Wytwarzanie/dekoracyjne: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
źródła światła przerzucono do podstrony "oświetlenie". Dodano ociosane drewno, miedzianą kratę, zamszony bruk, zamszone kamienne cegły, łańcuch i podwieszaną tabliczkę
+ miedziane kraty i łańcuch
 
(Nie pokazano 1 pośredniej wersji utworzonej przez tego samego użytkownika)
Linia 93: Linia 93:
|-
|-
|'''[[Zamszony bruk]]'''
|'''[[Zamszony bruk]]'''
|'''[[Bruk]]''' +<br>'''[[Pnącza]]''' lub<br>'''[[Blok mchu]]'''
|[[Bruk]] +<br>[[Pnącza]] lub<br>[[Blok mchu]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Bruk |B2= Pnącza; Blok mchu
|A2= Bruk |B2= Pnącza; Blok mchu
Linia 103: Linia 103:
|-
|-
|'''[[Zamszone kamienne cegły]]'''
|'''[[Zamszone kamienne cegły]]'''
|'''[[Kamienne cegły]]''' +<br>'''[[Pnącza]]''' lub<br>'''[[Blok mchu]]'''
|[[Kamienne cegły]] +<br>[[Pnącza]] lub<br>[[Blok mchu]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Kamienne cegły
|A2= Kamienne cegły |B2= Pnącza; Blok mchu
|B2= Pnącza; Blok mchu
|Output= Zamszone kamienne cegły
|Output= Zamszone kamienne cegły
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 114: Linia 113:
|-
|-
|'''[[Blok kwarcu]]'''
|'''[[Blok kwarcu]]'''
|'''[[Netherowy kwarc]]'''
|[[Netherowy kwarc]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Netherowy kwarc |B1= Netherowy kwarc
|A1= Netherowy kwarc |B1= Netherowy kwarc
Linia 124: Linia 123:
|-
|-
|'''[[Kwarcowy filar]]'''
|'''[[Kwarcowy filar]]'''
|'''[[Blok kwarcu]]'''
|[[Blok kwarcu]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B1= Blok kwarcu
|B1= Blok kwarcu
|B2= Blok kwarcu
|B2= Blok kwarcu
|Output= Kwarcowy filar
|Output= Kwarcowy filar
}}
|
|-
|'''[[Blok purpuru]]'''
|[[Prażony owoc refrenusu]]
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Prażony owoc refrenusu |B1= Prażony owoc refrenusu
|A2= Prażony owoc refrenusu |B2= Prażony owoc refrenusu
|Output= Blok purpuru,4
}}
}}
|
|
Linia 134: Linia 143:
|-
|-
|'''[[Blok ametystu]]'''
|'''[[Blok ametystu]]'''
|'''[[Odłamek ametystu]]'''
|[[Odłamek ametystu]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Odłamek ametystu |B1= Odłamek ametystu
|A1= Odłamek ametystu |B1= Odłamek ametystu
Linia 144: Linia 153:
|-
|-
|'''[[Blok plastra miodu]]'''
|'''[[Blok plastra miodu]]'''
|'''[[Plaster miodu]]'''
|[[Plaster miodu]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Plaster miodu |B1= Plaster miodu
|A1= Plaster miodu |B1= Plaster miodu
Linia 154: Linia 163:
|-
|-
|'''[[Blok nacieku]]'''
|'''[[Blok nacieku]]'''
|'''[[Spiczasty naciek]]'''
|[[Spiczasty naciek]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Spiczasty naciek |B1= Spiczasty naciek
|A1= Spiczasty naciek |B1= Spiczasty naciek
Linia 164: Linia 173:
|-
|-
|'''[[Łupkowe kafelki]]'''
|'''[[Łupkowe kafelki]]'''
|'''[[Łupkowe cegły]]'''
|[[Łupkowe cegły]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Łupkowe cegły |B2= Łupkowe cegły
|A2= Łupkowe cegły |B2= Łupkowe cegły
Linia 194: Linia 203:
|-
|-
|'''[[Twarda ziemia]]'''
|'''[[Twarda ziemia]]'''
|[[Ziemia]] <br>+<br> [[Żwir]]
|[[Ziemia]]<br>+<br>[[Żwir]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Ziemia |B2= Żwir
|A2= Ziemia |B2= Żwir
Linia 204: Linia 213:
|-
|-
|'''[[Pryzmaryn]]'''
|'''[[Pryzmaryn]]'''
|[[Odłamek pryzmarynu|Odłamki pryzmarynu]]
|[[Odłamek pryzmarynu]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Odłamek pryzmarynu |B2= Odłamek pryzmarynu
|A2= Odłamek pryzmarynu |B2= Odłamek pryzmarynu
Linia 214: Linia 223:
|-
|-
|'''[[Ciemny pryzmaryn]]'''
|'''[[Ciemny pryzmaryn]]'''
|[[Odłamek pryzmarynu]] <br>+<br> [[Czarny barwnik]]
|[[Odłamek pryzmarynu]]<br>+<br>[[Czarny barwnik]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Odłamek pryzmarynu |B1= Odłamek pryzmarynu |C1= Odłamek pryzmarynu
|A1= Odłamek pryzmarynu |B1= Odłamek pryzmarynu |C1= Odłamek pryzmarynu
Linia 225: Linia 234:
|-
|-
|'''[[Szyba]]'''
|'''[[Szyba]]'''
|'''[[Szkło]]'''
|[[Szkło]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Szkło |B2= Szkło |C2= Szkło
|A2= Szkło |B2= Szkło |C2= Szkło
Linia 235: Linia 244:
|-
|-
|'''[[Zbity lód]]'''
|'''[[Zbity lód]]'''
|'''[[Lód]]'''
|[[Lód]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Lód |B1= Lód |C1= Lód
|A1= Lód |B1= Lód |C1= Lód
Linia 246: Linia 255:
|-
|-
|'''[[Niebieski lód lodowcowy]]'''
|'''[[Niebieski lód lodowcowy]]'''
|'''[[Zbity lód]]'''
|[[Zbity lód]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Zbity lód |B1= Zbity lód |C1= Zbity lód
|A1= Zbity lód |B1= Zbity lód |C1= Zbity lód
Linia 257: Linia 266:
|-
|-
|'''[[Blok netherowych brodawek]]'''
|'''[[Blok netherowych brodawek]]'''
|'''[[Netherowa brodawka]]'''
|[[Netherowa brodawka]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=Netherowa brodawka |B1=Netherowa brodawka |C1=Netherowa brodawka
|A1=Netherowa brodawka |B1=Netherowa brodawka |C1=Netherowa brodawka
Linia 268: Linia 277:
|-
|-
|'''[[Utwardzone błoto]]'''
|'''[[Utwardzone błoto]]'''
|[[Błoto]]<br>+ <br>[[Pszenica]]
|[[Błoto]]<br>+<br>[[Pszenica]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2=Błoto |B2=Pszenica
|A2=Błoto |B2=Pszenica
Linia 278: Linia 287:
|-
|-
|'''[[Płot]]'''
|'''[[Płot]]'''
|'''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Deski]]'''
|[[Patyk]]<br>+<br>[[Deski]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Dowolne deski; Bambusowe deski |B2= Patyk |C2= Dowolne deski; Bambusowe deski
|A2= Dowolne deski; Bambusowe deski |B2= Patyk |C2= Dowolne deski; Bambusowe deski
Linia 288: Linia 297:
|-
|-
|'''[[Netherowy ceglany płot]]'''
|'''[[Netherowy ceglany płot]]'''
|'''[[Netherowa cegła]]'''
|[[Netherowa cegła]] (przedmiot)<br>+<br>[[Netherowe cegły]] (blok)
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Netherowe cegły |B2= Netherowa cegła |C2= Netherowe cegły
|A2= Netherowe cegły |B2= Netherowa cegła |C2= Netherowe cegły
Linia 297: Linia 306:


