Blok suszonych wodorostów: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
Thn70 (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
ProBot (dyskusja | edycje)
d Robot przeniósł strony z pt:Bloco de algas secas do pt:Bloco de Algas Secas
 
(Nie pokazano 7 wersji utworzonych przez 4 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Rozszerz}}{{Blok
{{Rozszerz}}
{{Blok
|wygląd=Blok suszonych wodorostów.png
|wygląd=Blok suszonych wodorostów.png
|typ=Przetworzony
|typ=Przetworzony
Linia 5: Linia 6:
|przezroczystość=Nie
|przezroczystość=Nie
|światło=Nie
|światło=Nie
|opórtnt=2,5
|palność=Tak
|palność=Tak
|narzędzie=Motyka
|narzędzie=Motyka
|odnawialne=Tak
|odnawialne=Tak
|łączenie=Tak, 64
|łączenie=Tak, 64
|wersja=18w07a
}}
}}
{{Cytat
{{Cytat
Linia 18: Linia 17:
'''Blok suszonych wodorostów''' (ang. ''Dried Kelp Block'') – [[blok]] nadający się do palenia w [[piec]]u.
'''Blok suszonych wodorostów''' (ang. ''Dried Kelp Block'') – [[blok]] nadający się do palenia w [[piec]]u.


== Otrzymanie ==
== Otrzymywanie ==
Postawiony blok możemy wydobyć każdym narzędziem jak i gołą ręką gracza, lecz szybkość wykopywania będzie największa przy wydobyciu [[Motyka|motyką]].
=== Wydobywanie ===
{| class="wikitable"
Blok można wydobyć każdym narzędziem i ręką, lecz szybkość wykopywania będzie największa przy wydobyciu [[Motyka|motyką]].
!Blok
{{Wydobywanie|Blok suszonych wodorostów|Motyka|horyzontalny=1}}
!Twardość
!Narzędzie
! colspan="7" |Czas wydobycia (w sekundach)*
|-
| rowspan="2" |{{BlockSprite|458|link=Blok suszonych wodorostów}} '''Blok suszonych wodorostów'''
| rowspan="2" |0,5
| rowspan="2" style="text-align:center" |[[Plik:Motyka.png|bezramki|32x32px]]
|Brak
|Drewniana
|Kamienna
|Żelazna
|Diamentowa
|Netherytowa
|Złota
|-
|{{tc|Tak|0,75}}
|{{tc|Tak|0,4}}
|{{tc|Tak|0,2}}
|{{tc|Tak|0,15}}
|{{tc|Tak|0,1}}
|{{tc|Tak|0,1}}
|{{tc|Tak|0,1}}
|}
<nowiki>*</nowiki>czas liczony dla niezaklętych narzędzi


===[[Wytwarzanie]]===  
=== [[Wytwarzanie]] ===  
{| style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5" border="1"
{| class="wikitable"  
|- align="center"
|- align="center"
!Składniki
!Składniki
!Wejście → Wyjście
!Wejście → Wyjście
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Suszone wodorosty]]'''
|'''[[Suszony wodorost]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Suszone wodorosty |B1= Suszone wodorosty |C1= Suszone wodorosty
|A1= Suszony wodorost |B1= Suszony wodorost |C1= Suszony wodorost
|A2= Suszone wodorosty |B2= Suszone wodorosty |C2= Suszone wodorosty
|A2= Suszony wodorost |B2= Suszony wodorost |C2= Suszony wodorost
|A3= Suszone wodorosty |B3= Suszone wodorosty |C3= Suszone wodorosty
|A3= Suszony wodorost |B3= Suszony wodorost |C3= Suszony wodorost
|Output= Blok suszonych wodorostów
|Output= Blok suszonych wodorostów
}}
}}
|}
|}


==Zastosowanie==
== Zastosowanie ==
 
=== Wytwarzanie ===
===Wytwarzanie===
{| class="wikitable"  
{| style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5" border="1"
|- align="center"
|- align="center"
!Składniki
!Składniki
Linia 74: Linia 48:
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
|B2= Blok suszonych wodorostów
|B2= Blok suszonych wodorostów
|Output= Suszone wodorosty,9
|Output= Suszony wodorost,9
}}
}}
|}
|}
=== Paliwo===
Blok ten może być użyty jako paliwo w [[piec]]u. Starcza on na 200 sekund [[przetapianie|przetapiania]], czyli 20 [[przedmioty|przedmiotów]], jest to 2,5 razy więcej od [[Węgiel|węgla]] czy [[Węgiel drzewny|węgla drzewnego]].


