Wytwarzanie/użytkowe: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
10 nowych bloków. Jeszcze więcej zapewne do dodania, chyba że zrobię więcej podkategorii |
jeszcze pięć bloków. |
||
| Linia 27: | Linia 27: | ||
}} | }} | ||
|Wzmacnia zaklęcia uzyskiwane na stole do zaklinania. | |Wzmacnia zaklęcia uzyskiwane na stole do zaklinania. | ||
|- | |||
|'''[[Pulpit]]''' | |||
|'''[[Biblioteczka]]''' + <br>Drewniane '''[[Płyta|płyty]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Dowolna z drewna (płyta) |B1= Dowolna z drewna (płyta) |C1= Dowolna z drewna (płyta) | |||
|B2= Biblioteczka | |||
|B3= Dowolna z drewna (płyta) | |||
|Output= Pulpit | |||
}} | |||
|Przechowuje zapisaną książkę i umożliwia jej wygodne czytanie. | |||
|- | |||
|'''[[Rzeźbiona biblioteczka]]''' | |||
|Dowolne '''[[deski]]'''<br>+<br>Drewniane '''[[Płyta|płyty]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Dowolne deski |B1= Dowolne deski |C1= Dowolne deski | |||
|A2= Dowolna z drewna (płyta) |B2= Dowolna z drewna (płyta) |C2= Dowolna z drewna (płyta) | |||
|A3= Dowolne deski |B3= Dowolne deski |C3= Dowolne deski | |||
|Output= Rzeźbiona biblioteczka | |||
}} | |||
|Przechowuje do sześciu książek dowolnego typu. | |||
|- | |- | ||
| Linia 134: | Linia 156: | ||
|'''[[Papier]]'''<br/>+<br/>Dowolne '''[[deski]]''' | |'''[[Papier]]'''<br/>+<br/>Dowolne '''[[deski]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| | |A1= Papier |B1= Papier | ||
| | |A2= Dowolne deski |B2= Dowolne deski | ||
| | |A3= Dowolne deski |B3= Dowolne deski | ||
|Output= Stół kartograficzny | |Output= Stół kartograficzny | ||
}} | }} | ||
| Linia 228: | Linia 250: | ||
}} | }} | ||
|Blok, w którego kierunku wskazuje użyty na nim [[kompas]]. | |Blok, w którego kierunku wskazuje użyty na nim [[kompas]]. | ||
|- | |||
|'''[[Kotwica odrodzenia]]''' | |||
|'''[[Płaczący obsydian]]'''<br>'''+'''<br>'''[[Jasnogłaz]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Płaczący obsydian |B1= Płaczący obsydian |C1= Płaczący obsydian | |||
|A2= Jasnogłaz |B2= Jasnogłaz |C2= Jasnogłaz | |||
|A3= Płaczący obsydian |B3= Płaczący obsydian |C3= Płaczący obsydian | |||
|Output= Kotwica odrodzenia | |||
}} | |||
|Pozwala ustawić punkt odrodzenia gracza w [[Nether]]ze (tak jak [[łóżko]] w [[Nadziemie|Nadziemiu]]). | |||
|- | |||
|'''[[Drabina]]''' | |||
|'''[[Patyk]]i''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Patyk |C1= Patyk | |||
|A2= Patyk |B2= Patyk |C2= Patyk | |||
|A3= Patyk |C3= Patyk | |||
|Output= Drabina,3 | |||
}} | |||
|Można się po niej wspinać. | |||
|- | |||
|'''[[Rusztowanie]]''' | |||
|'''[[Bambus]]''' + <br>'''[[Nić]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Bambus |B1=Nić |C1= Bambus | |||
|A2= Bambus |C2= Bambus | |||
|A3= Bambus |C3=Bambus | |||
|Output= Rusztowanie, 6 | |||
}} | |||
|Można się po nim wspinać, tak jak po drabinie, umożliwia też szybkie budowanie pomocniczych wież i platform. | |||
|} | |} | ||
<noinclude> | <noinclude> | ||
[[Kategoria:Crafting]] | [[Kategoria:Crafting]] | ||
</noinclude> | </noinclude> | ||
Wersja z 19:04, 6 sie 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stół do zaklinania | Książka + Diamenty + Obsydian |
|
Używany do zaklinania. | ||||||||||||
| Biblioteczka | Deski + Książki |
|
Wzmacnia zaklęcia uzyskiwane na stole do zaklinania. | ||||||||||||
