Wytwarzanie/dekoracyjne: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja przejrzana] |
dNie podano opisu zmian |
+ miedziane kraty i łańcuch |
||
| (Nie pokazano 39 wersji utworzonych przez 7 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{| | {| class="wikitable" style="text-align:center" | ||
|- | |- | ||
!width="75"|Nazwa | !width="75"|Nazwa | ||
!width="150"|Składniki | !width="150"|Składniki | ||
| Linia 6: | Linia 6: | ||
!width="390"|Opis | !width="390"|Opis | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |Różne typy '''[[Cegła (ujednoznacznienie)|cegieł]]''' | ||
| | |[[Cegła]] lub [[netherowa cegła]] lub [[żywicowa cegła]] lub [[kamień]] lub [[wypolerowany czernit]] lub [[wypolerowany tuf]] lub [[blok kwarcu]] lub [[wypolerowany łupek]] lub [[kamień Endu]] lub [[utwardzone błoto]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| | |A2= Cegła; Netherowa cegła; Żywicowa cegła; Kamień; Wypolerowany czernit; Wypolerowany tuf; Blok kwarcu; Wypolerowany łupek; Kamień Endu; Utwardzone błoto | ||
| | |B2= Cegła; Netherowa cegła; Żywicowa cegła; Kamień; Wypolerowany czernit; Wypolerowany tuf; Blok kwarcu; Wypolerowany łupek; Kamień Endu; Utwardzone błoto | ||
|A3= Cegła; Netherowa cegła; Żywicowa cegła; Kamień; Wypolerowany czernit; Wypolerowany tuf; Blok kwarcu; Wypolerowany łupek; Kamień Endu; Utwardzone błoto | |||
|Output= | |B3= Cegła; Netherowa cegła; Żywicowa cegła; Kamień; Wypolerowany czernit; Wypolerowany tuf; Blok kwarcu; Wypolerowany łupek; Kamień Endu; Utwardzone błoto | ||
|Output= Cegły,1; Netherowe cegły,1; Żywicowe cegły,1; Kamienne cegły,4; Wypolerowane czernitowe cegły,4; Tufowe cegły,4; Kwarcowe cegły,4; Łupkowe cegły,4; Endowe kamienne cegły,4; Błotne cegły,4 | |||
}} | }} | ||
| | |Nie wszystkie rodzaje cegieł są tworzone w ten sposób (patrz niżej). | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Pryzmarynowe cegły]]''' | ||
| | |[[Odłamek pryzmarynu]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= |C1= | |A1= Odłamek pryzmarynu |B1= Odłamek pryzmarynu |C1= Odłamek pryzmarynu | ||
|A2= |B2= |C2= | |A2= Odłamek pryzmarynu |B2= Odłamek pryzmarynu |C2= Odłamek pryzmarynu | ||
|A3= | |A3= Odłamek pryzmarynu |B3= Odłamek pryzmarynu |C3= Odłamek pryzmarynu | ||
|Output= | |Output= Pryzmarynowe cegły | ||
}} | }} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Czerwone netherowe cegły]]''' | ||
| | |[[Netherowa cegła]] <br>+<br> [[Netherowa brodawka]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| | |A2=Netherowa brodawka |B2=Netherowa cegła | ||
|A2= | |A3=Netherowa cegła |B3=Netherowa brodawka | ||
|A3= | |Output=Czerwone netherowe cegły | ||
|Output= | }} | ||
| | |||
|- | |||
|Różne '''wypolerowane''' warianty bloków | |||
|[[Dioryt]] lub [[granit]] lub [[andezyt]] lub [[czernit]] lub [[bazalt]] lub [[łupkowy bruk]] lub [[tuf]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2=Dioryt; Granit; Andezyt; Bazalt; Czernit; Łupkowy bruk; Tuf | |||
|A3=Dioryt; Granit; Andezyt; Bazalt; Czernit; Łupkowy bruk; Tuf | |||
|B2=Dioryt; Granit; Andezyt; Bazalt; Czernit; Łupkowy bruk; Tuf | |||
|B3=Dioryt; Granit; Andezyt; Bazalt; Czernit; Łupkowy bruk; Tuf | |||
