Cukier: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
Asrisk (dyskusja | edycje)
d Edycja wykonana przez BotKonserwacyjny. Powód: Automatyczne sprawdzenie strony. Dokonane zmiany: zaktualizowano interwiki
ProBot (dyskusja | edycje)
d Robot dodał lzh:糖
 
(Nie pokazano 17 wersji utworzonych przez 10 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Przedmiot
{{Przedmiot
|wygląd1=Cukier.png
|wygląd=Cukier.png
|typ=Materiał
|typ=Materiał
|wytrzymałość=1
|gotowanie=Nie
|odnawialne=Tak
|odnawialne=Tak
|wersja=Beta 1.2
|łączenie=Tak, 64
|łączenie=Tak, 64
|data=353
|idsłowne=sugar
}}
}}
'''Cukier''' (ang. ''Sugar'') jest przedmiotem używanym w [[alchemia|alchemii]] i [[crafting|wytwarzaniu]].
'''Cukier''' (ang. ''Sugar'') jest [[przedmiot]]em używanym w [[alchemia|alchemii]] i [[Wytwarzanie|wytwarzaniu]].


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| class="wikitable" style="text-align:center"
|-align="center"
|-
!Składniki
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
!Opis
|-
|'''[[Trzcina cukrowa]]'''
|'''[[Trzcina cukrowa]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 25: Linia 21:
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
}}
}}
|-
|'''[[Butelka miodu]]
|{{Grid/Crafting Table
|B2= Butelka miodu
|Output= Cukier,3
|nieokreślona=1
}}
|Po wytworzeniu cukru pozostanie pusta [[szklana butelka]].
|}
|}


Linia 31: Linia 35:


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| class="wikitable" style="text-align:center"
|-align="center"
|-
!Nazwa
!Nazwa
!Składniki
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-
|'''[[Ciasto]]'''
|'''[[Ciasto]]'''
|'''[[Mleko]]''' <br>+<br> '''[[Jajko]]'''<br>+<br>'''[[Pszenica]]'''<br>+<br>[[Cukier]]
|'''[[Mleko]]''' <br>+<br> '''[[Jajko]]'''<br>+<br>'''[[Pszenica]]'''<br>+<br>[[Cukier]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Mleko |B1= Mleko |C1= Mleko
|A1= Wiadro mleka |B1= Wiadro mleka |C1= Wiadro mleka
|A2= Cukier |B2= Jajko |C2= Cukier
|A2= Cukier |B2= Jajko; Brązowe jajko; Niebieskie jajko |C2= Cukier
|A3= Pszenica |B3= Pszenica |C3= Pszenica
|A3= Pszenica |B3= Pszenica |C3= Pszenica
|Output= Ciasto
|Output= Ciasto
}}
}}
|-align="center"
|-
|'''[[Sfermentowane oko pająka|Sfermentowane <br>oko pająka]]'''
|'''[[Sfermentowane oko pająka|Sfermentowane <br>oko pająka]]'''
|'''[[Oko pająka]]'''<br>+<br>'''[[Grzyby|Brązowy grzyb]]'''<br>+<br>[[Cukier]]
|'''[[Oko pająka]]'''<br>+<br>'''[[Borowik]]'''<br>+<br>[[Cukier]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Brązowy grzyb |B2= Cukier |B3= Oko pająka
|A2= Borowik |B2= Cukier |B3= Oko pająka
|Output= Sfermentowane oko pająka
|Output= Sfermentowane oko pająka
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
}}
}}
|-align="center"
|-
|'''[[Placek dyniowy]]'''
|'''[[Placek dyniowy]]'''
|'''[[Dynia]]'''<br>+<br>'''[[Jajko]]'''<br>+<br>[[Cukier]]
|'''[[Dynia]]'''<br>+<br>'''[[Jajko]]'''<br>+<br>[[Cukier]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Jajko
|A2= Jajko; Brązowe jajko; Niebieskie jajko
|B2= Cukier |B3= Dynia
|B2= Cukier |B3= Dynia
|Output= Placek dyniowy
|Output= Placek dyniowy
Linia 66: Linia 70:


=== [[Alchemia|Warzenie]] ===
=== [[Alchemia|Warzenie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 500px" cellpadding="5"
{| class="wikitable"  
|-align="center"
|-align="center"
!Nazwa
!Nazwa
Linia 98: Linia 102:
{{Historia||1.4.2|snap=12w37a|Cukier można wykorzystać do stworzenia [[placek dyniowy|placka dyniowego]].}}
{{Historia||1.4.2|snap=12w37a|Cukier można wykorzystać do stworzenia [[placek dyniowy|placka dyniowego]].}}
{{Historia|||snap=12w38b|[[Wiedźma|Wiedźmy]] mogą upuszczać cukier.}}
{{Historia|||snap=12w38b|[[Wiedźma|Wiedźmy]] mogą upuszczać cukier.}}
{{Historia|pa}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.3.0|Dodano cukier.}}
{{Historia||0.3.0|Dodano cukier.}}
{{Historia||0.7.0|Cukier można wykorzystać do stworzenia [[ciasto|ciasta]].}}
{{Historia||0.7.0|Cukier można wykorzystać do stworzenia [[ciasto|ciasta]].}}
{{Historia||0.8.0|snap=build 2|Cukier można wykorzystać do stworzenia placka dyniowego.}}
{{Historia||0.8.0|snap=build 2|Cukier można wykorzystać do stworzenia placka dyniowego.}}
{{Historia||0.12.1|snap=build 1|Cukier można wykorzystać do stworzenia sfermentowanego oka pająka.|Cukier został dodany do [[ekwipunek|ekwipunku]] [[tryb kreatywny|trybu kreatywnego]].}}
{{Historia||0.12.1|snap=build 1|Cukier można wykorzystać do stworzenia sfermentowanego oka pająka.
|Cukier został dodany do [[ekwipunek|ekwipunku]] [[tryb kreatywny|trybu kreatywnego]].}}
{{Historia||0.14.0|snap=build 1|Wiedźmy mogą upuszczać cukier.}}
{{Historia||0.14.0|snap=build 1|Wiedźmy mogą upuszczać cukier.}}
{{Historia|k}}
{{Historia|k}}
{{Historia||xbox=TU1|xbone=CU1|ps=1.00|wii=Patch 1|Dodano cukier.}}
{{Historia||xbox=TU1|xbone=CU1|ps=1.00|wii=Patch 1|Dodano cukier.}}
{{Historia||xbox=TU7|xbone=CU1|ps=1.00|wii=Patch 1|Cukier można wykorzystać do stworzenia sfermentowanego oka pająka.|Cukier jest od teraz wykorzystywany w [[alchemia|warzeniu]].}}
{{Historia||xbox=TU7|xbone=CU1|ps=1.00|wii=Patch 1|Cukier można wykorzystać do stworzenia sfermentowanego oka pająka.
{{Historia||xbox=TU14|xbone=CU1|ps=1.04|wii=Patch 1|Cukier można wykorzystać do stworzenia placka dyniowego.|Wiedźmy mogą upuszczać cukier.}}
|Cukier jest od teraz wykorzystywany w [[alchemia|warzeniu]].}}
{{Historia||xbox=TU14|xbone=CU1|ps=1.04|wii=Patch 1|Cukier można wykorzystać do stworzenia placka dyniowego.
|Wiedźmy mogą upuszczać cukier.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}


== Ciekawostki ==
== Ciekawostki ==
* Cukier używa tekstury o tym samym kształcie co [[proch]], [[jasnopył]] i [[pył czerwonego kamienia]].
* Cukier używa tekstury o tym samym kształcie co [[proch]], [[jasnopył]] i [[sproszkowany redstone]].


{{Przedmioty}}
{{Przedmioty}}


[[cs:Cukr]]
[[de:Zucker]]
[[de:Zucker]]
[[en:Sugar]]
[[en:Sugar]]
Linia 123: Linia 132:
[[ja:砂糖]]
[[ja:砂糖]]
[[ko:설탕]]
[[ko:설탕]]
[[lzh:糖]]
[[nl:Suiker]]
[[nl:Suiker]]
[[pt-br:Açúcar]]
[[pt:Açúcar]]
[[ru:Сахар]]
[[ru:Сахар]]
[[th:น้ำตาล]]
[[uk:Цукор]]
[[zh:糖]]
[[zh:糖]]

Aktualna wersja na dzień 02:38, 22 lis 2025

Cukier

Typ

Materiał

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita


Cukier (ang. Sugar) jest przedmiotem używanym w alchemii i wytwarzaniu.

Otrzymywanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście Opis
Trzcina cukrowa










Butelka miodu




3






Po wytworzeniu cukru pozostanie pusta szklana butelka.

Wiedźmy

Cukier można uzyskać w ilości 0 - 6 sztuk po śmierci wiedźmy.

Zastosowanie

Wytwarzanie

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście
Ciasto Mleko
+
Jajko
+
Pszenica
+
Cukier












Sfermentowane
oko pająka
Oko pająka
+
Borowik
+
Cukier










Placek dyniowy Dynia
+
Jajko
+
Cukier












Warzenie

Nazwa Składniki Ustawienie


Przyziemna mikstura
Cukier
+
Butelka z wodą






Mikstura szybkości
Cukier
+
Klarowna mikstura




Konie

Za pomocą cukru można nakarmić konia, odnawia mu to 1 () punkt zdrowia. Cukier przyśpiesza również wzrost źrebaków o 30 sekund i zwiększa szansę na oswojenie konia o 3%.

Historia

Beta
1.2Dodano cukier.
Pełna wersja
1.0.0Beta 1.9-pre2Cukier można wykorzystać do stworzenia sfermentowanego oka pająka.
Beta 1.9-pre3Cukier jest od teraz wykorzystywany w warzeniu.
1.4.212w37aCukier można wykorzystać do stworzenia placka dyniowego.
12w38bWiedźmy mogą upuszczać cukier.
Pocket Edition Alpha
0.3.0Dodano cukier.
0.7.0Cukier można wykorzystać do stworzenia ciasta.
0.8.0build 2Cukier można wykorzystać do stworzenia placka dyniowego.
0.12.1build 1Cukier można wykorzystać do stworzenia sfermentowanego oka pająka.
Cukier został dodany do ekwipunku trybu kreatywnego.
0.14.0build 1Wiedźmy mogą upuszczać cukier.
Console Edition
TU1CU11.00Dodano cukier.
TU7Cukier można wykorzystać do stworzenia sfermentowanego oka pająka.
Cukier jest od teraz wykorzystywany w warzeniu.
TU141.04Cukier można wykorzystać do stworzenia placka dyniowego.
Wiedźmy mogą upuszczać cukier.

Ciekawostki