Surowe złoto: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
+fr
ProBot (dyskusja | edycje)
d Robot dodał it, ko, lzh i poprawił ja, pt
 
(Nie pokazano 12 wersji utworzonych przez 10 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Snapshot}}
{{Tylko|Java}}
{{Przedmiot
{{Przedmiot
|wygląd1=Surowe złoto.png
|wygląd=Surowe złoto 21w16a.png
|typ=Materiał
|typ=Materiał
|odnawialne=Nie
|odnawialne=Nie
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
|wersja=1.17
|idsłowne=raw_gold
}}
}}
'''Surowe złoto''' (ang. ''Raw gold'') - materiał otrzymywany poprzez wydobycie [[ruda złota|rudy złota]].
'''Surowe złoto''' (ang. ''Raw Gold'') materiał otrzymywany poprzez wydobycie [[Złoże złota|złoża złota]].


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== Wydobycie ===
=== Wydobycie ===
Po zniszczeniu [[ruda złota|rudy złota]] lub [[łupkowa ruda złota|łupkowej rudy złota]] za pomocą [[kilof|żelaznego kilofa]] lub lepszego wypadnie 1 sztuka surowego złota. Jeżeli kilof ma nałożone [[zaklinanie|zaklęcie]] fortuna, można uzyskać dodatkową sztukę na każdy poziom zaklęcia, co pozwala na uzyskanie 4 sztuk surowego złota z fortuną III. Gdy ruda zostanie wydobyta za pomocą narzędzia zaklętego na jedwabny dotyk, wypadnie ruda zamiast surowego złota.
Po zniszczeniu [[Złoże złota|złoża złota]] lub łupkowego złoża złota za pomocą [[kilof|żelaznego kilofa]] lub lepszego wypadnie 1 sztuka surowego złota. Jeżeli kilof ma nałożone [[zaklęcie]] ''Fortuna'', można uzyskać dodatkową sztukę na każdy poziom zaklęcia, co pozwala na uzyskanie 4 sztuk surowego złota z ''Fortuną III''. Gdy złoże zostanie wydobyte za pomocą narzędzia zaklętego na ''Jedwabny dotyk'', wypadnie blok złoża zamiast sztuki surowego złota.


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
Linia 19: Linia 15:


=== [[Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| class="wikitable"  
|- align="center"
|- align="center"
! Nazwa
! Nazwa
! Składniki
! Składniki
! Wejście » Wyjście
! Wejście Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
| '''[[Blok surowego złota]]'''
| '''[[Blok surowego złota]]'''
|[[Surowe żelazo]]
|[[Surowe złoto]]
|<br />{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Surowe złoto |B1= Surowe złoto |C1= Surowe złoto
|A1= Surowe złoto |B1= Surowe złoto |C1= Surowe złoto
|A2= Surowe złoto |B2= Surowe złoto |C2= Surowe złoto
|A2= Surowe złoto |B2= Surowe złoto |C2= Surowe złoto
|A3= Surowe złoto |B3= Surowe złoto |C3= Surowe złoto
|A3= Surowe złoto |B3= Surowe złoto |C3= Surowe złoto
|Output= Blok surowego złota, 1
|Output= Blok surowego złota
}}
}}
|}
|}


=== [[Przetapianie]] ===
=== [[Przetapianie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
Surowe złoto można przetopić w piecu lub w [[Piec hutniczy|piecu hutniczym]] na sztabki złota.
|-align="center"
{| class="wikitable"  
|- align="center"
!Składniki
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Wejście → Wyjście
|-align="center"
|- align="center"
|'''[[Surowe złoto]]'''
|'''[[Surowe złoto]]'''
|{{Grid/Furnace
|{{Grid/Furnace
|Input= Surowe złoto   
|Input= Surowe złoto   
|Output= Sztabka złota
|Output= Sztabka złota
|Fuel=  Węgiel, Dębowe deski, Drewno dębu, Sadzonka, Patyk, Wiadro z lawą  |FA= 1,1,1,2,2,1
}}
}}
|}
|}
Linia 56: Linia 52:
! Nazwa !! ID słowne !! Tagi przedmiotu !! Forma !! Klucz tłumaczeń
! Nazwa !! ID słowne !! Tagi przedmiotu !! Forma !! Klucz tłumaczeń
|-
|-
| {{ItemSprite|Surowe złoto}} Surowe złoto || {{code|raw_gold}} || ''Brak'' || Przedmiot || {{code|item.minecraft.raw_gold}}
| {{ItemLink|Surowe złoto}} || {{code|raw_gold}} || ''Brak'' || Przedmiot || {{code|item.minecraft.raw_gold}}
|}
|}


== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|p}}
{{Historia|Pełna wersja}}
{{Historia||1.17|snap=21w14a|[[Plik:Surowe złoto 21w14a.png|32px]] Dodano surowe złoto.}}
{{Historia||1.17|snap=21w14a|[[Plik:Surowe złoto 21w14a.png|32px]] Dodano surowe złoto.}}
{{Historia|||snap=13 kwietnia 2021|slink=https://twitter.com/JasperBoerstra/status/1381991999952277513|[[JAPPA]] pokazał nową teksturę surowego złota.}}
{{Historia|||snap=13 kwietnia 2021|slink=https://twitter.com/JasperBoerstra/status/1381991999952277513|[[JAPPA]] pokazał nową teksturę surowego złota.}}
{{Historia|||snap=21w15a|[[Plik:Surowe złoto.png|32px]] Zmieniono teksturę surowego złota.|Surowe złoto może zostać wykorzystane do wytworzenia [[blok surowego złota|bloku surowego złota]].}}
{{Historia|||snap=21w15a|[[Plik:Surowe złoto.png|32px]] Zmieniono teksturę surowego złota.
|Surowe złoto może zostać wykorzystane do wytworzenia [[blok surowego złota|bloku surowego złota]].}}
{{Historia|||snap=21w16a|[[Plik:Surowe złoto 21w16a.png|32px]] Ponownie zmieniono teksturę surowego złota.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}


{{Przedmioty}}
{{Przedmioty}}


[[de:Rohgold]]
[[en:Raw Gold]]
[[en:Raw Gold]]
[[es:Oro en bruto]]
[[fr:Or brut]]
[[fr:Or brut]]
[[pt:Ouro bruto]]
[[it:Oro grezzo]]
[[ja:金の原石]]
[[ko:금 원석]]
[[lzh:馬蹄金]]
[[pt:Ouro Bruto]]
[[ru:Необработанное золото]]
[[uk:Необроблене золото]]
[[zh:粗金]]
[[zh:粗金]]

Aktualna wersja na dzień 23:09, 4 gru 2025

Surowe złoto

Typ

Materiał

Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak (64)

Rzadkość

Pospolita


Surowe złoto (ang. Raw Gold) – materiał otrzymywany poprzez wydobycie złoża złota.

Otrzymywanie

Wydobycie

Po zniszczeniu złoża złota lub łupkowego złoża złota za pomocą żelaznego kilofa lub lepszego wypadnie 1 sztuka surowego złota. Jeżeli kilof ma nałożone zaklęcie Fortuna, można uzyskać dodatkową sztukę na każdy poziom zaklęcia, co pozwala na uzyskanie 4 sztuk surowego złota z Fortuną III. Gdy złoże zostanie wydobyte za pomocą narzędzia zaklętego na Jedwabny dotyk, wypadnie blok złoża zamiast sztuki surowego złota.

Zastosowanie

Głównym zastosowaniem surowego złota jest uzyskanie sztabki złota.

Wytwarzanie

Nazwa Składniki Wejście → Wyjście
Blok surowego złota Surowe złoto










Przetapianie

Surowe złoto można przetopić w piecu lub w piecu hutniczym na sztabki złota.

Składniki Wejście → Wyjście
Surowe złoto






2

2

Wartości danych

ID

Java Edition:

Nazwa ID słowne Tagi przedmiotu Forma Klucz tłumaczeń
ItemCSS.png/735 Surowe złoto raw_gold Brak Przedmiot item.minecraft.raw_gold

Historia

Pełna wersja
1.1721w14a Dodano surowe złoto.
13 kwietnia 2021JAPPA pokazał nową teksturę surowego złota.
21w15a Zmieniono teksturę surowego złota.
Surowe złoto może zostać wykorzystane do wytworzenia bloku surowego złota.
21w16a Ponownie zmieniono teksturę surowego złota.