poprawka
Linia 1: Linia 1:
'''Rośliny''' to określony rodzaj bloków w [[Minecraft|grze]].
'''Rośliny''' to rodzaj bloków w [[Minecraft|grze]].


== Opis ==
== Opis ==
Linia 6: Linia 6:
{| class="wikitable sortable"
{| class="wikitable sortable"
|-
|-
! Roślina !! Blok stały !! Ozdoba !! Wypada !! Barwnik !! Rozrost !! Naturalnie generowane/występowanie
! Roślina !! Blok stały !! Ozdoba !! Wypada !! [[Barwniki|Barwnik]] !! Rozrost !! Naturalnie występowanie
|-
|-
| {{BlockLink|Kwiaty}} || Nie || Tak || [[Kwiaty|Kwiat]] || [[Barwniki|Zależy od rodzaju kwiatu]] || Nie || Tak/lasy, bagna, góry
| {{BlockLink|Kwiaty}} || Nie || Tak || Kwiat || [[Barwniki|Zależy od rodzaju kwiatu]] || Nie || Tak (l[[Las|asy]], [[Bagno|bagna]], [[góry]])
|-
|-
| {{BlockLink|id=nether-wart3|Brodawka}} || Nie || Nie || [[Brodawka]] || Nie || Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok || Tak ([[Nether]])
| {{BlockLink|id=nether-wart3|Brodawka}} || Nie || Nie || Brodawka || Nie || Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok || Tak ([[Forteca Netheru|Fortece netherowe]])
|-
|-
| {{BlockLink|id=16|Sadzonka}} || Nie || Nie || [[Sadzonka|Sadzonka]] || Nie || W górę (zamienia się w [[drzewo]]) || Nie
| {{BlockLink|id=16|Sadzonka}} || Nie || Nie || Sadzonka || Nie || W górę (zamienia się w [[drzewo]]) || Nie
|-
|-
| {{BlockLink|id=cactus-side|Kaktus}} || Tak || Nie || [[Kaktus|Kaktus]] || [[Barwniki|Zielony]] || Tak, 3 kratki w górę || Tak ([[biom|Pustynia]])
| {{BlockLink|id=cactus-side|Kaktus}} || Tak || Nie || Kaktus || [[Barwniki|Zielony]] || Tak, 3 kratki w górę || Tak ([[Pustynia]])
|-
|-
| {{BlockLink|Trzcina}} || Nie || Nie || [[Trzcina|Trzcina]] || Nie || Tak, 3 kratki w górę || Tak/obok zbiorników wodnych na trawie
| {{BlockLink|Trzcina}} || Nie || Nie || Trzcina || Nie || Tak, 3 kratki w górę || Tak (obok zbiorników wodnych na [[Blok trawy|trawie]] lub [[Piasek|piasku]])
|-
|-
| {{BlockLink|id=pumpkin-off|Dynia}} || Tak || Tak || [[Dynia|Dynia]] || Nie || Nie || Tak/losowo w świecie
| {{BlockLink|id=pumpkin-off|Dynia}} || Tak || Tak || Dynia || Nie || Nie || Tak (losowych miejscach na świecie)
|-
|-
| {{BlockLink|Arbuz}} || Tak || Nie || [[Arbuz_(kawałek)|Kawałki arbuza]] i [[arbuz]] || Nie || Nie || Tak ([[biom|Dżungla]])
| {{BlockLink|Arbuz}} || Tak || Nie || [[arbuz|Kawałki arbuza]] || Nie || Nie || Tak ([[Dżungla]])
|-
|-
| {{BlockLink|Drewno}} || Tak || Nie || [[Drewno|Drewno]] || Nie || Nie || Tak
| {{BlockLink|Drewno}} || Tak || Nie || Drewno || Nie || Nie || Tak (losowych miejscach na świecie)
|-
|-
| {{BlockLink|id=wheat8|Zboże}} || Nie || Nie || [[Zboże_(nasiona)|Nasiona]] i [[Zboże|Zboże]] || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok || Tak ([[Wioska]])
| {{BlockLink|id=wheat8|Zboże}} || Nie || Nie || [[Zboże_(nasiona)|Nasiona]] i zboże || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok || Tak ([[Wioska]])
|-
|-
| {{BlockLink|id=carrot|Marchewka}} || Nie || Nie || [[Marchewka]] || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok || Tak ([[Wioska]])
| {{BlockLink|id=carrot|Marchewka}} || Nie || Nie || Marchewka || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok || Tak (Wioska)
|-
|-