|Output=Wypolerowany dioryt,4; Wypolerowany granit,4; Wypolerowany andezyt,4; Wypolerowany bazalt,4; Wypolerowany czernit,4; Wypolerowany łupek,4; Wypolerowany tuf,4 | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|Różne '''rzeźbione''' warianty bloków | |||
|[[Płyta|Płyty]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B2=Kamienna ceglana płyta; Piaskowcowa płyta; Kwarcowa płyta; Czerwona piaskowcowa płyta; Purpurowa płyta; Netherowa ceglana płyta; Wypolerowana czernitowa płyta; Łupkowa brukowa płyta; Bambusowa płyta; Tufowa płyta; Tufowa ceglana płyta; Żywicowa ceglana płyta | |||
|B3=Kamienna ceglana płyta; Piaskowcowa płyta; Kwarcowa płyta; Czerwona piaskowcowa płyta; Purpurowa płyta; Netherowa ceglana płyta; Wypolerowana czernitowa płyta; Łupkowa brukowa płyta; Bambusowa płyta; Tufowa płyta; Tufowa ceglana płyta; Żywicowa ceglana płyta | |||
|Output=Rzeźbione kamienne cegły; Rzeźbiony piaskowiec; Rzeźbiony blok kwarcu; Rzeźbiony czerwony piaskowiec; Purpurowy filar; Rzeźbione netherowe cegły; Rzeźbiony wypolerowany czernit; Rzeźbiony łupek; Bambusowa mozaika; Rzeźbiony tuf; Rzeźbione tufowe cegły; Rzeźbione żywicowe cegły | |||
}} | |||
|[[Bambusowa mozaika]] i [[purpurowy filar]] nie mają słowa "rzeźbiony" w nazwie, ale są tworzone w analogiczny sposób. | |||
|- | |||
|'''[[Dioryt]]''' | |||
|[[Bruk]]<br>+<br>[[Netherowy kwarc]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Bruk |B2= Netherowy kwarc | |||
|A3= Netherowy kwarc |B3= Bruk | |||
|Output= Dioryt,2 | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Granit]]''' | |||
|[[Netherowy kwarc]]<br>+<br>[[Dioryt]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|A2= Netherowy kwarc |B2= Dioryt | |||
|Output= Granit | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Andezyt]]''' | |||
|[[Bruk]]<br>+<br>[[Dioryt]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|nieokreślona=1 | |||
|A2= Bruk |B2= Dioryt | |||
|Output= Andezyt,2 | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Zamszony bruk]]''' | |||
|[[Bruk]] +<br>[[Pnącza]] lub<br>[[Blok mchu]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Bruk |B2= Pnącza; Blok mchu | |||
|Output= Zamszony bruk | |||
|nieokreślona=1 | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Zamszone kamienne cegły]]''' | |||
|[[Kamienne cegły]] +<br>[[Pnącza]] lub<br>[[Blok mchu]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Kamienne cegły |B2= Pnącza; Blok mchu | |||
|Output= Zamszone kamienne cegły | |||
|nieokreślona=1 | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Blok kwarcu]]''' | |||
|[[Netherowy kwarc]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Netherowy kwarc |B1= Netherowy kwarc | |||
|A2= Netherowy kwarc |B2= Netherowy kwarc | |||
|Output= Blok kwarcu | |||
}} | |||
|Służy tylko jako dekoracja, nie może być z powrotem przetworzony w kwarc. | |||
|- | |||
|'''[[Kwarcowy filar]]''' | |||
|[[Blok kwarcu]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Blok kwarcu | |||
|B2= Blok kwarcu | |||
|Output= Kwarcowy filar | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Blok purpuru]]''' | |||
|[[Prażony owoc refrenusu]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Prażony owoc refrenusu |B1= Prażony owoc refrenusu | |||
|A2= Prażony owoc refrenusu |B2= Prażony owoc refrenusu | |||
|Output= Blok purpuru,4 | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Blok ametystu]]''' | |||
