Wytwarzanie/transport: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja przejrzana] |
Utworzył nową stronę „{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 819px" cellpadding="5" |- align="center" !width="75"|Nazwa !width="15...” |
d wagonik z piecem -> napędzany wagonik |
||
| (Nie pokazano 41 wersji utworzonych przez 22 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{| | {| class="wikitable" style="text-align:center" | ||
|- | |- | ||
!width="75"|Nazwa | !width="75"|Nazwa | ||
!width="150"|Składniki | !width="150"|Składniki | ||
!width="204"| | !width="204"|Wejście » Wyjście | ||
!width="390"|Opis | !width="390"|Opis | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Łódka]]''' | ||
|[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]] | |'''[[Deski]]''' | ||
| | |{{Grid/Crafting Table | ||
| | |A2= Dowolne ze zwykłego drewna (deski); Bambusowe deski |C2= Dowolne ze zwykłego drewna (deski); Bambusowe deski | ||
|- | |A3= Dowolne ze zwykłego drewna (deski); Bambusowe deski |B3= Dowolne ze zwykłego drewna (deski); Bambusowe deski |C3= Dowolne ze zwykłego drewna (deski); Bambusowe deski | ||
|'''[[Napędzany | |Output= Dowolna ze zwykłego drewna (łódka); Bambusowa tratwa | ||
|[[Piec]] + [[ | }} | ||
| | |Używana, by przemierzać wodę szybciej, niż płynąc. | ||
|Używany do popychania innych | |||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Łódka ze skrzynią]]''' | ||
|[[Skrzynia]] + [[ | |'''[[Łódka]]'''<br>+ '''[[skrzynia]]''' | ||
|[[ | |{{Grid/Crafting Table | ||
| | |B2= Skrzynia | ||
|- | |B3= Dowolna ze zwykłego drewna (łódka); Bambusowa tratwa | ||
|Output= Dowolna ze zwykłego drewna (łódka ze skrzynią); Bambusowa tratwa ze skrzynią | |||
|nieokreślona= 1 | |||
}} | |||
|Może przewozić gracza/moba i skrzynię pełną przedmiotów. | |||
|- | |||
|'''[[Wagonik]]''' | |||
|'''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Sztabka żelaza |C2= Sztabka żelaza | |||
|A3= Sztabka żelaza |B3= Sztabka żelaza |C3= Sztabka żelaza | |||
|Output= Wagonik | |||
}} | |||
|Używany do transportowania gracza lub [[mob]]a przez tory. | |||
|- | |||
|'''[[Napędzany wagonik]]''' | |||
|'''[[Piec]]''' <br> + <br> '''[[Wagonik]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1=Piec | |||
|B2=Wagonik | |||
|Output= Napędzany wagonik | |||
|nieokreślona= 1 | |||
}} | |||
|Używany do popychania innych wagoników po torach. Jako paliwo używa [[węgiel|węgla]] lub [[węgiel drzewny|węgla drzewnego]]. | |||
|- | |||
|'''[[Wagonik ze skrzynią]]''' | |||
|'''[[Skrzynia]]''' <br> + <br> '''[[Wagonik]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1=Skrzynia | |||
|B2=Wagonik | |||
|Output= Wagonik ze skrzynią | |||
|nieokreślona= 1 | |||
}} | |||
|Używany by transportować przedmioty przez tory. | |||
|- | |||
|'''[[Wagonik z lejem]]''' | |||
|'''[[Lej]]''' <br> + <br> '''[[Wagonik]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1=Lej | |||
|B2=Wagonik | |||
|Output= Wagonik z lejem | |||
|nieokreślona= 1 | |||
}} | |||
|Używany by zbierać przedmioty z torów. | |||
|- | |||
|'''[[Wagonik z TNT]]''' | |||
|'''[[TNT]]''' <br> + <br> '''[[Wagonik]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1=TNT | |||
|B2=Wagonik | |||
|Output= Wagonik z TNT | |||
|nieokreślona= 1 | |||
}} | |||
|Używany do kontrolowanych eksplozji, które nie niszczą torów. | |||
|- | |||
|'''[[Tory]]''' | |'''[[Tory]]''' | ||
|[[Patyk]] + [[Sztabka żelaza| | |'''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''' | ||
|[[ | |{{Grid/Crafting Table | ||
|Używane do | |A1= Sztabka żelaza |C1= Sztabka żelaza | ||
|- | |A2= Sztabka żelaza |B2= Patyk |C2= Sztabka żelaza | ||
|'''[[ | |A3= Sztabka żelaza |C3= Sztabka żelaza | ||
|[[ | |Output= Tory,16 | ||
|[[ | }} | ||
