Łupkowe cegły: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
popr.
ProBot (dyskusja | edycje)
d Robot dodał fr, ko i poprawił lzh, pt
 
(Nie pokazano 8 wersji utworzonych przez 4 użytkowników)
Linia 3: Linia 3:
|wygląd2=Popękane łupkowe cegły.png
|wygląd2=Popękane łupkowe cegły.png
|invwygląd2=Popękane łupkowe cegły
|invwygląd2=Popękane łupkowe cegły
|typ=Przetworzone
|typ=Przetworzone, budowlane
|fizyka=Nie
|fizyka=Nie
|przezroczystość=Nie
|przezroczystość=Nie
|światło=Nie
|światło=Nie
|opórtnt=6
|palność=Nie
|palność=Nie
|narzędzie=Drewniany kilof
|narzędzie=Drewniany kilof
|odnawialne=Nie
|odnawialne=Nie
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
|wersja=1.17
|idsłowne='''Cegły:''' deepslate_bricks<br>
'''Popękane:''' cracked_deepslate_bricks
}}
}}
'''Łupkowe cegły''' (ang. ''Deepslate bricks'') to ceglany wariant [[łupek|łupku]].
'''Łupkowe cegły''' (ang. ''Deepslate Bricks'') to ceglany wariant [[łupek|łupku]].


'''Popękane łupkowe cegły''' (ang. ''Cracked deepslate bricks'') to popękany wariant łupkowych cegieł.
'''Popękane łupkowe cegły''' (ang. ''Cracked Deepslate Bricks'') to popękany wariant łupkowych cegieł.


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== Niszczenie ===
=== Wydobywanie ===
Łupkowe cegły mogą zostać uzyskane poprzez zniszczenie ich dowolnym kilofem. Użycie innego narzędzia spowoduje, iż blok nie wypadnie po zniszczeniu.
Łupkowe cegły mogą zostać uzyskane poprzez zniszczenie ich dowolnym [[kilof]]em. Użycie innego narzędzia spowoduje, iż blok nie wypadnie po zniszczeniu.
{| class="wikitable" style="text-align:center"
{{Wydobywanie|Łupkowe cegły|Kilof|Drewniany|horyzontalny=1}}
|-
! Blok !! {{BlockLink|Łupkowe cegły}}
|-
| '''Twardość''' || 3,5
|-
| '''Narzędzie''' || {{ItemSprite|drewniany-kilof|link=Drewaniany kilof}}
|-
! colspan="2" | Czas wydobycia*
|-
| '''Ręka''' || {{tc|nie|17,5}}
|-
| '''Drewniany''' || {{tc|tak|2,65}}
|-
| '''Kamienny''' || {{tc|tak|1,35}}
|-
| '''Żelazny''' || {{tc|tak|0,9}}
|-
| '''Diamentowy''' || {{tc|tak|0,7}}
|-
| '''Netherytowy''' || {{tc|tak|0,6}}
|-
| '''Złoty''' || {{tc|tak|0,45}}
|}
* Czas liczony w sekundach dla niezaklętych narzędzi


=== Wytwarzanie ===
=== Wytwarzanie ===
Linia 54: Linia 26:
! Nazwa
! Nazwa
! Składniki
! Składniki
! Wejście » Wyjście
! Wejście Wyjście
|- align="center"
|- align="center"
! Łupkowe cegły
! Łupkowe cegły
Linia 70: Linia 42:
! Nazwa
! Nazwa
! Składniki
! Składniki
! Wejście » Wyjście
! Wejście Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
! Popękane łupkowe cegły
! Popękane łupkowe cegły
Linia 77: Linia 49:
|Input= Łupkowe cegły
|Input= Łupkowe cegły
|Output= Popękane łupkowe cegły
|Output= Popękane łupkowe cegły
|Fuel= Węgiel; Węgiel drzewny; Dębowe deski; Drewno dębu; Sadzonka,2; Patyk,2; Bambus,4; Wiadro z lawą; Blok suszonych wodorostów }}
}}
|}
|}
=== Naturalne generowanie ===
Łupkowe cegły oraz popękane łupkowe cegły generują się w [[Pradawne miasto|pradawnych miastach]].


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
Linia 86: Linia 61:
! Nazwa
! Nazwa
! Składniki
! Składniki
! Wejście » Wyjście
! Wejście Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
! [[Łupkowa ceglana płyta]]
! [[Łupkowa ceglana płyta]]
Linia 119: Linia 94:


=== Przecinarka ===
=== Przecinarka ===
[[Schody]], [[płyta|płytę]] i [[murek]] z łupkowych cegieł oraz [[łupkowe kafelki]] wraz wariantami można też uzyskać poprzez użycie [[przecinarka|przecinarki]].
[[Schody]], [[płyta|płytę]] i [[murek]] z łupkowych cegieł oraz [[łupkowe kafelki]] wraz z wariantami można też uzyskać poprzez użycie [[przecinarka|przecinarki]].


