Purpurowy barwnik: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
"karmazynowy" zamieniony na "purpurowy". jeszcze będzie aktualizowane
Jeszcze: uproszczone tabelki wytwarzania, stare tekstury w sekcji Historia
 
(Nie pokazano 7 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
{{Przedmiot
{{Przedmiot
|wygląd1=Purpurowy_barwnik.png
|wygląd=Purpurowy_barwnik.png
|typ=Barwnik
|typ=Barwnik
|odnawialne=Tak
|odnawialne=Tak
Linia 9: Linia 9:
== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== [[Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| class="wikitable"  
{| class="wikitable" style="text-align:center"
|-align="center"
|-
!Składniki
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
!Opis
!Opis
|-align="center"
|-
|[[Czosnek]]/[[Bez]]
|[[Czosnek]]/[[Bez]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 25: Linia 25:
|'''[[Różowy barwnik]] +<br>[[Fioletowy barwnik]]'''
|'''[[Różowy barwnik]] +<br>[[Fioletowy barwnik]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2=Fioletowy barwnik |B2=Różowy barwnik
|A2= Fioletowy barwnik |B2= Różowy barwnik
|Output= Purpurowy barwnik,2
|Output= Purpurowy barwnik,2
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
}}
}}
|
|
|-align="center"
|-
|'''[[Niebieski barwnik]] +<br>[[Czerwony barwnik]] +<br>[[Różowy barwnik]]'''
|'''[[Niebieski barwnik]] +<br>[[Czerwony barwnik]] +<br>[[Różowy barwnik]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 38: Linia 38:
}}
}}
|
|
|-align="center"
|-
|'''[[Lazuryt]] +<br>[[Czerwony barwnik]] +<br>[[Różowy barwnik]]'''
|'''[[Lazuryt]] +<br>[[Czerwony barwnik]] +<br>[[Różowy barwnik]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 49: Linia 49:
|'''[[Niebieski barwnik]]+<br>[[Czerwony barwnik]]+<br>[[Biały barwnik]]'''
|'''[[Niebieski barwnik]]+<br>[[Czerwony barwnik]]+<br>[[Biały barwnik]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2=Niebieski barwnik |B2=Czerwony barwnik
|A2= Niebieski barwnik |B2= Czerwony barwnik
|A3=Czerwony barwnik |B3=Biały barwnik
|A3= Czerwony barwnik |B3= Biały barwnik
|Output= Purpurowy barwnik,4
|Output= Purpurowy barwnik,4
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 58: Linia 58:
|'''[[Lazuryt]] lub<br>[[Niebieski barwnik]]+<br>[[Czerwony barwnik]]+<br>[[Mączka kostna]] lub<br>[[Biały barwnik]]'''
|'''[[Lazuryt]] lub<br>[[Niebieski barwnik]]+<br>[[Czerwony barwnik]]+<br>[[Mączka kostna]] lub<br>[[Biały barwnik]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2=Lazuryt;Lazuryt;Niebieski barwnik |B2=Czerwony barwnik
|A2= Lazuryt;Lazuryt;Niebieski barwnik |B2= Czerwony barwnik
|A3=Czerwony barwnik |B3=Mączka kostna;Biały barwnik;Mączka kostna
|A3= Czerwony barwnik |B3= Mączka kostna;Biały barwnik;Mączka kostna
|Output= Purpurowy barwnik,4
|Output= Purpurowy barwnik,4
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 65: Linia 65:
|[<i>Tylko [[Bedrock Edition]] i [[Education Edition]]</i>]
|[<i>Tylko [[Bedrock Edition]] i [[Education Edition]]</i>]
|}
|}
=== [[Handel]] ===
[[Wędrowny handlarz|Wędrowni handlarze]] mają szansę na sprzedawanie 3 purpurowych barwników za 1 [[szmaragd]].


