View at: Szablon:Bloki/zawartość [edytuj]
Rośliny: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja przejrzana] |
Poprawki, dodanie bielicy (wróciłem w końcu!) |
d Robot dodał lzh:艸木 |
||
| (Nie pokazano 28 wersji utworzonych przez 13 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Rośliny''' | {{Nieaktualne}} | ||
'''Rośliny''' – rodzaj organicznych bloków w grze. | |||
== Opis == | == Opis == | ||
Rośliny nie mogą się przemieszczać, mogą tylko rosnąć | Rośliny nie mogą się przemieszczać, mogą tylko rosnąć i „odpadać” w określonych warunkach. Większość może być zasadzona bądź postawiona na bloku. Wzrost niektórych roślin można przyśpieszyć za pomocą [[mączka kostna|mączki kostnej]]. | ||
== Rodzaje roślin == | |||
=== Spotykane w [[Nadziemie|Nadziemiu]] === | |||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|- | |- | ||
! Roślina !! Blok stały !! Ozdoba !! Wypada !! Barwnik !! Rozrost !! | ! Roślina !! Blok stały !! Ozdoba !! Wypada !! [[Barwnik]] !! Rozrost !! Naturalne występowanie | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Arbuz}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|kawałek arbuza|Kawałek arbuza|Kawałki arbuza}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak ([[dżungla]])}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Azalia}}|| {{tc|tak}} || {{tc|tak}} || {{BlockLink|Azalia}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak ([[bujne jaskinie]])}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Bambus}} | ||
|{{tc|tak}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{ItemLink|Bambus}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|tak|Tak, do 16 kratek w górę}} | |||
|{{tc|tak|Tak ([[dżungla]], bambusowy las)}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Blok mchu}}|| {{tc|tak}} || {{tc|Tak}} || {{BlockLink|Blok mchu}} || {{tc|nie}} || {{tc|częściowo|Po użyciu mączki kostnej jest 25% szans na pojawienie się warstwy mchu, 15% na azalię, a 5% na kwitnącą azalię.}} || {{tc|tak|Tak (bujne jaskinie)}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Bielica}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Ziemia}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak ([[Biom|starodrzew świerkowy i sosnowy, las bambusowy]])}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|id=burak4|Burak}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Burak}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (wioski)}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Pień}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Pień}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (w losowych miejscach na świecie)}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Dynia}}|| {{tc|tak}} || {{tc|tak}} || {{BlockLink|Dynia}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (w losowych miejscach na świecie)}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Jaskiniowe pnącza}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Świecące jagody}} (od jaskiniowych pnączy z jagodami) || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 2 fazy rozrostu, od 2 do 26 bloków w dół}} || {{tc|tak|Tak (bujne jaskinie)}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Kakao}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Ziarna kakaowe}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (dżungla)}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Kaktus}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Kaktus}} || {{tc|tak|[[Zielony barwnik|Zielony]]}} || {{tc|tak|Tak, 3 kratki w górę}} || {{tc|tak|Tak ([[pustynia]])}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Krzak słodkich jagód}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Słodkie jagody}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 4 fazy rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (tajga, ośnieżona tajga, las świerkowy, las sekwojowy)}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Kwiaty}}|| {{tc|nie}} || {{tc|tak}} || {{BlockLink|Kwiaty}} || {{tc|tak|[[Barwniki|Zależy od rodzaju kwiatu]]}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak ([[Las|lasy]], [[Bagno|bagna]], [[góry]])}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Lilia wodna}} | ||
|{{tc|tak}} | |||
|{{tc|tak}} | |||
|{{BlockLink|Lilia wodna}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|tak|Tak (bagna)}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Liście}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || Czasami {{BlockLink|sadzonka}}, {{ItemLink|jabłko}} lub {{ItemLink|patyk}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (na [[Drzewo|drzewach]])}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Mały spadkoliść}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Mały spadkoliść}} || {{tc|nie}} || {{tc|częściowo|Zmiana w [[wielki spadkoliść]] tylko po użyciu mączki kostnej}} || {{tc|tak|Tak (bujne jaskinie)}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink|id= | |{{BlockLink|id=marchewki4|Marchewka}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Marchewka}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (wioski)}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Namorzynowe korzenie}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Namorzynowe korzenie}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (namorzynowe bagna)}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Paproć}} | ||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|tak}} | |||