== Wartości danych ==
== Wartości danych ==
Linia 128: Linia 103:
! Nazwa !! ID słowne !! Forma !! Klucz tłumaczeń
! Nazwa !! ID słowne !! Forma !! Klucz tłumaczeń
|-
|-
| {{BlockSprite|łupkowe cegły}} Łupkowe cegły || {{code|deepslate_bricks}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|block.minecraft.deepslate_bricks}}
| {{BlockSprite|łupkowe-cegły}} Łupkowe cegły || {{code|deepslate_bricks}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|block.minecraft.deepslate_bricks}}
|-
|-
| {{BlockSprite|popękane łupkowe cegły}} Popękane łupkowe cegły || {{code|cracked_deepslate_bricks}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|block.minecraft.cracked_deepslate_bricks}}
| {{BlockSprite|popękane-łupkowe-cegły}} Popękane łupkowe cegły || {{code|cracked_deepslate_bricks}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|block.minecraft.cracked_deepslate_bricks}}
|}
|}


Linia 138: Linia 113:
! Nazwa !! ID słowne !! ID numeryczne !! Forma !! Klucz tłumaczeń
! Nazwa !! ID słowne !! ID numeryczne !! Forma !! Klucz tłumaczeń
|-
|-
| {{BlockSprite|łupkowe cegły}} Łupkowe cegły || {{code|deepslate_bricks}} || {{code|646}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|tile.deepslate_bricks.name}}
| {{BlockSprite|łupkowe-cegły}} Łupkowe cegły || {{code|deepslate_bricks}} || {{code|646}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|tile.deepslate_bricks.name}}
|-
|-
| {{BlockSprite|popękane łupkowe cegły}} Popękane łupkowe cegły || {{code|cracked_deepslate_bricks}} || {{code|665}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|tile.cracked_deepslate_bricks.name}}
| {{BlockSprite|popękane-łupkowe-cegły}} Popękane łupkowe cegły || {{code|cracked_deepslate_bricks}} || {{code|665}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|tile.cracked_deepslate_bricks.name}}
|}
|}


Linia 147: Linia 122:
{{Historia||1.17|snap=21w07a|[[Plik:Łupkowe cegły w 21w07a.png|32px]] Dodano ponurytowe cegły.}}
{{Historia||1.17|snap=21w07a|[[Plik:Łupkowe cegły w 21w07a.png|32px]] Dodano ponurytowe cegły.}}
{{Historia||22 lutego 2021|link=https://twitter.com/JasperBoerstra/status/1363824502556274689|[[Jasper Boerstra|JAPPA]] pokazał nową teksturę ponurytowych cegieł.}}
{{Historia||22 lutego 2021|link=https://twitter.com/JasperBoerstra/status/1363824502556274689|[[Jasper Boerstra|JAPPA]] pokazał nową teksturę ponurytowych cegieł.}}
{{Historia||1.17|snap=21w08a|[[Plik:Łupkowe cegły.png|32px]] Zmieniono teksturę bloku.|Zmieniono nazwę na łupkowe cegły.}}
{{Historia||1.17|snap=21w08a|[[Plik:Łupkowe cegły.png|32px]] Zmieniono teksturę bloku.
{{Historia|||snap=21w10a|[[Plik:Popękane łupkowe cegły.png|32px]] Dodano popękane łupkowe cegły.|Dodano recepturę wytwarzania łupkowych cegieł.}}
|Zmieniono nazwę na łupkowe cegły.}}
{{Historia|||snap=21w10a|[[Plik:Popękane łupkowe cegły.png|32px]] Dodano popękane łupkowe cegły.
|Dodano recepturę wytwarzania łupkowych cegieł.}}
{{Historia||1.19|snap=Deep Dark Experimental Snapshot 1|Łupkowe cegły oraz popękane łupkowe cegły generują się jako część [[Pradawne miasto|pradawnych miast]].}}
 
{{Historia|bedrock}}
{{Historia|bedrock}}
{{Historia||1.17.0|snap=beta 1.16.230.52|[[Plik:Łupkowe cegły.png|32px]][[Plik:Popękane łupkowe cegły.png|32px]] Dodano łupkowe cegły i ich popekany wariant.}}
{{Historia||1.17.0|snap=beta 1.16.230.52|[[Plik:Łupkowe cegły.png|32px]][[Plik:Popękane łupkowe cegły.png|32px]] Dodano łupkowe cegły i ich popękany wariant.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}


