Papier: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Falibor (dyskusja | edycje)
Pilifs (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Linia 7: Linia 7:
|data=339
|data=339
}}
}}
'''Papier''' (ang. Paper) jest przedmiotem potrzebnym do zrobienia książki lub mapy.
'''Papier''' (ang. Paper) jest przedmiotem tworzonym z [[Trzcina cukrowa|trzciny cukrowej]]. Papier jest używany do tworzenia [[Mapa_(przedmiot)|map]] i [[Książka|książek]] które są potrzebne do stworzenia [[Biblioteczka|biblioteczek]] i [[Stół_do_zaklęć|stołów do zaklęć]]. Papier występuje naturalnie w [[Skrzynia|skrzyniach]] wewnątrz [[Twierdza|twierdz]]. Na papierze nie można pisać, jednakże jest to możliwe kiedy stworzymy [[Książka z piórem|książkę z piórem]].


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
Aby otrzymać papier trzeba ułożyć 3 [[Trzcina cukrowa|trzciny cukrowe]] w poziomie w polu craftingu na [[Stół warsztatowy|stole warsztatowym]].
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
Linia 27: Linia 25:


== Zastosowania ==
== Zastosowania ==
Papier jest wykorzystywany do tworzenia [[Książka|książek]] oraz [[Mapa świata|map]].
{|
{|
|
|
Linia 38: Linia 34:
|align="center"| [[Papier]] + [[Skóra]]
|align="center"| [[Papier]] + [[Skóra]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= |B1= Papier  |C1=
|A1=       |B1=         |C1=
|A2= |B2= Papier  |C2= Skóra
|A2= Papier |B2= Papier  |C2=  
|A3=  |B3= Papier  |C3=  
|A3= Skóra |B3= Papier  |C3=  
|Output= Książka
|Output= Książka
}}
}}
Linia 48: Linia 44:
|A1= Papier |B1= Papier  |C1= Papier
|A1= Papier |B1= Papier  |C1= Papier
|A2= Papier |B2= Kompas |C2= Papier
|A2= Papier |B2= Kompas |C2= Papier
|A3= Papier |B3= Papier  |C3= Papier
|Output= Mapa (przedmiot)
}}
|-
| align="center"| '''Papier''' + [[Mapa_(przedmiot)|Mapa]]
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Papier |B1= Papier  |C1= Papier
|A2= Papier |B2= Mapa (przedmiot) |C2= Papier
|A3= Papier |B3= Papier  |C3= Papier
|A3= Papier |B3= Papier  |C3= Papier
|Output= Mapa (przedmiot)
|Output= Mapa (przedmiot)

Wersja z 12:56, 21 paź 2012

Papier
Typ

Surowiec

Wytrzymałość

N/A

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak (64)

Rzadkość

Pospolita


Papier (ang. Paper) jest przedmiotem tworzonym z trzciny cukrowej. Papier jest używany do tworzenia map i książek które są potrzebne do stworzenia biblioteczek i stołów do zaklęć. Papier występuje naturalnie w skrzyniach wewnątrz twierdz. Na papierze nie można pisać, jednakże jest to możliwe kiedy stworzymy książkę z piórem.

Otrzymywanie

Składniki Wejście » Wyjście
Trzcina cukrowa










Zastosowania

Składniki Wejście » Wyjście
Papier + Skóra










Papier + Kompas



Mapa (przedmiot)






Papier + Mapa



Mapa (przedmiot)

Mapa (przedmiot)