|-
|-
|'''[[Żelazne kraty]]'''
|'''[[Żelazne kraty]]'''<br>lub<br>'''[[Miedziane kraty]]'''
|'''[[Sztabka żelaza]]'''
|[[Sztabka żelaza]]<br>lub<br>[[Sztabka miedzi]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Sztabka żelaza |B2= Sztabka żelaza |C2= Sztabka żelaza
|A2= Sztabka żelaza; Sztabka miedzi |B2= Sztabka żelaza; Sztabka miedzi |C2= Sztabka żelaza; Sztabka miedzi
|A3= Sztabka żelaza |B3= Sztabka żelaza |C3= Sztabka żelaza
|A3= Sztabka żelaza; Sztabka miedzi |B3= Sztabka żelaza; Sztabka miedzi |C3= Sztabka żelaza; Sztabka miedzi
|Output= Żelazne kraty,16
|Output= Żelazne kraty,16; Miedziane kraty, 16
}}
}}
|Zachowują się podobnie jak [[płot]]y, lecz ich wysokość jest równa tylko jednemu blokowi.  
|Zachowują się podobnie jak [[płot]]y, lecz ich wysokość jest równa tylko jednemu blokowi.  
Linia 319: Linia 328:
|-
|-
|'''[[Obraz]]'''
|'''[[Obraz]]'''
|'''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Wełna]]'''
|[[Patyk]]<br>+<br>[[Wełna]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Patyk |B1= Patyk |C1= Patyk
|A1= Patyk |B1= Patyk |C1= Patyk
Linia 330: Linia 339:
|-
|-
|'''[[Ramka na przedmiot]]'''
|'''[[Ramka na przedmiot]]'''
|'''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Skóra]]'''
|[[Patyk]]<br>+<br>[[Skóra]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Patyk |B1= Patyk |C1= Patyk
|A1= Patyk |B1= Patyk |C1= Patyk
Linia 341: Linia 350:
|-
|-
|'''[[Świecąca ramka na przedmiot]]'''
|'''[[Świecąca ramka na przedmiot]]'''
|'''[[Ramka na przedmiot]]''' <br> + <br> '''[[Torbiel ze świecącym atramentem]]'''
|[[Ramka na przedmiot]]<br>+<br>[[Torbiel ze świecącym atramentem]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Torbiel ze świecącym atramentem |B2= Ramka na przedmiot
|A2= Torbiel ze świecącym atramentem |B2= Ramka na przedmiot
Linia 351: Linia 360:
|-
|-
|'''[[Doniczka]]'''
|'''[[Doniczka]]'''
|'''[[Cegła|Cegły]]'''
|[[Cegła]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Cegła |C2= Cegła
|A2= Cegła |C2= Cegła
Linia 361: Linia 370:
|-
|-
|'''[[Dekorowany garniec]]'''
|'''[[Dekorowany garniec]]'''
|'''[[Cegła|Cegły]]'''<br>lub<br>'''[[odłamki ceramiki]]'''
|[[Cegła]]<br>lub<br>[[odłamki ceramiki]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B1=Odłamek ceramiki „Alchemik”; Odłamek ceramiki „Czaszka”; Odłamek ceramiki „Dostatek”; Odłamek ceramiki „Druh”; Odłamek ceramiki „Górnik”; Odłamek ceramiki „Łucznik”; Odłamek ceramiki „Nagroda”; Odłamek ceramiki „Niuch”; Odłamek ceramiki „Nurt”; Odłamek ceramiki „Odkrywca”; Odłamek ceramiki „Ostoja”; Odłamek ceramiki „Ostrze”; Odłamek ceramiki „Płomień”; Odłamek ceramiki „Podmuch”; Odłamek ceramiki „Ręce w górze”; Odłamek ceramiki „Rybak”; Odłamek ceramiki „Serce”; Odłamek ceramiki „Skowyt”; Odłamek ceramiki „Skrobak”; Odłamek ceramiki „Snop”; Odłamek ceramiki „Zagrożenie”; Odłamek ceramiki „Złamane serce”; Odłamek ceramiki „Żałobnik”; Cegła
|B1=Odłamek ceramiki „Alchemik”; Odłamek ceramiki „Czaszka”; Odłamek ceramiki „Dostatek”; Odłamek ceramiki „Druh”; Odłamek ceramiki „Górnik”; Odłamek ceramiki „Łucznik”; Odłamek ceramiki „Nagroda”; Odłamek ceramiki „Niuch”; Odłamek ceramiki „Nurt”; Odłamek ceramiki „Odkrywca”; Odłamek ceramiki „Ostoja”; Odłamek ceramiki „Ostrze”; Odłamek ceramiki „Płomień”; Odłamek ceramiki „Podmuch”; Odłamek ceramiki „Ręce w górze”; Odłamek ceramiki „Rybak”; Odłamek ceramiki „Serce”; Odłamek ceramiki „Skowyt”; Odłamek ceramiki „Skrobak”; Odłamek ceramiki „Snop”; Odłamek ceramiki „Zagrożenie”; Odłamek ceramiki „Złamane serce”; Odłamek ceramiki „Żałobnik”; Cegła
Linia 373: Linia 382:
|-
|-
|'''[[Tabliczka]]'''
|'''[[Tabliczka]]'''
|'''[[Deski]]''' <br> + <br> '''[[Patyk]]'''
|[[Deski]]<br>+<br>[[Patyk]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Dowolne deski; Bambusowe deski |B1= Dowolne deski; Bambusowe deski |C1= Dowolne deski; Bambusowe deski
|A1= Dowolne deski; Bambusowe deski |B1= Dowolne deski; Bambusowe deski |C1= Dowolne deski; Bambusowe deski
Linia 383: Linia 392:


|-
|-
|'''[[Łańcuch]]'''
|'''[[Żelazny łańcuch]]'''<br>lub<br>'''[[Miedziany łańcuch]]'''
|'''[[Bryłka żelaza]]'''<br>+<br>'''[[Sztabka żelaza]]'''
|[[Bryłka żelaza]]<br>+<br>[[Sztabka żelaza]]<br>lub<br>[[Bryłka miedzi]]<br>+<br>[[Sztabka miedzi]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B1= Bryłka żelaza
|B1= Bryłka żelaza; Bryłka miedzi
|B2= Sztabka żelaza
|B2= Sztabka żelaza; Sztabka miedzi
|B3= Bryłka żelaza
|B3= Bryłka żelaza; Bryłka miedzi
|Output= Łańcuch
|Output= Żelazny łańcuch; Miedziany łańcuch
}}
}}
|
|
Linia 395: Linia 404:
|-
|-
|'''[[Podwieszana tabliczka]]'''
|'''[[Podwieszana tabliczka]]'''
|[[Łańcuch]]y<br>+<br>[[ociosany pień]] lub<br>[[ociosany trzon]] lub<br>[[Blok bambusu|bloki ociosanego bambusu]]
|[[Żelazny łańcuch]]<br>+<br>[[ociosany pień]] lub<br>[[ociosany trzon]] lub<br>[[blok ociosanego bambusu]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Łańcuch  
|A1= Żelazny łańcuch  
|C1= Łańcuch
|C1= Żelazny łańcuch
|A2= Ociosany dębowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosany spaczony trzon; Blok ociosanego bambusu
|A2= Ociosany dębowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosany spaczony trzon; Blok ociosanego bambusu
|B2= Ociosany dębowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosany spaczony trzon; Blok ociosanego bambusu
|B2= Ociosany dębowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosany spaczony trzon; Blok ociosanego bambusu
Linia 410: Linia 419:
|-
|-
|'''[[Śnieg]]'''
|'''[[Śnieg]]'''
|'''[[Blok śniegu]]'''
|[[Blok śniegu]]
|{{Grid/Crafting Table
|A3= Blok śniegu |B3= Blok śniegu |C3= Blok śniegu
|Output= Śnieg,6
}}
|
 