|{{BlockLink|Paproć}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|tak|Tak (dżungla, tajga i mega tajga)}} | |||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|Pnącza}}|| {{tc|nie}} || {{tc|tak}} || Nic || {{tc|nie}} || {{tc|tak|W dół i w boki (na 1 kratkę)}} || {{tc|tak|Tak (na drzewach)}} | ||
|- | |- | ||
| {{BlockLink| | |{{BlockLink|id=pszenica8|Pszenica}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Nasiona pszenicy}} i {{ItemLink|pszenica}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak ([[wioski]])}} | ||
|- | |||
|{{BlockLink|Pylikwiat}}|| {{tc|nie}} || {{tc|tak}} || {{BlockLink|Pylikwiat}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (bujne jaskinie)}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Sadzonka}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Sadzonka}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|W górę (zamienia się w [[drzewo]])}} || {{tc|nie}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Trzcina cukrowa}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Trzcina cukrowa}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 3 kratki w górę}} || {{tc|tak|Tak (obok zbiorników wodnych na [[Blok trawy|trawie]], [[Ziemia|ziemi]] lub [[Piasek|piasku]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Uschnięty krzak}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|patyk|Patyk|Patyki}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (pustynia)}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Warstwa mchu}}|| {{tc|nie}} || {{tc|tak}} || {{BlockLink|Warstwa mchu}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (bujne jaskinie, [[las namorzynowy]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Wysoka trawa}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || Czasami {{ItemLink|nasiona pszenicy}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (lasy, [[równiny]], góry)}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Wielki spadkoliść}}|| {{tc|Częściowo}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Wielki spadkoliść}} || {{tc|nie}} || {{tc|częściowo|Rozrost łodygi tylko po użyciu mączki kostnej}} || {{tc|tak|Tak (bujne jaskinie)}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Zabłocone namorzynowe korzenie}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Zabłocone namorzynowe korzenie}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (namorzynowe bagna)}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=ziemniaki4|Ziemniak}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|Ziemniak}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak (wioski)}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Zwisające korzenie}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Zwisające korzenie}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak (bujne jaskinie)}} | |||
|} | |||
==== Grzyby ==== | |||
{| class="wikitable sortable" | |||
|- | |||
! Grzyb !! Blok stały !! Ozdoba !! Wypada !! [[Barwnik]] !! Rozrost !! Naturalne występowanie | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Borowik}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Borowik}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w [[wielkie grzyby]] przy pomocy mączki kostnej}} || {{tc|tak|Tak (bagna, lasy, góry, [[Jaskinia|jaskinie]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Grzybnia}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Ziemia}} || {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak ([[pola grzybowe]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Muchomor}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Muchomor}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w [[wielkie grzyby]] przy pomocy mączki kostnej}} || {{tc|tak|Tak (bagna, lasy, góry, [[Jaskinia|jaskinie]])}} | |||
|} | |||
==== Podwodne ==== | |||
{| class="wikitable sortable" | |||
|- | |||
! Roślina !! Blok stały !! Ozdoba !! Wypada !! [[Barwnik]] !! Rozrost !! Naturalne występowanie | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Trawa morska}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|Nic | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|tak|Tak, w górę (na jeden blok)}} | |||
|{{tc|tak|Tak ([[ocean]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Wodorosty}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{ItemLink|Wodorost}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|tak|Tak, w górę}} | |||
|{{tc|tak|Tak ([[ocean]])}} | |||
|} | |||
=== [[Nether]]owe === | |||
{| class="wikitable sortable" | |||
! Roślina | |||
! Blok | |||
stały | |||
! Ozdoba | |||
! Wypada | |||
! [[Barwnik]] | |||
! Rozrost | |||
! Naturalne występowanie | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Blok netherowych brodawek}} | |||
|{{tc|tak}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{BlockLink|Blok netherowych brodawek}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|tak|Tak (na [[Wielki szkarłatny grzyb|wielkich szkarłatnych grzybach]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Blok spaczonych brodawek}} | |||