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
Linia 70: Linia 73:


=== [[Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| class="wikitable"  
{| class="wikitable" style="text-align:center"
|-align="center"
|-
!Składniki
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-
|'''[[Wełna]]<br>+<br>Purpurowy barwnik'''
|'''[[Wełna]]<br>+<br>Purpurowy barwnik'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B2=Biała wełna |C2=Purpurowy barwnik
|B2= Biała wełna |C2= Purpurowy barwnik
|Output= Purpurowa wełna
|Output= Purpurowa wełna
|nieokreślona=1
}}
}}
|-align="center"
|-
|'''[[Dywan]]<br>+<br>Purpurowy barwnik'''
|{{Grid/Crafting Table
|B2= Biały dywan |C2= Purpurowy barwnik
|Output= Purpurowy dywan
|nieokreślona=1
}}
|-
|'''[[Łóżko]]<br>+<br>Purpurowy barwnik'''
|{{Grid/Crafting Table
|B2= Białe łóżko |C2= Purpurowy barwnik
|Output= Purpurowe łóżko
|nieokreślona=1
}}
|-
|'''[[Szkło]]<br>+<br>Purpurowy barwnik'''
|'''[[Szkło]]<br>+<br>Purpurowy barwnik'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 88: Linia 106:
|Output= Purpurowe szkło,8
|Output= Purpurowe szkło,8
}}
}}
|-align="center"
|-
|'''[[Szyba]]<br>+<br>Purpurowy barwnik'''
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Szyba |B1= Szyba |C1= Szyba
|A2= Szyba |B2= Purpurowy barwnik |C2= Szyba
|A3= Szyba |B3= Szyba |C3= Szyba
|Output= Purpurowa szyba,8
}}
|-
|'''[[Terakota]]<br>+<br>Purpurowy barwnik'''
|'''[[Terakota]]<br>+<br>Purpurowy barwnik'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Terakota|B1= Terakota|C1= Terakota
|A1= Terakota |B1= Terakota |C1= Terakota
|A2= Terakota|B2= Purpurowy barwnik |C2= Terakota
|A2= Terakota |B2= Purpurowy barwnik |C2= Terakota
|A3= Terakota |B3= Terakota |C3= Terakota
|A3= Terakota |B3= Terakota |C3= Terakota
|Output= Purpurowa terakota,8
|Output= Purpurowa terakota,8
}}
}}
|-align="center"
|-
|'''[[Piasek]]'''/'''[[Czerwony piasek]]<br>+<br>[[Żwir]]<br>+<br>Purpurowy barwnik'''
|'''[[Shulkerowa skrzynia]]<br>+<br>Purpurowy barwnik'''
|{{Grid/Crafting Table
|B2= Shulkerowa skrzynia |C2= Purpurowy barwnik
|Output= Purpurowa shulkerowa skrzynia
|nieokreślona=1
}}
|-
|[[Piasek]]<br>+<br>[[Żwir]]<br>+<br>Purpurowy barwnik'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Piasek;Czerwony piasek |B1= Żwir |C1= Piasek;Czerwony piasek
|A1= Piasek |B1= Żwir |C1= Piasek
|A2= Żwir |B2= Purpurowy barwnik |C2= Żwir
|A2= Żwir |B2= Purpurowy barwnik |C2= Żwir
|A3= Piasek;Czerwony piasek |B3= Żwir |C3= Piasek;Czerwony piasek
|A3= Piasek |B3= Żwir |C3= Piasek
|Output= Purpurowy cement,8
|Output= Purpurowy cement,8
|nieokreślona=1
}}
|-
|'''[[Świeca]]<br>+<br>Purpurowy barwnik'''
|{{Grid/Crafting Table
|B2= Świeca |C2= Purpurowy barwnik
|Output= Purpurowa świeca
|nieokreślona=1
}}
|-
|'''[[Sakwa]]<br>+<br>Purpurowy barwnik'''
|{{Grid/Crafting Table
|B2= Sakwa |C2= Purpurowy barwnik
|Output= Purpurowa sakwa
|nieokreślona=1
}}
}}
|}
|}
Linia 109: Linia 157:
{{Historia|b}}
{{Historia|b}}
{{Historia||1.2|Dodano purpurowy barwnik.}}
{{Historia||1.2|Dodano purpurowy barwnik.}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.7.2|snap=13w36a|Dodano [[czosnek]] i [[bez]], z których można wytworzyć purpurowy barwnik.}}
{{Historia||1.14|snap=18w43a|Purpurowego barwnika nie można już wytworzyć na bazie mączki kostnej i lazurytu, ponieważ dodano [[biały barwnik]] i [[niebieski barwnik]] jako osobne przedmioty.
|[[Plik:Purpurowy barwnik przed 25w31a.png|32px]] Zmieniono teksturę purpurowego barwnika.}}
{{Historia||1.21.9|snap=25w31a|[[Plik:Purpurowy barwnik.png|32px]] Ponownie zmieniono teksturę purpurowego barwnika.}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.3.0|Dodano purpurowy barwnik.}}
{{Historia||0.4.0|Dodano recepturę wytwarzania purpurowego barwnika i możliwość kolorowania [[Wełna|wełny]].}}
{{Historia|bedrock}}
{{Historia||1.10.0|snap=beta 1.10.0.3|[[Plik:Purpurowy barwnik przed 25w31a.png|32px]] Zmieniono teksturę purpurowego barwnika.}}
{{Historia||1.21.111|snap=Preview 1.21.110.20|[[Plik:Purpurowy barwnik.png|32px]] Ponownie zmieniono teksturę purpurowego barwnika.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}