|-
|'''[[Warstwa mchu]]'''
|[[Blok mchu]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A3=Blok śniegu |B3= Blok śniegu |C3= Blok śniegu
|A3= Blok mchu; Blok bladego mchu |B3= Blok mchu; Blok bladego mchu
|Output=Śnieg,6
|Output= Warstwa mchu, 3; Warstwa bladego mchu, 3
}}
}}
|
|
Linia 419: Linia 437:
|-
|-
|'''[[Drewno]]'''<br>lub '''[[strzępki]]'''
|'''[[Drewno]]'''<br>lub '''[[strzępki]]'''
|'''[[Pień]]'''
|Dany [[pień]] lub trzon
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=Dębowy pień; Brzozowy pień; Świerkowy pień; Tropikalny pień; Akacjowy pień; Ciemnodębowy pień; Namorzynowy pień; Wiśniowy pień; Bladodębowy pień; Spaczony trzon; Szkarłatny trzon
|A1= Dębowy pień; Brzozowy pień; Świerkowy pień; Tropikalny pień; Akacjowy pień; Ciemnodębowy pień; Namorzynowy pień; Wiśniowy pień; Bladodębowy pień; Spaczony trzon; Szkarłatny trzon
|A2=Dębowy pień; Brzozowy pień; Świerkowy pień; Tropikalny pień; Akacjowy pień; Ciemnodębowy pień; Namorzynowy pień; Wiśniowy pień; Bladodębowy pień; Spaczony trzon; Szkarłatny trzon
|A2= Dębowy pień; Brzozowy pień; Świerkowy pień; Tropikalny pień; Akacjowy pień; Ciemnodębowy pień; Namorzynowy pień; Wiśniowy pień; Bladodębowy pień; Spaczony trzon; Szkarłatny trzon
|B1=Dębowy pień; Brzozowy pień; Świerkowy pień; Tropikalny pień; Akacjowy pień; Ciemnodębowy pień; Namorzynowy pień; Wiśniowy pień; Bladodębowy pień; Spaczony trzon; Szkarłatny trzon
|B1= Dębowy pień; Brzozowy pień; Świerkowy pień; Tropikalny pień; Akacjowy pień; Ciemnodębowy pień; Namorzynowy pień; Wiśniowy pień; Bladodębowy pień; Spaczony trzon; Szkarłatny trzon
|B2=Dębowy pień; Brzozowy pień; Świerkowy pień; Tropikalny pień; Akacjowy pień; Ciemnodębowy pień; Namorzynowy pień; Wiśniowy pień; Bladodębowy pień; Spaczony trzon; Szkarłatny trzon
|B2= Dębowy pień; Brzozowy pień; Świerkowy pień; Tropikalny pień; Akacjowy pień; Ciemnodębowy pień; Namorzynowy pień; Wiśniowy pień; Bladodębowy pień; Spaczony trzon; Szkarłatny trzon
|Output=Dębowe drewno,3; Brzozowe drewno,3; Świerkowe drewno,3; Tropikalne drewno,3; Akacjowe drewno,3; Ciemnodębowe drewno,3; Namorzynowe drewno,3; Wiśniowe drewno,3; Bladodębowe drewno,3; Spaczone strzępki,3; Szkarłatne strzępki,3
|Output= Dębowe drewno,3; Brzozowe drewno,3; Świerkowe drewno,3; Tropikalne drewno,3; Akacjowe drewno,3; Ciemnodębowe drewno,3; Namorzynowe drewno,3; Wiśniowe drewno,3; Bladodębowe drewno,3; Spaczone strzępki,3; Szkarłatne strzępki,3
}}
}}
|
|