| {{BlockLink|id=potato|Ziemniak}} || Nie || Nie || [[Ziemniak]] || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok || Tak ([[Wioska]])
| {{BlockLink|id=potato|Ziemniak}} || Nie || Nie || Ziemniak || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok || Tak (Wioska)
|-
|-
| {{BlockLink|id=beetroot|Burak}} || Nie || Nie || [[Burak]] || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok || Tak ([[Wioska]])
| {{BlockLink|id=beetroot|Burak}} || Nie || Nie || Burak || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok || Tak (Wioska)
|-
|-
| {{BlockLink|id=kakao|Kakao}} || Tak || Nie || [[Kakao]] || Nie || Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok || Tak ([[biom|Dżungla]])
| {{BlockLink|id=kakao|Kakao}} || Tak || Nie || Kakao || Nie || Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok || Tak (Dżungla)
|-
|-
| {{BlockLink|id=roślina-refrenu|Roślina refrenu}} || Tak || Nie || [[Owoc refrenu]] || Nie || Tak || Tak ([[Kres]])
| {{BlockLink|id=roślina-refrenu|Roślina refrenu}} || Tak || Nie || [[Owoc refrenu]] || Nie || Tak || Tak ([[Kres]])
|-
|-
| {{BlockLink|Brązowy grzyb|Grzyby}}, {{BlockLink|Muchomor|Grzyby}} || Nie || Nie || [[Grzyby|Grzyby]] || Nie || Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w [[Wielkie_grzyby|wielkie grzyby]] przy pomocy [[barwniki|mączki kostnej]] || Tak/bagna, lasy, góry, jaskinie
| {{BlockLink|Brązowy grzyb|Grzyby}}, {{BlockLink|Muchomor|Grzyby}} || Nie || Nie || [[Grzyby|Grzyby]] || Nie || Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w [[Wielkie_grzyby|wielkie grzyby]] przy pomocy mączki kostnej || Tak (Bagna, lasy, góry, [[Jaskinia|jaskinie]], Nether)
|-
|-
| {{BlockLink|Grzybnia}} || Tak || Nie || [[Ziemia|Ziemia]] || Nie || Nie || Tak ([[biom|Grzybowa wyspa]])
| {{BlockLink|Grzybnia}} || Tak || Nie || [[Ziemia|Ziemia]] || Nie || Nie || Tak ([[biom|Grzybowa wyspa]])
|-
|-
| {{BlockLink|id=401|Bielica}} || Tak || Nie || [[Ziemia|Ziemia]] || Nie || Nie || Tak ([[biom|Mega tajga]])
| {{BlockLink|id=401|Bielica}} || Tak || Nie || Ziemia || Nie || Nie || Tak ([[Mega Tajga|Mega tajga]])
|-
|-
| {{BlockLink|Liście}} || Tak || Nie || czasami [[Sadzonka|Sadzonka]] || Nie || Nie || Tak/wszędzie tam gdzie drzewa
| {{BlockLink|Liście}} || Tak || Nie || czasami sadzonka lub [[jabłko]] || Nie || Nie || Tak (Na [[Drzewo|drzewach]])
|-
|-
| {{BlockLink|Wysoka trawa}} || Nie || Nie || czasami [[Zboże_(nasiona)|Nasiona]] || Nie || Nie || Tak/lasy, łąki, góry
| {{BlockLink|Wysoka trawa}} || Nie || Nie || czasami nasiona || Nie || Nie || Tak (lasy, [[równiny]], góry)
|-
|-
| {{BlockLink|id=56|Uschnięty krzew}} || Nie || Nie || Nic || Nie || Nie || Tak ([[biom|Pustynia]])
| {{BlockLink|id=56|Uschnięty krzew}} || Nie || Nie || [[Patyk|Patyki]] || Nie || Nie || Tak (Pustynia)
|-
|-
| {{BlockLink|Pnącze}} || Nie || Tak || Nic || Nie || W dół i w boki (na 1 kratkę) || Tak ([[biom|Dżungla]] i [[biom|bagna]])
| {{BlockLink|Pnącze}} || Nie || Tak || Nic || Nie || W dół i w boki (na 1 kratkę) || Tak (Na drzewach)
|-
|{{BlockLink|Lilia}}
|Tak
|Tak
|Lilia
|Nie
|Nie
|Tak (Bagna)
|-
|{{BlockLink|Paproć|id = 399}}
|Nie
|Tak
|Paproć
|Nie
|Nie
|Tak (Dżungla, tajga i mega tajga)
|}
|}