{{Przedmioty}}
{{Przedmioty}}
[[Kategoria:Barwnik]]


[[cs:Purpurové barvivo]]
[[cs:Purpurové barvivo]]

Aktualna wersja na dzień 17:08, 5 paź 2025

Purpurowy barwnik

Typ

Barwnik

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita


Purpurowy barwnik (ang. Magenta Dye) – jeden z barwników.

Otrzymywanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście Opis
Czosnek/Bez





2







Różowy barwnik +
Fioletowy barwnik




2






Niebieski barwnik +
Czerwony barwnik +
Różowy barwnik




3






Lazuryt +
Czerwony barwnik +
Różowy barwnik




3






[Tylko Bedrock Edition i Education Edition]
Niebieski barwnik+
Czerwony barwnik+
Biały barwnik




4






Lazuryt lub
Niebieski barwnik+
Czerwony barwnik+
Mączka kostna lub
Biały barwnik




4










[Tylko Bedrock Edition i Education Edition]

Handel

Wędrowni handlarze mają szansę na sprzedawanie 3 purpurowych barwników za 1 szmaragd.

Zastosowanie


Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Wełna
+
Purpurowy barwnik










Dywan
+
Purpurowy barwnik










Łóżko
+
Purpurowy barwnik










Szkło
+
Purpurowy barwnik




8






Szyba
+
Purpurowy barwnik




8






Terakota
+
Purpurowy barwnik




8






Shulkerowa skrzynia
+
Purpurowy barwnik










Piasek
+
Żwir
+
Purpurowy barwnik




8






Świeca
+
Purpurowy barwnik










Sakwa
+
Purpurowy barwnik










Historia

Beta
1.2Dodano purpurowy barwnik.
Pełna wersja
1.7.213w36aDodano czosnek i bez, z których można wytworzyć purpurowy barwnik.
1.1418w43aPurpurowego barwnika nie można już wytworzyć na bazie mączki kostnej i lazurytu, ponieważ dodano biały barwnik i niebieski barwnik jako osobne przedmioty.
Zmieniono teksturę purpurowego barwnika.
1.21.925w31a Ponownie zmieniono teksturę purpurowego barwnika.
Pocket Edition Alpha
0.3.0Dodano purpurowy barwnik.
0.4.0Dodano recepturę wytwarzania purpurowego barwnika i możliwość kolorowania wełny.
Bedrock Edition
1.10.0beta 1.10.0.3 Zmieniono teksturę purpurowego barwnika.
1.21.111Preview 1.21.110.20 Ponownie zmieniono teksturę purpurowego barwnika.