|-
|-
|'''[[Ociosane drewno]]''' <br>lub '''[[ociosane strzępki]]'''
|'''[[Ociosane drewno]]'''<br>lub '''[[ociosane strzępki]]'''
|Dany [[ociosany pień]] lub trzon
|Dany [[ociosany pień]] lub trzon
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=Ociosany dębowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany spaczony trzon; Ociosany szkarłatny trzon
|A1= Ociosany dębowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany spaczony trzon; Ociosany szkarłatny trzon
|A2=Ociosany dębowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany spaczony trzon; Ociosany szkarłatny trzon
|A2= Ociosany dębowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany spaczony trzon; Ociosany szkarłatny trzon
|B1=Ociosany dębowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany spaczony trzon; Ociosany szkarłatny trzon
|B1= Ociosany dębowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany spaczony trzon; Ociosany szkarłatny trzon
|B2=Ociosany dębowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany spaczony trzon; Ociosany szkarłatny trzon
|B2= Ociosany dębowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany spaczony trzon; Ociosany szkarłatny trzon
|Output=Ociosane dębowe drewno,3; Ociosane świerkowe drewno,3; Ociosane brzozowe drewno,3; Ociosane tropikalne drewno,3; Ociosane akacjowe drewno,3; Ociosane ciemnodębowe drewno,3; Ociosane namorzynowe drewno,3; Ociosane wiśniowe drewno,3; Ociosane bladodębowe drewno,3; Ociosane spaczone strzępki,3; Ociosane szkarłatne strzępki,3
|Output= Ociosane dębowe drewno,3; Ociosane świerkowe drewno,3; Ociosane brzozowe drewno,3; Ociosane tropikalne drewno,3; Ociosane akacjowe drewno,3; Ociosane ciemnodębowe drewno,3; Ociosane namorzynowe drewno,3; Ociosane wiśniowe drewno,3; Ociosane bladodębowe drewno,3; Ociosane spaczone strzępki,3; Ociosane szkarłatne strzępki,3
}}
}}


