Kilof: Różnice pomiędzy wersjami
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
dNie podano opisu zmian |
Simivar252 (dyskusja | edycje) Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 10: | Linia 10: | ||
Diament: 1562 użycia<br> | Diament: 1562 użycia<br> | ||
|łączenie=Nie | |łączenie=Nie | ||
|multipledata={{dv|270|Drewniany}}{{dv|274|Kamienny}}{{dv|257|Żelazny}}{{dv|285|Złoty}}{{dv|278|Diamentowy}}}} | |||
}} | }} | ||
| Linia 30: | Linia 31: | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Narzędzia#Kilof|Kilof]]''' | |'''[[Narzędzia#Kilof|Kilof]]''' | ||
|[[Patyk|Patyki]] + [[deski]], [[brukowiec]], [[Sztabka żelaza|sztabki żelaza]], [[Sztabka złota|sztabki złota]] lub [[diamenty]]. | |[[Patyk|Patyki]] + [[deski]], [[brukowiec]], [[Sztabka żelaza|sztabki żelaza]], [[Sztabka złota|sztabki złota]] lub [[diament|diamenty]]. | ||
| | |{{Grid/Crafting Table | ||
|Image=Crafting Pickaxes.gif | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= |B2= Patyk |C2= | |||
|A3= |B3= Patyk |C3= | |||
|Output= Kilof | |||
}} | |||
|Używane do szybkiego wydobywania bloków opartych na kamieniu i bloków kruszców. | |Używane do szybkiego wydobywania bloków opartych na kamieniu i bloków kruszców. | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|} | |||
== Wytrzymałość == | |||
Poniższa tabelka przedstawia czas potrzebny do wydobycia danego bloku. Wartości oznaczone gwiazdką, bądź czerwonym tłem nie mogą być zebrane danym typem narzędzia. Jeżeli nie ma narzędzia, które może przyśpieszyć wydobycie danego bloku, cały rząd będzie na szaro. | |||
{| class="wikitable" style="text-align:center" | |||
! Kilofy | |||
! Brak | |||
! Drewniany | |||
! Kamienny | |||
! Żelazny | |||
! Diamentowy | |||
! Złoty | |||
|- | |||
! [[Wytrzymałość]] | |||
| ∞ | |||
| 60 | |||
| 132 | |||
| 251 | |||
| 1562 | |||
| 33 | |||
|- | |||
! [[Obsydian]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 50 secs* | |||
| style="background-color:#fbb" | 50 secs* | |||
| style="background-color:#fbb" | 50 secs* | |||
| style="background-color:#fbb" | 50 secs* | |||
| style="background-color:#ccc" | 15 secs | |||
| style="background-color:#fbb" | 50 secs* | |||
|- | |||
! [[Drzwi|Żelazne drzwi]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 25 secs* | |||
| style="background-color:#ccc" | 7.5 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 7.5 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 7.5 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 7.5 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 7.5 secs | |||
|- | |||
! [[Diament (blok)|Blok diamentu]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 25 secs* | |||
| style="background-color:#fbb" | 25 secs* | |||
| style="background-color:#fbb" | 25 secs* | |||
| 1.25 secs | |||
| 0.95 secs | |||
| style="background-color:#fbb" | 25 secs* | |||
|- | |||
! [[Żelazo (blok)|Blok żelaza]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 25 secs* | |||
| style="background-color:#fbb" | 25 secs* | |||
| style="background-color:#fbb" | 25 secs* | |||
| 1.25 secs | |||
| 0.95 secs | |||
| style="background-color:#fbb" | 25 secs* | |||
|- | |||
! [[Mob Spawner]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 25 secs* | |||
| style="background-color:#ccc" | 7.5 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 7.5 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 7.5 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 7.5 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 7.5 secs | |||
|- | |||
! [[Dozownik]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 17.5 secs* | |||
| style="background-color:#ccc" | 5.25 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 5.25 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 5.25 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 5.25 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 5.25 secs | |||
|- | |||
! [[Piec]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 17.5 secs* | |||
| style="background-color:#ccc" | 5.25 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 5.25 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 5.25 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 5.25 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 5.25 secs | |||
|- | |||
! [[Węgiel (ruda)|Ruda węgla]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
| 2.25 secs | |||
| 1.15 secs | |||
| 0.75 secs | |||
| 0.6 secs | |||
| 0.4 secs | |||
|- | |||
! [[Diament (ruda)|Ruda diamentu]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
| 0.75 secs | |||
| 0.6 secs | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