| | |Używane do kierowania [[wagonik]]ami. | ||
|- | |||
|'''[[Zasilane tory]]''' | |||
|'''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka złota|Sztabki złota]]''' <br> + <br> '''[[Redstone]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Sztabka złota |C1= Sztabka złota | |||
|A2= Sztabka złota |B2= Patyk |C2= Sztabka złota | |||
|A3= Sztabka złota |B3= Sproszkowany redstone |C3= Sztabka złota | |||
|Output= Zasilane tory,6 | |||
}} | |||
|Używane do rozpędzania wagoników. | |||
|- | |||
|'''[[Tory aktywacyjne]]''' | |||
|'''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Pochodnia redstone]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Sztabka żelaza |C1= Sztabka żelaza | |||
|A2= Sztabka żelaza |B2= Pochodnia redstone |C2= Sztabka żelaza | |||
|A3= Sztabka żelaza |C3= Sztabka żelaza | |||
|Output= Tory aktywacyjne,6 | |||
}} | |||
|Używane do aktywowania wagonika z TNT. Potrafi dezaktywować wagonik z lejem. | |||
|- | |||
|'''[[Tory z czujnikiem]]''' | |||
|'''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Kamienna płytka naciskowa]]''' <br> + <br> '''[[Redstone]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Sztabka żelaza |C1= Sztabka żelaza | |||
|A2= Sztabka żelaza |B2= Kamienna płytka naciskowa |C2= Sztabka żelaza | |||
|A3= Sztabka żelaza |B3= Sproszkowany redstone |C3= Sztabka żelaza | |||
|Output= Tory z czujnikiem,6 | |||
}} | |||
|Używane do wysyłania sygnału, gdy znajduje się na nich wagonik. | |||
|- | |||
|'''[[Siodło]]''' | |||
|'''[[Skóra]]'''<br>+<br>'''[[Sztabka żelaza]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B2= Skóra | |||
|A3= Skóra |B3= Sztabka żelaza |C3= Skóra | |||
|Output= Siodło | |||
}} | |||
|Używane do ujeżdżania niektórych mobów. | |||
|- | |||
|'''[[Uprząż]]''' | |||
|'''[[Skóra]]'''<br> + '''[[Szkło]]'''<br> + Dowolna '''[[wełna]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Skóra |B1= Skóra |C1= Skóra | |||
|A2= Szkło |B2= Dowolna wełna |C2= Szkło | |||
|Output= Dowolna uprząż | |||
}} | |||
|Używana do ujeżdżania [[Wesoły ghast|wesołego ghasta]]. | |||
|} | |} | ||
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | <noinclude> | ||
[[Kategoria:Crafting]] | |||
</noinclude> | |||
Aktualna wersja na dzień 23:06, 10 lis 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Łódka | Deski |
|
Używana, by przemierzać wodę szybciej, niż płynąc. | ||||||||||||
| Łódka ze skrzynią | Łódka + skrzynia |
|
Może przewozić gracza/moba i skrzynię pełną przedmiotów. | ||||||||||||
| Wagonik | Sztabki żelaza |
|
Używany do transportowania gracza lub moba przez tory. | ||||||||||||
| Napędzany wagonik | Piec + Wagonik |
|
Używany do popychania innych wagoników po torach. Jako paliwo używa węgla lub węgla drzewnego. | ||||||||||||
| Wagonik ze skrzynią | Skrzynia + Wagonik |
|
Używany by transportować przedmioty przez tory. | ||||||||||||
| Wagonik z lejem | Lej + Wagonik |
|
Używany by zbierać przedmioty z torów. | ||||||||||||
| Wagonik z TNT | TNT + Wagonik |
|
Używany do kontrolowanych eksplozji, które nie niszczą torów. | ||||||||||||
| Tory | Patyk + Sztabki żelaza |
|
Używane do kierowania wagonikami. | ||||||||||||
| Zasilane tory | Patyk + Sztabki złota + Redstone |
|
Używane do rozpędzania wagoników. | ||||||||||||
| Tory aktywacyjne | Sztabki żelaza + Pochodnia redstone |
|
Używane do aktywowania wagonika z TNT. Potrafi dezaktywować wagonik z lejem. | ||||||||||||
| Tory z czujnikiem | Sztabki żelaza + Kamienna płytka naciskowa + Redstone |
|
Używane do wysyłania sygnału, gdy znajduje się na nich wagonik. | ||||||||||||
| Siodło | Skóra + Sztabka żelaza |
|
Używane do ujeżdżania niektórych mobów. | ||||||||||||
| Uprząż | Skóra + Szkło + Dowolna wełna |
|
Używana do ujeżdżania wesołego ghasta. |