|[[Odłamek ametystu]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Odłamek ametystu |B1= Odłamek ametystu | |||
|A2= Odłamek ametystu |B2= Odłamek ametystu | |||
|Output= Blok ametystu | |||
}} | |||
|Służy tylko jako dekoracja, nie może być z powrotem przetworzony w odłamki ametystu. | |||
|- | |||
|'''[[Blok plastra miodu]]''' | |||
|[[Plaster miodu]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Plaster miodu |B1= Plaster miodu | |||
|A2= Plaster miodu |B2= Plaster miodu | |||
|Output= Blok plastra miodu | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Blok nacieku]]''' | |||
|[[Spiczasty naciek]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Spiczasty naciek |B1= Spiczasty naciek | |||
|A2= Spiczasty naciek |B2= Spiczasty naciek | |||
|Output= Blok nacieku | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Łupkowe kafelki]]''' | |||
|[[Łupkowe cegły]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Łupkowe cegły |B2= Łupkowe cegły | |||
|A3= Łupkowe cegły |B3= Łupkowe cegły | |||
|Output= Łupkowe kafelki, 4 | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Piaskowiec]]''' lub<br>'''[[Czerwony piaskowiec]]''' | |||
|[[Piasek]] lub<br>[[Czerwony piasek]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Piasek; Czerwony piasek |B2= Piasek; Czerwony piasek | |||
|A3= Piasek; Czerwony piasek |B3= Piasek; Czerwony piasek | |||
|Output= Piaskowiec; Czerwony piaskowiec | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Przycięty piaskowiec]]''' lub<br>'''[[Przycięty czerwony piaskowiec]]''' | |||
|[[Piaskowiec]] lub<br>[[Czerwony piaskowiec]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Piaskowiec; Czerwony piaskowiec |B2= Piaskowiec; Czerwony piaskowiec | |||
|A3= Piaskowiec; Czerwony piaskowiec |B3= Piaskowiec; Czerwony piaskowiec | |||
|Output= Przycięty piaskowiec; Przycięty czerwony piaskowiec | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Twarda ziemia]]''' | |||
|[[Ziemia]]<br>+<br>[[Żwir]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Ziemia |B2= Żwir | |||
|A3= Żwir |B3= Ziemia | |||
|Output= Twarda ziemia,4 | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Pryzmaryn]]''' | |||
|[[Odłamek pryzmarynu]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Odłamek pryzmarynu |B2= Odłamek pryzmarynu | |||
|A3= Odłamek pryzmarynu |B3= Odłamek pryzmarynu | |||
|Output= Pryzmaryn | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Ciemny pryzmaryn]]''' | |||
|[[Odłamek pryzmarynu]]<br>+<br>[[Czarny barwnik]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Odłamek pryzmarynu |B1= Odłamek pryzmarynu |C1= Odłamek pryzmarynu | |||
|A2= Odłamek pryzmarynu |B2= Czarny barwnik |C2= Odłamek pryzmarynu | |||
|A3= Odłamek pryzmarynu |B3= Odłamek pryzmarynu |C3= Odłamek pryzmarynu | |||
|Output= Ciemny pryzmaryn | |||
}} | }} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|'''[[Szyba]]''' | |'''[[Szyba]]''' | ||
| | |[[Szkło]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= Szkło |B2= Szkło |C2= Szkło | |A2= Szkło |B2= Szkło |C2= Szkło | ||
|A3= Szkło |B3= Szkło |C3= Szkło | |A3= Szkło |B3= Szkło |C3= Szkło | ||
|Output= Szyba,16 | |Output= Szyba,16 | ||
}} | }} | ||
| | | | ||
|- | |||
|'''[[Zbity lód]]''' | |||