|- | |||
! [[Złoto (ruda)|Ruda złota]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
| 0.75 secs | |||
| 0.6 secs | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
|- | |||
! [[Żelazo (ruda)|Ruda żelaza]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
| 1.15 secs | |||
| 0.75 secs | |||
| 0.6 secs | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
|- | |||
! [[Lapis_Lazuli_(ruda)|Ruda Lapisu Lazuli]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
| 1.15 secs | |||
| 0.75 secs | |||
| 0.6 secs | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
|- | |||
! [[Czerwony kamień (ruda)|Ruda czerwonego kamienia]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
| style="background-color:#ccc" | 4.5 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 4.5 secs | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
|- | |||
! [[Złoto (blok)|Blok złota]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
| 0.75 secs | |||
| 0.6 secs | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
|- | |||
! [[Lapis Lazuli (blok)|Blok Lapisu Lazuli]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
| 1.15 secs | |||
| 0.75 secs | |||
| 0.6 secs | |||
| style="background-color:#fbb" | 15 secs* | |||
|- | |||
! [[Cegła (blok)|Blok cegieł]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 10 secs* | |||
| style="background-color:#ccc" | 3 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 3 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 3 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 3 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 3 secs | |||
|- | |||
! [[Brukowiec]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 10 secs* | |||
| 1.5 secs | |||
| 0.75 secs | |||
| 0.5 secs | |||
| 0.4 secs | |||
| 0.25 secs | |||
|- | |||
! [[Brukowiec z mchem]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 10 secs* | |||
| 1.5 secs | |||
| 0.75 secs | |||
| 0.5 secs | |||
| 0.4 secs | |||
| 0.25 secs | |||
|- | |||
! [[Schodek]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 10 secs* | |||
| 1.5 secs | |||
| 0.75 secs | |||
| 0.5 secs | |||
| 0.4 secs | |||
| 0.25 secs | |||
|- | |||
! [[Schody|Kamienne schody]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 10 secs* | |||
| style="background-color:#ccc" | 3 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 3 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 3 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 3 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 3 secs | |||
|- | |||
! [[Kamień]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 7.5 secs* | |||
| 1.15 secs | |||
| 0.6 secs | |||
| 0.4 secs | |||
| 0.3 secs | |||
| 0.2 secs | |||
|- | |||
! [[Piaskowiec]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 4 secs* | |||
| 0.6 secs | |||
| 0.3 secs | |||
| 0.2 secs | |||
| 0.15 secs | |||
| 0.1 secs | |||
|- | |||
! [[Lód]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 2.5 secs* | |||
| 0.4 secs | |||
| 0.2 secs | |||
| 0.15 secs | |||
| 0.1 secs | |||
| 0.1 secs | |||
|- | |||
! [[Płyta naciskowa]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 2.5 secs* | |||
| style="background-color:#ccc" | 0.75 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 0.75 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 0.75 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 0.75 secs | |||
| style="background-color:#ccc" | 0.75 secs | |||
|- | |||
! [[Netherrack]] | |||
| style="background-color:#fbb" | 2 secs* | |||
| 0.3 secs | |||
| 0.15 secs | |||
| 0.1 secs | |||
| 0.1 secs | |||
| 0.05 secs | |||
|} | |||
Wydobycie [[Czerwony kamień (ruda)|Rudy czerwonego kamienia]] i [[Obsydian|Obsydianu]] zajmuje stosunkowo dużo czasu, ponieważ gra nie "uważa", że kilof jest dobrym narzędziem do ich wydobycia. Jest to prawdopodobnie błąd. | |||
== Ciekawostki == | |||
*Od wersji [[Beta|Beta 1.2]] narzędzia zyskały trwałość, a narzędzia ze złota niszczą bloki szybciej, dzięki czemu nie są już całkowicie bezużyteczne. | |||
{{Items}} | {{Items}} | ||
Wersja z 18:17, 14 mar 2011
| Typ |
narzędzie |
| Wytrzymałość |
Złoto: 33 użycia |
| Odnawialne |
? |
| Możliwość grupowania |
Nie |
| Rzadkość |
Pospolita |
}}
Kilof jest jednym z niezbędnych przedmiotów w grze. Służy do wydobywania większości materiałów. Niektóre poziomy kilofa nie są w stanie wydobyć różnych materiałów:
- Drewniany lub lepszy kilof może wydobywać kamień, brukowiec, węgiel, schody i piecyki.
- Kamienny lub lepszy może wydobywać żelazo i Lapis Lazuli.
- Żelazny lub lepszy może wydobywać złoto, diament i czerwony kamień.
- Diamentowy może wydobywać obsydian.
