Oko Endera: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Falibor (dyskusja | edycje)
dNie podano opisu zmian
Falibor (dyskusja | edycje)
Zastosowanie
Linia 21: Linia 21:
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= |B1=                      |C1=
|A1= |B1=                      |C1=
|A2= |B2= Perła endermana       |C2=  
|A2= |B2= Perła Kresu       |C2=  
|A3= |B3= Płomienny proszek    |C3=
|A3= |B3= Płomienny proszek    |C3=
|Output= Oko Kresu
|Output= Oko Kresu
}}
}}
|}
== Zastosowanie ==
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 304px" cellpadding="5"
|-align="center"
!width="100"|Składniki
!width="204"|Wejście » Wyjście
|-
|-
|align="center"|[[Oko Kresu]] + <br> [[Obsydian]]
|align="center"|[[Oko Kresu]] + <br> [[Obsydian]]
Linia 35: Linia 42:
|}
|}


Oko Kresu ma również zastosowanie przy naprawie [[Portal Kresu|portalu Kresu]]
==Ciekawostki==
==Ciekawostki==
*Można znaleźć twierdze używając jednego oka Kresu. Chyba, że oko wpadnie do głębokiego wąwozu lub zostanie spalone przez [[lawa|lawę]].
*Można znaleźć twierdze używając jednego oka Kresu. Chyba, że oko wpadnie do głębokiego wąwozu lub zostanie spalone przez [[lawa|lawę]].

Wersja z 23:00, 1 sie 2012

Artykuł Oko Endera jest krótki.
Możesz pomóc, poszerzając go.
Oko Endera
Typ

przedmioty

Wytrzymałość

N/A

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak (64)

Rzadkość

Pospolita


Oko Kresu (ang. Eye of Ender) jest to przedmiot, który został wprowadzony w wersji 1.0. Służy do aktywacji portalu do Kresu poprzez umieszczenie 12 oczu w ramce portalu. Wskazuje ono również drogę do najbliższego portalu. Wyrzucając Oko Enderu wzniesie się i będzie lecieć po przekątnej w górę do ok. 15 bloków emitując fioletowy dym, wskazując w ten sposób kierunek. Po chwili unoszenia się oko spada i znów staje się zdatne do użycia, bądź rozpryska się w powietrzu i znika. Do jego stworzenia potrzeba perły endermana i płomiennego proszku.

Otrzymywanie

Składniki Wejście » Wyjście
Perła endermana +
Płomienny proszek



Oko Kresu

Perła Kresu



Zastosowanie

Składniki Wejście » Wyjście
Oko Kresu +
Obsydian



Skrzynia Kresu

Oko Kresu



Oko Kresu ma również zastosowanie przy naprawie portalu Kresu

Ciekawostki

  • Można znaleźć twierdze używając jednego oka Kresu. Chyba, że oko wpadnie do głębokiego wąwozu lub zostanie spalone przez lawę.