|[[Lód]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Lód |B1= Lód |C1= Lód | |||
|A2= Lód |B2= Lód |C2= Lód | |||
|A3= Lód |B3= Lód |C3= Lód | |||
|Output= Zbity lód | |||
}} | |||
| | |||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Niebieski lód lodowcowy]]''' | ||
| | |[[Zbity lód]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= | |A1= Zbity lód |B1= Zbity lód |C1= Zbity lód | ||
|A3= | |A2= Zbity lód |B2= Zbity lód |C2= Zbity lód | ||
|Output= | |A3= Zbity lód |B3= Zbity lód |C3= Zbity lód | ||
|Output= Niebieski lód lodowcowy | |||
}} | }} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|'''[[Blok netherowych brodawek]]''' | |||
|[[Netherowa brodawka]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1=Netherowa brodawka |B1=Netherowa brodawka |C1=Netherowa brodawka | |||
|A2=Netherowa brodawka |B2=Netherowa brodawka |C2=Netherowa brodawka | |||
|A3=Netherowa brodawka |B3=Netherowa brodawka |C3=Netherowa brodawka | |||
|Output=Blok netherowych brodawek | |||
}} | |||
|Nie może być przetworzony z powrotem na netherowe brodawki. | |||
|- | |||
|'''[[Utwardzone błoto]]''' | |||
|[[Błoto]]<br>+<br>[[Pszenica]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2=Błoto |B2=Pszenica | |||
|Output=Utwardzone błoto | |||
|nieokreślona=1 | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Płot]]''' | |'''[[Płot]]''' | ||
| | |[[Patyk]]<br>+<br>[[Deski]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= Dowolne deski; Bambusowe deski |B2= Patyk |C2= Dowolne deski; Bambusowe deski | |||
|A2= | |A3= Dowolne deski; Bambusowe deski |B3= Patyk |C3= Dowolne deski; Bambusowe deski | ||
|A3= | |Output= Dębowy płot,3; Brzozowy płot,3; Świerkowy płot,3; Tropikalny płot,3; Akacjowy płot,3; Ciemnodębowy płot,3; Namorzynowy płot,3; Wiśniowy płot,3; Bladodębowy płot,3; Szkarłatny płot,3; Spaczony płot,3; Bambusowy płot,3 | ||
}} | }} | ||
|Używany jako bariera, której nie można przeskoczyć. | |Używany jako bariera, której nie można przeskoczyć. | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Netherowy ceglany płot]]''' | ||
| | |[[Netherowa cegła]] (przedmiot)<br>+<br>[[Netherowe cegły]] (blok) | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= Netherowe cegły |B2= Netherowa cegła |C2= Netherowe cegły | |||
|A2= | |A3= Netherowe cegły |B3= Netherowa cegła |C3= Netherowe cegły | ||
|A3= | |Output= Netherowy ceglany płot,6 | ||
|Output= | |||
}} | }} | ||
|Zachowuje się jak | |Zachowuje się podobnie jak drewniany płot, występuje naturalnie w [[Nether]]ze. | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Żelazne kraty]]'''<br>lub<br>'''[[Miedziane kraty]]''' | ||
|[[Sztabka żelaza]]<br>lub<br>[[Sztabka miedzi]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= Sztabka żelaza; Sztabka miedzi |B2= Sztabka żelaza; Sztabka miedzi |C2= Sztabka żelaza; Sztabka miedzi | |||
|A2= Sztabka żelaza |B2= Sztabka żelaza |C2= Sztabka żelaza | |A3= Sztabka żelaza; Sztabka miedzi |B3= Sztabka żelaza; Sztabka miedzi |C3= Sztabka żelaza; Sztabka miedzi | ||
|A3= Sztabka żelaza |B3= Sztabka żelaza | |Output= Żelazne kraty,16; Miedziane kraty, 16 | ||
|Output= | |||
}} | }} | ||
| | |Zachowują się podobnie jak [[płot]]y, lecz ich wysokość jest równa tylko jednemu blokowi. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Stojak na zbroję]]''' | |'''[[Stojak na zbroję]]''' | ||