Wersja z 16:41, 4 sie 2016

Rośliny to rodzaj bloków w grze.

Opis

Rośliny nie mogą się przemieszczać, mogą tylko rosnąć, i "odpadać" w określonych warunkach. Większość może być zasadzona, bądź postawiona na bloku. Wzrost niektórych roślin można przyśpieszyć za pomocą mączki kostnej.

Roślina Blok stały Ozdoba Wypada Barwnik Rozrost Naturalnie występowanie
BlockCSS_new.png/1602 Kwiaty Nie Tak Kwiat Zależy od rodzaju kwiatu Nie Tak (lasy, bagna, góry)
BlockCSS_new.png/384 Brodawka Nie Nie Brodawka Nie Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok Tak (Fortece netherowe)
BlockCSS_new.png/16 Sadzonka Nie Nie Sadzonka Nie W górę (zamienia się w drzewo) Nie
BlockCSS_new.png/384 Kaktus Tak Nie Kaktus Zielony Tak, 3 kratki w górę Tak (Pustynia)
BlockCSS_new.png/1664 Trzcina Nie Nie Trzcina Nie Tak, 3 kratki w górę Tak (obok zbiorników wodnych na trawie lub piasku)
BlockCSS_new.png/384 Dynia Tak Tak Dynia Nie Nie Tak (losowych miejscach na świecie)
BlockCSS_new.png/1649 Arbuz Tak Nie Kawałki arbuza Nie Nie Tak (Dżungla)
BlockCSS_new.png/1193 Drewno Tak Nie Drewno Nie Nie Tak (losowych miejscach na świecie)
BlockCSS_new.png/384 Zboże Nie Nie Nasiona i zboże Nie Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok Tak (Wioska)
BlockCSS_new.png/384 Marchewka Nie Nie Marchewka Nie Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok Tak (Wioska)
BlockCSS_new.png/384 Ziemniak Nie Nie Ziemniak Nie Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok Tak (Wioska)
BlockCSS_new.png/384 Burak Nie Nie Burak Nie Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok Tak (Wioska)
BlockCSS_new.png/1641 Kakao Tak Nie Kakao Nie Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok Tak (Dżungla)
BlockCSS_new.png/384 Roślina refrenu Tak Nie Owoc refrenu Nie Tak Tak (Kres)
BlockCSS_new.png/1631 Brązowy grzyb, BlockCSS_new.png/1662 Muchomor Nie Nie Grzyby Nie Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w wielkie grzyby przy pomocy mączki kostnej Tak (Bagna, lasy, góry, jaskinie, Nether)
BlockCSS_new.png/1156 Grzybnia Tak Nie Ziemia Nie Nie Tak (Grzybowa wyspa)
BlockCSS_new.png/401 Bielica Tak Nie Ziemia Nie Nie Tak (Mega tajga)
BlockCSS_new.png/1618 Liście Tak Nie czasami sadzonka lub jabłko Nie Nie Tak (Na drzewach)
BlockCSS_new.png/1596 Wysoka trawa Nie Nie czasami nasiona Nie Nie Tak (lasy, równiny, góry)
BlockCSS_new.png/56 Uschnięty krzew Nie Nie Patyki Nie Nie Tak (Pustynia)
BlockCSS_new.png/384 Pnącze Nie Tak Nic Nie W dół i w boki (na 1 kratkę) Tak (Na drzewach)
BlockCSS_new.png/384 Lilia Tak Tak Lilia Nie Nie Tak (Bagna)
BlockCSS_new.png/399 Paproć Nie Tak Paproć Nie Nie Tak (Dżungla, tajga i mega tajga)