Piaskowiec: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Nie podano opisu zmian |
→Otrzymywanie: - Dodanie nowych receptur craftingu. |
||
| Linia 42: | Linia 42: | ||
}} | }} | ||
|Używany jako budulec. | |Używany jako budulec. | ||
|- align="center" | |||
|'''Gładki piaskowiec''' | |||
|[[Piaskowiec]] | |||
| {{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= Piaskowiec |B2= Piaskowiec |C2= | |||
|A3= Piaskowiec |B3= Piaskowiec |C3= | |||
|Output= Gładki piaskowiec |OA= 4 | |||
}} | |||
|Używany jako budulec. | |||
|- align="center" | |||
|'''Dekoracyjny piaskowiec''' | |||
|[[Schodek z piaskowca]] | |||
| {{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= |B2= Schodek z piaskowca |C2= | |||
|A3= |B3= Schodek z piaskowca |C3= | |||
|Output= Dekoracyjny piaskowiec |OA= 4 | |||
}} | |||
|Używany jako budulec. | |||
|- | |||
|} | |} | ||
Wersja z 18:05, 3 kwi 2012
| Typ |
naturalny |
| Fizyka |
? |
| Przezroczystość |
nie |
| Emisja światła |
nie |
| Odporność na eksplozje |
3 bloki |
| Palność |
? |
| Rzadkość |
Pospolita |
| Narzędzie | |
| Odnawialne |
? |
| Możliwość grupowania |
tak (64) |
Piaskowiec - blok skalny, będący utwardzoną wersją piasku. Cechuje się łatwym wydobyciem oraz walorami dekoracyjnymi. Może też zostać wytworzony przez użycie czterech klocków piasku w craftingu.
Położony piaskowiec można wydobyć ponownie używając do tego kilofa. Od aktualizacji 1.3 trwa to dużo krócej. Jeśli piaskowiec zostanie zniszczony innym przedmiotem niż kilof, to nic z niego nie wypadnie. Piaskowiec może zostać szybko uzyskany, aby zbudować schronienie i przetrwać pierwszą noc w Survival. Od aktualizacji Beta 1.3 piaskowiec występuje naturalnie jako kilka (3-6) klocków pod warstwą normalnego piasku i na obrzeżach na biomie pustynnym, jak i również plażach, czyli ogólnie tam, gdzie występuje duża ilość piasku.
Jest dobrym budulcem, ponieważ w przeciwieństwie do podobnie wyglądającego piasku nie zapada się w dół, jeżeli jest tam puste miejsce. Piaskowiec jest również używany do konstrukcji schodków.
Wygląd
Jego unikalny wygląd pozwala na konstrukcję budynków w stylu pustynnym.

Otrzymywanie
| Nazwa | Składniki | Crafting | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Piaskowiec | Piasek |
|
Używany jako budulec. | ||||||||||||
| Gładki piaskowiec | Piaskowiec |
|
Używany jako budulec. | ||||||||||||
| Dekoracyjny piaskowiec | Schodek z piaskowca |
|
Używany jako budulec. |