Wytwarzanie/użytkowe: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
na razie tylko uproszczono/ustandaryzowano istniejące receptury |
10 nowych bloków. Jeszcze więcej zapewne do dodania, chyba że zrobię więcej podkategorii |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" style="text-align:center" | ||
|- | |||
!width="75"|Nazwa | !width="75"|Nazwa | ||
!width="150"|Składniki | !width="150"|Składniki | ||
| Linia 6: | Linia 6: | ||
!width="390"|Opis | !width="390"|Opis | ||
|- | |- | ||
| '''[[Stół do zaklinania]]''' | | '''[[Stół do zaklinania]]''' | ||
| '''[[Książka]]''' <br> + <br> '''[[Diamenty]]''' <br> + <br> '''[[Obsydian]]''' | | '''[[Książka]]''' <br> + <br> '''[[Diamenty]]''' <br> + <br> '''[[Obsydian]]''' | ||
| Linia 17: | Linia 17: | ||
|Używany do [[Zaklinanie|zaklinania]]. | |Używany do [[Zaklinanie|zaklinania]]. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Biblioteczka]]''' | |||
|'''[[Deski]]'''<br>+<br>'''[[Książka|Książki]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1=Dowolne deski |B1=Dowolne deski |C1=Dowolne deski | |||
|A2=Książka |B2=Książka |C2=Książka | |||
|A3=Dowolne deski |B3=Dowolne deski |C3=Dowolne deski | |||
|Output= Biblioteczka | |||
}} | |||
|Wzmacnia zaklęcia uzyskiwane na stole do zaklinania. | |||
|- | |||
| '''[[Kowadło]]''' | | '''[[Kowadło]]''' | ||
| '''[[Blok żelaza|Bloki żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''' | | '''[[Blok żelaza|Bloki żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''' | ||
| Linia 28: | Linia 39: | ||
|Pozwala zmieniać nazwy przedmiotów i bloków, naprawiać przedmioty i łączyć [[zaklęcia]]. | |Pozwala zmieniać nazwy przedmiotów i bloków, naprawiać przedmioty i łączyć [[zaklęcia]]. | ||
|- | |- | ||
| '''[[Piec hutniczy]]''' | | '''[[Piec hutniczy]]''' | ||
| '''[[Piec]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Gładki kamień]]''' | | '''[[Piec]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Gładki kamień]]''' | ||
| Linia 39: | Linia 50: | ||
|Działa jak zwykły [[piec]], ale pozwala tylko na przetapianie złóż oraz metalowych przedmiotów. Przetapianie jest natomiast 2 razy szybsze. | |Działa jak zwykły [[piec]], ale pozwala tylko na przetapianie złóż oraz metalowych przedmiotów. Przetapianie jest natomiast 2 razy szybsze. | ||
|- | |- | ||
| '''[[Wędzarka]]''' | | '''[[Wędzarka]]''' | ||
| '''[[Piec]]''' <br> + <br> '''[[Pień]] / [[Drewno]] (dowolne, może być ociosane)''' | | '''[[Piec]]''' <br> + <br> '''[[Pień]] / [[Drewno]] (dowolne, może być ociosane)''' | ||
| Linia 52: | Linia 63: | ||
|Działa jak zwykły [[piec]], ale pozwala tylko na pieczenie jedzenia. Pieczenie jest natomiast 2 razy szybsze. | |Działa jak zwykły [[piec]], ale pozwala tylko na pieczenie jedzenia. Pieczenie jest natomiast 2 razy szybsze. | ||
|- | |- | ||
| '''[[Ognisko]]''' | | '''[[Ognisko]]''' | ||
| '''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Węgiel]] / [[Węgiel drzewny]]''' <br> + <br> '''[[Pień]] / [[Drewno]] (dowolne, może być ociosane)''' | | '''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Węgiel]] / [[Węgiel drzewny]]''' <br> + <br> '''[[Pień]] / [[Drewno]] (dowolne, może być ociosane)''' | ||
