Historia wersji/Infdev: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
Nie podano opisu zmian
Przeniesienie szablonu Historia wersji nav w dół i usunięcie niepotrzebnych navów
 
(Nie pokazano 11 wersji utworzonych przez 8 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Historia wersji nav}}
{{About||pozostałych wersji|Historia wersji}}
{{About||pozostałych wersji|Historia wersji}}
{{About||przyszłych aktualizacji|Przyszłe aktualizacje}}
{{About||przyszłych aktualizacji|Przyszłe aktualizacje}}
Linia 9: Linia 8:
!width="90"|Data wydania
!width="90"|Data wydania
!Poprawki / dodatki
!Poprawki / dodatki
|-
|| Minecraft Infdev || 30 czerwca 2010 || <span id="30 czerwca 2010"></span>
*Oficjalny klient offline.
*Bycie "pod" światem zabija gracza.
|-
|| Minecraft Infdev || 29 czerwca 2010 || <span id="29 czerwca 2010"></span>
*Gra wydana jako offline klient.
*Dodano blok schodów.
*Naprawiono boostery.
|-
|-
|| Minecraft Infdev || 27 czerwca 2010 || <span id="27 czerwca 2010"></span>
|| Minecraft Infdev || 27 czerwca 2010 || <span id="27 czerwca 2010"></span>
*Mob spawnery dostały unikalne numery ID
*Mob spawnery dostały unikalne numery ID redukując crashe.
|-
|-
|| Minecraft Infdev || 25 czerwca 2010 || <span id="25 czerwca 2010"></span><span id="SF2"></span>
|| Minecraft Infdev || 25 czerwca 2010 || <span id="25 czerwca 2010"></span><span id="SF2"></span>
*Dodano lochy
*Dodano lochy.
*Dodano mob spawnery
*Dodano mob spawnery.
*Dodano siodło
*Dodano siodła.
*Błędy:
**Mapy generują teraz "bad chunki", miejsca na mapie gdzie gracze i inne moby zacinają się i poruszają się bardzo wolno, tworząc pierwsze pojawienie się "Dalekich lądów".
|-
|-
|| Minecraft Infdev || 25 czerwca 2010 ||  
|| Minecraft Infdev || 25 czerwca 2010 ||  
* Powrócono do starego systemu zapisu
* Powrócono stary system zapisu.
|-
|-
|| Minecraft Infdev || 24 czerwca 2010 || <span id="24 czerwca 2010"></span>
|| Minecraft Infdev || 24 czerwca 2010 || <span id="24 czerwca 2010"></span>
*Nowy system zapisu plików
*Nowy system zapisu plików.
*Poprawiono kod dla szyn
*Poprawiono kod dla torów.
*Lepsze FPS'y
*Lepsze FPS'y.
*Mniej crashów
*Mniej crashów.
*Nowy ekran crash raportu
*Nowy ekran crash raportu.
*Wagoniki przewozowe
*Wagoniki przewozowe.
*Błędy:
** Jeżdżąc wagonikiem kamera obraca się odwrotnie do kierunku jazdy.
|-
|-
|| Minecraft Infdev Sekretny Piątek|| 18 czerwca 2010 || <span id="18 czerwca 2010"></span><span id="SF1"></span>
|| Minecraft Infdev (Sekretny Piątek 1)|| 18 czerwca 2010 || <span id="18 czerwca 2010"></span><span id="SF1"></span>
*Minecarty i tory dodane
*Wagoniki i tory dodane.
*Poprawiono realistykę spadania żwiru i piasku
*Żwir i piasek spadają teraz bardziej realistycznie.
*Spadanie z dna mapy zabija gracza
*Spadanie z dna mapy zabija gracza.
*Poprawiono renderowanie nieba
*Poprawiono renderowanie nieba.
|-
|-
|| Minecraft Infdev || 17 czerwca 2010 || <span id="17 czerwca 2010"></span>
|| Minecraft Infdev || 17 czerwca 2010 || <span id="17 czerwca 2010"></span>
*Jaskinie są teraz bogatsze:
*Jaskinie są teraz bardziej interesujące:
**Pomieszczenia posiadają teraz 1-5 wyjść
**Pomieszczenia posiadają teraz 1-5 wyjść zamiast 1, tworząc naturalne piasty.
**Jaskinie są bardziej "regionalne"
**Jaskinie są bardziej "regionalne".
**Potoki wody i lawy są częstsze
**Potoki wody i lawy są częstsze.
**Zwiększono rozpiętość rozmiarów jaskiń
**Zwiększono rozpiętość rozmiarów jaskiń.
**Dodano naturalnie występujący piach i żwir w podziemiach
**Dodano naturalnie występujący piach i żwir w podziemiach.
*Naziemne potoki możliwe
*Naziemne potoki możliwe.