{{Bloki}}
{{Bloki}}


[[de:Tiefenschieferziegel]]
[[en:Deepslate Bricks]]
[[en:Deepslate Bricks]]
[[es:Ladrillos de pizarra profunda]]
[[es:Ladrillos de pizarra profunda]]
[[pt:Tijolos de ardósia]]
[[fr:Ardoise des abîmes taillée]]
[[ja:深層岩レンガ]]
[[ko:심층암 벽돌]]
[[lzh:板石磚]]
[[pt:Tijolos de Ardosiabissal]]
[[ru:Сланцевые кирпичи]]
[[uk:Глибосланцева цегла]]
[[zh:深板岩砖]]
[[zh:深板岩砖]]

Aktualna wersja na dzień 00:39, 5 gru 2025

Łupkowe cegły


Typ

Przetworzone, budowlane

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

6

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie


Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak (64)


Łupkowe cegły (ang. Deepslate Bricks) to ceglany wariant łupku.

Popękane łupkowe cegły (ang. Cracked Deepslate Bricks) to popękany wariant łupkowych cegieł.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Łupkowe cegły mogą zostać uzyskane poprzez zniszczenie ich dowolnym kilofem. Użycie innego narzędzia spowoduje, iż blok nie wypadnie po zniszczeniu.

Blok BlockCSS_new.png/2003 Łupkowe cegły
Twardość 3.5
Narzędzie ItemCSS.png/482
Czas wydobycia (sekundy)[FN 1]
Domyślne 17.5
BlockCSS_new.png/1313 Drewniany 2.65
BlockCSS_new.png/1140 Kamienny 1.35
ItemCSS.png/707 Miedziany 1.05
ItemCSS.png/568 Żelazny 0.9
ItemCSS.png/557 Diamentowy 0.7
ItemCSS.png/689 Netherytowy 0.6
ItemCSS.png/564 Złoty 0.45
  1. Czasy nie biorą pod uwagę zaklęć, efektów i innych czynników, jak np. zanurzenie w wodzie.

Wytwarzanie

Nazwa Składniki Wejście → Wyjście
Łupkowe cegły Wypolerowany łupek




4






Przepalanie

Nazwa Składniki Wejście → Wyjście
Popękane łupkowe cegły Łupkowe cegły






2

2

Naturalne generowanie

Łupkowe cegły oraz popękane łupkowe cegły generują się w pradawnych miastach.

Zastosowanie

Wytwarzanie

Nazwa Składniki Wejście → Wyjście
Łupkowa ceglana płyta Łupkowe cegły




6






Łupkowe ceglane schody




4






Łupkowy ceglany murek




6






Łupkowe kafelki




4






Przecinarka

Schody, płytę i murek z łupkowych cegieł oraz łupkowe kafelki wraz z wariantami można też uzyskać poprzez użycie przecinarki.

Wartości danych

ID

Java Edition:

Nazwa ID słowne Forma Klucz tłumaczeń
BlockCSS_new.png/2003 Łupkowe cegły deepslate_bricks Blok,
Przedmiot
block.minecraft.deepslate_bricks
BlockCSS_new.png/2532 Popękane łupkowe cegły cracked_deepslate_bricks Blok,
Przedmiot
block.minecraft.cracked_deepslate_bricks

Bedrock Edition:

Nazwa ID słowne ID numeryczne Forma Klucz tłumaczeń
BlockCSS_new.png/2003 Łupkowe cegły deepslate_bricks 646 Blok,
Przedmiot
tile.deepslate_bricks.name
BlockCSS_new.png/2532 Popękane łupkowe cegły cracked_deepslate_bricks 665 Blok,
Przedmiot
tile.cracked_deepslate_bricks.name

Historia

Pełna wersja
1.1721w07a Dodano ponurytowe cegły.
22 lutego 2021JAPPA pokazał nową teksturę ponurytowych cegieł.
1.1721w08a Zmieniono teksturę bloku.
Zmieniono nazwę na łupkowe cegły.
21w10a Dodano popękane łupkowe cegły.
Dodano recepturę wytwarzania łupkowych cegieł.
1.19Deep Dark Experimental Snapshot 1Łupkowe cegły oraz popękane łupkowe cegły generują się jako część pradawnych miast.
Bedrock Edition
1.17.0beta 1.16.230.52 Dodano łupkowe cegły i ich popękany wariant.