| Linia 65: | Linia 76: | ||
|Można przygotowywać na nim do czterech sztuk jedzenia jednocześnie. Nie wymaga paliwa. | |Można przygotowywać na nim do czterech sztuk jedzenia jednocześnie. Nie wymaga paliwa. | ||
|- | |- | ||
| '''[[Ognisko dusz]]''' | | '''[[Ognisko dusz]]''' | ||
| '''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Gleba dusz]]''' <br> + <br> '''[[Pień]] / [[Drewno]] (dowolne, może być ociosane)''' | | '''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Gleba dusz]]''' <br> + <br> '''[[Pień]] / [[Drewno]] (dowolne, może być ociosane)''' | ||
| Linia 78: | Linia 89: | ||
|Można przygotowywać na nim do czterech sztuk jedzenia jednocześnie. Nie wymaga paliwa. | |Można przygotowywać na nim do czterech sztuk jedzenia jednocześnie. Nie wymaga paliwa. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Kamień szlifierski]]''' | |||
|'''[[Deski]]'''<br>+<br>'''[[Patyk]]'''<br>+<br>'''[[Kamienna płyta]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Patyk |B1= Kamienna płyta |C1= Patyk | |||
|A2= Dowolne deski |C2= Dowolne deski | |||
|Output= Kamień szlifierski | |||
}} | |||
|Usuwa [[zaklęcia]] z przedmiotów (oprócz klątw). | |||
|- | |||
|'''[[Przecinarka]]''' | |||
|'''[[Kamień]]'''<br>+<br>'''[[Sztabka żelaza]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B2=Sztabka żelaza | |||
|A3=Kamień |B3=Kamień |C3=Kamień | |||
|Output=Przecinarka | |||
}} | |||
|Umożliwia prostsze wytworzenie wielu rodzajów bloków dekoracyjnych. | |||
|- | |||
|'''[[Stół kowalski]]''' | |||
|'''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]'''<br>+<br>'''[[Deski]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Sztabka żelaza |B1= Sztabka żelaza | |||
|A2= Dowolne deski |B2= Dowolne deski | |||
|A3= Dowolne deski |B3= Dowolne deski | |||
|Output= Stół kowalski | |||
}} | |||
|Umożliwia ulepszanie diamentowych przedmiotów do netherytowych, a także nakładanie [[Szablon kowalski|szablonów kowalskich]] na zbroję. | |||
|- | |||
|'''[[Krosno]]''' | |||
|'''[[Nić]]'''<br>+<br>'''[[Deski]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Nić |B2= Nić | |||
|A3= Dowolne deski |B3= Dowolne deski | |||
|Output= Krosno | |||
}} | |||
|Służy do tworzenia wzorów na [[sztandar]]ach. | |||
|- | |||
|'''[[Stół kartograficzny]]''' | |||
|'''[[Papier]]'''<br/>+<br/>Dowolne '''[[deski]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Papier |C1= Papier | |||
|B2= Dowolne deski |C2= Dowolne deski | |||
|B3= Dowolne deski |C3= Dowolne deski | |||
|Output= Stół kartograficzny | |||
}} | |||
|Umożliwia duplikowanie [[Mapa|map]], zmianę ich skali i blokowanie. | |||
|- | |||
|'''[[Kompostownik]]''' | |||
|'''Dowolne drewniane [[Płyta|płyty]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Dowolna z drewna (płyta) |C1= Dowolna z drewna (płyta) | |||
|A2= Dowolna z drewna (płyta) |C2= Dowolna z drewna (płyta) | |||
|A3= Dowolna z drewna (płyta) |B3= Dowolna z drewna (płyta) |C3= Dowolna z drewna (płyta) | |||
|Output= Kompostownik | |||
}} | |||
|Przetwarza organiczne bloki i przedmioty na [[Mączka kostna|mączkę kostną]]. | |||
|- | |||
|'''[[Szafa grająca]]''' | |'''[[Szafa grająca]]''' | ||