|'''[[ | |'''[[Gładka kamienna płyta]]''' <br> + <br> '''[[Patyk]]i''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= Patyk |B1= Patyk |C1= Patyk | ||
|B2= Patyk | |||
|A3= Patyk |B3= | |A3= Patyk |B3= Gładka kamienna płyta |C3= Patyk | ||
|Output= Stojak na zbroję | |Output= Stojak na zbroję | ||
}} | }} | ||
| | |Może trzymać i wyświetlać na sobie dowolny przedmiot, który można nosić. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Obraz]]''' | |'''[[Obraz]]''' | ||
| | |[[Patyk]]<br>+<br>[[Wełna]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Patyk |B1= Patyk |C1= Patyk | |A1= Patyk |B1= Patyk |C1= Patyk | ||
|A2= Patyk |B2= | |A2= Patyk |B2= Dowolna wełna |C2= Patyk | ||
|A3= Patyk |B3= Patyk |C3= Patyk | |A3= Patyk |B3= Patyk |C3= Patyk | ||
|Output= Obraz | |Output= Obraz | ||
}} | }} | ||
| | |Można go położyć tylko na ścianie. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Ramka na przedmiot]]''' | |'''[[Ramka na przedmiot]]''' | ||
| | |[[Patyk]]<br>+<br>[[Skóra]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Patyk |B1= Patyk |C1= Patyk | |A1= Patyk |B1= Patyk |C1= Patyk | ||
| Linia 124: | Linia 346: | ||
|Output= Ramka na przedmiot | |Output= Ramka na przedmiot | ||
}} | }} | ||
| | |Zawieszenie ramki pozwala na umieszczenie w niej trzymanego w ręce przedmiotu lub bloku i późniejsze jego odzyskanie. | ||
|- | |||
|'''[[Świecąca ramka na przedmiot]]''' | |||
|[[Ramka na przedmiot]]<br>+<br>[[Torbiel ze świecącym atramentem]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Torbiel ze świecącym atramentem |B2= Ramka na przedmiot | |||
|Output= Świecąca ramka na przedmiot | |||
|nieokreślona=1 | |||
}} | |||
|Działa podobnie jak zwykła ramka, ale przedmiot wydaje się podświetlony. | |||
|- | |- | ||
|'''[[Doniczka]]''' | |'''[[Doniczka]]''' | ||
| | |[[Cegła]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= Cegła |C2= Cegła | |||
|A2= Cegła | |B3= Cegła | ||
|Output= Doniczka | |Output= Doniczka | ||
}} | }} | ||
| | |Można do niej wkładać rośliny. | ||
|- | |||
|'''[[Dekorowany garniec]]''' | |||
|[[Cegła]]<br>lub<br>[[odłamki ceramiki]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1=Odłamek ceramiki „Alchemik”; Odłamek ceramiki „Czaszka”; Odłamek ceramiki „Dostatek”; Odłamek ceramiki „Druh”; Odłamek ceramiki „Górnik”; Odłamek ceramiki „Łucznik”; Odłamek ceramiki „Nagroda”; Odłamek ceramiki „Niuch”; Odłamek ceramiki „Nurt”; Odłamek ceramiki „Odkrywca”; Odłamek ceramiki „Ostoja”; Odłamek ceramiki „Ostrze”; Odłamek ceramiki „Płomień”; Odłamek ceramiki „Podmuch”; Odłamek ceramiki „Ręce w górze”; Odłamek ceramiki „Rybak”; Odłamek ceramiki „Serce”; Odłamek ceramiki „Skowyt”; Odłamek ceramiki „Skrobak”; Odłamek ceramiki „Snop”; Odłamek ceramiki „Zagrożenie”; Odłamek ceramiki „Złamane serce”; Odłamek ceramiki „Żałobnik”; Cegła | |||
|A2=Odłamek ceramiki „Alchemik”; Odłamek ceramiki „Czaszka”; Odłamek ceramiki „Dostatek”; Odłamek ceramiki „Druh”; Odłamek ceramiki „Górnik”; Odłamek ceramiki „Łucznik”; Odłamek ceramiki „Nagroda”; Odłamek ceramiki „Niuch”; Odłamek ceramiki „Nurt”; Odłamek ceramiki „Odkrywca”; Odłamek ceramiki „Ostoja”; Odłamek ceramiki „Ostrze”; Odłamek ceramiki „Płomień”; Odłamek ceramiki „Podmuch”; Odłamek ceramiki „Ręce w górze”; Odłamek ceramiki „Rybak”; Odłamek ceramiki „Serce”; Odłamek ceramiki „Skowyt”; Odłamek ceramiki „Skrobak”; Odłamek ceramiki „Snop”; Odłamek ceramiki „Zagrożenie”; Odłamek ceramiki „Złamane serce”; Odłamek ceramiki „Żałobnik”; Cegła | |||
