Łupkowe kafelki: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
d popr.
ProBot (dyskusja | edycje)
d Robot dodał lzh:板石瓦 i poprawił pt:Ladrilhos de Ardosiabissal
 
(Nie pokazano 6 wersji utworzonych przez 5 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Blok
{{Blok
|wygląd=Łupkowe kafelki.png
|wygląd=Łupkowe kafelki.png
|wygląd2=Popękane łupkowe kafelki.png
|wygląd2=Popękane łupkowe kafelki.png
|invwygląd2=Popękane łupkowe kafelki
|invwygląd2=Popękane łupkowe kafelki
|typ=Przetworzone
|typ=Przetworzone, budowlane
|fizyka=Nie
|fizyka=Nie
|przezroczystość=Nie
|przezroczystość=Nie
|światło=Nie
|światło=Nie
|opórtnt=6
|palność=Nie
|palność=Nie
|narzędzie=Drewniany kilof
|narzędzie=Drewniany kilof
|odnawialne=Nie
|odnawialne=Nie
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
|wersja=1.17
|idsłowne='''Kafelki:''' deepslate_tiles<br>
'''Popękane:''' cracked_deepslate_tiles
}}
}}
'''Łupkowe kafelki''' (ang. ''Deepslate tiles'') to dekoracyjny blok będący wariantem [[łupek|łupku]].
'''Łupkowe kafelki''' (ang. ''Deepslate Tiles'') to dekoracyjny blok będący wariantem [[łupek|łupku]].


'''Popękane łupkowe kafelki''' (ang. ''Cracked deepslate tiles'') to popękany wariant kafelków.
'''Popękane łupkowe kafelki''' (ang. ''Cracked Deepslate Tiles'') to popękany wariant kafelków.


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== Niszczenie ===
=== Wydobywanie ===
Łupkowe kafelki mogą zostać wydobyte dowolnym kilofem. Po użyciu innego narzędzia blok nie wypadnie. Niszczenie łupkowych kafelków zajmuje więcej czasu niż niszczenie [[łupek|łupku]].
Łupkowe kafelki mogą zostać wydobyte dowolnym kilofem. Po użyciu innego narzędzia blok nie wypadnie. Niszczenie łupkowych kafelków zajmuje więcej czasu niż niszczenie [[łupek|łupku]].
 
{{Wydobywanie|Łupkowe kafelki|Kilof|Drewniany|horyzontalny=1}}
{| class="wikitable" style="text-align:center"
|-
! Blok !! {{BlockLink|Łupkowe kafelki}}
|-
| '''Twardość''' || 1,5
|-
| '''Narzędzie''' || {{ItemSprite|drewniany-kilof|link=Drewaniany kilof}}
|-
! colspan="2" | Czas wydobycia*
|-
| '''Ręka''' || {{tc|nie|17,5}}
|-
| '''Drewniany''' || {{tc|tak|2,65}}
|-
| '''Kamienny''' || {{tc|tak|1,35}}
|-
| '''Żelazny''' || {{tc|tak|0,9}}
|-
| '''Diamentowy''' || {{tc|tak|0,7}}
|-
| '''Netherytowy''' || {{tc|tak|0,6}}
|-
| '''Złoty''' || {{tc|tak|0,45}}
|}
* Czas liczony w sekundach dla niezaklętych narzędzi


=== Wytwarzanie ===
=== Wytwarzanie ===
Łupkowe kafelki są możliwe do zdobycia poprzez umieszczanie wariantu ceglanego w kwadracie 2x2.
Łupkowe kafelki są możliwe do zdobycia poprzez umieszczanie wariantu ceglanego w oknie konstruowania 2 x 2.
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
|-
|-
! Nazwa
! Nazwa
! Składniki
! Składniki
! Wejście » Wyjście
! Wejście Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
! Łupkowe kafelki
! Łupkowe kafelki
Linia 73: Linia 43:
! Nazwa
! Nazwa
! Składniki
! Składniki
! Wejście » Wyjście
! Wejście Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
! Popękane łupkowe kafelki
! Popękane łupkowe kafelki
Linia 80: Linia 50:
|Input= Łupkowe kafelki
|Input= Łupkowe kafelki
|Output= Popękane łupkowe kafelki
|Output= Popękane łupkowe kafelki
|Fuel= Węgiel; Węgiel drzewny; Dębowe deski; Drewno dębu; Sadzonka,2; Patyk,2; Bambus,4; Wiadro z lawą; Blok suszonych wodorostów }}
}}
|}
|}
=== Naturalne generowanie ===
Łupkowe kafelki oraz popękane łupkowe kafelki generują się w [[Pradawne miasto|pradawnych miastach]].