*Lawa + Woda = Kamień
*Płynąca woda dotykając płynącej lawy tworzy bruk.
*Lawa + Woda (pionowo) = Obsydian
*Płynąca woda dotykając źródła lawy tworzy obsydian.
*Utknięcie w bloku powoduje uduszenie gracza
*Potoki lawy nie rozprzestrzeniają się.
*Woda płynie płynniej
*Utknięcie w bloku powoduje duszenie gracza.
*Poprawiono kilka błędów w kodzie "spływania" wody
*Woda płynie lepiej.
*Naprawiono niewidzialne wodospady
*Poprawiono kilka błędów w kodzie "spływania" wody.
*Wiele poprawek kodów spływania lawy i wody
*Naprawiono niewidzialne wodospady.
*Wiele poprawek kodów spływania lawy i wody.
|-
|-
|| Minecraft Infdev || 16 czerwca 2010 || <span id="16 czerwca 2010"></span>
|| Minecraft Infdev || 16 czerwca 2010 || <span id="16 czerwca 2010"></span>
*Woda może mieć teraz "trójkątny" kształt podczas spływania
*Woda może mieć teraz "trójkątny" kształt podczas spływania.
*Jaskinie
*Jaskinie.
*Naturalnie występująca lawa
*Naturalnie występująca lawa.
*Kwiaty i grzyby
*Kwiaty i grzyby.
*Podziemne potoki
*Podziemne potoki.
|-
|-
|| Minecraft Infdev || 15 czerwca 2010 || <span id="15 czerwca 2010"></span>
|| Minecraft Infdev || 15 czerwca 2010 || <span id="15 czerwca 2010"></span>
*Liście daleko od bloków będą znikać
*Liście daleko od bloków będą znikać.
*Możliwość wyboru jakości grafiki
*Możliwość wyboru szybkiej lub ładnej jakości grafiki.
*Wiaderka dodane
*Dodano wiaderka.
*Dynamiczna (poruszająca się) woda
*Dynamiczna woda.
*Dłuższe dni, krótsze noce
*Dni są teraz nieznacznie dłuższe niż noce.
|-
|-
|| Minecraft Infdev || 11 czerwca 2010 || <span id="11 czerwca 2010"></span>
|| Minecraft Infdev || 11 czerwca 2010 || <span id="11 czerwca 2010"></span>
*Trójwymiarowe chmury
*Trójwymiarowe chmury.
|-
|-
|| Minecraft Infdev || 8 czerwca 2010 || <span id="8 czerwca 2010"></span>
|| Minecraft Infdev || 8 czerwca 2010 || <span id="8 czerwca 2010"></span>
*Bardziej pomysłowy kod obracania się drzwi
*Bardziej pomysłowy kod obracania się drzwi.
*Znaki dają się zniszczyć dużo łatwiej
*Znaki dają się zniszczyć dużo łatwiej.
*Przywrócono cienie
*Przywrócono cienie.
|-
|-
|| Minecraft Infdev || 7 czerwca 2010 || <span id="7 czerwca 2010"></span>
|| Minecraft Infdev || 7 czerwca 2010 || <span id="7 czerwca 2010"></span>
*Znaki, drabinki i drzwi dodane
*Dodano znaki, drabiny i drzwi.
*Zmieniono częstotliwość spawnu potworów
*Zmieniono częstotliwość spawnu mobów.
*Przywrócono stary kod drzew
*Przywrócono stary kod drzew.
|-
|-
|| Minecraft Infdev || 20 kwietnia 2010 || <span id="20 kwietnia 2010"></span>
|| Minecraft Infdev || 20 kwietnia 2010 || <span id="20 kwietnia 2010"></span>
*Szybszy generator map
*Szybszy generator map.
*Moby mogą się spawnować
*Moby mogą się spawnować.
*Małe drzewka mogą wyrosnąć w drzewa
*Z sadzonek mogą wyrosnąć drzewa.
*Moby nie potrafią odnaleźć się na wzgórzach i w górach
*Inny pathfinder powoduje że moby nie unikają już klifów w miejsach na mapach.
|-
|-
|| Minecraft Infdev || 13 kwietnia 2010 || <span id="13 kwietnia 2010"></span>
|| Minecraft Infdev || 13 kwietnia 2010 || <span id="13 kwietnia 2010"></span>
*Nowe drzewa
*Nowe drzewa.
*Piach i żwir dodane
*Dodano ponownie piasek i żwir.