|-
|-
|'''[[Przyciemnione szkło]]'''
|'''[[Przyciemnione szkło]]'''
|'''[[Odłamek ametystu]]<br>+<br>[[Szkło]]'''
|[[Odłamek ametystu]]<br>+<br>[[Szkło]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B1= Odłamek ametystu
|B1= Odłamek ametystu
Linia 452: Linia 470:


|-
|-
|'''[[Żłobiona miedź]]<br>'''(w dowolnym stadium utlenienia)
|'''[[Żłobiona miedź]]'''<br>(w dowolnym stadium utlenienia)
|'''[[Blok miedzi]]<br>'''(w dowolnym stadium utlenienia)
|[[Blok miedzi]]<br>(w dowolnym stadium utlenienia)
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź
|A2= Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź
Linia 464: Linia 482:


|-
|-
|'''[[Miedziana krata]]<br>'''(w dowolnym stadium utlenienia)
|'''[[Miedziana krata]]'''<br>(w dowolnym stadium utlenienia)
|'''[[Blok miedzi]]<br>'''(w dowolnym stadium utlenienia)
|[[Blok miedzi]]<br>(w dowolnym stadium utlenienia)
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź
|A2= Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź
Linia 471: Linia 489:
|B3= Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź
|B3= Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź
|C2= Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź
|C2= Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź
|Output=Miedziana krata,4; Zwietrzała miedziana krata,4; Zaśniedziała miedziana krata,4; Utleniona miedziana krata,4
|Output= Miedziana krata,4; Zwietrzała miedziana krata,4; Zaśniedziała miedziana krata,4; Utleniona miedziana krata,4
}}
}}


|-
|-
|'''Woskowany wariant bloku miedzi'''
|'''Woskowany wariant bloku miedzi'''
|'''Wariant niewoskowany'''<br>+<br>[[Plaster miodu]]'''
|Wariant niewoskowany<br>+<br>[[Plaster miodu]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź; Żłobiona miedź; Zwietrzała żłobiona miedź; Zaśniedziała żłobiona miedź; Utleniona żłobiona miedź; Rzeźbiona miedź; Zwietrzała rzeźbiona miedź; Zaśniedziała rzeźbiona miedź; Utleniona rzeźbiona miedź
|A2= Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź; Żłobiona miedź; Zwietrzała żłobiona miedź; Zaśniedziała żłobiona miedź; Utleniona żłobiona miedź; Rzeźbiona miedź; Zwietrzała rzeźbiona miedź; Zaśniedziała rzeźbiona miedź; Utleniona rzeźbiona miedź
Linia 487: Linia 505:
|-
|-
|'''[[Zabłocone namorzynowe korzenie]]'''
|'''[[Zabłocone namorzynowe korzenie]]'''
|'''[[Namorzynowe korzenie]]'''<br>+ <br>'''[[Błoto]]'''
|[[Namorzynowe korzenie]]<br>+<br>[[Błoto]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2=Namorzynowe korzenie
|A2=Namorzynowe korzenie

Aktualna wersja na dzień 17:57, 30 wrz 2025

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście Opis
Różne typy cegieł Cegła lub netherowa cegła lub żywicowa cegła lub kamień lub wypolerowany czernit lub wypolerowany tuf lub blok kwarcu lub wypolerowany łupek lub kamień Endu lub utwardzone błoto







4

4

4

4

4

4

4










































Nie wszystkie rodzaje cegieł są tworzone w ten sposób (patrz niżej).
Pryzmarynowe cegły Odłamek pryzmarynu










Czerwone netherowe cegły Netherowa cegła
+
Netherowa brodawka










Różne wypolerowane warianty bloków Dioryt lub granit lub andezyt lub czernit lub bazalt lub łupkowy bruk lub tuf




4

4

4

4

4

4

4






























Różne rzeźbione warianty bloków Płyty











































Bambusowa mozaika i purpurowy filar nie mają słowa "rzeźbiony" w nazwie, ale są tworzone w analogiczny sposób.
Dioryt Bruk
+
Netherowy kwarc




