Dioryt: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Zobacz też
NatanKod
Linia 17: Linia 17:
{{dv|1:4|Wypolerowany dioryt}}
{{dv|1:4|Wypolerowany dioryt}}
|idsłowne=stone}}
|idsłowne=stone}}
'''Dioryt''' (ang. ''Diorite'') – blok o bardzo jasnym, szarym ubarwieniu, który został dodany w aktualizacji 1.8. Wytwarza się go z połączenia [[bruk]]u i [[kwarc]]u. Może zostać znaleziony zarówno pod ziemią jak i na powierzchni. Występuje w dwóch wariantach – surowym i wypolerowanym.
'''Dioryt''' (ang. ''Diorite'') – blok o bardzo jasnym, szarym ubarwieniu, który został dodany w aktualizacji 1.8. Wytwarza się go z połączenia [[bruk]]u i [[kwarc]]u. Może zostać znaleziony zarówno pod ziemią jak i na powierzchni. Występuje w dwóch wariantach – surowym i wypolerowanym.


== Wytwarzanie ==
== Otrzymywanie ==
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
|- align="center"
|- align="center"
Linia 26: Linia 26:
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|- align="center"
|- align="center"
| [[Bruk]] +<br>[[Kwarc]]
| [[Bruk]] <br>+<br> [[Netherowy kwarc]]
| {{Grid/Crafting Table
| {{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1=      |C1=
|A2= Bruk |B2= Netherowy kwarc
|A2= Bruk |B2= Kwarc |C2=
|A3= Netherowy kwarc |B3= Bruk
|A3= Kwarc |B3= Bruk |C3=
|Output= Dioryt |OA= 2
|Output= Dioryt |OA= 2
}}
|- align="center"
| '''Dioryt'''
| {{Grid/Crafting Table
|A1= Dioryt  |B1= Dioryt
|A2= Dioryt |B2= Dioryt
|Output= Gładki dioryt |OA= 4
}}
}}
|}
|}
=== Naturalne generowanie ===
Dioryt można spotkać na [[Świat (wymiar)|normalnym świecie]] w grupach. Wypolerowany dioryt nie występuje naturalnie.


== Użycie ==
== Zastosowanie ==
 
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ==
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
|- align="center"
|- align="center"
Linia 42: Linia 50:
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|- align="center"
|- align="center"
| '''Dioryt'''
| '''Dioryt''' <br>+<br> [[Bruk]]
| {{Grid/Crafting Table
|A1= Dioryt  |B1= Dioryt      |C1=
|A2= Dioryt |B2= Dioryt |C2=
|A3=  |B3=  |C3=
|Output= Gładki dioryt |OA= 4
}}
|- align="center"
| '''Dioryt''' +</br>[[Bruk]]
| {{Grid/Crafting Table
| {{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|A1=  |B1=      |C1=
|A2= Bruk |B2= Dioryt
|A2= Bruk |B2= Dioryt |C2=
|A3=  |B3=  |C3=
|Output= Andezyt |OA= 2
|Output= Andezyt |OA= 2
}}
}}
|- align="center"
|- align="center"
| [[Kwarc]] +</br> '''[[Dioryt]]'''
| [[Netherowy kwarc]] <br>+<br> '''Dioryt'''
| {{Grid/Crafting Table
| {{Grid/Crafting Table
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|A1=  |B1=      |C1=
|A2= Netherowy kwarc |B2= Dioryt
|A2= Kwarc |B2= Dioryt |C2=
|Output= Granit
|A3=  |B3=  |C3=
|Output= Granit |OA= 1
}}
}}
|}
|}


== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|r}}
{{Historia|w}}
{{Historia||rowspan=2|1.8|snap=14w02a|Dodano dioryt.}}
{{Historia||1.8|snap=14w02a|Dodano dioryt.}}
{{Historia|||snap=14w33a|Z diorytu nie można wytwarzać już kamiennych [[półblok]]ów.}}
{{Historia|||snap=14w33a|Z diorytu nie można wytwarzać już kamiennych [[półblok]]ów.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}

Wersja z 12:20, 9 kwi 2016

Dioryt
Typ

Naturalny/Przetworzony

Fizyka

?

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

30

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie

Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak (64)


Dioryt (ang. Diorite) – blok o bardzo jasnym, szarym ubarwieniu, który został dodany w aktualizacji 1.8. Wytwarza się go z połączenia bruku i kwarcu. Może zostać znaleziony zarówno pod ziemią jak i na powierzchni. Występuje w dwóch wariantach – surowym i wypolerowanym.

Otrzymywanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Bruk
+
Netherowy kwarc










Dioryt



Gładki dioryt






Naturalne generowanie

Dioryt można spotkać na normalnym świecie w grupach. Wypolerowany dioryt nie występuje naturalnie.

Zastosowanie

= Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Dioryt
+
Bruk










Netherowy kwarc
+
Dioryt










Historia

Pełna wersja
1.814w02aDodano dioryt.
14w33aZ diorytu nie można wytwarzać już kamiennych półbloków.

Galeria

Zobacz też