*Poprawiono kod cieniowania
*Poprawiono kod oświetlenia.
|-
|-
|| Minecraft Infdev || 30 marca 2010 || <span id="30 marca 2010"></span>
|| Minecraft Infdev || 30 marca 2010 || <span id="30 marca 2010"></span>
*Mod dodający do gry ładniejsze drzewa
*Zaimplementowano skrypt moda lasów Paula Spoonera który posiada większe i lepsze drzewa.
|-
|-
|| Minecraft Infdev || 27 marca 2010 || <span id="27 marca 2010"></span>
|| Minecraft Infdev || 27 marca 2010 || <span id="27 marca 2010"></span>
*Nowy generator map
*Nowy generator terenu.
*Brak jaskiń
**Usunięto jaskinie
*Gra zapisuje się automatycznie
**Dodano [[Odległe lądy]]
*Śmierć gracza powoduje przeniesienie przedmiotów do miejsca spawnu
*Gra zapisuje się automatycznie podczas grania.
*Śmierć gracza powoduje wyrzucenie przedmiotów i powrót do miejsca spawnu.
|-
|-
|| Minecraft Infdev ||25 marca 2010 || <span id="25 marca 2010"></span>
|| Minecraft Infdev ||25 marca 2010 || <span id="25 marca 2010"></span>
*Jaskinie
*Dodano ponownie jaskinie, ogień, rośnięcie trawy i rolnictwo.
*Częstsze rudy
* Rudy są teraz prawidłowo generowane.
*Rolnictwo
*Ogień
*Szkło
|-
|-
|| Minecraft Infdev || 20 marca 2010 || <span id="20 marca 2010"></span>
|| Minecraft Infdev || 20 marca 2010 || <span id="20 marca 2010"></span>
*Skrzynie i piece działają
*Skrzynie i piece działają.
*Drzewa i lasy
*Dodano ponownie drzewa.
*Mniej crashów
*Mniej crashów .
*Losowe rudy
*Losowo wygenerowane rudy.
|-
|-
|| Minecraft Infdev || 16 marca 2010 || <span id="16 marca 2010"></span>
|| Minecraft Infdev || 16 marca 2010 || <span id="16 marca 2010"></span>
*Możliwość craftowania w inwentarzu
*"Entities" działają, powodując możliwość wydobywania i dropienia zasobów.
*Strzelanie strzałami
* Ponownie dodano strzały.
*Strzały spawnują potwory (?)
** Strzelanie strzałami spawnuje potwory.
* Crafting w ekwipunku.
|-
|-
|| Minecraft Infdev || 13 marca 2010 || <span id="13 marca 2010"></span>
|| Minecraft Infdev || 13 marca 2010 || <span id="13 marca 2010"></span>
Linia 122: Linia 134:
|| Minecraft Infdev || 27 lutego 2010 || <span id="27 lutego 2010"></span>
|| Minecraft Infdev || 27 lutego 2010 || <span id="27 lutego 2010"></span>
*Test nieskończonej mapy
*Test nieskończonej mapy
** Używa tej samej metody generowania map co Indev.
** Długie linie obsydianu na osiach.
** Wielkie piramidy z cegieł generują się na świecie, z powodu testów.
*Dodano [[Złote jabłko|złote jabłka]]
*Dodano [[Złote jabłko|złote jabłka]]
|}
|}


{{Minecraft}}
{{Historia wersji nav}}


[[Kategoria:Cykl rozwoju]]
[[Kategoria:Cykl rozwoju]]


[[de:Versionsgeschichte/Infdev]]
[[de:Versionen/Infdev]]
[[en:Version history/Infdev]]
[[en:Version history/Infdev]]
[[es:Historial de versiones/Infdev]]
[[fr:Historique des versions/Infdev]]
[[it:Storia delle versioni]]
[[ja:更新履歴/Infdev]]
[[ko:버전 역사/Infdev]]
[[nl:Versiegeschiedenis/Infdev]]
[[ru:История версий/Infdev]]
[[zh:版本记录/Infdev]]
[[zh:版本记录/Infdev]]

Aktualna wersja na dzień 13:23, 24 sie 2021

Nazwa / numer wersji Data wydania Poprawki / dodatki
Minecraft Infdev 30 czerwca 2010
  • Oficjalny klient offline.
  • Bycie "pod" światem zabija gracza.
Minecraft Infdev 29 czerwca 2010
  • Gra wydana jako offline klient.
  • Dodano blok schodów.
  • Naprawiono boostery.
Minecraft Infdev 27 czerwca 2010
  • Mob spawnery dostały unikalne numery ID redukując crashe.
Minecraft Infdev 25 czerwca 2010
  • Dodano lochy.
  • Dodano mob spawnery.
  • Dodano siodła.
  • Błędy:
    • Mapy generują teraz "bad chunki", miejsca na mapie gdzie gracze i inne moby zacinają się i poruszają się bardzo wolno, tworząc pierwsze pojawienie się "Dalekich lądów".