==Historia==
=== Paliwo ===
Blok ten może być użyty jako paliwo w [[piec]]u. Starcza on na 200 sekund [[przetapianie|przetapiania]], czyli 20 [[przedmiot]]ów, jest to 2,5 razy więcej od [[Węgiel|węgla]] czy [[Węgiel drzewny|węgla drzewnego]].
 
== Historia ==
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.13|snap=18w07a|Dodano blok suszonych wodorostów.}}
{{Historia||1.13|snap=18w07a|[[Plik:Blok suszonych wodorostów.png|32px]] Dodano bloki suszonych wodorostów.}}
{{Historia|||snap=18w07b|Blok suszonych wodorostów może teraz służyć jako paliwo.}}
{{Historia|||snap=18w07b|Blok suszonych wodorostów może teraz służyć jako paliwo.}}
{{Historia|||snap=18w08a|Dodano recepturę wytwarzania dla tego bloku.}}
{{Historia|||snap=18w08a|Dodano recepturę wytwarzania dla tego bloku.}}
{{Historia| |1.14|Zmieniono kolor bloków suszonych wodorostów wyświetlający się na [[Mapa|mapie]] z brązowego na zielony.|snap=18w46a}}{{Historia| |1.14|Włożenie bloku suszonych wodorostów do [[Kompostownik|kompostownika]] daje 20% szans na podniesienie się poziomu kompostu o 1.|snap=19w05a}}{{Historia| |1.14|Od teraz łożenie bloku suszonych wodorostów do kompostownika daje 50% szans na podniesienie się poziomu kompostu o 1.|snap=19w05a}}{{Historia| |1.14|[[Osadnik|Osadnicy]] o profesji rzeźnika kupują od graczy bloki suszonych wodorostów.|snap=19w11a}}{{Historia| |1.16|Bloki suszonych wodorostów mogą być niszczone szybciej za pomocą [[Motyka|motyki]].|snap=20w11a}}{{Historia|bedrock}}
{{Historia||1.14|snap=18w46a|Zmieniono kolor bloków suszonych wodorostów wyświetlający się na [[Mapa|mapie]] z brązowego na zielony.}}
{{Historia||1.4.0|snap=beta 1.2.14.1|Dodano blok suszonych wodorostów.}}
{{Historia|||snap=19w03a|Włożenie bloku suszonych wodorostów do [[kompostownik]]a daje 20% szans na podniesienie się poziomu kompostu o 1.}}
{{Historia||1.4.0|snap=beta 1.2.20.1|Tekstura bloku została zmieniona.}}
{{Historia|||snap=19w05a|Od teraz włożenie bloku suszonych wodorostów do kompostownika daje 50% szans na podniesienie się poziomu kompostu o 1.}}
{{Historia| |1.11.0|Bloki suszonych wodorostów mogą być kompostowane.|snap=beta 1.11.0.1}}{{Historia| |1.11.0|Bloki suszonych wodorostów mogą być sprzedawane rzeźnikom.|snap=beta 1.11.0.4}}{{Historia| |1.16.0|Bloki suszonych wodorostów mogą być niszczone szybciej za pomocą [[Motyka|motyki]].|Zmieniono system handlu; rzeźnicy na poziomie eksperta kupują 10 bloków suszonych wodorostów za 1 szmaragd.|snap=beta 1.16.0.57}}{{Historia|konsola}}
{{Historia|||snap=19w11a|[[Osadnik|Osadnicy]] o profesji rzeźnika kupują od graczy bloki suszonych wodorostów.}}
{{Historia||xbox=TU69|xbone=|ps=1.76|Dodano blok suszonych wodorostów.|wiiu=Patch 38}}
{{Historia||1.16|snap=20w11a|Bloki suszonych wodorostów mogą być niszczone szybciej za pomocą [[Motyka|motyki]].}}
 
{{Historia|bedrock}}
{{Historia||1.4.0|snap=beta 1.2.14.1|Dodano bloki suszonych wodorostów.}}
{{Historia|||snap=beta 1.2.20.1|[[Plik:Blok suszonych wodorostów.png|32px]] Tekstura bloku została zmieniona.}}
{{Historia||1.11.0|snap=beta 1.11.0.1|Bloki suszonych wodorostów mogą być kompostowane.}}
{{Historia|||snap=beta 1.11.0.4|Bloki suszonych wodorostów mogą być sprzedawane rzeźnikom.}}
{{Historia||1.16.0|snap=beta 1.16.0.57|Bloki suszonych wodorostów mogą być niszczone szybciej za pomocą [[Motyka|motyki]].
|Zmieniono system handlu; rzeźnicy na poziomie eksperta kupują 10 bloków suszonych wodorostów za 1 szmaragd.}}
 