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
Linia 89: Linia 62:
! Nazwa
! Nazwa
! Składniki
! Składniki
! Wejście » Wyjście
! Wejście Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
! [[Łupkowa kafelkowa płyta]]
! [[Łupkowa kafelkowa płyta]]
Linia 124: Linia 97:
! Nazwa !! ID słowne !! Forma !! Klucz tłumaczeń
! Nazwa !! ID słowne !! Forma !! Klucz tłumaczeń
|-
|-
| {{BlockSprite|łupkowe kafelki}} Łupkowe kafelki || {{code|deepslate_tiles}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|block.minecraft.deepslate_tiles}}
| {{BlockLink|Łupkowe kafelki}} || {{code|deepslate_tiles}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|block.minecraft.deepslate_tiles}}
|-
|-
| {{BlockSprite|popękane łupkowe kafelki}} Popękane łupkowe kafelki || {{code|cracked_deepslate_tiles}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|block.minecraft.cracked_deepslate_tiles}}
| {{BlockSprite|popękane-łupkowe-kafelki}} Popękane łupkowe kafelki || {{code|cracked_deepslate_tiles}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|block.minecraft.cracked_deepslate_tiles}}
|}
|}


Linia 134: Linia 107:
! Nazwa !! ID słowne !! ID numeryczne !! Forma !! Klucz tłumaczeń
! Nazwa !! ID słowne !! ID numeryczne !! Forma !! Klucz tłumaczeń
|-
|-
| {{BlockSprite|łupkowe kafelki}} Łupkowe kafelki || {{code|deepslate_tiles}} || {{code|642}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|tile.deepslate_tiles.name}}
| {{BlockLink|Łupkowe kafelki}} || {{code|deepslate_tiles}} || {{code|642}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|tile.deepslate_tiles.name}}
|-
|-
| {{BlockSprite|popękane łupkowe kafelki}} Popękane łupkowe kafelki || {{code|cracked_deepslate_tiles}} || {{code|664}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|tile.cracked_deepslate_tiles.name}}
| {{BlockSprite|popękane-łupkowe-kafelki}} Popękane łupkowe kafelki || {{code|cracked_deepslate_tiles}} || {{code|664}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|tile.cracked_deepslate_tiles.name}}
|}
|}


Linia 143: Linia 116:
{{Historia||1.17|snap=21w07a|[[Plik:Łupkowe kafelki w 21w07a.png|32px]] Dodano ponurytowe kafelki.}}
{{Historia||1.17|snap=21w07a|[[Plik:Łupkowe kafelki w 21w07a.png|32px]] Dodano ponurytowe kafelki.}}
{{Historia||22 lutego 2021|link=https://twitter.com/JasperBoerstra/status/1363824502556274689|[[Jasper Boerstra|JAPPA]] opublikował nowe tekstury ponurytowych kafelków.}}
{{Historia||22 lutego 2021|link=https://twitter.com/JasperBoerstra/status/1363824502556274689|[[Jasper Boerstra|JAPPA]] opublikował nowe tekstury ponurytowych kafelków.}}
{{Historia||1.17|snap=21w08a|[[Plik:Łupkowe kafelki.png|32px]] Zaktualizowano teksturę bloku.|Zmieniono nazwę na łupkowe kafelki.}}
{{Historia||1.17|snap=21w08a|[[Plik:Łupkowe kafelki.png|32px]] Zaktualizowano teksturę bloku.
{{Historia|||snap=21w10a|[[Plik:Popękane łupkowe kafelki.png|32px]] Dodano popękane łupkowe kafelki.|Dodano recepturę wytwarzania łupkowych kafelków.}}
|Zmieniono nazwę na łupkowe kafelki.}}
{{Historia|||snap=21w10a|[[Plik:Popękane łupkowe kafelki.png|32px]] Dodano popękane łupkowe kafelki.
|Dodano recepturę wytwarzania łupkowych kafelków.}}
{{Historia||1.19|snap=Deep Dark Experimental Snapshot 1|Łupkowe kafelki oraz popękane łupkowe kafelki generują się jako część [[Pradawne miasto|pradawnych miast]].}}
 
{{Historia|bedrock}}
{{Historia|bedrock}}
{{Historia||1.17.0|snap=beta 1.16.230.52|[[Plik:Łupkowe kafelki.png|32px]][[Plik:Popękane łupkowe kafelki.png|32px]] Dodano łupkowe kafelki i ich popękany wariant, które dostępne są w rozgrywce eksperymentalnej.}}
{{Historia||1.17.0|snap=beta 1.16.230.52|[[Plik:Łupkowe kafelki.png|32px]][[Plik:Popękane łupkowe kafelki.png|32px]] Dodano łupkowe kafelki i ich popękany wariant, które dostępne są w rozgrywce eksperymentalnej.}}
Linia 157: Linia 134:
{{Bloki}}
{{Bloki}}