| Pulpit | Biblioteczka + Drewniane płyty |
|
Przechowuje zapisaną książkę i umożliwia jej wygodne czytanie. | ||||||||||||
| Rzeźbiona biblioteczka | Dowolne deski + Drewniane płyty |
|
Przechowuje do sześciu książek dowolnego typu. | ||||||||||||
| Kowadło | Bloki żelaza + Sztabki żelaza |
|
Pozwala zmieniać nazwy przedmiotów i bloków, naprawiać przedmioty i łączyć zaklęcia. | ||||||||||||
| Piec hutniczy | Piec + Sztabka żelaza + Gładki kamień |
|
Działa jak zwykły piec, ale pozwala tylko na przetapianie złóż oraz metalowych przedmiotów. Przetapianie jest natomiast 2 razy szybsze. | ||||||||||||
| Wędzarka | Piec + Pień / Drewno (dowolne, może być ociosane) |
|
Działa jak zwykły piec, ale pozwala tylko na pieczenie jedzenia. Pieczenie jest natomiast 2 razy szybsze. | ||||||||||||
| Ognisko | Patyk + Węgiel / Węgiel drzewny + Pień / Drewno (dowolne, może być ociosane) |
|
Można przygotowywać na nim do czterech sztuk jedzenia jednocześnie. Nie wymaga paliwa. | ||||||||||||
| Ognisko dusz | Patyk + Gleba dusz + Pień / Drewno (dowolne, może być ociosane) |
|
Można przygotowywać na nim do czterech sztuk jedzenia jednocześnie. Nie wymaga paliwa. | ||||||||||||
| Kamień szlifierski | Deski + Patyk + Kamienna płyta |
|
Usuwa zaklęcia z przedmiotów (oprócz klątw). | ||||||||||||
| Przecinarka | Kamień + Sztabka żelaza |
|
Umożliwia prostsze wytworzenie wielu rodzajów bloków dekoracyjnych. | ||||||||||||
| Stół kowalski | Sztabki żelaza + Deski |
|
Umożliwia ulepszanie diamentowych przedmiotów do netherytowych, a także nakładanie szablonów kowalskich na zbroję. | ||||||||||||
| Krosno | Nić + Deski |
|
Służy do tworzenia wzorów na sztandarach. | ||||||||||||
| Stół kartograficzny | Papier + Dowolne deski |
|
Umożliwia duplikowanie map, zmianę ich skali i blokowanie. | ||||||||||||
| Kompostownik | Dowolne drewniane płyty |
|
Przetwarza organiczne bloki i przedmioty na mączkę kostną. | ||||||||||||
| Szafa grająca | Deski + Diament |
|
Odtwarza płyty muzyczne. | ||||||||||||
| Skrzynia Endu | Oko Endera + Obsydian |
|
Gdy gracz do jednej skrzyni Endu włoży jakiś przedmiot, to może go wyjąć ze wszystkich innych tego rodzaju skrzyń. | ||||||||||||
| Beczka | Dowolne deski + Drewniane płyty |
|
Funkcjonuje podobnie do skrzyni. | ||||||||||||
| Shulkerowa skrzynia | Skorupa shulkera + Skrzynia |
|
Posiada właściwość magazynowania i transportowania przedmiotów. Gracz może umieścić w niej swoje przedmioty, a następnie zniszczyć ją i zabrać ze sobą, zaoszczędzając tym samym miejsce w ekwipunku. | ||||||||||||
| Magiczna latarnia | Szkło + Netherowa gwiazda + Obsydian |
|
Blok dodający graczowi premie w postaci pozytywnych efektów. | ||||||||||||
| Przewodnia | Muszle łodzika + Serce oceanu |
|
Również daje graczowi pozytywny efekt, ale tylko pod wodą. | ||||||||||||
| Magnetyt | Sztabka żelaza + Rzeźbione kamienne cegły |
|
Blok, w którego kierunku wskazuje użyty na nim kompas. | ||||||||||||
| Kotwica odrodzenia | Płaczący obsydian + Jasnogłaz |
|
Pozwala ustawić punkt odrodzenia gracza w Netherze (tak jak łóżko w Nadziemiu). | ||||||||||||
| Drabina | Patyki |
|
Można się po niej wspinać. | ||||||||||||
| Rusztowanie | Bambus + Nić |
|
Można się po nim wspinać, tak jak po drabinie, umożliwia też szybkie budowanie pomocniczych wież i platform. |