{{Historia|konsola}}
{{Historia||xbox=TU69|xbone=|ps=1.76|wiiu=Patch 38|[[Plik:Blok suszonych wodorostów.png|32px]] Dodano bloki suszonych wodorostów.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}


==Zobacz też==
== Zobacz też ==
*[[Wodorosty]]
* [[Wodorosty]]
 
* [[Suszony wodorost]]
*[[Suszone wodorosty]]


{{Bloki}}
{{Bloki}}
Linia 106: Linia 91:
[[ko:말린 켈프 블록]]
[[ko:말린 켈프 블록]]
[[nl:Gedroogd kelpblok]]
[[nl:Gedroogd kelpblok]]
[[pt:Bloco de Algas Secas]]
[[ru:Блок сушёной ламинарии]]
[[ru:Блок сушёной ламинарии]]
[[uk:Блок висушеної ламінарії]]
[[zh:干海带块]]
[[zh:干海带块]]

Aktualna wersja na dzień 02:19, 22 lis 2025

Artykuł Blok suszonych wodorostów jest krótki.
Możesz pomóc, poszerzając go.
Blok suszonych wodorostów

Typ

Przetworzony

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

2,5

Palność

Tak

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64


Zbudowałem sobie dom z bloków wodorostów! Niektórzy ludzie ostrzegali mnie, że dom cały z podwodnych roślin, może mieć nieprzyjemny zapach. Ale jako człowiek, który i tak cuchnie zepsutą rybą, nie widzę w tym najmniejszego problemu

Tom Stone

Blok suszonych wodorostów (ang. Dried Kelp Block) – blok nadający się do palenia w piecu.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Blok można wydobyć każdym narzędziem i ręką, lecz szybkość wykopywania będzie największa przy wydobyciu motyką.

Blok BlockCSS_new.png/458 Blok suszonych wodorostów
Twardość 0.5
Narzędzie ItemCSS.png/470
Czas wydobycia (sekundy)[FN 1]
Domyślne 0.75
BlockCSS_new.png/1313 Drewniany 0.4
BlockCSS_new.png/1140 Kamienny 0.2
ItemCSS.png/707 Miedziany 0.15
ItemCSS.png/568 Żelazny 0.15
ItemCSS.png/557 Diamentowy 0.1
ItemCSS.png/689 Netherytowy 0.1
ItemCSS.png/564 Złoty 0.1
  1. Czasy nie biorą pod uwagę zaklęć, efektów i innych czynników, jak np. zanurzenie w wodzie.

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Suszony wodorost










Zastosowanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Blok suszonych wodorostów




9






Paliwo

Blok ten może być użyty jako paliwo w piecu. Starcza on na 200 sekund przetapiania, czyli 20 przedmiotów, jest to 2,5 razy więcej od węgla czy węgla drzewnego.

Historia

Pełna wersja
1.1318w07a Dodano bloki suszonych wodorostów.
18w07bBlok suszonych wodorostów może teraz służyć jako paliwo.
18w08aDodano recepturę wytwarzania dla tego bloku.
1.1418w46aZmieniono kolor bloków suszonych wodorostów wyświetlający się na mapie z brązowego na zielony.
19w03aWłożenie bloku suszonych wodorostów do kompostownika daje 20% szans na podniesienie się poziomu kompostu o 1.
19w05aOd teraz włożenie bloku suszonych wodorostów do kompostownika daje 50% szans na podniesienie się poziomu kompostu o 1.
19w11aOsadnicy o profesji rzeźnika kupują od graczy bloki suszonych wodorostów.
1.1620w11aBloki suszonych wodorostów mogą być niszczone szybciej za pomocą motyki.
Bedrock Edition
1.4.0beta 1.2.14.1Dodano bloki suszonych wodorostów.
beta 1.2.20.1 Tekstura bloku została zmieniona.
1.11.0beta 1.11.0.1Bloki suszonych wodorostów mogą być kompostowane.
beta 1.11.0.4Bloki suszonych wodorostów mogą być sprzedawane rzeźnikom.
1.16.0beta 1.16.0.57Bloki suszonych wodorostów mogą być niszczone szybciej za pomocą motyki.
Zmieniono system handlu; rzeźnicy na poziomie eksperta kupują 10 bloków suszonych wodorostów za 1 szmaragd.
Console Edition
TU691.76Patch 38 Dodano bloki suszonych wodorostów.

Zobacz też