Minecraft Wiki Polska:Kanał IRC/Skróty: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
o wb zapomniałeś ;)
poprawki, nowe skróty
Linia 16: Linia 16:
|-
|-
! scope="row" | Ed
! scope="row" | Ed
| Od "edytuje". Oznacza że dana osoba zajmuje się aktualnie edycją Wiki.
| Od "edytuje". Oznacza, że dana osoba zajmuje się aktualnie edycją Wiki.
|-
|-
! scope="row" | imo
! scope="row" | imo
Linia 41: Linia 41:
! scope="row" | wb
! scope="row" | wb
| Witaj ponownie (ang. "''Welcome back''").
| Witaj ponownie (ang. "''Welcome back''").
|-
! scope="row" | Ik
| Wiem (ang. "''I know''").
|-
! scope="row" | Ogl
| Od "'''Ogl'''ąda". Oznacza, że użytkownik obecnie ogląda.
|}
|}



Wersja z 20:18, 28 kwi 2016

Ta strona jest o kanale IRC.
Informacje tutaj zamieszczone nie tyczą się bezpośrednio Minecraft Wiki Polska a kanału IRC.

Często użytkownicy kanału IRC posługują się skrótami. Ułatwiają one porozumiewanie się poprzez zmniejszenie dużych fraz i zastąpienie ich często dwoma bądź trzema literami. Niektóre skróty są zapożyczone z języka angielskiego.

Skrót Opis
AFK Z dala od klawiatury (ang. "Away From Keyboard"), oznacza nieobecność.
Ed Od "edytuje". Oznacza, że dana osoba zajmuje się aktualnie edycją Wiki.
imo W mojej opinii (ang. "In My Opinion").
z/w Zaraz wracam.
jj Już jestem. Użytkownik wrócił po nieobecności.
brb Zaraz wracam (ang. "Be Right Back").
lol Śmieję się głośno (ang. "Laughing Out Loud").
btw Przy okacji ("By The Way").
tbh By być uczciwym... (ang. "To Be Honest"). Zamiennik "Jeżeli mam być szczery".
wb Witaj ponownie (ang. "Welcome back").
Ik Wiem (ang. "I know").
Ogl Od "Ogląda". Oznacza, że użytkownik obecnie ogląda.