|{{tc|tak}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{BlockLink|Blok spaczonych brodawek}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|tak|Tak (na [[Wielki spaczony grzyb|wielkich spaczonych grzybach]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Borowik}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Borowik}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w [[wielkie grzyby]] przy pomocy mączki kostnej}} || {{tc|tak|Tak (wszędzie w Netherze)}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Netherowa brodawka}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{ItemLink|brodawka|Brodawka|Brodawki}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok}} || {{tc|tak|Tak ([[Forteca Netheru|fortece netherowe]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Spaczone pnącza}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|Czasami {{BlockLink|spaczone pnącza}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|tak|Tak, w górę}} | |||
|{{tc|tak|Tak ([[spaczony las]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Płaczące pnącza}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|Czasami {{BlockLink|płaczące pnącza}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|tak|Tak, w dół}} | |||
|{{tc|tak|Tak ([[szkarłatny las]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Muchomor}}|| {{tc|nie}} || {{tc|nie}} || {{BlockLink|Muchomor}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak|Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w [[wielkie grzyby]] przy pomocy mączki kostnej}} || {{tc|tak|Tak (wszędzie w Netherze)}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Netherowe kiełki}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|Nic | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|tak|Tak ([[spaczony las]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Spaczone korzenie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{BlockLink|Spaczone korzenie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|tak|Tak ([[spaczony las]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Spaczone nylium}} | |||
|{{tc|tak}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{BlockLink|Netherrack}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|częściowo|Przy pomocy mączki kostnej (na sąsiednie bloki netherracku)}} | |||
|{{tc|tak|Tak ([[spaczony las]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Spaczony grzyb}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{BlockLink|Spaczony grzyb}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|częściowo|Zmiana w [[Wielkie netherowe grzyby|wielkie spaczone grzyby]] przy pomocy mączki kostnej}} | |||
|{{tc|tak|Tak ([[spaczony las]], rzadziej w [[Szkarłatny las|szkarłatnym lesie]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Szkarłatne korzenie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{BlockLink|Szkarłatne korzenie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|tak|Tak ([[szkarłatny las]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Szkarłatne nylium}} | |||
|{{tc|tak}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{BlockLink|Netherrack}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|częściowo|Przy pomocy mączki kostnej (na sąsiednie bloki netherracku)}} | |||
|{{tc|tak|Tak ([[szkarłatny las]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Szkarłatny grzyb}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{BlockLink|Szkarłatny grzyb}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|częściowo|Zmiana w [[Wielkie netherowe grzyby|wielkie szkarłatne grzyby]] przy pomocy mączki kostnej}} | |||
|{{tc|tak|Tak ([[szkarłatny las]], rzadziej w [[Spaczony las|spaczonym lesie]])}} | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Światłogrzyb}} | |||
|{{tc|tak}} | |||
|{{tc|tak}} | |||
|{{BlockLink|Światłogrzyb}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|nie}} | |||
|{{tc|tak|Tak (na [[Wielkie netherowe grzyby|wielkich netherowych grzybach]])}} | |||
|} | |} | ||
== | === [[End]]owe === | ||
{| class="wikitable sortable" | |||
! Roślina | |||
! Blok | |||
stały | |||
! Ozdoba | |||
! Wypada | |||
! [[Barwnik]] | |||
! Rozrost | |||
! Naturalne występowanie | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Łodyga refrenusu}}|| {{tc|tak}} || {{tc|nie}} || Czasami {{ItemLink|owoc refrenusu}} || {{tc|nie}} || {{tc|tak}} || {{tc|tak|Tak ([[End]])}} | |||
|} | |||
{{Bloki}} | {{Bloki}} | ||
| Linia 60: | Linia 260: | ||
[[Kategoria:Rośliny|*]] | [[Kategoria:Rośliny|*]] | ||
[[de:Gewächs]] | |||
[[en:Plants]] | [[en:Plants]] | ||
[[es:Plantas]] | [[es:Plantas]] | ||
| Linia 65: | Linia 266: | ||
[[hu:Növények]] | [[hu:Növények]] | ||
[[ko:식물]] | [[ko:식물]] | ||
[[lzh:艸木]] | |||
[[nl:Planten]] | [[nl:Planten]] | ||
[[ru:Растения]] | [[ru:Растения]] | ||
[[th:พืช (แก้ความกำกวม)]] | |||
[[zh:植物]] | [[zh:植物]] | ||
Aktualna wersja na dzień 22:31, 4 gru 2025
| Nieaktualne informacje! Artykuł w całości lub w części jest nieaktualny i wymaga zaktualizowania. Jeśli jesteś gotów podjąć się tego, sprawdź stronę dyskusji.
|
Rośliny – rodzaj organicznych bloków w grze.
