Wytwarzanie/narzędzia: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja przejrzana] |
dNie podano opisu zmian |
+ miedziane narzędzia |
||
| (Nie pokazano 40 wersji utworzonych przez 18 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{| | {| class="wikitable" style="text-align:center" | ||
|- | |- | ||
!width="75"|Nazwa | ! width="75"|Nazwa | ||
!width="150"|Składniki | ! width="150"|Składniki | ||
!width="204"| | ! width="204"|Wejście → Wyjście | ||
!width="390"|Opis | ! width="390"|Opis | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Drewniany kilof]]''' | ||
|[[Patyk]]i + [[ | |[[Patyk]]i<br>+<br>[[Deski]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| | |A1= Dowolne deski | ||
|B1= Dowolne deski | |||
|C1= Dowolne deski | |||
|B2= Patyk | |||
|Output= | |B3= Patyk | ||
|Output= Drewniany kilof | |||
}} | }} | ||
| | |[[Kilof]]y służą do wydobywania m.in. [[Złoża|złóż]] i bloków na bazie [[Kamień|kamienia]]. Drewniany to najprostszy rodzaj kilofa. | ||
|- | |||
|'''[[ | |- | ||
|[[Patyk]]i + [[ | |'''[[Kamienny kilof]]''' | ||
|[[Patyk]]i<br>+<br>[[Bruk]],<br>[[czernit]]<br>lub [[łupkowy bruk]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| | |A1= Bruk; Czernit; Łupkowy bruk | ||
|B1= Bruk; Czernit; Łupkowy bruk | |||
|C1= Bruk; Czernit; Łupkowy bruk | |||
|B2= Patyk | |||
|Output= | |B3= Patyk | ||
|Output= Kamienny kilof | |||
}} | }} | ||
| | |Nieco lepszy niż drewniany. | ||
|- | |||
|'''[[ | |- | ||
|[[Patyk]]i + [[ | |'''Inne [[kilof]]y''' | ||
|[[Patyk]]i<br>+<br>[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]],<br> [[Sztabka złota|sztabki złota]],<br> [[Sztabka miedzi|sztabki miedzi]]<br> lub [[diament]]y | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| | |A1= Sztabka żelaza; Sztabka złota; Sztabka miedzi; Diament | ||
|B1= Sztabka żelaza; Sztabka złota; Sztabka miedzi; Diament | |||
|C1= Sztabka żelaza; Sztabka złota; Sztabka miedzi; Diament | |||
|B2= Patyk | |||
|Output= | |B3= Patyk | ||
|Output= Żelazny kilof; Złoty kilof; Miedziany kilof; Diamentowy kilof | |||
}} | }} | ||
| | |Pozostałe kilofy, które można wytworzyć. | ||
|- | |||
|'''[[ | |- | ||
|[[Patyk]]i + [[ | |'''[[Drewniana siekiera]]''' | ||
|[[Patyk]]i<br>+<br>[[Deski]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| | |A1= Dowolne deski | ||
|B1= Dowolne deski | |||
|A2= | |A2= Dowolne deski | ||
|B2= Patyk | |||
|Output= | |B3= Patyk | ||
|Output= Drewniana siekiera | |||
}} | }} | ||
| | |[[Siekiera|Siekiery]] służą do wydobywania m.in. [[Pień|pni]] i bloków na bazie [[Deski|desek]]. Drewniana to najprostszy rodzaj siekiery. | ||
|- | |||
|- | |||
|'''[[Kamienna siekiera]]''' | |||
|[[Patyk]]i<br>+<br>[[Bruk]],<br>[[czernit]]<br>lub [[łupkowy bruk]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Bruk; Czernit; Łupkowy bruk | |||
|B1= Bruk; Czernit; Łupkowy bruk | |||
|A2= Bruk; Czernit; Łupkowy bruk | |||
|B2= Patyk | |||
|B3= Patyk | |||
|Output= Kamienna siekiera | |||
}} | |||
|Nieco lepsza niż drewniana. | |||
|- | |||
|'''Inne [[Siekiera|siekiery]]''' | |||
|[[Patyk]]i<br>+<br>[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]],<br> [[Sztabka złota|sztabki złota]],<br> [[Sztabka miedzi|sztabki miedzi]]<br> lub [[diament]]y | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Sztabka żelaza; Sztabka złota; Sztabka miedzi; Diament | |||
|B1= Sztabka żelaza; Sztabka złota; Sztabka miedzi; Diament | |||
|A2= Sztabka żelaza; Sztabka złota; Sztabka miedzi; Diament | |||
|B2= Patyk | |||
|B3= Patyk | |||
|Output= Żelazna siekiera; Złota siekiera; Miedziana siekiera; Diamentowa siekiera | |||
}} | |||
|Pozostałe siekiery, które można wytworzyć. | |||
|- | |||
|'''[[Drewniana łopata]]''' | |||
|[[Patyk]]i<br>+<br>[[Deski]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Dowolne deski | |||
