View at: Szablon:Bloki/zawartość [edytuj]
Rośliny: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Usunięto ciekawostki ze względu na powtórzenie informacji |
TheTNT1500 (dyskusja | edycje) Wielka poprawka |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Rośliny''' to | '''Rośliny''' to rodzaj bloków w [[Minecraft|grze]]. | ||
== Opis == | == Opis == | ||
| Linia 6: | Linia 6: | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|- | |- | ||
! Roślina !! Blok stały !! Ozdoba !! Wypada !! Barwnik !! Rozrost !! Naturalnie | ! Roślina !! Blok stały !! Ozdoba !! Wypada !! [[Barwniki|Barwnik]] !! Rozrost !! Naturalnie występowanie | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|Kwiaty}} || Nie || Tak | | | {{BlockLink|Kwiaty}} || Nie || Tak || Kwiat || [[Barwniki|Zależy od rodzaju kwiatu]] || Nie || Tak (l[[Las|asy]], [[Bagno|bagna]], [[góry]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id=nether-wart3|Brodawka}} || Nie || Nie || | | {{BlockLink|id=nether-wart3|Brodawka}} || Nie || Nie || Brodawka || Nie || Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok || Tak ([[Forteca Netheru|Fortece netherowe]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id=16|Sadzonka}} || Nie || Nie || | | {{BlockLink|id=16|Sadzonka}} || Nie || Nie || Sadzonka || Nie || W górę (zamienia się w [[drzewo]]) || Nie | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id=cactus-side|Kaktus}} || Tak || Nie || | | {{BlockLink|id=cactus-side|Kaktus}} || Tak || Nie || Kaktus || [[Barwniki|Zielony]] || Tak, 3 kratki w górę || Tak ([[Pustynia]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|Trzcina}} || Nie || Nie | | | {{BlockLink|Trzcina}} || Nie || Nie || Trzcina || Nie || Tak, 3 kratki w górę || Tak (obok zbiorników wodnych na [[Blok trawy|trawie]] lub [[Piasek|piasku]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id=pumpkin-off|Dynia}} || Tak || Tak || | | {{BlockLink|id=pumpkin-off|Dynia}} || Tak || Tak || Dynia || Nie || Nie || Tak (losowych miejscach na świecie) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|Arbuz}} || Tak || Nie || [[ | | {{BlockLink|Arbuz}} || Tak || Nie || [[arbuz|Kawałki arbuza]] || Nie || Nie || Tak ([[Dżungla]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|Drewno}} || Tak || Nie || | | {{BlockLink|Drewno}} || Tak || Nie || Drewno || Nie || Nie || Tak (losowych miejscach na świecie) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id=wheat8|Zboże}} || Nie || Nie || [[Zboże_(nasiona)|Nasiona]] i | | {{BlockLink|id=wheat8|Zboże}} || Nie || Nie || [[Zboże_(nasiona)|Nasiona]] i zboże || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok || Tak ([[Wioska]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id=carrot|Marchewka}} || Nie || Nie || | | {{BlockLink|id=carrot|Marchewka}} || Nie || Nie || Marchewka || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok || Tak (Wioska) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id=potato|Ziemniak}} || Nie || Nie || | | {{BlockLink|id=potato|Ziemniak}} || Nie || Nie || Ziemniak || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok || Tak (Wioska) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id=beetroot|Burak}} || Nie || Nie || | | {{BlockLink|id=beetroot|Burak}} || Nie || Nie || Burak || Nie || Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok || Tak (Wioska) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id=kakao|Kakao}} || Tak || Nie || | | {{BlockLink|id=kakao|Kakao}} || Tak || Nie || Kakao || Nie || Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok || Tak (Dżungla) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id=roślina-refrenu|Roślina refrenu}} || Tak || Nie || [[Owoc refrenu]] || Nie || Tak || Tak ([[Kres]]) | | {{BlockLink|id=roślina-refrenu|Roślina refrenu}} || Tak || Nie || [[Owoc refrenu]] || Nie || Tak || Tak ([[Kres]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|Brązowy grzyb|Grzyby}}, {{BlockLink|Muchomor|Grzyby}} || Nie || Nie || [[Grzyby|Grzyby]] || Nie || Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w [[Wielkie_grzyby|wielkie grzyby]] przy pomocy | | {{BlockLink|Brązowy grzyb|Grzyby}}, {{BlockLink|Muchomor|Grzyby}} || Nie || Nie || [[Grzyby|Grzyby]] || Nie || Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w [[Wielkie_grzyby|wielkie grzyby]] przy pomocy mączki kostnej || Tak (Bagna, lasy, góry, [[Jaskinia|jaskinie]], Nether) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|Grzybnia}} || Tak || Nie || [[Ziemia|Ziemia]] || Nie || Nie || Tak ([[biom|Grzybowa wyspa]]) | | {{BlockLink|Grzybnia}} || Tak || Nie || [[Ziemia|Ziemia]] || Nie || Nie || Tak ([[biom|Grzybowa wyspa]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id=401|Bielica}} || Tak || Nie | | | {{BlockLink|id=401|Bielica}} || Tak || Nie || Ziemia || Nie || Nie || Tak ([[Mega Tajga|Mega tajga]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|Liście}} || Tak || Nie || czasami [[ | | {{BlockLink|Liście}} || Tak || Nie || czasami sadzonka lub [[jabłko]] || Nie || Nie || Tak (Na [[Drzewo|drzewach]]) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|Wysoka trawa}} || Nie || Nie || czasami | | {{BlockLink|Wysoka trawa}} || Nie || Nie || czasami nasiona || Nie || Nie || Tak (lasy, [[równiny]], góry) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id=56|Uschnięty krzew}} || Nie || Nie || | | {{BlockLink|id=56|Uschnięty krzew}} || Nie || Nie || [[Patyk|Patyki]] || Nie || Nie || Tak (Pustynia) | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|Pnącze}} || Nie || Tak || Nic || Nie || W dół i w boki (na 1 kratkę) || Tak ( | | {{BlockLink|Pnącze}} || Nie || Tak || Nic || Nie || W dół i w boki (na 1 kratkę) || Tak (Na drzewach) | ||
|- | |||
|{{BlockLink|Lilia}} | |||
|Tak | |||
|Tak | |||
|Lilia | |||
|Nie | |||
|Nie | |||
|Tak (Bagna) | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Paproć|id = 399}} | |||
|Nie | |||
|Tak | |||
|Paproć | |||
|Nie | |||
|Nie | |||
|Tak (Dżungla, tajga i mega tajga) | |||
|} | |} | ||
Wersja z 16:41, 4 sie 2016
Rośliny to rodzaj bloków w grze.
Opis
Rośliny nie mogą się przemieszczać, mogą tylko rosnąć, i "odpadać" w określonych warunkach. Większość może być zasadzona, bądź postawiona na bloku. Wzrost niektórych roślin można przyśpieszyć za pomocą mączki kostnej.
| Roślina | Blok stały | Ozdoba | Wypada | Barwnik | Rozrost | Naturalnie występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kwiaty | Nie | Tak | Kwiat | Zależy od rodzaju kwiatu | Nie | Tak (lasy, bagna, góry) |
| Brodawka | Nie | Nie | Brodawka | Nie | Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok | Tak (Fortece netherowe) |
| Sadzonka | Nie | Nie | Sadzonka | Nie | W górę (zamienia się w drzewo) | Nie |
| Kaktus | Tak | Nie | Kaktus | Zielony | Tak, 3 kratki w górę | Tak (Pustynia) |
| Trzcina | Nie | Nie | Trzcina | Nie | Tak, 3 kratki w górę | Tak (obok zbiorników wodnych na trawie lub piasku) |
| Dynia | Tak | Tak | Dynia | Nie | Nie | Tak (losowych miejscach na świecie) |
| Arbuz | Tak | Nie | Kawałki arbuza | Nie | Nie | Tak (Dżungla) |
| Drewno | Tak | Nie | Drewno | Nie | Nie | Tak (losowych miejscach na świecie) |
| Zboże | Nie | Nie | Nasiona i zboże | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (Wioska) |
| Marchewka | Nie | Nie | Marchewka | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (Wioska) |
| Ziemniak | Nie | Nie | Ziemniak | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (Wioska) |
| Burak | Nie | Nie | Burak | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (Wioska) |
| Kakao | Tak | Nie | Kakao | Nie | Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok | Tak (Dżungla) |
| Roślina refrenu | Tak | Nie | Owoc refrenu | Nie | Tak | Tak (Kres) |
| Brązowy grzyb, Muchomor | Nie | Nie | Grzyby | Nie | Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w wielkie grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (Bagna, lasy, góry, jaskinie, Nether) |
| Grzybnia | Tak | Nie | Ziemia | Nie | Nie | Tak (Grzybowa wyspa) |
| Bielica | Tak | Nie | Ziemia | Nie | Nie | Tak (Mega tajga) |
| Liście | Tak | Nie | czasami sadzonka lub jabłko | Nie | Nie | Tak (Na drzewach) |
| Wysoka trawa | Nie | Nie | czasami nasiona | Nie | Nie | Tak (lasy, równiny, góry) |
| Uschnięty krzew | Nie | Nie | Patyki | Nie | Nie | Tak (Pustynia) |
| Pnącze | Nie | Tak | Nic | Nie | W dół i w boki (na 1 kratkę) | Tak (Na drzewach) |
| Lilia | Tak | Tak | Lilia | Nie | Nie | Tak (Bagna) |
| Paproć | Nie | Tak | Paproć | Nie | Nie | Tak (Dżungla, tajga i mega tajga) |