Minecraft Infdev 25 czerwca 2010
  • Powrócono stary system zapisu.
Minecraft Infdev 24 czerwca 2010
  • Nowy system zapisu plików.
  • Poprawiono kod dla torów.
  • Lepsze FPS'y.
  • Mniej crashów.
  • Nowy ekran crash raportu.
  • Wagoniki przewozowe.
  • Błędy:
    • Jeżdżąc wagonikiem kamera obraca się odwrotnie do kierunku jazdy.
Minecraft Infdev (Sekretny Piątek 1) 18 czerwca 2010
  • Wagoniki i tory dodane.
  • Żwir i piasek spadają teraz bardziej realistycznie.
  • Spadanie z dna mapy zabija gracza.
  • Poprawiono renderowanie nieba.
Minecraft Infdev 17 czerwca 2010
  • Jaskinie są teraz bardziej interesujące:
    • Pomieszczenia posiadają teraz 1-5 wyjść zamiast 1, tworząc naturalne piasty.
    • Jaskinie są bardziej "regionalne".
    • Potoki wody i lawy są częstsze.
    • Zwiększono rozpiętość rozmiarów jaskiń.
    • Dodano naturalnie występujący piach i żwir w podziemiach.
  • Naziemne potoki możliwe.
  • Płynąca woda dotykając płynącej lawy tworzy bruk.
  • Płynąca woda dotykając źródła lawy tworzy obsydian.
  • Potoki lawy nie rozprzestrzeniają się.
  • Utknięcie w bloku powoduje duszenie gracza.
  • Woda płynie lepiej.
  • Poprawiono kilka błędów w kodzie "spływania" wody.
  • Naprawiono niewidzialne wodospady.
  • Wiele poprawek kodów spływania lawy i wody.
Minecraft Infdev 16 czerwca 2010
  • Woda może mieć teraz "trójkątny" kształt podczas spływania.
  • Jaskinie.
  • Naturalnie występująca lawa.
  • Kwiaty i grzyby.
  • Podziemne potoki.
Minecraft Infdev 15 czerwca 2010
  • Liście daleko od bloków będą znikać.
  • Możliwość wyboru szybkiej lub ładnej jakości grafiki.
  • Dodano wiaderka.
  • Dynamiczna woda.
  • Dni są teraz nieznacznie dłuższe niż noce.
Minecraft Infdev 11 czerwca 2010
  • Trójwymiarowe chmury.
Minecraft Infdev 8 czerwca 2010
  • Bardziej pomysłowy kod obracania się drzwi.
  • Znaki dają się zniszczyć dużo łatwiej.
  • Przywrócono cienie.
Minecraft Infdev 7 czerwca 2010
  • Dodano znaki, drabiny i drzwi.
  • Zmieniono częstotliwość spawnu mobów.
  • Przywrócono stary kod drzew.
Minecraft Infdev 20 kwietnia 2010
  • Szybszy generator map.
  • Moby mogą się spawnować.
  • Z sadzonek mogą wyrosnąć drzewa.
  • Inny pathfinder powoduje że moby nie unikają już klifów w miejsach na mapach.
Minecraft Infdev 13 kwietnia 2010
  • Nowe drzewa.
  • Dodano ponownie piasek i żwir.
  • Poprawiono kod oświetlenia.
Minecraft Infdev 30 marca 2010
  • Zaimplementowano skrypt moda lasów Paula Spoonera który posiada większe i lepsze drzewa.
Minecraft Infdev 27 marca 2010
  • Nowy generator terenu.
  • Gra zapisuje się automatycznie podczas grania.
  • Śmierć gracza powoduje wyrzucenie przedmiotów i powrót do miejsca spawnu.
Minecraft Infdev 25 marca 2010
  • Dodano ponownie jaskinie, ogień, rośnięcie trawy i rolnictwo.
  • Rudy są teraz prawidłowo generowane.
Minecraft Infdev 20 marca 2010
  • Skrzynie i piece działają.
  • Dodano ponownie drzewa.
  • Mniej crashów .
  • Losowo wygenerowane rudy.
Minecraft Infdev 16 marca 2010
  • "Entities" działają, powodując możliwość wydobywania i dropienia zasobów.
  • Ponownie dodano strzały.
    • Strzelanie strzałami spawnuje potwory.
  • Crafting w ekwipunku.
Minecraft Infdev 13 marca 2010
  • Szybsze przeliczanie jasności nieba
  • Działające oświetlenie
Minecraft Infdev 27 lutego 2010
  • Test nieskończonej mapy
    • Używa tej samej metody generowania map co Indev.
    • Długie linie obsydianu na osiach.
    • Wielkie piramidy z cegieł generują się na świecie, z powodu testów.
  • Dodano złote jabłka