|'''[[Deski]]''' <br> + <br> '''[[Diament]]''' | |'''[[Deski]]''' <br> + <br> '''[[Diament]]''' | ||
| Linia 89: | Linia 163: | ||
|Odtwarza [[Płyta muzyczna|płyty muzyczne]]. | |Odtwarza [[Płyta muzyczna|płyty muzyczne]]. | ||
|- | |- | ||
| '''[[Skrzynia Endu]]''' | | '''[[Skrzynia Endu]]''' | ||
| '''[[Oko Endera]]''' <br> + <br> '''[[Obsydian]]''' | | '''[[Oko Endera]]''' <br> + <br> '''[[Obsydian]]''' | ||
| Linia 100: | Linia 174: | ||
|Gdy gracz do jednej skrzyni Endu włoży jakiś przedmiot, to może go wyjąć ze wszystkich innych tego rodzaju skrzyń. | |Gdy gracz do jednej skrzyni Endu włoży jakiś przedmiot, to może go wyjąć ze wszystkich innych tego rodzaju skrzyń. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Beczka]]''' | |||
|Dowolne '''[[deski]]'''<br>+ <br>Drewniane '''[[Płyta|płyty]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Dowolne deski |B1= Dowolna z drewna (płyta) |C1= Dowolne deski | |||
|A2= Dowolne deski |C2= Dowolne deski | |||
|A3= Dowolne deski |B3= Dowolna z drewna (płyta) |C3= Dowolne deski | |||
|Output= Beczka | |||
}} | |||
|Funkcjonuje podobnie do [[Skrzynia|skrzyni]]. | |||
|- | |||
| '''[[Shulkerowa skrzynia]]''' | | '''[[Shulkerowa skrzynia]]''' | ||
| '''[[Skorupa shulkera]]''' <br> + <br> '''[[Skrzynia]]''' | | '''[[Skorupa shulkera]]''' <br> + <br> '''[[Skrzynia]]''' | ||
| Linia 111: | Linia 196: | ||
|Posiada właściwość magazynowania i transportowania przedmiotów. Gracz może umieścić w niej swoje przedmioty, a następnie zniszczyć ją i zabrać ze sobą, zaoszczędzając tym samym miejsce w [[ekwipunek|ekwipunku]]. | |Posiada właściwość magazynowania i transportowania przedmiotów. Gracz może umieścić w niej swoje przedmioty, a następnie zniszczyć ją i zabrać ze sobą, zaoszczędzając tym samym miejsce w [[ekwipunek|ekwipunku]]. | ||
|- | |- | ||
| '''[[Magiczna latarnia]]''' | | '''[[Magiczna latarnia]]''' | ||
| '''[[Szkło]]''' <br> + <br> '''[[Netherowa gwiazda]]''' <br> + <br> '''[[Obsydian]]''' | | '''[[Szkło]]''' <br> + <br> '''[[Netherowa gwiazda]]''' <br> + <br> '''[[Obsydian]]''' | ||
| Linia 121: | Linia 206: | ||
}} | }} | ||
|Blok dodający graczowi premie w postaci pozytywnych [[efekt]]ów. | |Blok dodający graczowi premie w postaci pozytywnych [[efekt]]ów. | ||
|- | |||
|'''[[Przewodnia]]''' | |||
|'''[[Muszla łodzika|Muszle łodzika]]'''<br>+<br>'''[[Serce oceanu]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1=Muszla łodzika |A2=Muszla łodzika |A3=Muszla łodzika | |||
|B1=Muszla łodzika |B2=Serce oceanu |B3=Muszla łodzika | |||
|C1=Muszla łodzika |C2=Muszla łodzika |C3=Muszla łodzika | |||
|Output=Przewodnia | |||
}} | |||
|Również daje graczowi pozytywny efekt, ale tylko pod wodą. | |||
|- | |||
|'''[[Magnetyt]]''' | |||
|'''[[Sztabka żelaza]]<br>+<br>[[Rzeźbione kamienne cegły]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Rzeźbione kamienne cegły |B1= Rzeźbione kamienne cegły |C1= Rzeźbione kamienne cegły | |||
|A2= Rzeźbione kamienne cegły |B2= Sztabka żelaza |C2= Rzeźbione kamienne cegły | |||
|A3= Rzeźbione kamienne cegły |B3= Rzeźbione kamienne cegły |C3=Rzeźbione kamienne cegły | |||
|Output= Magnetyt | |||
