Wytwarzanie/transport: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Dopisana łódka ze skrzynią, siodło i uprząż. Uproszczono/ustandaryzowano resztę. |
d wagonik z piecem -> napędzany wagonik |
||
| (Nie pokazano 1 pośredniej wersji utworzonej przez tego samego użytkownika) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" style="text-align:center" | ||
|- | |||
!width="75"|Nazwa | !width="75"|Nazwa | ||
!width="150"|Składniki | !width="150"|Składniki | ||
!width="204"|Wejście » Wyjście | !width="204"|Wejście » Wyjście | ||
!width="390"|Opis | !width="390"|Opis | ||
|- | |- | ||
|'''[[Łódka]]''' | |'''[[Łódka]]''' | ||
|'''[[Deski]]''' | |'''[[Deski]]''' | ||
| Linia 15: | Linia 15: | ||
|Używana, by przemierzać wodę szybciej, niż płynąc. | |Używana, by przemierzać wodę szybciej, niż płynąc. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Łódka ze skrzynią]]''' | |'''[[Łódka ze skrzynią]]''' | ||
|'''[[Łódka]]'''<br>+ '''[[skrzynia]]''' | |'''[[Łódka]]'''<br>+ '''[[skrzynia]]''' | ||
| Linia 26: | Linia 26: | ||
|Może przewozić gracza/moba i skrzynię pełną przedmiotów. | |Może przewozić gracza/moba i skrzynię pełną przedmiotów. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Wagonik]]''' | |'''[[Wagonik]]''' | ||
|'''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''' | |'''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''' | ||
| Linia 36: | Linia 36: | ||
|Używany do transportowania gracza lub [[mob]]a przez tory. | |Używany do transportowania gracza lub [[mob]]a przez tory. | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Napędzany wagonik]]''' | ||
|'''[[Piec]]''' <br> + <br> '''[[Wagonik]]''' | |'''[[Piec]]''' <br> + <br> '''[[Wagonik]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B1=Piec | |B1=Piec | ||
|B2=Wagonik | |B2=Wagonik | ||
|Output= | |Output= Napędzany wagonik | ||
|nieokreślona= 1 | |nieokreślona= 1 | ||
}} | }} | ||
|Używany do popychania innych wagoników po torach. Jako paliwo używa [[węgiel|węgla]] lub [[węgiel drzewny|węgla drzewnego]]. | |Używany do popychania innych wagoników po torach. Jako paliwo używa [[węgiel|węgla]] lub [[węgiel drzewny|węgla drzewnego]]. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Wagonik ze skrzynią]]''' | |'''[[Wagonik ze skrzynią]]''' | ||
|'''[[Skrzynia]]''' <br> + <br> '''[[Wagonik]]''' | |'''[[Skrzynia]]''' <br> + <br> '''[[Wagonik]]''' | ||
| Linia 58: | Linia 58: | ||
|Używany by transportować przedmioty przez tory. | |Używany by transportować przedmioty przez tory. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Wagonik z lejem]]''' | |'''[[Wagonik z lejem]]''' | ||
|'''[[Lej]]''' <br> + <br> '''[[Wagonik]]''' | |'''[[Lej]]''' <br> + <br> '''[[Wagonik]]''' | ||
| Linia 69: | Linia 69: | ||
|Używany by zbierać przedmioty z torów. | |Używany by zbierać przedmioty z torów. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Wagonik z TNT]]''' | |'''[[Wagonik z TNT]]''' | ||
|'''[[TNT]]''' <br> + <br> '''[[Wagonik]]''' | |'''[[TNT]]''' <br> + <br> '''[[Wagonik]]''' | ||
| Linia 80: | Linia 80: | ||
|Używany do kontrolowanych eksplozji, które nie niszczą torów. | |Używany do kontrolowanych eksplozji, które nie niszczą torów. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Tory]]''' | |'''[[Tory]]''' | ||
|'''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''' | |'''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''' | ||
| Linia 91: | Linia 91: | ||