|C2=Odłamek ceramiki „Alchemik”; Odłamek ceramiki „Czaszka”; Odłamek ceramiki „Dostatek”; Odłamek ceramiki „Druh”; Odłamek ceramiki „Górnik”; Odłamek ceramiki „Łucznik”; Odłamek ceramiki „Nagroda”; Odłamek ceramiki „Niuch”; Odłamek ceramiki „Nurt”; Odłamek ceramiki „Odkrywca”; Odłamek ceramiki „Ostoja”; Odłamek ceramiki „Ostrze”; Odłamek ceramiki „Płomień”; Odłamek ceramiki „Podmuch”; Odłamek ceramiki „Ręce w górze”; Odłamek ceramiki „Rybak”; Odłamek ceramiki „Serce”; Odłamek ceramiki „Skowyt”; Odłamek ceramiki „Skrobak”; Odłamek ceramiki „Snop”; Odłamek ceramiki „Zagrożenie”; Odłamek ceramiki „Złamane serce”; Odłamek ceramiki „Żałobnik”; Cegła | |||
|B3=Odłamek ceramiki „Alchemik”; Odłamek ceramiki „Czaszka”; Odłamek ceramiki „Dostatek”; Odłamek ceramiki „Druh”; Odłamek ceramiki „Górnik”; Odłamek ceramiki „Łucznik”; Odłamek ceramiki „Nagroda”; Odłamek ceramiki „Niuch”; Odłamek ceramiki „Nurt”; Odłamek ceramiki „Odkrywca”; Odłamek ceramiki „Ostoja”; Odłamek ceramiki „Ostrze”; Odłamek ceramiki „Płomień”; Odłamek ceramiki „Podmuch”; Odłamek ceramiki „Ręce w górze”; Odłamek ceramiki „Rybak”; Odłamek ceramiki „Serce”; Odłamek ceramiki „Skowyt”; Odłamek ceramiki „Skrobak”; Odłamek ceramiki „Snop”; Odłamek ceramiki „Zagrożenie”; Odłamek ceramiki „Złamane serce”; Odłamek ceramiki „Żałobnik”; Cegła | |||
|Output=Dekorowany garniec | |||
}} | |||
|Można użyć dowolnej kombinacji odłamków i cegieł. | |||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Tabliczka]]''' | ||
| | |[[Deski]]<br>+<br>[[Patyk]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= Dowolne deski; Bambusowe deski |B1= Dowolne deski; Bambusowe deski |C1= Dowolne deski; Bambusowe deski | ||
|A2= | |A2= Dowolne deski; Bambusowe deski |B2= Dowolne deski; Bambusowe deski |C2= Dowolne deski; Bambusowe deski | ||
|B3= Patyk | |||
|Output= | |Output= Dębowa tabliczka,3; Brzozowa tabliczka,3; Świerkowa tabliczka,3; Tropikalna tabliczka,3; Akacjowa tabliczka,3; Ciemnodębowa tabliczka,3; Namorzynowa tabliczka,3; Wiśniowa tabliczka,3; Bladodębowa tabliczka, 3; Szkarłatna tabliczka, 3; Spaczona tabliczka, 3; Bambusowa tabliczka, 3 | ||
}} | }} | ||
|Można | |Można ją postawić lub powiesić na bloku, pokazuje tekst wpisany przez gracza. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Żelazny łańcuch]]'''<br>lub<br>'''[[Miedziany łańcuch]]''' | |||
|[[Bryłka żelaza]]<br>+<br>[[Sztabka żelaza]]<br>lub<br>[[Bryłka miedzi]]<br>+<br>[[Sztabka miedzi]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Bryłka żelaza; Bryłka miedzi | |||
|B2= Sztabka żelaza; Sztabka miedzi | |||
|B3= Bryłka żelaza; Bryłka miedzi | |||
|Output= Żelazny łańcuch; Miedziany łańcuch | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Podwieszana tabliczka]]''' | |||
|[[Żelazny łańcuch]]<br>+<br>[[ociosany pień]] lub<br>[[ociosany trzon]] lub<br>[[blok ociosanego bambusu]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Żelazny łańcuch | |||
|C1= Żelazny łańcuch | |||
|A2= Ociosany dębowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosany spaczony trzon; Blok ociosanego bambusu | |||
