Podejrzana potrawka: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Thn70 (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Thn70 (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Linia 28: Linia 28:
|A2= Czerwony grzyb
|A2= Czerwony grzyb
|B2= Brązowy grzyb
|B2= Brązowy grzyb
|B3= Margaretka; Chaber; Konwalia; Witherowa róża; Czerwony tulipan; Pomarańczowy tulipan; Biały tulipan; Różowy tulipan; Houstonia błękitna; Czosnek; Niebieska orchidea; Mak; Mniszek lekarski
|B3= Margaretka; Chaber; Konwalia; Witherowa róża; Czerwony tulipan; Pomarańczowy tulipan; Biały tulipan; Różowy tulipan; Houstonia błękitna; Czosnek; Niebieska orchidea; Mniszek lekarski; Mak; Ognisty kwiat
|A3= Miska
|A3= Miska
|Output= Podejrzana potrawka
|Output= Podejrzana potrawka
Linia 47: Linia 47:


== Użycie ==
== Użycie ==
=== Jedzenie ===
=== Jedzenie ===
Jedna miska podejrzanej potrawki odnawia {{hungerbar|3}}, lub 7,2 [[Saturacja|punktów saturacji]], oraz nadaje parę sekund [[efekty|efektu]]. Nadawany efekt zależy od kwiatu użytego do jej stworzenia, efekt jest zapisywany w [[NBT|tagach NBT]] przedmiotu.
Jedna miska podejrzanej potrawki odnawia {{hungerbar|3}}, lub 7,2 [[Saturacja|punktów saturacji]], oraz nadaje parę sekund [[efekty|efektu]]. Nadawany efekt zależy od kwiatu użytego do jej stworzenia; efekt jest zapisywany w [[NBT|tagach NBT]] przedmiotu.


{| class="sortable wikitable"
{| class="sortable wikitable"
! Kwiat
! Kwiat
! Efekt
! Efekt
! class="unsortable" | Czas trwania
! class="unsortable" | Czas trwania w edycji Bedrock
! class="unsortable" | Czas trwania w edycji Java
|-
|-
|{{BlockLink|Margaretka}}  
|{{BlockLink|Margaretka}}  
|{{EffectSprite|regeneration}}[[Efekty#Regeneracja|Regeneracja]]
|{{EffectSprite|regeneration}}[[Efekty#Regeneracja|Regeneracja]]
|7 s
|6 s
|8 s
|-
|-
|{{BlockLink|Chaber}}
|{{BlockLink|Chaber}}
|{{EffectSprite|jump}}[[Efekty#Zwi.C4.99kszony skok|Zwiększony skok]]
|{{EffectSprite|jump}}[[Efekty#Zwi.C4.99kszony skok|Zwiększony skok]]
|5 s
|4 s
|6 s
|-
|-
|{{BlockLink|Konwalia}}
|{{BlockLink|Konwalia}}
|{{EffectSprite|poison}}[[Efekty#Zatrucie|Zatrucie]]
|{{EffectSprite|poison}}[[Efekty#Zatrucie|Zatrucie]]
|11 s
|10 s
|12 s
|-
|-
|{{BlockLink|Witherowa róża}}
|{{BlockLink|Witherowa róża}}
|{{EffectSprite|wither}}[[Efekty#Obumarcie|Obumarcie]]
|{{EffectSprite|wither}}[[Efekty#Obumarcie|Obumarcie]]
|7 s
|6 s
|8 s
|-
|-
|{{BlockLink|Tulipany}}
|{{BlockLink|Tulipany}}
|{{EffectSprite|weakness}}[[Efekty#Słabość|Słabość]]
|{{EffectSprite|weakness}}[[Efekty#Słabość|Słabość]]
|8 s
|7 s
|9 s
|-
|-
|{{BlockLink|Houstonia błękitna}}
|{{BlockLink|Houstonia błękitna}}
|{{EffectSprite|blindness}}[[Efekty#Oślepienie|Oślepienie]]
|{{EffectSprite|blindness}}[[Efekty#Oślepienie|Oślepienie]]
|7 s
|6 s
|8 s
|-
|-
|{{BlockLink|Czosnek}}
|{{BlockLink|Czosnek}}
|{{EffectSprite|fire-resistance}}[[Efekty#Odporność na ogień|Odporność na ogień]]
|{{EffectSprite|fire-resistance}}[[Efekty#Odporność na ogień|Odporność na ogień]]
|3 s
|2 s
|4 s
|-
|-
|{{BlockLink|Niebieska orchidea}}
|{{BlockLink|Mniszek lekarski}}<br>{{BlockLink|Niebieska orchidea}}
|{{EffectSprite|saturation}}[[Efekty#Saturacja|Saturacja]]
|{{EffectSprite|saturation}}[[Efekty#Saturacja|Saturacja]]
|0,3 s
|0,3 s
|0,35 s
|-
|-
|{{BlockLink|Mak}}
|{{BlockLink|Mak}}<br>Ognisty kwiat
|{{EffectSprite|nightvision}}[[Szybkość|Noktowizja]]
|{{EffectSprite|nightvision}}[[Szybkość|Noktowizja]]
|4 s
|5 s
|5 s
|-
|{{BlockLink|Mniszek lekarski}}
|{{EffectSprite|saturation}}[[Efekty#Saturacja|Saturacja]]
|0,3 s
|}
|}