Opis
Rośliny nie mogą się przemieszczać, mogą tylko rosnąć i „odpadać” w określonych warunkach. Większość może być zasadzona bądź postawiona na bloku. Wzrost niektórych roślin można przyśpieszyć za pomocą mączki kostnej.
Rodzaje roślin
Spotykane w Nadziemiu
| Roślina | Blok stały | Ozdoba | Wypada | Barwnik | Rozrost | Naturalne występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arbuz | Tak | Nie | Kawałki arbuza | Nie | Nie | Tak (dżungla) |
| Azalia | Tak | Tak | Azalia | Nie | Nie | Tak (bujne jaskinie) |
| Bambus | Tak | Nie | Bambus | Nie | Tak, do 16 kratek w górę | Tak (dżungla, bambusowy las) |
| Blok mchu | Tak | Tak | Blok mchu | Nie | Po użyciu mączki kostnej jest 25% szans na pojawienie się warstwy mchu, 15% na azalię, a 5% na kwitnącą azalię. | Tak (bujne jaskinie) |
| Bielica | Tak | Nie | Ziemia | Nie | Nie | Tak (starodrzew świerkowy i sosnowy, las bambusowy) |
| Burak | Nie | Nie | Burak | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (wioski) |
| Pień | Tak | Nie | Pień | Nie | Nie | Tak (w losowych miejscach na świecie) |
| Dynia | Tak | Tak | Dynia | Nie | Nie | Tak (w losowych miejscach na świecie) |
| Jaskiniowe pnącza | Nie | Nie | Świecące jagody (od jaskiniowych pnączy z jagodami) | Nie | Tak, 2 fazy rozrostu, od 2 do 26 bloków w dół | Tak (bujne jaskinie) |
| Kakao | Tak | Nie | Ziarna kakaowe | Nie | Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok | Tak (dżungla) |
| Kaktus | Tak | Nie | Kaktus | Zielony | Tak, 3 kratki w górę | Tak (pustynia) |
| Krzak słodkich jagód | Nie | Nie | Słodkie jagody | Nie | Tak, 4 fazy rozrostu, 1 blok | Tak (tajga, ośnieżona tajga, las świerkowy, las sekwojowy) |
| Kwiaty | Nie | Tak | Kwiaty | Zależy od rodzaju kwiatu | Nie | Tak (lasy, bagna, góry) |
| Lilia wodna | Tak | Tak | Lilia wodna | Nie | Nie | Tak (bagna) |
| Liście | Tak | Nie | Czasami sadzonka, jabłko lub patyk | Nie | Nie | Tak (na drzewach) |
| Mały spadkoliść | Nie | Nie | Mały spadkoliść | Nie | Zmiana w wielki spadkoliść tylko po użyciu mączki kostnej | Tak (bujne jaskinie) |
| Marchewka | Nie | Nie | Marchewka | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (wioski) |
| Namorzynowe korzenie | Tak | Nie | Namorzynowe korzenie | Nie | Nie | Tak (namorzynowe bagna) |
| Paproć | Nie | Tak | Paproć | Nie | Nie | Tak (dżungla, tajga i mega tajga) |
| Pnącza | Nie | Tak | Nic | Nie | W dół i w boki (na 1 kratkę) | Tak (na drzewach) |
| Pszenica | Nie | Nie | Nasiona pszenicy i pszenica | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (wioski) |
| Pylikwiat | Nie | Tak | Pylikwiat | Nie | Nie | Tak (bujne jaskinie) |
| Sadzonka | Nie | Nie | Sadzonka | Nie | W górę (zamienia się w drzewo) | Nie |
| Trzcina cukrowa | Nie | Nie | Trzcina cukrowa | Nie | Tak, 3 kratki w górę | Tak (obok zbiorników wodnych na trawie, ziemi lub piasku) |
| Uschnięty krzak | Nie | Nie | Patyki | Nie | Nie | Tak (pustynia) |
| Warstwa mchu | Nie | Tak | Warstwa mchu | Nie | Nie | Tak (bujne jaskinie, las namorzynowy) |
| Wysoka trawa | Nie | Nie | Czasami nasiona pszenicy | Nie | Nie | Tak (lasy, równiny, góry) |
| Wielki spadkoliść | Częściowo | Nie | Wielki spadkoliść | Nie | Rozrost łodygi tylko po użyciu mączki kostnej | Tak (bujne jaskinie) |
| Zabłocone namorzynowe korzenie | Tak | Nie | Zabłocone namorzynowe korzenie | Nie | Nie | Tak (namorzynowe bagna) |