}} | |||
|Blok, w którego kierunku wskazuje użyty na nim [[kompas]]. | |||
|} | |} | ||
<noinclude> | <noinclude> | ||
[[Kategoria:Crafting]] | [[Kategoria:Crafting]] | ||
</noinclude> | </noinclude> | ||
Wersja z 19:28, 5 sie 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stół do zaklinania | Książka + Diamenty + Obsydian |
|
Używany do zaklinania. | ||||||||||||
| Biblioteczka | Deski + Książki |
|
Wzmacnia zaklęcia uzyskiwane na stole do zaklinania. | ||||||||||||
| Kowadło | Bloki żelaza + Sztabki żelaza |
|
Pozwala zmieniać nazwy przedmiotów i bloków, naprawiać przedmioty i łączyć zaklęcia. | ||||||||||||
| Piec hutniczy | Piec + Sztabka żelaza + Gładki kamień |
|
Działa jak zwykły piec, ale pozwala tylko na przetapianie złóż oraz metalowych przedmiotów. Przetapianie jest natomiast 2 razy szybsze. | ||||||||||||
| Wędzarka | Piec + Pień / Drewno (dowolne, może być ociosane) |
|
Działa jak zwykły piec, ale pozwala tylko na pieczenie jedzenia. Pieczenie jest natomiast 2 razy szybsze. | ||||||||||||
| Ognisko | Patyk + Węgiel / Węgiel drzewny + Pień / Drewno (dowolne, może być ociosane) |
|
Można przygotowywać na nim do czterech sztuk jedzenia jednocześnie. Nie wymaga paliwa. | ||||||||||||
| Ognisko dusz | Patyk + Gleba dusz + Pień / Drewno (dowolne, może być ociosane) |
|
Można przygotowywać na nim do czterech sztuk jedzenia jednocześnie. Nie wymaga paliwa. | ||||||||||||
| Kamień szlifierski | Deski + Patyk + Kamienna płyta |
|
Usuwa zaklęcia z przedmiotów (oprócz klątw). | ||||||||||||
| Przecinarka | Kamień + Sztabka żelaza |
|
Umożliwia prostsze wytworzenie wielu rodzajów bloków dekoracyjnych. | ||||||||||||
| Stół kowalski | Sztabki żelaza + Deski |
|
Umożliwia ulepszanie diamentowych przedmiotów do netherytowych, a także nakładanie szablonów kowalskich na zbroję. | ||||||||||||
| Krosno | Nić + Deski |
|
Służy do tworzenia wzorów na sztandarach. | ||||||||||||
| Stół kartograficzny | Papier + Dowolne deski |
|
Umożliwia duplikowanie map, zmianę ich skali i blokowanie. | ||||||||||||
| Kompostownik | Dowolne drewniane płyty |
|
Przetwarza organiczne bloki i przedmioty na mączkę kostną. | ||||||||||||
| Szafa grająca | Deski + Diament |
|
Odtwarza płyty muzyczne. | ||||||||||||
| Skrzynia Endu | Oko Endera + Obsydian |
|
Gdy gracz do jednej skrzyni Endu włoży jakiś przedmiot, to może go wyjąć ze wszystkich innych tego rodzaju skrzyń. | ||||||||||||
| Beczka | Dowolne deski + Drewniane płyty |
|
Funkcjonuje podobnie do skrzyni. | ||||||||||||
| Shulkerowa skrzynia | Skorupa shulkera + Skrzynia |
|
Posiada właściwość magazynowania i transportowania przedmiotów. Gracz może umieścić w niej swoje przedmioty, a następnie zniszczyć ją i zabrać ze sobą, zaoszczędzając tym samym miejsce w ekwipunku. | ||||||||||||
| Magiczna latarnia | Szkło + Netherowa gwiazda + Obsydian |
|
Blok dodający graczowi premie w postaci pozytywnych efektów. | ||||||||||||
| Przewodnia | Muszle łodzika + Serce oceanu |
|
Również daje graczowi pozytywny efekt, ale tylko pod wodą. | ||||||||||||
| Magnetyt | Sztabka żelaza + Rzeźbione kamienne cegły |
|
Blok, w którego kierunku wskazuje użyty na nim kompas. |