Kilofy są robione z dwóch patyków i 3 sztuk tego samego materiału:
Otrzymywanie
| Nazwa | Składniki | Crafting | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kilof | Patyki + deski, brukowiec, sztabki żelaza, sztabki złota lub diamenty. |
|
Używane do szybkiego wydobywania bloków opartych na kamieniu i bloków kruszców. |
Wytrzymałość
Poniższa tabelka przedstawia czas potrzebny do wydobycia danego bloku. Wartości oznaczone gwiazdką, bądź czerwonym tłem nie mogą być zebrane danym typem narzędzia. Jeżeli nie ma narzędzia, które może przyśpieszyć wydobycie danego bloku, cały rząd będzie na szaro.
| Kilofy | Brak | Drewniany | Kamienny | Żelazny | Diamentowy | Złoty |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Wytrzymałość | ∞ | 60 | 132 | 251 | 1562 | 33 |
| Obsydian | 50 secs* | 50 secs* | 50 secs* | 50 secs* | 15 secs | 50 secs* |
| Żelazne drzwi | 25 secs* | 7.5 secs | 7.5 secs | 7.5 secs | 7.5 secs | 7.5 secs |
| Blok diamentu | 25 secs* | 25 secs* | 25 secs* | 1.25 secs | 0.95 secs | 25 secs* |
| Blok żelaza | 25 secs* | 25 secs* | 25 secs* | 1.25 secs | 0.95 secs | 25 secs* |
| Mob Spawner | 25 secs* | 7.5 secs | 7.5 secs | 7.5 secs | 7.5 secs | 7.5 secs |
| Dozownik | 17.5 secs* | 5.25 secs | 5.25 secs | 5.25 secs | 5.25 secs | 5.25 secs |
| Piec | 17.5 secs* | 5.25 secs | 5.25 secs | 5.25 secs | 5.25 secs | 5.25 secs |
| Ruda węgla | 15 secs* | 2.25 secs | 1.15 secs | 0.75 secs | 0.6 secs | 0.4 secs |
| Ruda diamentu | 15 secs* | 15 secs* | 15 secs* | 0.75 secs | 0.6 secs | 15 secs* |
| Ruda złota | 15 secs* | 15 secs* | 15 secs* | 0.75 secs | 0.6 secs | 15 secs* |
| Ruda żelaza | 15 secs* | 15 secs* | 1.15 secs | 0.75 secs | 0.6 secs | 15 secs* |
| Ruda Lapisu Lazuli | 15 secs* | 15 secs* | 1.15 secs | 0.75 secs | 0.6 secs | 15 secs* |
| Ruda czerwonego kamienia | 15 secs* | 15 secs* | 15 secs* | 4.5 secs | 4.5 secs | 15 secs* |
| Blok złota | 15 secs* | 15 secs* | 15 secs* | 0.75 secs | 0.6 secs | 15 secs* |
| Blok Lapisu Lazuli | 15 secs* | 15 secs* | 1.15 secs | 0.75 secs | 0.6 secs | 15 secs* |
| Blok cegieł | 10 secs* | 3 secs | 3 secs | 3 secs | 3 secs | 3 secs |
| Brukowiec | 10 secs* | 1.5 secs | 0.75 secs | 0.5 secs | 0.4 secs | 0.25 secs |
| Brukowiec z mchem | 10 secs* | 1.5 secs | 0.75 secs | 0.5 secs | 0.4 secs | 0.25 secs |
| Schodek | 10 secs* | 1.5 secs | 0.75 secs | 0.5 secs | 0.4 secs | 0.25 secs |
| Kamienne schody | 10 secs* | 3 secs | 3 secs | 3 secs | 3 secs | 3 secs |
| Kamień | 7.5 secs* | 1.15 secs | 0.6 secs | 0.4 secs | 0.3 secs | 0.2 secs |
| Piaskowiec | 4 secs* | 0.6 secs | 0.3 secs | 0.2 secs | 0.15 secs | 0.1 secs |
| Lód | 2.5 secs* | 0.4 secs | 0.2 secs | 0.15 secs | 0.1 secs | 0.1 secs |
| Płyta naciskowa | 2.5 secs* | 0.75 secs | 0.75 secs | 0.75 secs | 0.75 secs | 0.75 secs |
| Netherrack | 2 secs* | 0.3 secs | 0.15 secs | 0.1 secs | 0.1 secs | 0.05 secs |
Wydobycie Rudy czerwonego kamienia i Obsydianu zajmuje stosunkowo dużo czasu, ponieważ gra nie "uważa", że kilof jest dobrym narzędziem do ich wydobycia. Jest to prawdopodobnie błąd.
Ciekawostki
- Od wersji Beta 1.2 narzędzia zyskały trwałość, a narzędzia ze złota niszczą bloki szybciej, dzięki czemu nie są już całkowicie bezużyteczne.