| Ziemniak | Nie | Nie | Ziemniak | Nie | Tak, 7 faz rozrostu, 1 blok | Tak (wioski) |
| Zwisające korzenie | Nie | Nie | Zwisające korzenie | Nie | Nie | Tak (bujne jaskinie) |
Grzyby
| Grzyb | Blok stały | Ozdoba | Wypada | Barwnik | Rozrost | Naturalne występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Borowik | Nie | Nie | Borowik | Nie | Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w wielkie grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (bagna, lasy, góry, jaskinie) |
| Grzybnia | Tak | Nie | Ziemia | Nie | Nie | Tak (pola grzybowe) |
| Muchomor | Nie | Nie | Muchomor | Nie | Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w wielkie grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (bagna, lasy, góry, jaskinie) |
Podwodne
| Roślina | Blok stały | Ozdoba | Wypada | Barwnik | Rozrost | Naturalne występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Trawa morska | Nie | Nie | Nic | Nie | Tak, w górę (na jeden blok) | Tak (ocean) |
| Wodorosty | Nie | Nie | Wodorost | Nie | Tak, w górę | Tak (ocean) |
Netherowe
| Roślina | Blok
stały |
Ozdoba | Wypada | Barwnik | Rozrost | Naturalne występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Blok netherowych brodawek | Tak | Nie | Blok netherowych brodawek | Nie | Nie | Tak (na wielkich szkarłatnych grzybach) |
| Blok spaczonych brodawek | Tak | Nie | Blok spaczonych brodawek | Nie | Nie | Tak (na wielkich spaczonych grzybach) |
| Borowik | Nie | Nie | Borowik | Nie | Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w wielkie grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (wszędzie w Netherze) |
| Netherowa brodawka | Nie | Nie | Brodawki | Nie | Tak, 3 fazy rozrostu, 1 blok | Tak (fortece netherowe) |
| Spaczone pnącza | Nie | Nie | Czasami spaczone pnącza | Nie | Tak, w górę | Tak (spaczony las) |
| Płaczące pnącza | Nie | Nie | Czasami płaczące pnącza | Nie | Tak, w dół | Tak (szkarłatny las) |
| Muchomor | Nie | Nie | Muchomor | Nie | Na bloki po skosie w określonym świetle lub zmiana w wielkie grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (wszędzie w Netherze) |
| Netherowe kiełki | Nie | Nie | Nic | Nie | Nie | Tak (spaczony las) |
| Spaczone korzenie | Nie | Nie | Spaczone korzenie | Nie | Nie | Tak (spaczony las) |
| Spaczone nylium | Tak | Nie | Netherrack | Nie | Przy pomocy mączki kostnej (na sąsiednie bloki netherracku) | Tak (spaczony las) |
| Spaczony grzyb | Nie | Nie | Spaczony grzyb | Nie | Zmiana w wielkie spaczone grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (spaczony las, rzadziej w szkarłatnym lesie) |
| Szkarłatne korzenie | Nie | Nie | Szkarłatne korzenie | Nie | Nie | Tak (szkarłatny las) |
| Szkarłatne nylium | Tak | Nie | Netherrack | Nie | Przy pomocy mączki kostnej (na sąsiednie bloki netherracku) | Tak (szkarłatny las) |
| Szkarłatny grzyb | Nie | Nie | Szkarłatny grzyb | Nie | Zmiana w wielkie szkarłatne grzyby przy pomocy mączki kostnej | Tak (szkarłatny las, rzadziej w spaczonym lesie) |
| Światłogrzyb | Tak | Tak | Światłogrzyb | Nie | Nie | Tak (na wielkich netherowych grzybach) |
Endowe
| Roślina | Blok
stały |
Ozdoba | Wypada | Barwnik | Rozrost | Naturalne występowanie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Łodyga refrenusu | Tak | Nie | Czasami owoc refrenusu | Nie | Tak | Tak (End) |