|B2= Patyk | |||
|B3= Patyk | |||
|Output= Drewniana łopata | |||
}} | |||
|[[Łopata|Łopaty]] służą do wydobywania [[Ziemia|ziemi]] i podobnych bloków. Drewniana to najprostszy rodzaj łopaty. | |||
|- | |||
|'''[[Kamienna łopata]]''' | |||
|[[Patyk]]i<br>+<br>[[Bruk]],<br>[[czernit]]<br>lub [[łupkowy bruk]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Bruk; Czernit; Łupkowy bruk | |||
|B2= Patyk | |||
|B3= Patyk | |||
|Output= Kamienna łopata | |||
}} | |||
|Nieco lepsza niż drewniana. | |||
|- | |||
|'''Inne [[łopata|łopaty]]''' | |||
|[[Patyk]]i<br>+<br>[[sztabka żelaza]],<br>[[sztabka złota]],<br>[[sztabka miedzi]]<br> lub [[diament]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Sztabka żelaza; Sztabka złota; Sztabka miedzi; Diament | |||
|B2= Patyk | |||
|B3= Patyk | |||
|Output= Żelazna łopata; Złota łopata; Miedziana łopata; Diamentowa łopata | |||
}} | |||
|Pozostałe łopaty, które można wytworzyć. | |||
|- | |||
|'''[[Drewniana motyka]]''' | |||
|[[Patyk]]i<br>+<br>[[Deski]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Dowolne deski | |||
|B1= Dowolne deski | |||
|B2= Patyk | |||
|B3= Patyk | |||
|Output= Drewniana motyka | |||
}} | |||
|[[Motyka|Motyki]] służą do wydobywania wielu bloków pochodzenia roślinnego lub grzybowego - np. [[Liście|liści]] czy [[Blok netherowych brodawek|bloków netherowych brodawek]]. Są także używane do tworzenia [[Pole uprawne|pól uprawnych]]. Drewniana to najprostszy rodzaj motyki. | |||
|- | |||
|'''[[Kamienna motyka]]''' | |||
|[[Patyk]]i<br>+<br>[[Bruk]],<br>[[czernit]]<br>lub [[łupkowy bruk]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Bruk; Czernit; Łupkowy bruk | |||
|B1= Bruk; Czernit; Łupkowy bruk | |||
|B2= Patyk | |||
|B3= Patyk | |||
|Output= Kamienna motyka | |||
}} | |||
|Nieco lepsza niż drewniana. | |||
|- | |||
|'''Inne [[motyka|motyki]]''' | |||
|[[Patyk]]i<br>+<br>[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]],<br> [[Sztabka złota|sztabki złota]],<br> [[Sztabka miedzi|sztabki miedzi]]<br> lub [[diament]]y | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Sztabka żelaza; Sztabka złota; Sztabka miedzi; Diament | |||
|B1= Sztabka żelaza; Sztabka złota; Sztabka miedzi; Diament | |||
|B2= Patyk | |||
|B3= Patyk | |||
|Output= Żelazna motyka; Złota motyka; Miedziana motyka; Diamentowa motyka | |||
}} | |||
|Pozostałe motyki, które można wytworzyć. | |||
|- | |||
|'''[[Krzesiwo]]''' | |'''[[Krzesiwo]]''' | ||
|[[Sztabka żelaza]] + [[Krzemień]] | |[[Sztabka żelaza]]<br>+<br>[[Krzemień]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= Sztabka żelaza | |||
|A2= Sztabka żelaza | |B3= Krzemień | ||
|Output= Krzesiwo | |Output= Krzesiwo | ||
}} | }} | ||
|Używane by stworzyć [[ogień]]. | |Używane, by stworzyć [[ogień]]. | ||
|- | |||
|'''[[ | |- | ||
|[[Sztabka żelaza| | |'''[[Nożyce]]''' | ||
|[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B2= Sztabka żelaza | |||
|A3= Sztabka żelaza | |||
|A3 | |Output= Nożyce | ||
|Output= | |||
}} | }} | ||
|Używane do | |Używane do ścinania [[liście|liści]] z [[drzewo|drzew]] oraz wydobywania [[Uschnięty krzak|uschniętych krzaków]], [[Paproć|paproci]], [[Trawa|trawy]], [[Trawa morska|trawy morskiej]], [[Netherowe kiełki|netherowych kiełków]] i innych [[Rośliny|roślin]], które nie wypadają po zniszczeniu ręką. Są także używane m.in. do strzyżenia [[owca|owiec]]. | ||
|- | |||
|'''[[ | |- | ||
|[[ | |'''[[Wędka]]''' | ||
| {{Grid/Crafting Table | |[[Patyk]]i<br>+<br>[[Nić|nici]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|C1= Patyk | |||
|A3= | |B2= Patyk |C2= Nić | ||
|Output= | |A3= Patyk |C3= Nić | ||
|Output= Wędka | |||
}} | }} | ||
| | |Używana do łowienia [[Ryba|ryb]]. | ||
|- | |||
|'''[[ | |- | ||
|[[ | |'''[[Marchewka na patyku]]''' | ||
