Pióro: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
d naprawa pojedynczego sprite
+ pędzel do zastosowań
Linia 19: Linia 19:
== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
=== [[Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| class="wikitable"  
{| class="wikitable" style="text-align:center"
|-align="center"
|-
!Nazwa
!Nazwa
!Składniki
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-
|'''[[Strzała]]'''
|'''[[Strzała]]'''
|'''[[Krzemień]]''' <br>+<br> '''[[Patyk]]''' <br>+<br> '''Pióro'''
|'''[[Krzemień]]''' <br>+<br> '''[[Patyk]]''' <br>+<br> '''Pióro'''
Linia 33: Linia 33:
|Output= Strzała,4
|Output= Strzała,4
}}
}}
|-align="center"
|-
|'''[[Książka z piórem]]'''
|'''[[Książka z piórem]]'''
| Pióro <br>+<br> '''[[Torbiel z atramentem]]''' <br>+<br> '''[[Książka]]'''
|'''Pióro''' <br>+<br> '''[[Torbiel z atramentem]]''' <br>+<br> '''[[Książka]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B1=Pióro
|B1=Pióro
Linia 43: Linia 43:
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
}}
}}
|-align="center"
|-
|'''[[Gwiazdka pirotechniczna|Gwiazdka<br> pirotechniczna]]'''
|'''[[Gwiazdka pirotechniczna|Gwiazdka<br>pirotechniczna]]'''
| '''[[Barwnik]]''' <br>+<br> '''[[Proch]]''' <br>+<br> Pióro
|'''[[Barwnik]]''' <br>+<br> '''[[Proch]]''' <br>+<br> Pióro
|{{Grid/Crafting Table   
|{{Grid/Crafting Table   
|B2= Proch     
|B2= Proch     
Linia 51: Linia 51:
|Output= Dowolna gwiazdka pirotechniczna
|Output= Dowolna gwiazdka pirotechniczna
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
}}
|-
|'''[[Pędzel]]'''
|'''Pióro''' <br>+ <br>[[Sztabka miedzi]] <br>+ <br>[[Patyk]]
|{{Grid/Crafting Table
|B1=Pióro
|B2=Sztabka miedzi
|B3=Patyk
|Output=Pędzel
}}
}}
|}
|}

Wersja z 12:01, 14 wrz 2025

Pióro

Typ

Materiał

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita


Pióro (ang. Feather) to przedmiot upuszczany przez kurczaki i papugi.

Otrzymywanie

Kurczaki

Kurczaki pośmiertnie upuszczają 0 - 2 piór.

Papugi

Papugi upuszczają jako łup od 1 do 2 piór.

Prezent

Oswojone koty mają szansę 16,13% na podarowanie graczu pióra jako prezent.

Zastosowanie

Wytwarzanie

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście
Strzała Krzemień
+
Patyk
+
Pióro




4






Książka z piórem Pióro
+
Torbiel z atramentem
+
Książka










Gwiazdka
pirotechniczna
Barwnik
+
Proch
+
Pióro








































Pędzel Pióro
+
Sztabka miedzi
+
Patyk










Historia

Indev
0.3130 stycznia 2010 Dodano pióra.
Beast Boy upuszcza 0-2 sztuk piór.
Pióra używane są do tworzenia strzał.
31 stycznia 2010Ludzie mogą upuszczać 0-2 sztuk piór.
Usunięto Beast Boy'a.
2 lutego 2010Usunięto ludzi.
6 lutego 2010 Zmieniono teksturę pióra.
19 lutego 2010Zombie upuszczają pióra.
Infdev
27 lutego 2010Usunięto zombie, pióra stały się niemożliwe do zdobycia.
15 kwietnia 2010Przywrócono zombie, które dalej upuszczają pióra.
Alpha
1.0.14Dodano kury, które upuszczają pióra.
Beta
1.8Zombie upuszczają zgniłe mięso zamiast piór.
Pełna wersja
1.3.112w17aPióra mogą być używane do robienia książki z piórem.
1.4.612w49aPióra mogą być używane do robienia gwiazdki pirotechnicznej.
1.1418w43a Zmieniono teksturę pióra.
18w44aOswojone koty mogą podarować graczu pióro jako prezent.
Pocket Edition Alpha
0.3.3Dodano pióra.
0.11.0build 1Zombie upuszczają zgniłe mięso zamiast piór.
Pi Edition
0.1.1Dodano pióra.
Console Edition
TU1CU11.00Dodano pióra.
TU19CU71.12Pióra mogą być używane do robienia gwiazdki pirotechnicznej.

Ciekawostki

  • Kiedy dodano pióra nie było jeszcze kurczaków i dlatego upuszczały je zombie. Po dodaniu kurczaków Notch zostawił łup zombie, bo nie wiedział, co innego mogłyby upuszczać.

Zobacz też