2






Granit Netherowy kwarc
+
Dioryt










Andezyt Bruk
+
Dioryt




2






Zamszony bruk Bruk +
Pnącza lub
Blok mchu











Zamszone kamienne cegły Kamienne cegły +
Pnącza lub
Blok mchu











Blok kwarcu Netherowy kwarc










Służy tylko jako dekoracja, nie może być z powrotem przetworzony w kwarc.
Kwarcowy filar Blok kwarcu










Blok purpuru Prażony owoc refrenusu




4






Blok ametystu Odłamek ametystu










Służy tylko jako dekoracja, nie może być z powrotem przetworzony w odłamki ametystu.
Blok plastra miodu Plaster miodu










Blok nacieku Spiczasty naciek










Łupkowe kafelki Łupkowe cegły




4






Piaskowiec lub
Czerwony piaskowiec
Piasek lub
Czerwony piasek















Przycięty piaskowiec lub
Przycięty czerwony piaskowiec
Piaskowiec lub
Czerwony piaskowiec















Twarda ziemia Ziemia
+
Żwir




4






Pryzmaryn Odłamek pryzmarynu










Ciemny pryzmaryn Odłamek pryzmarynu
+
Czarny barwnik










Szyba Szkło




16






Zbity lód Lód










Niebieski lód lodowcowy Zbity lód










Blok netherowych brodawek Netherowa brodawka










Nie może być przetworzony z powrotem na netherowe brodawki.
Utwardzone błoto Błoto
+
Pszenica










Płot Patyk
+
Deski




3

3

3

3

3

3

3

3

3

3

3

3


















































Używany jako bariera, której nie można przeskoczyć.
Netherowy ceglany płot Netherowa cegła (przedmiot)
+
Netherowe cegły (blok)




6






Zachowuje się podobnie jak drewniany płot, występuje naturalnie w Netherze.
Żelazne kraty
lub
Miedziane kraty
Sztabka żelaza
lub
Sztabka miedzi




16

16












Zachowują się podobnie jak płoty, lecz ich wysokość jest równa tylko jednemu blokowi.
Stojak na zbroję Gładka kamienna płyta
+
Patyki










Może trzymać i wyświetlać na sobie dowolny przedmiot, który można nosić.
Obraz Patyk
+
Wełna

























Można go położyć tylko na ścianie.
Ramka na przedmiot Patyk
+
Skóra










Zawieszenie ramki pozwala na umieszczenie w niej trzymanego w ręce przedmiotu lub bloku i późniejsze jego odzyskanie.
Świecąca ramka na przedmiot Ramka na przedmiot
+
Torbiel ze świecącym atramentem










Działa podobnie jak zwykła ramka, ale przedmiot wydaje się podświetlony.
Doniczka Cegła










Można do niej wkładać rośliny.
Dekorowany garniec Cegła
lub
odłamki ceramiki






































































































Można użyć dowolnej kombinacji odłamków i cegieł.
Tabliczka Deski
+
Patyk





































3

3

3

3

3

3

3

3

3

3

3

3







































Można ją postawić lub powiesić na bloku, pokazuje tekst wpisany przez gracza.
Żelazny łańcuch
lub
Miedziany łańcuch
Bryłka żelaza
+
Sztabka żelaza
lub
Bryłka miedzi
+
Sztabka miedzi














Podwieszana tabliczka Żelazny łańcuch
+
ociosany pień lub
ociosany trzon lub
blok ociosanego bambusu























































































Śnieg Blok śniegu




6






Warstwa mchu Blok mchu




3

3








Drewno
lub strzępki
Dany pień lub trzon
























3

3

3

3

3

3

3

3

3

3

3


























Ociosane drewno
lub ociosane strzępki
Dany ociosany pień lub trzon
























3

3

3

3

3

3

3

3

3

3

3


























Przyciemnione szkło Odłamek ametystu
+
Szkło




2






Wariant szkła, który nie przepuszcza światła.
Żłobiona miedź
(w dowolnym stadium utlenienia)
Blok miedzi
(w dowolnym stadium utlenienia)




4

4

4

4


















Miedziana krata
(w dowolnym stadium utlenienia)
Blok miedzi
(w dowolnym stadium utlenienia)







4

4

4

4















Woskowany wariant bloku miedzi Wariant niewoskowany
+
Plaster miodu
































Wariant bloku miedzi, który się nie utlenia.
Zabłocone namorzynowe korzenie Namorzynowe korzenie
+
Błoto