| {{Grid/Crafting Table | |[[Wędka]]<br>+<br>[[Marchewka]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B2= Wędka | |||
|C3= Marchewka | |||
|Output= | |Output= Marchewka na patyku | ||
}} | }} | ||
| | |Używana do kierowania [[Świnia|świnią]]. | ||
|- | |||
|'''[[ | |- | ||
|[[ | |'''[[Spaczony grzyb na patyku]]''' | ||
|[[Wędka]]<br>+<br>[[Spaczony grzyb]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B2= Wędka | |||
|C3= Spaczony grzyb | |||
|Output= Spaczony grzyb na patyku | |||
|Output= | |||
}} | }} | ||
| | |Używany do kierowania [[magmołaz]]em. | ||
|- | |||
|'''[[ | |- | ||
|[[Sztabka | |'''[[Pędzel]]''' | ||
|[[Pióro]]<br>+<br>[[Sztabka miedzi]]<br>+<br>[[Patyk]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B1= Pióro | |||
|B2= Sztabka miedzi | |||
|B3= Patyk | |||
|Output= | |Output= Pędzel | ||
}} | }} | ||
| | |Za jego pomocą można zdobywać starożytne artefakty, szczotkując [[Podejrzany blok|podejrzany piasek lub podejrzany żwir]]. | ||
|} | |} | ||
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | <noinclude> | ||
[[Kategoria:Crafting]] | |||
</noinclude> | |||
Aktualna wersja na dzień 17:43, 30 wrz 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście → Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Drewniany kilof | Patyki + Deski |
|
Kilofy służą do wydobywania m.in. złóż i bloków na bazie kamienia. Drewniany to najprostszy rodzaj kilofa. | ||||||||||||
| Kamienny kilof | Patyki + Bruk, czernit lub łupkowy bruk |
|
Nieco lepszy niż drewniany. | ||||||||||||
| Inne kilofy | Patyki + Sztabki żelaza, sztabki złota, sztabki miedzi lub diamenty |
|
Pozostałe kilofy, które można wytworzyć. | ||||||||||||
| Drewniana siekiera | Patyki + Deski |
|
Siekiery służą do wydobywania m.in. pni i bloków na bazie desek. Drewniana to najprostszy rodzaj siekiery. | ||||||||||||
| Kamienna siekiera | Patyki + Bruk, czernit lub łupkowy bruk |
|
Nieco lepsza niż drewniana. | ||||||||||||
| Inne siekiery | Patyki + Sztabki żelaza, sztabki złota, sztabki miedzi lub diamenty |
|
Pozostałe siekiery, które można wytworzyć. | ||||||||||||
| Drewniana łopata | Patyki + Deski |
|
Łopaty służą do wydobywania ziemi i podobnych bloków. Drewniana to najprostszy rodzaj łopaty. | ||||||||||||
| Kamienna łopata | Patyki + Bruk, czernit lub łupkowy bruk |
|
Nieco lepsza niż drewniana. | ||||||||||||
| Inne łopaty | Patyki + sztabka żelaza, sztabka złota, sztabka miedzi lub diament |
|
Pozostałe łopaty, które można wytworzyć. | ||||||||||||
| Drewniana motyka | Patyki + Deski |
|
Motyki służą do wydobywania wielu bloków pochodzenia roślinnego lub grzybowego - np. liści czy bloków netherowych brodawek. Są także używane do tworzenia pól uprawnych. Drewniana to najprostszy rodzaj motyki. | ||||||||||||
| Kamienna motyka | Patyki + Bruk, czernit lub łupkowy bruk |
|
Nieco lepsza niż drewniana. | ||||||||||||
| Inne motyki | Patyki + Sztabki żelaza, sztabki złota, sztabki miedzi lub diamenty |
|
Pozostałe motyki, które można wytworzyć. | ||||||||||||
| Krzesiwo | Sztabka żelaza + Krzemień |
|
Używane, by stworzyć ogień. | ||||||||||||
| Nożyce | Sztabki żelaza |
|
Używane do ścinania liści z drzew oraz wydobywania uschniętych krzaków, paproci, trawy, trawy morskiej, netherowych kiełków i innych roślin, które nie wypadają po zniszczeniu ręką. Są także używane m.in. do strzyżenia owiec. | ||||||||||||
| Wędka | Patyki + nici |
|
Używana do łowienia ryb. | ||||||||||||
| Marchewka na patyku | Wędka + Marchewka |
|
Używana do kierowania świnią. | ||||||||||||
| Spaczony grzyb na patyku | Wędka + Spaczony grzyb |
|
Używany do kierowania magmołazem. | ||||||||||||
| Pędzel | Pióro + Sztabka miedzi + Patyk |
|
Za jego pomocą można zdobywać starożytne artefakty, szczotkując podejrzany piasek lub podejrzany żwir. |