[[de:Tiefenschieferfliesen]]
[[en:Deepslate Tiles]]
[[en:Deepslate Tiles]]
[[pt:Ardósia ladrilhada]]
[[es:Baldosas de pizarra profunda]]
[[fr:Ardoise des abîmes carrelée]]
[[ja:深層岩タイル]]
[[lzh:板石瓦]]
[[pt:Ladrilhos de Ardosiabissal]]
[[ru:Сланцевый плитняк]]
[[uk:Глибосланцеві кахлі]]
[[zh:深板岩瓦]]

Aktualna wersja na dzień 00:39, 5 gru 2025

Łupkowe kafelki


Typ

Przetworzone, budowlane

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

6

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie


Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak (64)


Łupkowe kafelki (ang. Deepslate Tiles) to dekoracyjny blok będący wariantem łupku.

Popękane łupkowe kafelki (ang. Cracked Deepslate Tiles) to popękany wariant kafelków.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Łupkowe kafelki mogą zostać wydobyte dowolnym kilofem. Po użyciu innego narzędzia blok nie wypadnie. Niszczenie łupkowych kafelków zajmuje więcej czasu niż niszczenie łupku.

Blok BlockCSS_new.png/2007 Łupkowe kafelki
Twardość 3.5
Narzędzie ItemCSS.png/482
Czas wydobycia (sekundy)[FN 1]
Domyślne 17.5
BlockCSS_new.png/1313 Drewniany 2.65
BlockCSS_new.png/1140 Kamienny 1.35
ItemCSS.png/707 Miedziany 1.05
ItemCSS.png/568 Żelazny 0.9
ItemCSS.png/557 Diamentowy 0.7
ItemCSS.png/689 Netherytowy 0.6
ItemCSS.png/564 Złoty 0.45
  1. Czasy nie biorą pod uwagę zaklęć, efektów i innych czynników, jak np. zanurzenie w wodzie.

Wytwarzanie

Łupkowe kafelki są możliwe do zdobycia poprzez umieszczanie wariantu ceglanego w oknie konstruowania 2 x 2.

Nazwa Składniki Wejście → Wyjście
Łupkowe kafelki Łupkowe cegły




4






Przepalanie

Nazwa Składniki Wejście → Wyjście
Popękane łupkowe kafelki Łupkowe kafelki






2

2

Naturalne generowanie

Łupkowe kafelki oraz popękane łupkowe kafelki generują się w pradawnych miastach.

Zastosowanie

Wytwarzanie

Nazwa Składniki Wejście → Wyjście
Łupkowa kafelkowa płyta Łupkowe kafelki




6






Łupkowe kafelkowe schody




4






Łupkowy kafelkowy murek




6






Przecinarka

Schody, płytę i murek z łupkowych kafelków można też uzyskać poprzez użycie przecinarki.

Wartości danych

ID

Java Edition:

Nazwa ID słowne Forma Klucz tłumaczeń
BlockCSS_new.png/2007 Łupkowe kafelki deepslate_tiles Blok,
Przedmiot
block.minecraft.deepslate_tiles
BlockCSS_new.png/2533 Popękane łupkowe kafelki cracked_deepslate_tiles Blok,
Przedmiot
block.minecraft.cracked_deepslate_tiles

Bedrock Edition:

Nazwa ID słowne ID numeryczne Forma Klucz tłumaczeń
BlockCSS_new.png/2007 Łupkowe kafelki deepslate_tiles 642 Blok,
Przedmiot
tile.deepslate_tiles.name
BlockCSS_new.png/2533 Popękane łupkowe kafelki cracked_deepslate_tiles 664 Blok,
Przedmiot
tile.cracked_deepslate_tiles.name

Historia

Pełna wersja
1.1721w07a Dodano ponurytowe kafelki.
22 lutego 2021JAPPA opublikował nowe tekstury ponurytowych kafelków.
1.1721w08a Zaktualizowano teksturę bloku.
Zmieniono nazwę na łupkowe kafelki.
21w10a Dodano popękane łupkowe kafelki.
Dodano recepturę wytwarzania łupkowych kafelków.
1.19Deep Dark Experimental Snapshot 1Łupkowe kafelki oraz popękane łupkowe kafelki generują się jako część pradawnych miast.
Bedrock Edition
1.17.0beta 1.16.230.52 Dodano łupkowe kafelki i ich popękany wariant, które dostępne są w rozgrywce eksperymentalnej.
beta 1.17.0.52Łupkowe kafelki są dostępne poza eksperymentalną rozgrywką.

Ciekawostki

  • Łupkowe kafelki przed snapshotem 21w10a nie miały receptury wytwarzania, ponieważ Brandon Pearce zapomniał ją dodać.[1]


Przypisy

Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.