Linia 103: Linia 110:
{{Historia|||snap=19w08a|Podejrzana potrawka może zostać uzyskana przez dojenie brązowych [[mooshroom]]ów.}}
{{Historia|||snap=19w08a|Podejrzana potrawka może zostać uzyskana przez dojenie brązowych [[mooshroom]]ów.}}
{{Historia||1.14.4|snap=1.14.4-pre1|Podejrzana potrawka stworzona z użyciem maku nadaje teraz [[efekt]] widzenia w ciemności zamiast szybkości.}}
{{Historia||1.14.4|snap=1.14.4-pre1|Podejrzana potrawka stworzona z użyciem maku nadaje teraz [[efekt]] widzenia w ciemności zamiast szybkości.}}
{{Historia||1.16|snap=1.16-pre1|Mooshroomy mogą być wydojone w celu podejrzanej potrawki na [[Tryb kreatywny|trybie kreatywnym]].<ref>https://bugs.mojang.com/browse/MC-90969</ref>}}
{{Historia||1.17|snap=21w13a|Podejrzana potrawka może być skonsumowana, nawet kiedy gracz jest najedzony.}}
{{Historia||1.19|snap=22w13a|Podejrzaną potrawkę można znaleźć w [[Skrzynia|skrzyniach]] w [[Pradawne miasto|pradawnych miastach]].}}
{{Historia||1.19.3|snap=22w45a|Podejrzana potrawka jest dostępna w ekwipunku trybu kreatywnego.}}
{{Historia|bedrock}}
{{Historia|bedrock}}
{{Historia||1.13.0|snap=beta 1.13.0.9|Dodano podejrzaną potrawkę.}}
{{Historia||1.13.0|snap=beta 1.13.0.9|Dodano podejrzaną potrawkę.}}

Wersja z 10:01, 29 sie 2023

Szablon:Jedzenie

Podejrzana potrawka (ang. Suspicious Stew) – rodzaj jedzenia mogący nadać graczowi efekt.

Otrzymywanie

Podejrzana potrawka nie może zostać uzyskana z trybu kreatywnego, ale może zostać wytworzona, znaleziona we wrakach statków, przywołana za pomocą komendy lub zakupiona w wyniku handlu. Podejrzana potrawka przywołana w wyniku użycia komendy /give bez dodania żadnych tagów NBT nie nada żadnych efektów.

Wytwarzanie

Nazwa Składniki Wejście → Wyjście
Podejrzana potrawka Muchomor
+
Borowik
+
Miska
+
Dowolny kwiat




Czerwony grzyb Brązowy grzyb












Mniszek lekarski


Skrzynie

Podejrzane potrawki[1] mogą zostać znalezione we wrakach statków z szansą 57,4%.

Brązowy mooshroom

Po użyciu kwiatu na brązowym mushroomie może on zostać użyty do napełnienia miski.

Handel

W Java Edition osadnicy na poziomie eksperta sprzedają od 1 do 2 podejrzanych potrawek[1] za jeden szmaragd.

W Bedrock Edition osadnicy o poziomie fachowca mają ⅓ szansy na oferowanie sprzedaży jednej podejrzanej potrawki w zamian za jeden szmaragd.

Użycie

Jedzenie

Jedna miska podejrzanej potrawki odnawia , lub 7,2 punktów saturacji, oraz nadaje parę sekund efektu. Nadawany efekt zależy od kwiatu użytego do jej stworzenia; efekt jest zapisywany w tagach NBT przedmiotu.

Kwiat Efekt Czas trwania w edycji Bedrock Czas trwania w edycji Java
BlockCSS_new.png/1605 Margaretka EffectsCSS.png/80Regeneracja 6 s 8 s
BlockCSS_new.png/894 Chaber EffectsCSS.png/74Zwiększony skok 4 s 6 s
BlockCSS_new.png/895 Konwalia EffectsCSS.png/67Zatrucie 10 s 12 s
BlockCSS_new.png/896 Witherowa róża EffectsCSS.png/88Obumarcie 6 s 8 s
BlockCSS_new.png/1612 Tulipany EffectsCSS.png/87Słabość 7 s 9 s
BlockCSS_new.png/1599 Houstonia błękitna EffectsCSS.png/66Oślepienie 6 s 8 s
BlockCSS_new.png/1598 Czosnek EffectsCSS.png/68Odporność na ogień 2 s 4 s
BlockCSS_new.png/1601 Mniszek lekarski
BlockCSS_new.png/1600 Niebieska orchidea
EffectsCSS.png/93Saturacja 0,3 s 0,35 s
BlockCSS_new.png/1608 Mak
Ognisty kwiat
EffectsCSS.png/79Noktowizja 4 s 5 s

Miska staje się pusta po użyciu oraz może być ponownie użyta do wytworzenia kolejnych zup.

Historia

Pełna wersja
1.1418w43aDodano podejrzaną potrawkę.
19w08aPodejrzana potrawka może zostać uzyskana przez dojenie brązowych mooshroomów.
1.14.41.14.4-pre1Podejrzana potrawka stworzona z użyciem maku nadaje teraz efekt widzenia w ciemności zamiast szybkości.
1.161.16-pre1Mooshroomy mogą być wydojone w celu podejrzanej potrawki na trybie kreatywnym.[2]
1.1721w13aPodejrzana potrawka może być skonsumowana, nawet kiedy gracz jest najedzony.
1.1922w13aPodejrzaną potrawkę można znaleźć w skrzyniach w pradawnych miastach.
1.19.322w45aPodejrzana potrawka jest dostępna w ekwipunku trybu kreatywnego.
Bedrock Edition
1.13.0beta 1.13.0.9Dodano podejrzaną potrawkę.
beta 1.13.0.15Podejrzana potrawka może być teraz uzyskana poprzez handel.


Przypisy

Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.

  1. 1,0 1,1 Potrawka nada jeden z następujących efektów: 5–7 sekund oślepienia, 7–10 sekund skoku, 10–20 sekund otrucia, 7–10 sekund saturacji, 7–10 sekund szybkości, lub 6–8 sekund słabości.
  2. https://bugs.mojang.com/browse/MC-90969