|Używane do kierowania [[wagonik]]ami. | |Używane do kierowania [[wagonik]]ami. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Zasilane tory]]''' | |'''[[Zasilane tory]]''' | ||
|'''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka złota|Sztabki złota]]''' <br> + <br> '''[[Redstone]]''' | |'''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka złota|Sztabki złota]]''' <br> + <br> '''[[Redstone]]''' | ||
| Linia 102: | Linia 102: | ||
|Używane do rozpędzania wagoników. | |Używane do rozpędzania wagoników. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Tory aktywacyjne]]''' | |'''[[Tory aktywacyjne]]''' | ||
|'''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Pochodnia redstone]]''' | |'''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Pochodnia redstone]]''' | ||
| Linia 113: | Linia 113: | ||
|Używane do aktywowania wagonika z TNT. Potrafi dezaktywować wagonik z lejem. | |Używane do aktywowania wagonika z TNT. Potrafi dezaktywować wagonik z lejem. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Tory z czujnikiem]]''' | |'''[[Tory z czujnikiem]]''' | ||
|'''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Kamienna płytka naciskowa]]''' <br> + <br> '''[[Redstone]]''' | |'''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Kamienna płytka naciskowa]]''' <br> + <br> '''[[Redstone]]''' | ||
| Linia 124: | Linia 124: | ||
|Używane do wysyłania sygnału, gdy znajduje się na nich wagonik. | |Używane do wysyłania sygnału, gdy znajduje się na nich wagonik. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Siodło]]''' | |'''[[Siodło]]''' | ||
|'''[[Skóra]]'''<br>+<br>'''[[Sztabka żelaza]]''' | |'''[[Skóra]]'''<br>+<br>'''[[Sztabka żelaza]]''' | ||
| Linia 134: | Linia 134: | ||
|Używane do ujeżdżania niektórych mobów. | |Używane do ujeżdżania niektórych mobów. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Uprząż]]''' | |'''[[Uprząż]]''' | ||
|'''[[Skóra]]'''<br> + '''[[Szkło]]'''<br> + Dowolna '''[[wełna]]''' | |'''[[Skóra]]'''<br> + '''[[Szkło]]'''<br> + Dowolna '''[[wełna]]''' | ||
Aktualna wersja na dzień 23:06, 10 lis 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Łódka | Deski |
|
Używana, by przemierzać wodę szybciej, niż płynąc. | ||||||||||||
| Łódka ze skrzynią | Łódka + skrzynia |
|
Może przewozić gracza/moba i skrzynię pełną przedmiotów. | ||||||||||||
| Wagonik | Sztabki żelaza |
|
Używany do transportowania gracza lub moba przez tory. | ||||||||||||
| Napędzany wagonik | Piec + Wagonik |
|
Używany do popychania innych wagoników po torach. Jako paliwo używa węgla lub węgla drzewnego. | ||||||||||||
| Wagonik ze skrzynią | Skrzynia + Wagonik |
|
Używany by transportować przedmioty przez tory. | ||||||||||||
| Wagonik z lejem | Lej + Wagonik |
|
Używany by zbierać przedmioty z torów. | ||||||||||||
| Wagonik z TNT | TNT + Wagonik |
|
Używany do kontrolowanych eksplozji, które nie niszczą torów. | ||||||||||||
| Tory | Patyk + Sztabki żelaza |
|
Używane do kierowania wagonikami. | ||||||||||||
| Zasilane tory | Patyk + Sztabki złota + Redstone |
|
Używane do rozpędzania wagoników. | ||||||||||||
| Tory aktywacyjne | Sztabki żelaza + Pochodnia redstone |
|
Używane do aktywowania wagonika z TNT. Potrafi dezaktywować wagonik z lejem. | ||||||||||||
| Tory z czujnikiem | Sztabki żelaza + Kamienna płytka naciskowa + Redstone |
|
Używane do wysyłania sygnału, gdy znajduje się na nich wagonik. | ||||||||||||
| Siodło | Skóra + Sztabka żelaza |
|
Używane do ujeżdżania niektórych mobów. | ||||||||||||
| Uprząż | Skóra + Szkło + Dowolna wełna |
|
Używana do ujeżdżania wesołego ghasta. |