|B2= Ociosany dębowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosany spaczony trzon; Blok ociosanego bambusu | |||
|C2= Ociosany dębowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosany spaczony trzon; Blok ociosanego bambusu | |||
|A3= Ociosany dębowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosany spaczony trzon; Blok ociosanego bambusu | |||
|B3= Ociosany dębowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosany spaczony trzon; Blok ociosanego bambusu | |||
|C3= Ociosany dębowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosany spaczony trzon; Blok ociosanego bambusu | |||
|Output= Dowolna z drewna (podwieszana tabliczka); Bambusowa podwieszana tabliczka | |||
}} | |||
|- | |||
|'''[[Śnieg]]''' | |'''[[Śnieg]]''' | ||
|'''[[Blok | |[[Blok śniegu]] | ||
| {{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A3= Blok śniegu |B3= Blok śniegu |C3= Blok śniegu | ||
|A2= | |Output= Śnieg,6 | ||
| | }} | ||
|Output= | | | ||
|- | |||
|'''[[Warstwa mchu]]''' | |||
|[[Blok mchu]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A3= Blok mchu; Blok bladego mchu |B3= Blok mchu; Blok bladego mchu | |||
|Output= Warstwa mchu, 3; Warstwa bladego mchu, 3 | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Drewno]]'''<br>lub '''[[strzępki]]''' | |||
|Dany [[pień]] lub trzon | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Dębowy pień; Brzozowy pień; Świerkowy pień; Tropikalny pień; Akacjowy pień; Ciemnodębowy pień; Namorzynowy pień; Wiśniowy pień; Bladodębowy pień; Spaczony trzon; Szkarłatny trzon | |||
|A2= Dębowy pień; Brzozowy pień; Świerkowy pień; Tropikalny pień; Akacjowy pień; Ciemnodębowy pień; Namorzynowy pień; Wiśniowy pień; Bladodębowy pień; Spaczony trzon; Szkarłatny trzon | |||
|B1= Dębowy pień; Brzozowy pień; Świerkowy pień; Tropikalny pień; Akacjowy pień; Ciemnodębowy pień; Namorzynowy pień; Wiśniowy pień; Bladodębowy pień; Spaczony trzon; Szkarłatny trzon | |||
|B2= Dębowy pień; Brzozowy pień; Świerkowy pień; Tropikalny pień; Akacjowy pień; Ciemnodębowy pień; Namorzynowy pień; Wiśniowy pień; Bladodębowy pień; Spaczony trzon; Szkarłatny trzon | |||
|Output= Dębowe drewno,3; Brzozowe drewno,3; Świerkowe drewno,3; Tropikalne drewno,3; Akacjowe drewno,3; Ciemnodębowe drewno,3; Namorzynowe drewno,3; Wiśniowe drewno,3; Bladodębowe drewno,3; Spaczone strzępki,3; Szkarłatne strzępki,3 | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Ociosane drewno]]'''<br>lub '''[[ociosane strzępki]]''' | |||
|Dany [[ociosany pień]] lub trzon | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Ociosany dębowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany spaczony trzon; Ociosany szkarłatny trzon | |||
|A2= Ociosany dębowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany spaczony trzon; Ociosany szkarłatny trzon | |||
|B1= Ociosany dębowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany spaczony trzon; Ociosany szkarłatny trzon | |||
|B2= Ociosany dębowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany spaczony trzon; Ociosany szkarłatny trzon | |||
|Output= Ociosane dębowe drewno,3; Ociosane świerkowe drewno,3; Ociosane brzozowe drewno,3; Ociosane tropikalne drewno,3; Ociosane akacjowe drewno,3; Ociosane ciemnodębowe drewno,3; Ociosane namorzynowe drewno,3; Ociosane wiśniowe drewno,3; Ociosane bladodębowe drewno,3; Ociosane spaczone strzępki,3; Ociosane szkarłatne strzępki,3 | |||
}} | |||
|- | |||
|'''[[Przyciemnione szkło]]''' | |||
|[[Odłamek ametystu]]<br>+<br>[[Szkło]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Odłamek ametystu | |||
|A2= Odłamek ametystu |B2= Szkło |C2= Odłamek ametystu | |||
|B3= Odłamek ametystu | |||
|Output= Przyciemnione szkło, 2 | |||
}} | }} | ||
| | |Wariant [[szkło|szkła]], który nie przepuszcza światła. | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Żłobiona miedź]]'''<br>(w dowolnym stadium utlenienia) | ||
|[[Blok miedzi]]<br>(w dowolnym stadium utlenienia) | |||
| {{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| | |A2= Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź | ||
|B2= Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź | |||
|A3= | |A3= Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź | ||
|Output= | |B3= Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź | ||
|Output= Żłobiona miedź,4; Zwietrzała żłobiona miedź,4; Zaśniedziała żłobiona miedź,4; Utleniona żłobiona miedź,4 | |||
}} | }} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Miedziana krata]]'''<br>(w dowolnym stadium utlenienia) | ||
| | |[[Blok miedzi]]<br>(w dowolnym stadium utlenienia) | ||
| {{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| | |A2= Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź | ||
|B1= Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź | |||
|B3= Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź | |||
|Output= | |C2= Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź | ||
|Output= Miedziana krata,4; Zwietrzała miedziana krata,4; Zaśniedziała miedziana krata,4; Utleniona miedziana krata,4 | |||
}} | }} | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''Woskowany wariant bloku miedzi''' | ||
| | |Wariant niewoskowany<br>+<br>[[Plaster miodu]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| | |A2= Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź; Żłobiona miedź; Zwietrzała żłobiona miedź; Zaśniedziała żłobiona miedź; Utleniona żłobiona miedź; Rzeźbiona miedź; Zwietrzała rzeźbiona miedź; Zaśniedziała rzeźbiona miedź; Utleniona rzeźbiona miedź | ||
| | |B2= Plaster miodu | ||
| | |Output= Woskowany blok miedzi; Woskowana zwietrzała miedź; Woskowana zaśniedziała miedź; Woskowana utleniona miedź; Woskowana żłobiona miedź; Woskowana zwietrzała żłobiona miedź; Woskowana zaśniedziała żłobiona miedź; Woskowana utleniona żłobiona miedź; Woskowana rzeźbiona miedź; Woskowana zwietrzała rzeźbiona miedź; Woskowana zaśniedziała rzeźbiona miedź; Woskowana utleniona rzeźbiona miedź | ||
|nieokreślona=1 | |||
}} | }} | ||
| | |Wariant bloku miedzi, który się nie utlenia. | ||
|- | |||
|'''[[ | |- | ||
| | |'''[[Zabłocone namorzynowe korzenie]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |[[Namorzynowe korzenie]]<br>+<br>[[Błoto]] | ||
| | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2=Namorzynowe korzenie | |||
|B2=Błoto | |||
|Output=Zabłocone namorzynowe korzenie | |||
| | |nieokreślona=1 | ||
| | |||
}} | }} | ||
| | | | ||
|} | |} | ||
<noinclude> | |||
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | [[Kategoria:Crafting]] | ||
</noinclude> | |||